Diskuze k článku


 • mirror • 5. červnaec 2014

  Otevřel jsem jeden z odkazů zdejších diskutérů. Všiml jsem si videa Čo by dnes robil Marx?

  http://nezavisli.blogspot.cz/2014/06/co-by-dnes-robil-marx.html

  Zíral jsem, co si naši bratři Slováci i v takových odlehlých Košicích dovolí. Osobně bych měl strach se vůbec takové besedy účastnit a už vůbec bych nedovolil nechat se natočit na video a dát na web, abych se později nedivil, že budu propuštěn nebo mi neschválí grant. Českého vzdělance vůbec Marx nezajímá. V Košicích diskutují inteligentní lidé. Měli mezi sebou také moudré a hezké diskutérky. Diskuzi rušili takoví, kterým se nenávist ke socialismu zaryla hluboko pod kůži. Oni považovali za křivdu to, že nemohli pracovat v socialismu a konzumovat v kapitalismu. Jejich křivda přebila dokonce nesolidárnost se 400 tisíci nezaměstnanými na Slovensku.

  Naše intelektuály láká obdiv k životaschopnému a životadárnému kapitalismu. Jsou ochotni přeběhnout do tábora úspěšných. Trvají na tom, aby brašnář mohl šít brašny v kuchyni a Kavalirova se mohla účastnit voleb do parlamentu. Těchto výdobytků se nehodlali zříci. Pravda platilo to před krizí, možná, že už platí něco jiného. Sio bude zase slyšet trávu růst.

 • mirror • 5. červnaec 2014

  Předchozí komentář byl vložen na základě dojmu ze sledování zmíněného videa. Netýká se doktora Davida. Ten je skvělý a dělá, co může. Škoda, že už si za svůj odpor proti bombardování Jugoslávie v politice ani neškrtne.

 • Béda • 5. červnaec 2014

  Zásadní. Co český mainstream zcela přehlédl. Nejenom že přehlížel zločiny na majdanu, přehlíží zločiny na civilním obyvatelstvu a při použití těžkých zbraní proti civilní zástavbě ale přehlédl i stěžejní projev Putina k velvyslancům RF. http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/805/vladimir-putin-projev-k-ruskym-velvyslancum