Diskuze k článku


 • orinoko • 17. září 2016

  Britsky soudruh Cameron doma celi parlamentnimu obvineni, ze je zodpovedny za bordel v soucasne Libyi.
  Nedelam si iluze , ze by se mu neco spravedliveho prihodilo, protoze nekdejsi britsky megahajzlik Blair stale beha po svete se svym kufrem svinstva , a je za to jeste dokonce placen.
  Syrie je prubirskym kamenem zmeny polarity sveta.
  Proto tolik zapadnich kreci.

 • Aleš • 17. září 2016

  Před nějakou dobou o hladomoru v Mádaji referovala Tereza Spencerová a napravovala lži prestitutek. A na základě i třeba dnes zveřejněných souvislostí zpoza velké louže http://e-republika.cz/article3703-USA-D%C4%9Btska-chudoba-v-%C4%8Dislech
  položme si základní otázku. Ikdyby všechno z těch lží bylo pravda, opravňovalo by NATO a především politiky USA udělat, to co udělali?
  To je stejné, jako kdyby právě na základě odkazů na 16 milionů dětí žijících v chudobě v USA a zmanipulovaných voleb, či policejní brutalitě si někdo na světě usmyslel, že je to důvod k vybombardování amerických měst, odstranění prezidenta či dokonce rituální vraždě, jako se stalo v Lybii.
  Náš mediální prostor je zcela determinován mediální lží okolo existence nejkomplexní teroristické organizace všech dob – NATO. A přeřušení jednoho vlákenka této husté pavučiny nic neznamená.

 • Dana • 17. září 2016

  Na zacatku, v Syrii, se skupina disidentu vzbourila proti diktatorovi Assadovi, ktery vladl theokraticky, a pozadovala zmenu demokratickou cestou. To byli socialni a humanitarni nadsenci, co si prali vice svobody ve spravedlivejsi demokracii. (Stejni naivkove jako zdejsi anti-imperialiste.) Tito modernejsi Syrane se take pokouseli o zmirneni islamskeho vlivu v politice. To je legitimni pozadavek. Amerika bude vzdy podporovat snahy obycejnych lidi proti tyranum a diktaturam.
  Syrane to nezvladli, jako to doposud nezvladl Irak, fanaticka kultura islamu vitezi, takze Assaduv totalitarni stat je zrejme mensi zlo. . Asssadova dynastie je silne nabozenska, alavitska, je sice v mensine, ale vice vzdelana a aktivni. Jsou to v podstate Shiitove a vetsina Syranu jsou Sunnite. Toto zasadni nabozenske rozdeleni zcela unika Tribunum a atheistum, , protoze to neni v jejich socio-komunisticke predstave rizeni statu, nabozenstvi nedavaji patricnou dulezitost. Jenom, ze toto jsou bytostni otazky v te oblasti. Ne nejake fandeni nebo zatracovani Putina, ktery si take chce ukousnout kus kolace, ani ne nejake naivni prohlasovani, kdo ma ci nema pravdu. V kazdem pripade fanousci Assada fandi tez propagaci islamu, arci v shiitske podobe.
  Ted, kdy se shiitsky Iran ponekud stahl z verejne pomoci Assadovi, tak ted nastava realna moznost, ze se zainteresovane velmoci dohodnou v pokusu o stabilisaci Syrie.

  • Stan • 18. září 2016

   Sýrie byl jeden z mála sekulárních států na BV, takže „Asadova theokracie“ je blbost typu „vařící led“. Právě salafistické režimy Perského zálivu (to jsou ti, co vám do USA dodávají ropu, vlastní asi šestinu US firem a sponzorují volby) se rozhodly Asada zbavit. Na Asadově straně bojuje většina sunnitů, kteří považují salafisty za odpadlíky od víry a hrdlořezy. Kdyby Amerika podporovala snahy obyčejných lidí proti tyranům a diktaturám, musela by např. podpořit obyčejné Chilany proti Pinochetovi, obyčejné Palestince proti izraelské okupaci, obyčejné Jemence proti saúdské agresi atd. Ničeho takového jsem si nevšiml. To, co předvádíte, není prostá ignorance, začínám přemýšlet, jestli nejste kremelský troll, který má zdiskreditovat „prosté Američany“ jako naprosté hlupáky.

 • hudryper • 17. září 2016

  Dana napsal
  nastava realna moznost, ze se zainteresovane velmoci dohodnou v pokusu o stabilisaci Syrie.

