Diskuze k článku


 • hudryper • 15. února 2017

  Přečtěte si k tomu článek : http://www.zvedavec.org/komentare/2017/02/7180-fukusima-zije.htm
  Už se tady na OM dlouho nediskutovalo o elektrice z atomových elektráren. Tady jde ale zřejmě o
  nebezpečí,jež může eskalovat do světové katastrofy.

 • idiotronic • 15. února 2017

  hudryper napsal

  Přečtěte si k tomu článek : http://www.zvedavec.org/komentare/2017/02/7180-fukusima-zije.htm
  Už se tady na OM dlouho nediskutovalo o elektrice z atomových elektráren. Tady jde ale zřejmě o
  nebezpečí,jež může eskalovat do světové katastrofy.

  pokud jde o zdravotní riziko, hlavní vliv má stroncium 90 ze zběsilých jaderných bombových výbuchů studené války . Jako prvek příbuzný vápníku je uloženo v kostech, kde působí na krvetvorné orgány. Důsledky jaderných havárií v elektrárnách, ač mladšího data, mají menší význam.

 • Aleš • 15. února 2017

  Jaderné výbuchy zatěžují prostředí již od 40. let, nehody v jaderných zařízeních od 70. let, opravdu větší nehody se naštěstí staly jen 2, v 80 letech a před pár lety. Jejich dopady se teprve možná projeví.
  Světové elity o svojí nesvéprávnosti v rozhodování přesvědčily tím, že osud světa nechaly desetiletí diktovat Severoatlantickou aliancí a její politikou. A aby lidstvo nevidělo, že císař je nahý, snaží se mu desinformacemi podsouvat důležitost NATO a ohrožovat lidstvo další jeho existencí. Způsobů a skutečných souvisejících hrozeb je víc, s nadhozeným tématem souvisí i tikající bomba v podobě přesluhujících jaderných elektráren na Ukrajině, v zemi, jejíž absolutně nesvéprávné politické vedení země neumí udržet ani vlastní stolici, natož aby mohlo zajistit bezpečný chod takových zařízení. Naopak snahy o vpašovávání amerických technologií do zařízení stavěných Sověty se ukázaly jako neduchaplné.
  A to nejde jen o technologická selhání či výpadky proudu na chladících systémech, ale i o přímé bezpečnostní hrozby.
  Díky asymetričnosti ve struktuře výzbroje mocností je dnes nemyslitelné snížení napětí jen pouhou likvidací jaderných zbraní, ale aby došlo ke snížení napětí mezi mocnostmi, systém zadržování musí být nahrazen.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201701124506985-sojgu-zbrane-role-zadrzujici-faktor/
  A takové snížení napětí může být klíčové pro rozvoj demokracie, na rozdíl od tlachání slouhů globální (bez)moci.
  Což děti našich dětí ocení jak kvůli snesitelnější hladině radioaktivních izotopů, tak kvůli možnosti prožít smysluplný život na této zatím krásné planetě, což by vláda těch sil, které se nazývají jako demokratické ani neuměla, ale hlavně ani nechtěla zajistit. Viz diskuse Také zvířata mají duši.