Diskuze k článku


 • fajt • 27. června 2017

  dobře se kapitalistovi za mořem podařilo zblbnout a vygumovat zdejší lid, tohle téma a následné poštěkávání je z druhu, kdy se potencionální oběšenci baví, který provaz je ten pravý a na kterém se o trochu déle pohoupají – kat musí mít z nastalé situace nesmírnou prdel, jeho pohunek štěch taky. ..)

 • PPK • 27. června 2017

  fajt napsal

  dobře se kapitalistovi za mořem podařilo zblbnout a vygumovat zdejší lid, tohle téma a následné poštěkávání je z druhu, kdy se potencionální oběšenci baví, který provaz je ten pravý a na kterém se o trochu déle pohoupají – kat musí mít z nastalé situace nesmírnou prdel,jeho pohunek štěch taky. ..)

  … souhlas, pane fajt. Nicméně, přidám podrobněji svůj názor k aféře s OSVČ:

  K počtu obyvatel je politiků relativně málo. Slovně zaútočit na politika levice střední partajně významové třídy nemá žádoucí efekt a takový útok vždy brzy mediálně vyzní do ztracena. Proto je třeba najít takovou politicky významnou sociální skupinu, která je i při oprávněné kritice svého statusu mediálně mnohem výbušněji uchopitelná ke zviditelnění POLITIKA PRAVICE pomocí té skupiny.

  A právě sociální skupina OSVČ je k takovému účelu propagandistického vystoupení v předvolební kampani jako stvořená, protože lidí kategorie OSVČ je mnoho a to už vypadá, jako kdyby politik kritizující STATUS OSVČ kritizoval téměř většinu LIDU.

  Málokdo si však uvědomí, že např. aktivní, poctivé a pracovité řemeslníky jako sociální třídu OSVČ a zejména jejich okolnostmi vynucený švarcsystém ZÁMĚRNĚ TAKHLE STVOŘILI POLITICI PRAVICE SVÝMI ZÁKONY právě tak, jak ty zákony nechali napsat a jak je odhlasovali. OSVČ vždy byli a i nyní jsou pouze hračkou v rukou politiků jedné skupiny partají proti jiné skupině partají! Nic víc, než míčem v politickém fotbalu. Míčem do něhož všichni co nejvíc kopou a on ten míč o tom vůbec neví, že je míčem a že jim jen slouží k zábavě a k cestě k dobře placené budoucí poslanecké kariéře.

  Když pak nějaký Mládek nebo Štěch řeknou v dobré víře O STATUSU OSVČ pravdu, pak autoři naschvál takhle zparchantělých zákonů a vyhlášek O STATUSU OSVČ do toho míče OSVČ kopnou a míč OSVČ přeochotně letí Mládkům a Štěchům přímo do jejich málo politicky čichově vycvičených nosů.

  A účel dosažen. Socani dostali po nosu, jejich budoucí voliči se mezi sebou perou a politikové pravice, co status OSVČ právě takhle vymysleli – se smíchem za břicho popadají. Za blbost se platí a v politice dvojnásob.

 • racek • 28. června 2017

  Hmm, taky nechápu proč má takhle velká skupina pracujících takhle odlišné podmínky. Asi jsem demagog, nebo jim závidím.

 • jogín • 28. června 2017

  Vetšina zádrhelu není v osvč, ale v švarcsystému. Firma, pro kterou řemeslník pracuje samozřejmě inkasuje zisk jen proto, že podruhé vyplní daňové přiznání. Taky Štech hlavně brojil proti švarcfirmám ale blbě formuloval.

 • fajt • 29. června 2017

  PPK napsal
  PPK

  nemyslete za ně, myslete pouze a jedině za sebe – člověk v kapitalismu je třídně diverzifikován na tu tu největší neúnosnou míru, je to děláno schválně a mezery, tedy příkopy od sociálních skupin se drží tím nejhrubším způsobem a mají za cíl snížit cenu lidského života na nulu – štěch si svými výroky ( úplně mi je šumák to jeho pokřivené bona fide ) zaslouží osobního a velmi zapáleného džihádistu, místo toho, aby šel kauzálně po šupácích, kteří z této degradující situace mají nejvíce, tak se svým retardovaným pokřikem plně zařadil do deviantní množiny užitečných poskoků, kteří si užívají svůj nemravný statut ( dokonce upadl hodně hluboko, když přestal vnímat svou figuru reálně a tomu co hlásá do světa snad i omezenec věří), pro mne je on a celá tahle grupa politických povalečů, kteří jsou sanitárním valem ( jiný účel nemají) před menší, o to agresivnější a asociálnější smečkou dávno mrtvý a mrtvá. ..)

  jenom glosuju, nemám potřebu se realizovat nějakým širším a hlubší rozborem či dokonce radou k systému, to by bylo velmi kontraproduktivní, ke zlepšení by to stejně nevedlo a pomáhat gaunerům pracnou zpětnou vazbou na špici staronového římského masakru rozhodně nemíním – příroda si už bez tak pomáhá sama a nakonec se v klídku a v pohodě nejagresivnějšího druhu zbaví, chce to pouze čas, který opičákovi v tuto chvíli rozhodně nepomáhá … a dobře mu tak. ..)

 • idiotronic • 30. června 2017

  Tři příklady, ilustrující status českých OSVČ.
  1. Internet mi instaloval podnikatel (automobil, telefon, kleště,vrtačka) , který jednal na základě SMS , kam má jít zítra pracovat.
  2.Přišla mi SMS, že můj tarif T!P RELAx se ruší a abych si zajel do obchodního domu v okresním městě, kde mi vyměří jiný a dostanu malý dárek. Na O2 mi
  (bývalá žákyně) vysvětlila , že se nic neděje vše zůstane při starém, SMS mohu ignorovat, když chci.
  3.Naháněl mne telefonem OSVČ a doporučoval mobilní internet. Službu jsem vzal s úmyslem předat SIMkartu jiné osobě s méně výhodným tarifem.

  Závěr : Pro O2 jsou na vlastní IČO najímáni lidé, na které nemusí O2 aplikovat zákoník práce a nemá k nim žádné závazky. Aby to pro OSVČ bylo výhodné, odpouští se jim část odvodů, což z nich dělá voliče pravicových stran. Nadnárodní firmy formují politické spektrum a ostatní Češi (třeba i za cenu deficitu) na to vydělají.