  DanaCitovat

  ano, a proto zakáží seznámit Radu bezpečnosti OSN s obsahem dohody USA-RF o Sýrii v Ženevě.

 • Béda • 17. září 2016

  Pane Dano,

  vy jste ale vtipálek. Nezdá se vám zajímavé, že více demokracie požadují vždycky proamericky naladění islamisté výlučně v zemích které nelezou USA do zadku? A že Západ vždycky podporuje pouze tuto opozici? Proč nepodporuje taky opozici proti diktátorům v Bahrajnu anebo v Saudské Arábii? Komické na tom je, že míra demokracie a sekularismu v Sýrii byla ze všech okolních muslimských zemí zdaleka nejvyšší. Taky je otázka jestli ta „spontánní“ umírněná islamistická opozice – velice úzce propojená na odnože Islámského státu nebyla zčásti dovezená a jestli neměla univerzální organizační propozice metodiků „barevných revolucí“ převratů vypracované předním americkým odborníkem.

 • peter. • 17. září 2016

  Dana napsal
  To byli socialni a humanitarni nadsenci, co si prali vice svobody ve spravedlivejsi demokracii. (Stejni naivkove jako zdejsi anti-imperialiste.) Tito modernejsi Syrane se take pokouseli o zmirneni islamskeho vlivu v politice. To je legitimni pozadavek. Amerika bude vzdy podporovat snahy obycejnych lidi proti tyranum a diktaturam.

  Dana:
  To,ako USA vyrábajú farebné revolúcie je známe a už sa tým netaja ani samotní Američania.Napr.p.Nulandová sa vo zverejnenom telefonickom rozhovore vyjadrila okrem toho,že j.be na EU aj o tom,že USA investovali do majdanu 5 mld.dolárov.
  A teraz sa u plukovníka MV RF Zacharčenka našlo 9 mld.rubľov v dolároch(cca 138 miliónov dolárov) zabalených v originálnom balení tlačiarni FED-u.Ak vyhlásia,že dajú každému účastníkovi protiputinskej demonštrácie 250 dolárov,tak zhromaždia vyše pol milióna demonštrantov.Ja si myslím,že ak USA vydali na prevrat na Ukrajine 5 mld.dolárov,tak na prevrat v RF sú ochotní vydať násobne viac.
  Takže aj v Sýrii títo podľ vás „sociálni a humanitárni nadšenci“ túžiaci po slobode sa zhromaždili hlavne kvôli peniazom a nie z nejakých ušľachtilých pohnútok.V Sýrii sa stalo presne to,čo povedal americký generál,bývalý vrchný veliteľ NATO Wesley Clark: G.W.Bush urobil rozhodnutie napadnúť Sýriu ešte v r.2001,po vybuchnutí tých Silversteinových dvojičiek.
  http://archiv.extraplus.sk/content/view/3050

 • fajt • 17. září 2016

  https://cz.sputniknews.com/svet/20160917/3843309/letadla-mezinarodni-koalice-syrska-armada.html – dohody s američany nefungují, možná to spraví další rajské a kobzole od Lavrova. ..)

 • Dana • 18. září 2016

  Osobne mi fantasie o Americe, ktera si jen tak vily-nily umi zaridit, ze se milionove staty najednou zblazni a zacnou revoluce proti svym vladam, tak tyhle spekulace mi nejsou uplne proti srsti.. Je to zabavne. Ukazovalo by to totiz, ze zbyly svet se sklada z hlupaku, kterym je lehke neco nakukat a oni se zacnou sami mezi sebou vrazdit, aniz by pouzili vlastni rozum. Coz si nemyslim, ale mnozi Cesi v tom maji jasno. Je v tom kus provincni arogance, jako ze oni vi nejlip, jaka situace kde existuje a kdo za vsechno muze.. Meli by jit do techto oblasti neklidu delat osvetu tamnimu lidu. :-)
  Stoji za upresneni, ze staty, ve kterych se udaly revolty „Arabske jaro“ byly v minulosti infiltrovany Sovetskym Svazem, ktery se v techto statech snazil o vliv v ramci svetove Internacionaly. Tam jsou koreny tridni nesnasenlivosti. Ta po rozpadu a odchodu SSSR sice nakratko stagnovala, ale ted, s prichodem modernich technologii, konecne vyvrcholila v nabozenske forme. . Sovetsky Kreml vse zacal. Podporoval Kadafiho, byvaleho egyptskeho presidenta Nassera, syrskeho Assada (otce) i loutkovu afghanskou vladu. Deset let Soveti bojovali proti afghanskym mujaheedum, coz bojovniky vycvicilo, zvlcilo a ani zasah USA je nezcivilisoval. . Palesticum take komuniste fandili, v Praze je jeste z te doby palestinska ambasada..
  Nakonec i Ukrajina, ktera byla dlouho pod vladou Sovetu, se stala bojistem v bratrovrazedne valce. Kdyby fungoval skutecny socialismus-komunismus, jak je uvadeny v theorii, pak by se nutne musela projevit socialisticka vychova a Ukrajinci by se nemasakrovali. Zili by v pratelske druzbe na vecne casy, nikdy be se nenechali od kapitalistu proti sobe postvavat. Holt socialismus i zde selhal.

