Diskuze k článku


 • peter. • 16. dubna 2016

  Horko-ťažko „magister“ Jan Klán….mladý,nadržaný,ambiciózny a hladný za peniazmi.Konečne sa dostal do parlamentu,tak kedy si má naryžovať ak nie teraz?! To,že je v KSČM ešte z neho nerobí človeka odlišného od väčšiny poslancov.Ono zase tak veľmi nezáleží,za akú pol.stranu tam je.Hlavne,že je pri žľabe a má možnosť sa nažrať(dostať sa tzv.“za vodu“).Vidno,že je schopný,lebo siahol hneď po tej nalukratívnejšej agende t.j.po pozemkoch v národných parkoch.KSČM už prestala venovať pozornosť kádrovej práci.Veď načo aj…nie?
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/138300/poslanec-klan-kscm-jak-to-mam-rad-zezadu.html
  http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/929-jan-klan
  Ako dôverne mi to je známe zo slovenského parlamentu….

 • karpi • 16. dubna 2016

  Dobrý den.
  Nečetl jsem to úplně celé, ale po těch několika odstavcích souhlasím.
  Někdo, totiž Vlastimil, v minulé diskuzi dobře poznamenal:
  „Každá politická strana přežívající v kapitalismu, přežívá jen díky tomu, že není levicová.“
  V tom je myslím velký kus pravdy. Pro naši dobu. Všude říkám, že ti komunisti, to už není, co to bejvalo.
  (Obzvláště rád touto replikou v diskuzích znehybňuji spravedlivě rozčilené proburžoazní aktivisty)

  To už ani nejsou žádní komunisti…
  Za první republiky měli komunisti jediný automobil a dostali se do parlamentu…

  Jakejkoli revoluční náboj vyprchal a snad zůstala jen vůle k nějakému socialismu demokratickou cestou. Takové béčko socdem.
  Jenže podívejme se na širší souvislosti. Abychom neviděli nedostatky jenom v osobnostech lidí.
  Je tady společenské klima, které by volalo po skutečně levicové straně? Je tady nějaká masa vykořisťovaných?
  Nic takového tady nevidím.. Vidím jen masu konzumentů, kterým stačí plný regál a místo k parkování. Proto říkám, že 80% národa (a nejspíš i lidstva) jsou částeční až kompletní idioti. A volební výsledky to jen potvrzují.

  Jsme stát 1% buržoustů a 79% těch, jež se jimi doufají jednou stát.
  Protože, kdo se snaží, tomu je přáno.
  Jakákoli nespravedlnost je vpořádku, to je trh a je to tak správně.
  Nespravedlnost je spravedlivá.
  Spravedlnost je zlo.
  Spravedlnost je komunismus.
  A to vede k dalším konkrétním závěrům jako:
  Potravinová soběstačnost – co nemáme, to dovezeme.
  Vlastnictví vody – neřeší, hlavně že teče.
  Spoluzodpovědnost za imperiální výboje nato – neřeší. Silnější pes mr.. (žere).
  Propaganda a cenzura v médiích a na internetu – pokud je to v zájmu svobody, tak vpořádku.
  Znásilňování dějin.
  Plundrováni krajiny a živé přírody (chemizace půdy, geneticky narušené organismy..) – za komunistů to

 • karpi • 16. dubna 2016

  %% pokračování %%

  Plundrováni krajiny a živé přírody (chemizace půdy, geneticky narušené organismy..) – za komunistů to určitě bylo horší.
  Utrpení zvířat – to neřešili ani ti komunisti.

