Diskuze k článku


 • Béda • 19. února 2016

  Dnes po ránu jsem si zkazil náladu poslechem půlhodinky žvanění Pavla Kosatíka
  v pořadu Zity Senkové Jak to vidí na ČRO2. První půle se týkala řešení migrace. Zde se oba protagonisté shodli na tom, že nyní je nejdůležitější DOHODNOUT SE S TURECKEM. Řešení odpískat sebevražednou a kontraproduktivní politiku otevřených dveří je vůbec nenapadlo.Jako červená nit celým rozhovorem s Šiklistou (kmotrou Kosatíkovy knížky byla pseudocelebritka „socioložka“ – zajímaly by mně objevy této osoby na téma muslimové v Evropě, případně výhled struktury obyvatelstva v delší časové perspektivě po migrační invazi, či socioekonomická perspektiva Evropy po muslimské migraci) se táhla „nutnost“ zůstat v EU za jakoukoliv cenu, protože prý „vždycky když jsme zůstali sami, tak to s námi dopadlo špatně“. Smlouva s Francií před Mnichovem podle tohoto politologického génia asi neexistovala.

  Úplně mě odrovnalo když Šiklista Kosatík kritizoval Rusko, že prý zná jenom diktát a sílu a není schopno žádné dohody a kompromisu. V té chvíli jsem si říkal, co že byl podle našeho génia Reykjavík, smlouvy SALT 1 a 2, co dohody z Minska a podobně. A divil jsem se, proč Senková nepoložila Kosatíkovi otázku jak vidí diktátorku Merkelovou a její „dihody“ třeba s „Višegrádem“ o migraci.

 • karpi • 19. února 2016

  10:30 čro2:
  Zrovna se tady zase vzpomíná na tu naší „výjimečnou, lidskou, duševně bohatou tvůrčí osobnost. S velkou sebereflexí, nadhledem, odvahou a smyslem pro humor i spravedlnost,“
  (aneb – jak by řekl můj děda – dobytek jeden zrzavej.. ,P ,)

  Článek zajímvej, jenom mi tam nehraje ta ruská propaganda. Samozřejmě, bylo by bláhové si myslet, že rusko je prosto takovýchto praktik, jenom by mě zajímal nějaký konkrétní případ. Zatím jsem na takový nenarazil, nebo jsem jej neodhalil. Zdá se mi totiž, že ruské straně stačí otevřeně a pravdivě informovat a uvádět na pravou míru propagandu západní.

  Hledal jsem například zde:
  https://www.jsns.cz/cz/lessons/4/Soucasna_ruska_propaganda.html?theme=82
  ale vypadá to jako extrakt toho, co jste zmiňoval Vy výše. Takový ten čt styl. (nejzábavnější je tam ten hlupáček, co si na svou protiruskou agitku oblékl tričko ruské námořní pěchoty. ,DDD – tomu se dá říct opravdu rafinovaná propaganda )

  Prostě mohl byste nějak ilustrovat, nebo doložit doložit nějakým příkladem současnou ruskou propagandu, o které tady mluvíte ?

 • Béda • 19. února 2016

  ! https://www.youtube.com/watch?v=SdcjUVtyvtI