 • Béda • 18. září 2016

  Pane Dano,

  Kdyby tomu bylo tak jak tvrdíte vy, pak by bratrovražedná řežba v těch zemích i v SSSR začaly hned po rozpadu SSSR a jeho říše a po utnutí sovětské pomoci svým satelitům. Je zajímavé, že se tak nestalo. Všude k tomu násilí došlo až mnoho let poté, když američtí „demokratizátoři“ strčili své lepivé prsty VÝLUČNĚ do zemí, které neskákaly jak vlastníci USA a jejich politické loutky pískaly. A stopy amerického „humanizátora“ jsou na tomto „revolučním“ procesu zcela patrné a nepřehlédnutelné. Cizí podvraťácké „lidskoprávní“ agentury působící po mnoho let proti vládám, které měli „humanizátoři“ na Fahrplanu (viz Wesley Clark), americké prachy, Soros, univerzální metodika „barevných revolucí“ vypracovaná v USA, pro-„demokratické“ zahraniční protirežimní vysílání Svobodné Evropy do zájmových zemí, v USA vyškolení vůdci „revolucí“, američtí poradci, podpůrná role americké politiky, přímá pomoc americké armády, pomoc amerických demokratizačních spojenců v lidskoprávním úsilí – S. Arábie, Katar – počínaje válkami na Balkánu, válkou v Čečně, v Libyii, Sýrii…

 • aram • 18. září 2016

  fajt napsal

  https://cz.sputniknews.com/svet/20160917/3843309/letadla-mezinarodni-koalice-syrska-armada.html – dohody s američany nefungují, možná to spraví další rajské a kobzole od Lavrova. ..)

  Tak oni mysleli?
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/spojene-staty-vyjadrily-litost-nad-nalety-na-syrskou-armadu/r~57d0e1fc7d6611e682470025900fea04/

  „Americká velvyslankyně v OSN Powerová Rusko za svolání mimořádného zasedání patnáctičlenné Rady bezpečnosti kritizovala. „Rusko musí přestat s těmito lacinými snahami získat body a s těmito divadly na efekt a soustředit se na to, o co skutečně jde, tedy na realizaci naší dohody,“…“

  „Ruský vyslanec při OSN Vitalij Čurkin na protest proti výrokům Powerové opustil zasedání RB OSN předtím, než se vyslankyně dostala k projevu. Prohlásil, že za desítky let v diplomatických službách „nebyl svědkem takové netaktnosti ze strany USA a že je komentáři Powerové zděšen“.“

  Slušně a mírně řečeno šlendrián. Tedy pokud budeme chtít věřit tomu, že se spletli.

 • peter. • 18. září 2016

  aram napsal
  Ruský vyslanec při OSN Vitalij Čurkin na protest proti výrokům Powerové opustil zasedání RB OSN předtím, než se vyslankyně dostala k projevu. Prohlásil, že za desí

  USA klamú.Drzo a bezočivo.
  http://politikus.ru/events/84142-pentagon-znal-kuda-nanosit-udar.html
  Som zvedavý na reakciu Ruska.Bez odozvy to ostať nemôže,lebo rešpekt ktorý RF v Sýrii získala,by sa vytratil.

 • Béda • 18. září 2016

  Usaf pouzilo rušenie aby oslepilo radary SA. Nejednalo sa teda o ziadnu náhodu alebo nehodu. Ale o presne pripravenú akciu na podporu ofenzívy islamského štátu. Takže zcela úmyslně koaliční síly oslepily syrské radary a pak vybombardovali obránce letiště v době útoku ISIS na ony obránce.“ A co na to USA? Jako obvykle…Sorry. Yes, We can.