  Nějak sem ni to rozuteklo…

  Takže máme tady nějaký institut územního plánování, které jak jinak, musí jít s dobou. A zde to začíná. Bylo by velice nesnadné ničit přírodu a ubližovat krajině, kdyby se to ve fázi tvorby územního plánu jasně stanovilo. Jenže zadavatelé, totiž obce v zastoupení svými na čtyři roky volenými zástupci, jsou čirým extraktem, krystalizovaným výluhem, těchto 80%. A zpracovatelé? To jsou vysokoškolsky zpracovaní (a patřičně arogantní) – profesionální „protlačovači“, jejichž nejdůležitějším úkolem – a teprve za to dostanou také zaplaceno, je to nakreslit a nějak „protlačit“. Jednak spletí pravních náležitostí, druhak přes nástrahy nejrůznějších, dosud možných aktivistů a ekologů..
  Vše, každá skulinka je tedy utěsněna těmi, „kdo se o sebe umí postarat“ a také to dělají

  Tož tak. Není to moc strukturované, ale snad jsem něco řekl..

 • peter. • 16. dubna 2016

  karpi napsal
  Plundrováni krajiny a živé přírody (chemizace půdy, geneticky narušené organismy..) – za komunistů to určitě bylo horší.
  Utrpení zvířat – to neřešili ani ti komunisti.

  Vy ste sa asi za socializmu veľa po vidieku nenachodili,inak by ste nemohli písať o pľundrovaní krajiny komunistami.Ak to porovnávame s dneškom pravdaže.A o utrpení zvierat za socializmu a dnes….to kde ste došli k takýmto vývodom?
  Keby sa za socializmu správali ľudia ku krajine a zvieratám tak ako sa správajú niektorí kvázi podnikatelia dnes,tak by bez pardónu na dlhý čas zahučali v base.Videl som kone a dobytok jedného takého tiež podnikateľa a keby som mal zbraň,tak ho bez milosti odstrelím ako besného psa.O čom to človeče píšete?

 • Dolmen • 16. dubna 2016

  karpi napsal
  Plundrováni krajiny a živé přírody (chemizace půdy, geneticky narušené organismy..) – za komunistů to určitě bylo horší.

  No nevím, komunisti si alespoň uměli vážit půdy. To demokrati vesele zastaví tu nejůrodnější půdu plechovými hangáry a blbové tomu ještě radostně tleskají. Chce se mi z takového schweinerei jenom blejt.

 • zajoch • 17. dubna 2016

  Vážený karpi, s mnohým ve vašem dlouhém elaborátu mohu souhlasit. Především s popisem hříchů současné doby. Avšak vaše hodnocení předchozího režimu je dost z cesty. Samozřejmě, bylo v něm lecos nedobrého, ale plundrování krajiny určitě nabylo silnější než je dnes. Byla také zástavba na zelné louce, ale v mnohem menším měřítku. Především, všechno bylo plánováno tak, aby to sloužilo našim lidem, abychom byli co možno nejvíce soběstační a nemuseli kdejakou drobnost dovážet. Nevyrábělo se na odpad, jako nyní, kdy výrobky slouží jen krátkodobě a potom se bez milosti dávají do odpadu. Nejsou totiž opravitelné. Především ty dovezené a těch je většina. Takže odpady rostou a pláče se nad tím, co s nimi. Vím, dříve se huntovala pole těžkou technikou, ale je to dnes jiné? Obdělává už někdo půdu koňmi nebo kravkami? Tedy pokud ji vůbec někdo obdělává, pokud ji neprodá na plantáže solárních panelů nebo všelijaké pochybné podniky, které stejně po čase svůj provoz ukončí. Nebo na přehoustlou síť dálnic, které ani tak neslouží našim lidem, jako tranzitu přes naše území. Lesy dříve patřilky státu. Vím, že se využívaly k rubání a vývozu dřeva pro státní pokladnu, ale veškeré vytěžené plochy musely být do dvou let opět zalesněné. A dnes? Kolik vidím holin, ponechaných jen pro náletové dřeviny, plochy hustě porostlé tenkými tyčkami. To restituenti prodali dřevo nastojato a dál se o nic nestarají. Snad alespoň spořivé církve, kterým byly velké lesy velkoryse darovány, si jich budou hledět, aby nepřišly o výnosy v budoucnu :-)
  A ještě něco. Za totáče se stavěla sídliště, ale všechno bylo promyšlené, na určitý počet obyvatel musely být zajištěny potřebné obchody a služby. A dnes? To co člověk skutečně potřebuje, aby hledal málem se svíčkou. Zato herny, bazary, pánské kluby, ty jsou všude.

