Diskuze k článku


 • Dana • 9. srpna 2015

  Aby si clovek kritickeho mysleni mohl udelat nazor, pak musi mit informace ze zdroje a nesmi se spolehat na ucelove vykladani skutecnosti zaujatych „vysvetlovatelu „.
  Wolfowitzova doktrina zde v obou versic h:
  Superpower status[

  The doctrine announces the U.S’s status as the world’s only remaining superpower following the collapse of the Soviet Union at the end of the Cold War and proclaims its main objective to be retaining that status.

  Our first objective is to prevent the re-emergence of a new rival, either on the territory of the former Soviet Union or elsewhere, that poses a threat on the order of that posed formerly by the Soviet Union. This is a dominant consideration underlying the new regional defense strategy and requires that we endeavor to prevent any hostile power from dominating a region whose resources would, under consolidated control, be sufficient to generate global power.

  This was substantially re-written in the April 16 release.

  Our most fundamental goal is to deter or defeat attack from whatever source… The second goal is to strengthen and extend the system of defense arrangements that binds democratic and like-minded nations together in common defense against aggression, build habits of cooperation, avoid the renationalization of security policies, and provide security at lower costs and with lower risks for all. Our preference for a collective response to preclude threats or, if necessary, to deal with them is a key feature of our regional defense strategy. The third goal is to preclude any hostile power from dominating a region critical to our interests, and also thereby to strengthen the barriers against the re-emergence of a global threat to the interests of the U.S

 • Dana • 9. srpna 2015

  …….
  Our most fundamental goal is to deter or defeat attack from whatever source… The second goal is to strengthen and extend the system of defense arrangements that binds democratic and like-minded nations together in common defense against aggression, build habits of cooperation, avoid the renationalization of security policies, and provide security at lower costs and with lower risks for all. Our preference for a collective response to preclude threats or, if necessary, to deal with them is a key feature of our regional defense strategy. The third goal is to preclude any hostile power from dominating a region critical to our interests, and also thereby to strengthen the barriers against the re-emergence of a global threat to US.
  Moje verse :
  Nas zakladni cil je odradit a porazit utok z jakekoliv strany.

  Druhy cil je posilovat a rozsirovat obranne systemy, spojovat se s narody demokratickymi a stejne smyslejicimi , za ucelem obrany proti agresi, – budovat zvyky a spolupraci, vyvarovat se statnimu prevzeti bezpecnostnich slozek, dodavat jistotu za nizsi cenu a a mensi risky.
  Preferujeme spolecny odpor k nastavajici hrozbe, coz je klicove ve specifickych oblastech.

  Treti cil je preventivni omezeni moci kazde nepratelske mocnosti , ktera ovlada oblast, region, dulezity pro nase zajmy, cimz zaroven posilujeme hraz proti znovuvynoreni sil celosvetoveho ohrozeni, namirene proti zajmum US.

 • Vlastimil • 9. srpna 2015

  Vlastnictví je závazek, to je jedna z manter feudálů i kapitálu. Morální je přiměřené vlastnictví toho co potřebuji k přežití. Jde tedy o střechu nad hlavou, pokrytí kulturních potřeb a zdravotní péči a stabilní práci, která dotyčného uživí. Vše ostatní je nadbytečné a nemorální. Někteří lidé vymysleli zákony, které dovolují zakoupit si pozemky na Měsíci a Marsu. Ale to nemá s přiměřeností apožadavků a morálkou nic společného. Bohužel společnost, kdekoliv a v kterékoliv době, to neměla a neumí přijmout. To, že se s tím lidstvo dosud neumí vypořádat je důsledkem systému, který byl a je v každé době a kdekoliv a říkal si všelijak. Dnes se jmenuje demokracie.

 • Gatta • 10. srpna 2015

  Každý může vlastnit jen to, co je schopern ovládnou a obhájit svojí mocí – nějakou svojí silou.
  A naopak každá moc, se svojí silou, se snaží ovládnout vše dostupné. Tedy: „Je-li někde koncentrovaná „moc a síla“, tak vždy následně vznikne „ovládaný prostor“.
  A zde je ten psík zakopán.

  Pozn.
  Znám i osobně osobu co má parcelu na Měsíci … jen nevím, jak si ji asi hlídá.

 • Honza999 • 10. srpna 2015

  Dano, jediné zájmy USA se mohou nacházet jen a jen pouze na území USA. Když někdo odmítne Amíkům dodávat za hubičku svoje suroviny, je to jeho svrchované právo a nemůže být žádná řeč o poškozování zájmů USA. Jakékoli takto pojímané právo USA „chránit své zájmy“ po celém světě je ve skutečnosti poškozování zájmů jiných zemí navíc provozované na území těchto jiných zemí.