 • Dana • 18. září 2016

  No, bombardovani syrske armady je smutny prusvih, toto bude samozrejme vyuzito ke kriku proti USA. . Spatny terc je vzdy slabinou a chyby jsou ve valce caste..Bohuzel, takova je valka.
  Nevim, proc by Amerika riskovala diplomaticke pozdvizeni umyslnym naletem na Syrany, to je kontraproduktivni.
  Co mate se syrskymi radary, to mne unika, ty nehraji v naletech zadnou roli..V teto situaci se stejne nedalo nic pripravit na obranu. Mimotoho Rusove a Americane maji sve vojenske kontakty zkrze satelit, dorozumivaji se mezi sebou elektronicky, receno laikem.
  Ja si myslim, ze to byla rusacka past, jak zdiskreditovat koalicni sily. Oni vedeli o letu bombarderu, protoze jim to Americane predem nahlasili. Rusaci jsou podrazaci.
  I v ceskem tisku uz to vi :
  Tiskový mluvčí Pentagonu Peter Cook novináře upozornil, že Rusko bylo o plánovaném náletu předem informováno a nedalo Američanům vědět, že ve vytyčené oblasti nedaleko Dajr az-Zauru operují jednotky syrské armády.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nalet-usa-syrie-armada-06n-/zahranicni.aspx?c=A160918_103919_zahranicni_mlb

 • Irena • 19. září 2016

  aram napsal
  Tak oni mysleli?
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/spojene-staty-vyjadrily-litost-nad-nalety-na-syrskou-armadu/r~57d0e1fc7d6611e682470025900fea04/

  „Americká velvyslankyně v OSN Powerová Rusko za svolání mimořádného zasedání patnáctičlenné Rady bezpečnosti kritizovala. „Rusko musí přestat s těmito lacinými snahami získat body a s těmito divadly na efekt a soustředit se na to, o co skutečně jde, tedy na realizaci naší dohody,“…“

  „Ruský vyslanec při OSN Vitalij Čurkin na protest proti výrokům Powerové opustil zasedání RB OSN předtím, než se vyslankyně dostala k projevu. Prohlásil, že za desítky let v diplomatických službách „nebyl svědkem takové netaktnosti ze strany USA a že je komentáři Powerové zděšen“.“

  Slušně a mírně řečeno šlendrián. Tedy pokud budeme chtít věřit tomu, že se spletli.

  V ruské televizi už to komentovali ve smyslu, že občanská vláda USA neovládá armádu, že je očividné, že nedokáží zarazit „zvůli amerických generálů“. Vypadá to, že kobyla začíná kopat.

 • Béda • 19. září 2016

  Jedno nechápu. Proč Asad neprohlásí, že USA nemají v Sýrii žádný mandát a nepožádá USA aby si okamžitě zbalily své válečné saky paky a ze Sýrie neprodleně vypadly a přestaly s agresí vůči cizí zemi? A proč nepožádá Rusko svého spojence aby mu pomohl zajistit nad územím Sýrie bezletovou zónu s platností od doby xx? To s ti „zk***syni, kteří tak rádi kroutí každému ruce a rozes*rají jednu zemi za druhou, ničí chaosem Ukrajinu i Evropu budou roztahovat jak rakovina všude donekonečna?

 • hudryper • 19. září 2016

  Irena napsal
  V ruské televizi už to komentovali ve smyslu, že občanská vláda USA neovládá armádu, že je očividné, že nedokáží zarazit „zvůli amerických generálů“. Vypadá to, že kobyla začíná kopat.

  Provokatéři ruské odpovědi na tento jasný válečný pokus zničit dohodu mezi Kerrym a Lavrovem
  si neodpustili ještě několikaminutové „divadlo“,když po jasném upozornění na to,že útočí na syrská vojska,se nad bombardované místo vrátili a dobíjeli ty,kteří utíkali,nebo byli ranění a ještě
  se hýbali,střelbou z palubních kulometů.Na jednom snímku z dronu,který se objevil krátce na síti,bylo pomocí kamery pro natáčení ve tmě jasně vidět prchající postavy kosené dávkami kulometů letadel. Očekávám ze strany Rusů velmi rozvážnou,nicméně drtivou demonstraci síly.
  Bédo,snad si nemyslíte,že by Asadův apel brali us.jestřábi jinak než kabaretní číslo k pousmání ?

 • Béda • 19. září 2016

  hudryper,

  do prkýnka – tratil se mi celý příspěvek, který plechová huba nepřijala. Takže pouze zkrácená verze.