 • karpi • 17. dubna 2016

  Děkuji za reakce.
  Nejspíš jsem to měl dát do uvozovek, abych zabránil nedorozumění…

 • Aleš • 18. dubna 2016

  Chemizace půdy v 50. letech byla paralelně i v západním bloku. DDT poprvé použili USA v Tichomoří za války, kvůli strachu před malárií.
  Pan Ransdorf, ač se zajímal o jiná témata, asi by se hodně divil, kam jeho kolegové dokázali klesnout. MBA, mladí, blbí, arogantní, titíž kravaťáci jako v ostatních stranách se za KSČM účastnili toho Vratimovského semináře. Pár nadšenců z řad starší generace a pár rodin s dětmi nemají sílu se prosadit proti ukradení svojí strany.
  Zatuchlá totalita, kdy okupační síly NATO u moci drží evropská komise, zkorumpované vedení europarlamentu a kolaboranti v národních státech má devastující vliv na politické klima v EU.
  Zlaté RVHP s Varšavskou smlouvou. I 68. je proti tomu selanka.
  Nebýt tajných služeb Ruska a USA!!! zase by hrozila tragédie. Vražedné prostředky jsou dnes horší než za Karibské krize.
  http://www.novarepublika.cz/2016/04/ostkraft-panamsky-balik-zasadil-ranu.html#more
  Naše méédia však dělají reklamu okupantům, kde můžou, je to jejich uposlechnutí Roskasu. Nejlépe však na to reaguje Ivan Hofmann.
  http://www.denik.cz/hoffmanuv_denik/karas-v-ohrozeni-20160415.html
  http://www.denik.cz/hoffmanuv_denik/o-cenzure-internetu-20160413.html
  Takový Kalousek má, když jde o zákaz hazardu, strach o demokracii. Ale když jde o seznamy „proruských“ webů, které by chtěl zakázat, strach o demokracii nemá. Vše souvisí se vším a mloci a mločí strategie má mnoho podob a tváří.

 • Gatta • 18. dubna 2016

  Re Aleš:
  Velmi kvalitní článek.
  Ano, také si myslím, že pojem „komunistická“ je jen marketingová značka.

  K Vašemu závěru o nutnosti vystoupení z NATO – pan Kotrba, relativně nedávno, v jednom rozhovoru došel ještě k hlubšímu poznání, že (cituji):

  Kde bychom v rekonstrukci stability v těchto oblastech měli začít?

  Vyhoštěním amerického velvyslance a padesáti dalších diplomatů z Česka. Uzavřením RFE a vyhoštěním jejích redaktorů. To by byl slibný začátek. Do chvíle, než se tak stane, nemá smysl uvažovat dál.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stepan-Kotrba-Uprchlici-museji-dozit-chudi-ve-svych-zemich-jinak-padneme-na-uroven-Afriky-Resenim-je-vznik-novych-kolonii-A-Konvicka-je-blbej-klidne-by-onanoval-na-kasne-379886

 • karpi • 18. dubna 2016

  @Aleš • 18. dubna 2016

  ano, Ivan Hoffman je jediný člověk, který se v mediích ještě nechá posloucht. Pouštím si jej vždy v pondělí v 8:30 na českém rozhlase, má tam půlhodinku s nějakou novinářkou.
  Sice je proresituční, a tak nějak opožděně a ne docela procitnuvší havlista, ale současnost a zahraničí hodnotí brialantně

  http://hledani.rozhlas.cz/iRadio/?query=hoffman&reader=&stanice%5B%5D=%C4%8CRo+Dvojka&porad%5B%5D=Jak+to+vid%C3%AD

  a jednou dokonce, dříve než se moderátorka stačila nadít, na vlastní uši jsem to slyšel, jak do éteru zmínil, že „to četl kdesi na outsidermedia“ … ,P .)))