Diskuze k článku


 • hank • 29. října 2016

  A zatímco národ si užívá surrealistické frašky kolem jednoho metálu, sněmovna potichu a bez zájmu veřejnosti pohřbívá demokracii a občanská práva…
  Jak to, že kvůli TOMUHLE nestojí na Václaváku statisíce lidí?
  Kromě toho, že se vracejí nejlepší tradice represivních složek StB, je to podle mého hloupého rozumu i protiústavní. (Nechce se mi teď hledat to ustanovení, podle kterého se za určitých okolností v ústavě připouští občanská neposlušnost.) Dá to někdo jako podnět k ústavnímu soudu?
  Jenže vrána vráně jako obvykle oči nejspíš nevyklove. A stát je, jak známo, organizovaná forma násilí vládnoucí třídy proti ovládané.

 • iri • 29. října 2016

  Včerejší svátek jsem slavila sledováním Novinek a Iděsu. Zvláště komentáře pod videem a článkem mě hodně daly. Lidi dešifrují dění a , až na malé výjimky, velmi dobře. Již dlouho jsem se tak nenasmála jako včera nad těmi komentáři.
  Např. , že v show Jana Krause vystoupila hvězdná pěchota, na Staromáku vylezli politické mrtvoly, že Praha není celé Česko a že komediati, si nemají, co stěžovat na to, že není demokracie, protože, kdyby nebyla, už by byli za katrem a další a další připomínky. Prostě, selský rozum se v národě neztratil. Horší je to s poslanci ministry a pražskou kavárnou. Možná sotva tuší , co činí , kam to může vést, akorát jim jde hlavně o moc a peníze.
  Možná je dobře, že se ukázalo, kdo je kdo. Víme, koho nemáme v žádném případě volit, komu v žádném případě nedat důvěru neb je chabého rozumu a ještě usiluje o moc.