  Tady ani tak nejde o to co si budou myslet američtí jestřábi – ti si budou myslet stále totéž. Tady jde hlavně o „vietnamský syndrom“ – o většinové veřejné mínění. O to postavit se Zlu a veřejně opakovaně plivnout mezinárodnímu zločinci (ikázat, že doba kdy se všichni politici z obayy o svůj život báli veřejně ukázat na to, že „král je nahý“ je již pryč) a podporovateli do jeho ušmudlaného ksichtu. Narůstající tlak veřejného mínění dokáže totiž někdy doslova nemožné. Až takové věci, že „elity“ kterým začne cvakat pozadí jsou nuceny přehodnoti svá politická rozhodnutí (jako ve Vietnamu).

 • fajt • 19. září 2016

  peter. napsal
  USA klamú.Drzo a bezočivo.
  http://politikus.ru/events/84142-pentagon-znal-kuda-nanosit-udar.html
  Som zvedavý na reakciu Ruska.Bez odozvy to ostať nemôže,lebo rešpekt ktorý RF v Sýrii získala,by sa vytratil.

  poskakování Čurkina na ošklivou a pomatenou americkou babu v OSN bude asi tak maximální reakce Ruska na mezinárodním ( i diplomatickém) poli vůči teroristické akci USA ( a klidně by mohli zveřejnit ujednání o syrském míru, kterému se američané tak brání), pokud je mi známo, tak ruské letectvo hodinu po americkém ataku srovnalo útočící isilovce ( v místě amerického incidentu ) se zemí, tedy isilovci neuspěli – i když to asi nebyl ani záměr američanů, ti hlavně chtěli ukázat, že Kreml je pro špatný mír v Sýrii za každou cenu, i kdyby u toho měla asadova Sýrie mocně krvácet. ..)

 • hudryper • 19. září 2016

  Vážený Bédo, představa o vyhlášení bezletové zóny Ruskou armádou v Sýrii na žádost Asada je
  z rodu politických since fiction. Rovnalo by se to totiž vyhlášení války USA Ruskem,tedy přesně
  tomu,oč neoconům dnešní us. administrativy jde ! Nelze připouštět v reálné politice,zvláště ne v
  té,kde se aktéři pohybují na tenké hranici pro nenadálé válečné apokalypse,emocionální reakce a
  na štěstí právě v tom je Putin výborný. A navíc,nelze si dost dobře představit,že Asad má vliv na
  politiku RF , zato ale je skoro jisté,že on sám musí dělat to,o čem rozhodnou Rusové,i když třeba
  může jít o události,jež nejsou v zájmu jeho vlády ,nebo nebohých ,ve válce uváznutých obyvatel.
  V těchto politicko-vojenských hrách si netřeba dělat iluze o skutečných cílech zúčastněných stran.

 • Béda • 19. září 2016

  hudryper napsal

  Vážený Bédo,představa o vyhlášení bezletové zóny Ruskou armádou v Sýrii na žádost Asada je
  z rodu politických since fiction. Rovnalo by se to totiž vyhlášení války USA Ruskem,tedy přesně
  tomu,oč neoconům dnešní us. administrativy jde ! Nelze připouštět v reálné politice,zvláště ne v
  té,kde se aktéři pohybují na tenké hranici pro nenadálé válečné apokalypse,emocionální reakce a
  na štěstí právě v tom je Putin výborný. A navíc,nelze si dost dobře představit,že Asad má vliv na
  politiku RF , zato ale je skoro jisté,že on sám musí dělat to,o čem rozhodnou Rusové,i když třeba
  může jít o události,jež nejsou v zájmu jeho vlády ,nebo nebohých ,ve válce uváznutých obyvatel.
  V těchto politicko-vojenských hrách si netřeba dělat iluze o skutečných cílech zúčastněných stran.

  hudryper,

  myslím, že tah na bezletovou zónu po vzoru USA v Libyi a eustálé upozorňování na výlučnou legitimitu syrské státní reprezentace a jejich spojenců v otázce dění v Sýrii měla RF stupňovat již od samého začátku. Nechápu proč v této věci vůbec s USA jednaly, proč legitimizovali jejich vstup do Sýrie. Neměli ta jednání vůbec začínat a odmítnout jakékoliv pokusy o vměšování třetí strany do dění v Sýrii. Letadla tam již měli. Pokud v tomto smyslu jednali s USA tak měli požadovat reciprocitu a zveřejňování všech dosažených dohod. Jinak se snimi nebavit. Takhle je ti haj*zli budou věčně vodit za nos a ještě z čehokoliv vylhaně obviňovat-.

