Diskuze k článku


 • Béda • 18. srpna 2014

  „Mírové“chrastění zbraněmi: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4654-hlavni-velitel-nato-pokud-k-nam-rusko-vysle-neoznacene-vojaky-zasahneme

  http://ibezhranic.cz/usa-jestli-chce-rusko-zastavit-boje-melo-by-prestat-strilet-na-ukrajinu/
  Zatímco USA ani OBSE střelbu Rusů na Ukrajinu neprokázaly, o střelbě kyjevské junty do Ruska existují nezpochybnitelné důkazy ve formě škod na životech a infrastruktuře. Rusové ani hypoteticky střílet směrem na Ukrajinu, odkud je na Rusko stříleno nemohou, naopak je to standard. I když podíl Rusů na občanské válce na Ukrajině je neprokázaný, USA již po převratu obsadily CIA jedno patro na kyjevském MV. Přesto je Rusku dáváno za vinu, že svým vměšováním udržuje konflikt. Proč toto není dáváno za vinu USA, který ten konflikt zaplatily, poskytly mu plnou podporu a od začátku řídí? Proč otázka nestojí tak, aby neústavní junta vypadla z území ruskojazyčních menšin a začala politická jednání o statutu vztahů bez ultimát a omezujících podmínek?

 • Alena • 18. srpna 2014

  Béda napsal

  http://ibezhranic.cz/dosahli-jsme-urciteho-posunu-hlasi-ministri-zahranici-po-jednani-o-ukrajine/

  pokud je to tak, udělá se na Ukrajině fašistický převrat, pochybuji, že je v plánu USA nastolit na Ukrajině mír

 • Sugar Ray • 18. srpna 2014

  Tady těm debatám Baudyš – Solis něco chybí , oni jsou na stejný vlně , chvíli mluví jeden řekne takový ty obecně známí skutečnosti pak druhej řekne další co ten před nim vynechal a co si myslí vlastně oba nebo co ví . Maj pravdu samozřejmě ale je to takový jalový . To by chtělo proti nim Štětinu nebo nějakýho ČTčáka ,aby z nic vydolovaly víc .

 • Sugar Ray • 18. srpna 2014

  Ministr zemědělství protektorátu Bohmen und Mahren Jurečka –
  Ze sankcí jsem zbytečně podělaní , je mi zle z generace uplakánků !
  To je borec , ten se s tim nesere .
  Z jeho social networku :
  Kdyz pozoruji tu pripodelanost, z dopadu ruskych sankci na nas, tak dekuji, ze nasi predci v prvni polovine min. stoleti nebyli pripodelani!
  11:05 PM – 12 Aug 2014
  Místo do Ruska se prý bude vyvážet do S.Arábie .
  Aby neskončil jak ten Majdanista EUčkář co řekl svýmu kámošovi že na Krymu ho už nikdy neuvidí a ať na něj zapomene , no a pak když začla válka tak ho prosil o pomoc a hledal azyl na Krymu .
  Ten Jurečka je statečnej teď , jinak asi idiot od přírody :(
  EU prý uvolní pro zemědělce který doplatily na sankce 125 mil Říšských Euro .
  Jak to ? Vždyť můžou vyvážet jinam ne , Saudská Arábie , Papua Nová Guinea , Čierná Pričope , nebo do Středozemě , Bradavic apod.
  Z ministerstva pravdy zní nebojme se sankcí ! Slavá Ukrajině !
  Tomu to muselo na sociálních sítích laikovat asi hodně lidí 😀
  Nechaj tu zeleninu schnít nebo to aspoň rozdaj mezi lid , nebo by mohly udělat humanitární konvoj pro Kyjev , ty taky nemaj co do huby .

 • Sugar Ray • 18. srpna 2014

  Rusko je v oblasti agrárního zahraničního obchodu dlouhodobě nejvýznamnějším obchodním partnerem ČR ze zemí mimo Evropskou unii.

  Z Česka se do Ruska loni vyvezlo zemědělského a potravinářského zboží za 2,4 miliardy korun, dovoz činil jen 300 miliónů Kč.

  Mezi nejvýznamnější české vývozní položky do Ruska patří pivo, nečokoládové cukrovinky a mák. Od roku 2009 se ve větším množství vyvážejí také přípravky k výživě zvířat a potravinové přípravky. Od roku 2010 narůstá vývoz sušenek a vajec.

 • Béda • 18. srpna 2014

  Sugar Ray,

  to se S.Arábií mi přijde velice úsměvné. Tak Rusko prý nevyhovuje protože podporuje teroristy a je nedemokratické. Zato S.Arábie (ta určitě přímo prahne po dovozech z ČR, když si může vybírat mezi „sankcionáři) ani nepodporuje teroristy ani není na štíru s tzv. demokracií.

 • mirror • 18. srpna 2014

  Žádný ze závažných problémů, které byly diskutovány ve velmi zajímavém rozhovoru, není probírán v Deníku referendum. Je známo, čí je DR hlásná trouba. Ve zkratce representuje ty nejhorší pohlaváry ze socdem, kteří dostávají pravidelně koryta ve vládě a opakovaně zabíjejí jakoukoliv levicovou vládu. Zásadně neplní sliby a očekávání svých voličů a když, pak jen vámci mírného pokroku v mezích daných zákony, které prosadily čistě pravicové vlády.