  Jinak pokud platí že s teroristy se nevyjednává – tak by nemohli s USA vůbec jednat.

 • Aleš • 19. září 2016

  Bédo, hrajete šachy? Při partičce bych Vám mohl ukázat, co by teď takové plivnutí mohlo znamenat. Soupeře je třeba porazit, jde o vše. Nelze se dopouštět chyb. Krom vícenásobných hrozeb soupeř hrozí i převrhnutím šachovnice. Takovým, kterým by sice sám nepřežil, ale my také ne. O držení slova neokonů si může celý svět myslet co chce. Ale vyhlášení války, to je to, o co jim jde. A co se jim nesmí povést a nepovede.
  Jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění. Kerry je jen ministr teroristy znásilněné země.

 • hudryper • 19. září 2016

  Béda napsal
  Neměli ta jednání vůbec začínat a odmítnout jakékoliv pokusy o vměšování třetí strany do dění v Sýrii. Letadla tam již měli. Pokud v tomto smyslu jednali s USA tak měli požadovat reciprocitu a zveřejňování všech dosažených dohod. Jinak se snimi nebavit.

  Naštěstí nejste hlavním poradcem Putina,protože jinak bychom si už nevyměňovali amatérské názory na politické cíle a zpravodajsko vojenské metody,ale byli bychom už tím prachem,o němž se zmiňuje Kristus a na nějž se jednou transformujeme. Holt byste ten proces po čertech zrychlil.

 • hudryper • 19. září 2016

  K tomuto tématu je na : http://www.hlavnespravy.sk/na-hrane-3-svetovej-vojny/833867 dobrý
  a informačně hodnotný článek. Uvádí,že ruská letadla vzápětí po věrolomném napadení syrských vojáků americkými stíhačkami vybombardovala přesnými zásahy velký tajný bunkr s „umírněnými
  teroristy“,kteří si byli jistí ochranou us.army. Přitom ještě zničili sklady s nedávno dodanými us.
  protitankovými a protiletadlovými zbraněmi . To zkrátka muselo přijít a zabolet neocona Cartera víc, než ztráty Asadových vojáků zabolelo Šojgu.

 • fajt • 19. září 2016

  řekněme si to upřímně, spojené státy se svým terorismem jsou v Sýrii ( zatím) nedotknutelní, tedy pouze vyšší síla je může kárat a pak i trestat – dost frustrující situace ( gor když vám to amíci tak brutálně připomenou ) pro obyčejný syrský lid a jeho vzdorující armádu. ..)

 • Béda • 19. září 2016

  hudryper napsal

  K tomuto tématu je na : http://www.hlavnespravy.sk/na-hrane-3-svetovej-vojny/833867dobrý
  a informačně hodnotný článek. Uvádí,že ruská letadla vzápětí po věrolomném napadení syrských vojáků americkými stíhačkami vybombardovala přesnými zásahy velký tajný bunkr s „umírněnými
  teroristy“,kteří si byli jistí ochranou us.army. Přitom ještě zničili sklady s nedávno dodanými us.
  protitankovými a protiletadlovými zbraněmi . To zkrátka muselo přijít a zabolet neocona Cartera víc, než ztráty Asadových vojáků zabolelo Šojgu.

  Mně by velice zajímal obsah těch zapečetěných konvojů s humanitární pomocí umírněné opozici. Nepochybuji o tom, že půjde pouze o potraviny, léky, šaty a vodu. Odkudpak umírněná opozice dostává zbraně a jak?

 • Béda • 19. září 2016

  A odkudpak umírněný ISIL spojenec USA v boji za demokracii v Sýrii?

 • fajt • 19. září 2016

  http://politikus.ru/events/84224-dzhabhat-an-nusra-nachala-nastuplenie-na-pozicii-armii-sirii-v-aleppo.html – nechal bych teď pracovat ruské generály, klidně ať jdou i do amerických pozic a tam nešetří nikoho, vždyť samotní neoconi nemají své ovčany v lásce. ..)

 • orinoko • 19. září 2016

  Je mozne , ze zazijeme bombardovani Bile chyse Pentagramem. V Emerice uz politiku zacaly provozovat zelene mozky.
  Jak vzdalene je to nekterym mistnim odhadum , ze zachranou Emeriky bude emericke vojsko… Je videt , ze necumite na tv kraksnu. Bylo by vam jasne , ze je to tezkotonazni minela.
  Rusko by melo slapnout na plyn a prevzit DURAZNE slavnou strategickou iniciativu. Pro zacatek bych ja osobne zacal bombardovanim Kurdu. – Takove slepe strevo se ve svete hned tak nenajde. Je to banda ogallallu , ktera vlastne nevi, ci je. Bez vnejsiho tlaku se zacnou podrezavat sami mezi sebou.
  Bezletova zona vyhlasena Ruskem … ty vole, to je zase hlod.
  Mluvime o Syrii a ani se tu nepise o mohutne ruske plovouci dislokaci u brehu Syrie.
  Jestli ten krizovy hnupar na nebesich dopusti , ze i motyka spusti, tak se pripravte NATO, ze stat Izrael dojede na svoje vlastni jedy.

 • hudryper • 20. září 2016

  orinoko napsal
  V Emerice uz politiku zacaly provozovat zelene mozky.
  Jak vzdalene je to nekterym mistnim odhadum , ze zachranou Emeriky bude emericke vojsko…

  Protože zahraniční politika USA zdegenerovala na pouhý sled vojenských aktivit,navíc často v rozporu se záměry politického centra,nelze se divit,že každá ze silových us.struktur se stala prostředkem prosazování dílčích skupinových zájmů a netáhnou tak řečeno za jeden provaz.
  V Kremlu tomu dokonale rozumí a při kterékoliv příležitosti je nechávají nabíhat si na své vidle.
  Odskáčou to zpravidla spojenci obou soupeřících stran. Cílem ruské vrcholné politiky je rozpad
  NATO prostřednictvím vojensky i politicky nevěrohodné politiky USA vůči spojeneckým zemím
  a trvalé řady vlastních neúspěchů. Zdá se,že se to Putinovi daří stále lépe,o čemž svědčí dokonce
  i nové tóny propagandistických sdělovadel v Česku ! Sobotní bombardování Asadových vojáků
  nemělo větší vojenský profit a ruská ,nepochybně pozorně připravená reakce ho zcela eliminovala.
  Jediným výsledkem je zhruba stovka mrtvých na Asadově straně a podobný počet zabitých teroristů an nusry,kde má jít o větší počet velitelů soustředěných v bombardovaném bunkru. Zato na globálním informačním poli ztratily USA silně na věrohodnosti a navíc ještě armádní skupina, která útok prosadila,použila k akci letadla nejbližších spojenců,kteří se začali houfně omlouvat !
  Chápu,že důsledky ruské politiky placené životy a strádáním Syřanů a jejich spojenců jsou tvrdé,
  ale z hlediska jejího globálního úspěchu jde o celkem nepatrnou cenu,jakou bylo potřeba zaplatit.

 • fajt • 20. září 2016

  http://www.m24.ru/videos/123933

 • Aleš • 20. září 2016

  Ori: Jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění.

 • aram • 20. září 2016

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/415190-z-humanitarniho-konvoje-zbyly-ohorele-trosky-osn-i-cerveny-kriz-stoply-pomoc-pro-syrii.html
  Konvoj byl údajně bombardován ze syrských a ruských letadel. Je to jak na zavolanou potom americkém průšvihu na to, aby se dalo bezezbytku věřit. Ruské zdroje zatím mlčí. Alespoň zatím není nic k dohledání.

 • Irena • 20. září 2016

  aram napsal

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/415190-z-humanitarniho-konvoje-zbyly-ohorele-trosky-osn-i-cerveny-kriz-stoply-pomoc-pro-syrii.html
  Konvoj byl údajně bombardován ze syrských a ruských letadel. Je to jak na zavolanou potom americkém průšvihu na to, aby se dalo bezezbytku věřit. Ruské zdroje zatím mlčí. Alespoň zatím není nic k dohledání.

  http://voicesevas.ru/news/25909-gosdep-ssha-peresmotryat-soglashenie-s-rossiey-po-sirii-iz-za-obstrela-gumkonvoya.html

 • aram • 20. září 2016

  Ireno, díky. Nevím jestli dobře rozumím poslednímu odstavci: Rudskoj řekl, že ozbrojené oddíly pod kontrolou USA na kontrolních bodech silnice „Castello“ nebyly vybaveny? (vyzbrojeny?) což vytváří dojem, že tato situace byla vytvořena uměle, aby mohli být Syrie a Rusko obviněni z narušení dodávek HP.