 • Irena • 19. srpna 2014

  Já myslím, že ta debata byla dobrá. Že tam nebyl oponent? Jenom by zdržoval, aby vyložili ta důležitá fakta. Vy zapomínáte, že jste tady většinou dobře informovaní, takže to pro vás není nic nového. Debata je však určena převážně těm, co informovaní zatím nejsou a snad začali hledat alternativní informace. Doufám, že takoví vůbec existují. K tomu, že nám v CZ celkem nic nehrozí a můžeme s Ruskem obchodovat – na to si odpověděl v podstatě následovně sám. Hrozí, cokoliv – od útoku psychopata po ekonomické otřesy, pokud překročíme červenou čáru USA. K těm politikům: je sice dobré si přát mít nějaké lepší. Ovšem v současné situaci se tam žádní lepší nemají šanci dostat. Pokud se nenabourá celý pavoučí systém USA, kterým je svázaný celý svět, nemáme šanci nic udělat. Jediné co se dělat dá je, snažit se, aby si co nejvíce lidí začalo uvědomovat v jaké se nacházejí situaci a stávali se imunní vůči propagandě. Až přijde na lámání chleba, je zapotřebí mít dost lidí, kteří se postaví na tu správnou stranu a půjdou za tím, kdo tu pavučinu trhá, což je v současné době Rusko a země BRICS.

 • Béda • 19. srpna 2014

  Irena napsal

  Já myslím, že ta debata byla dobrá. Že tam nebyl oponent? Jenomby zdržoval, aby vyložili ta důležitá fakta. Vy zapomínáte, že jste tady většinou dobře informovaní, takže to pro vás není nic nového. Debata je však určena převážně těm, co informovaní zatím nejsou a snad začali hledat alternativní informace. Doufám, že takoví vůbec existují. K tomu, že nám v CZ celkem nic nehrozí a můžeme s Ruskem obchodovat – na to si odpověděl v podstatě následovně sám. Hrozí, cokoliv – od útoku psychopata po ekonomické otřesy, pokud překročíme červenou čáru USA. K těm politikům: je sice dobré si přát mít nějaké lepší. Ovšem v současné situaci se tam žádní lepší nemají šanci dostat. Pokud se nenabourá celý pavoučí systém USA, kterým je svázaný celý svět, nemáme šanci nic udělat. Jediné co se dělat dá je, snažit se, aby si co nejvíce lidí začalo uvědomovat v jaké se nacházejí situaci a stávali se imunní vůči propagandě. Až přijde na lámání chleba, je zapotřebí mít dost lidí, kteří se postaví na tu správnou stranu a půjdou za tím, kdo tu pavučinu trhá, což je v současné době Rusko a země BRICS.

  Je potřeba si hlavně uvědomit že pokus o NWO a PNAC (USA se těmito plány nijak netají) je pokus o globální DIKTATURU jednoho všem ostatním. Žádný liberalismus ale diktatura jako řemen se vším všudy – sledováním, nařizováním, vydíráním, případnou likvidací, podvrhy, donucovacími válkami…

 • Irena • 19. srpna 2014

  No na to je celkem dobrá reakce Starikova v novém videu,které jsem přeložila, kde se ho ptají na to, zda ruská vláda ustojí další pokus o liberální puč. On jasně říká, že pokud se idea liberalismu zprofanovala, jsou okamžitě schopní vymyslet alternativu pro dosažení cíle.Takže zaklínat se nějakými ideologiemi dost dobře nepomůže. Je potřeba opravdu chápat situaci globálně, což bohužel většina lidí nikdy nedokáže. O tom že jde o diktát žádná. Ovšem ideologickou roušku si obléknou jakoukoliv. Možná by bylo cílem pochopit ty základní mechanizmy řízení – bezstrukturního, např. pokud začnou štvát Čechy proti Moravanům, Slovákům pod jakoukoliv záminkou… – je to okamžitě znak nějaké špíny apod. ať už to začne proklamovat kdokoliv. Nevím, recept na to asi zatím neexistuje. V Rusku vzniklo něco jako nová ideologie Koncepce všeobecné bezpečnosti – zatím jsem nastudovala málo, je přinejmenším zajímavá, ovšem s mnoha jejich závěry asi souhlasit nebudu moci. Jenže čím víc má člověk informací, tím spíše si může být schopen vybrat lepší variantu… Jedním z cílů té koncepce v podstatě je, aby lidé byli schopni analyzovat situaci… Nevím, nemožný cíl.

 • Martin (už bez taky m) • 19. srpna 2014

  Pěkná debata.
  Bez solidarity a podpory odvážných a aktivních ale těžko bude „předposranost“ překonána…
  „Zásoba“ aktivních ale není nekonečná…
  Alespoň v konkrétním čase.
  No a takoví maniaci jako zmiňovaný Mc Cain by se ve své chorobné nenávisti k životu bez aktivních lidí mohli postarat, že čas lidstva a lidství „skončí navždy“…
  Dovolíme jim to?
  Dovolíme to těm „malým mc cainům“ které denně potkáváme ve svých životech?
  Povídání na webu je pěkné, ale k výše nastíněnému samo o sobě nestačí…
  Není malých činů ani osudů, mohou-li za-chránit život/y. Protože málokdy jde – na onou stranách vztahu „zachráněný a zachránce“ jen o jeden život… a často je ta vazba velmi vratká, a den ze dne či minutu od minuty může být opačná, jiná, širší, hlubší…
  Žijme a pomáhejme/si skutečně ŽÍT.