 • Irena • 20. září 2016

  aram napsal

  Ireno, díky. Nevím jestli dobře rozumím poslednímu odstavci:Rudskoj řekl, že ozbrojené oddíly pod kontrolou USA na kontrolních bodech silnice „Castello“ nebyly vybaveny? (vyzbrojeny?) což vytváří dojem, že tato situace byla vytvořena uměle, aby mohli být Syrie a Rusko obviněni z narušení dodávek HP.

  No nevybavily je podle mě myšleno jako nevyzbrojily. Jako když pan „veliký a uznávaný státník“ Churchill poslal konvoj lodí bez ochrany s pomocí pro SSSR, nic nového pod sluncem.

  http://s30556663155.mirtesen.ru/blog/43095582806/KONVOY,-UNICHTOZHENNYIY-CHERCHILLEM-(o-realnyih-prichinah-gibeli

  http://www.fronta.cz/dotaz/ztraty-konvoje-pq-17

 • hudryper • 20. září 2016

  https://cz.sputniknews.com/svet/20160920/3854168/MO-RF-popreni-obvineni-Rusko-Syrie-utok-humanitarni-konvoj.html
  Dlužno dodat,že v ruském zpravodajství o bojích v Sýrii se NELŽE ! Takže další „omyl “ koalice vedené USA ? Jelikož tam měli Rusové drony,dá se očekávat,že budou mít důkazy o pachatelích….

 • hudryper • 20. září 2016

  Navazující zpráva : http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/rusko-podezriva-z-utoku-na-konvoj-osn-teroristy-dzabhat-an-nusra/ praví,že předmětný humanitární konvoj nebyl
  napaden ze vzduchu,ani dělostřelectvem,nýbrž že byl zapalován velmi pravděpodobně teroristy
  na území dočasně okupovaném a kontrolovaném an nusra,kteří se právě tam seskupovali k útoku
  na pozice Asadovy armády. Takže umírnění teroristé chránění před Rusy a Syřany Pentagonem !

 • Irena • 20. září 2016

  https://ria.ru/syria/20160920/1477414451.html
  Минобороны опровергло обвинения в адрес РФ и Сирии в ударах по гумконвою

 • Irena • 20. září 2016

  Irena napsal

  https://ria.ru/syria/20160920/1477414451.html
  Минобороны опровергло обвинения в адрес РФ и Сирии в ударах по гумконвою

  https://cz.sputniknews.com/svet/20160920/3854168/MO-RF-popreni-obvineni-Rusko-Syrie-utok-humanitarni-konvoj.html

 • koloděj • 20. září 2016

  Irena napsal
  http://voicesevas.ru/news/25909-gosdep-ssha-peresmotryat-soglashenie-s-rossiey-po-sirii-iz-za-obstrela-gumkonvoya.html

  Ten Kirby, to je prase v lidské podobě … omlouvám se všem prasátkům

 • Aleš • 20. září 2016

  Při záběrech vysílaných v čt dnes po 14 hodině při výbuších konvoje bylo slyšet výkřiky Alláh akbar!

 • Aleš • 20. září 2016

  Naše veřejnoprávní televize samozřejmě hned perlila a z útoku okamžitě bez soudu obvinila Assada či Rusko.

 • orinoko • 20. září 2016

  Hudrypere, zdravim , a pevneho zdravi vinsuju.
  Vcelku souhlasim, jen bych jeste dodal, ze Rusko v Syrii dohani svuj vlastni deficit zahranicniho angazma s pistoli v ruce.
  Gruzii nepocitam , a Donbas take ne . Politicky mozna , snad … ale vojensky je Syrie skutecny polygon , kde muze Rus vyzkouset snad vsechny svoje moznosti … a olala … kreativitu.
  Zapadni pazdrat si svoje svinstvo nacvicuje prubezne – kdykoli, kdekoli.
  Nova britska suva se nechala slyset, ze svet ohrozuji nasilne zmeny hranic.
  To opravdu sedi od svetoveho intrikarskeho dobytka , ktery prave Stredni vychod oplodnil svoji realpolitikou. – Vzit bejcak a Brita rezat, az mu zprd ele bude litat heme-road.
  Vsechno, co bylo posveceno svetovym kolonialnim chcipakem s burinkou a cylindrem , je jako nekonecna snet.
  A jeste tomu to lejno vsude nasadilo kralovsky oder.
  LIBRa je de mode. V kurzu je kaLIBR.