Diskuze k článku


 • Miloslav • 17. března 2015

  Vize a naděje na pokrok v uspořádání lidské společnosti skončily s koncem socialistické soustavy. Předtím a poté to je jenom boj. Přežije nejsilnější, nejfikanější, nejtvrdší, nejsobečtější, nejzákeřnější, nejpodlejší… Uznávám, že někoho takový svět může těšit, líbit se mu, může to považovat za nejlepší a jedině možnou cestu lidstva. Já k takovým lidem nepatřím. Alternativa možné cesty k mírové budoucnosti lidstva je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

 • Gatta • 18. března 2015

  Re Tribun – vidím to prakticky stejně – sjezd ČSSD i to ostatní.
  K otázce: „Proč vůbec v kapitalismu řešit nějaké politické strany a lhát si do kapsy o demokracii …?“
  Lidi přeci musí mít nějaký ten světonázor, který jim dává smysl života a smysl fungování jejich společnosti a … kterým je můžete i ovládat. K jejich dobru, nebo i k jejich zotročení.

  Mám obavu, že až ta „představa demokracie“ přestane fungovat úplně, tak na nás páni přijdou s něčím mnohem horším.
  Stačí se podívat na Ukrajinu …

 • fajt • 18. března 2015

  a ti lídé, jak lehce se z nich stávají poslušné ovce, to je snad základní genetická výbava. ..)

 • lomikel • 18. března 2015

  1. kapital je prostredek ideove-ekonomicka konsrukce, ne neco co samo o sobe neco dela. je to jedne z prostredku jak ovladat svet, primarni je moc a morforani sveta skrze ni. To je dobre si ujasnit, misto boje s kapitalem je treba zkoumat jak se moc koncentruje a jak projevuje. Moc je mozne se postavit jedine moci, moc Putina ( personifikuji ale ne zas tak moc vzhledem k situaci) stoji proti moci anglosionistu. je blbe ze v rusku je to personalni zalezitos na zapade jede program na vybre a pripravu elit, lide jsou
  nahraditelni.

  2. pokud nahledneme 1. tak jedine co je potreba zkoumat je kdo z politiku v cechach ma nejakou moc a jak ji uziva, ten ktery ji ma a uziva smerem ktery neni totalne protichudny memu nazoru je muj politik.

  3. kapital, ci lepe penize jsou jednim z nastroju rizeni, dale je to ideova prace (propaganda) a prime rizeni skrze hierarchicke organy – volene ci jmenovane. Tahle kombinace systematicky budovana a financovana ve vsech trech oblastech od 89 je tezko prekonatlene bez toho aby doslo k otresu v geopolitice a pripadne k nejake udalosti ktere otrese propagandou budovanym paradigmatem.

  Politici nejsou arogantni ani nekompetenti, jen delaji to k cemu jsou rizeni /vychovani/morfovani a u nekterych to co jim dovoli volnost v systemu.

  4. Krome toho je treba aby byla pripravena kontraelita, tak jako se skrze hradky s Moci budovala Charta, jedine bojem lze vytvorit armadu. Tohle je koncepcnim racovnikum anglosionistu znamo, taze kazde spolecenske hnuti/organizace ktera je potencialne nebezpecna je destruovano zevnitr i zevne (polici, soudy). Ti kteri nejsou pronasledovani nejsou nebezpecni a tedy ani vyznamni.

 • lomikel • 18. března 2015

  Zapas nemuze byt veden pravo/leve ( je to jen jedno kriterium) ale jako v Rusku skrze idee ktere pomahaji udrzet narod pohromade. Bojujeme proti Moci ktera chce byt globalni, Moci ktera unifikuje lidi na substrat, ktera programove nici kazdy konzistetni sociokultuni fenomen na multikulty brecku. Bojujem proti Moci ktera pouziva pravy i levy koncept ke svym cilum.

  Levicovi intelektualove maji velky dluh v analyze techto mechanismu, v pokusu o nalezeni cesty ve sve ekonimicke castni levicove ale nepodlehajici hnilobe nove levice a jeji kolborace (veodme ci jen z blbosti) s NWO.

 • peter. • 18. března 2015

  lomikel napsal

  Zapas nemuze byt veden pravo/leve ( je to jen jedno kriterium) ale jako v Rusku skrze idee ktere pomahaji udrzet narod pohromade. Bojujeme proti Moci ktera chce byt globalni, Moci ktera unifikuje lidi na substrat, ktera programove nici kazdy konzistetni sociokultuni fenomen na multikulty brecku. Bojujem proti Moci ktera pouziva pravy i levy koncept ke svym cilum.

  Levicovi intelektualove maji velky dluh v analyze techto mechanismu, v pokusu o nalezeni cesty ve sve ekonimicke castni levicove ale nepodlehajici hnilobe nove levice a jeji kolborace (veodme ci jen z blbosti) s NWO.

  Ľavicoví intelektuáli poznajú veľmi dobre tieto mechanizmy a majú ich nepochybne dobre analyzované.Ale povedzte Lomikel!Kto z nich by sa s tým sral,keď mu z toho nič nekvapne a z tej analýzy vie(vedia),že kým nebude(ú) mať masívnu podporu národa a kým nenastane revolučná situácia,tak nedosiahne nič okrem verejnej dehonestácie a existenčných problémov?

 • aram • 18. března 2015

  Ve Frankfurtu n.M. je od rána mazec. Očekává se až 10 tis. demonstrantů proti otevření nové ho sídla ECB a proti jejím opatřením v Řecku a dalších zemích. Hoří policejní auta. Policie má připravena vodní děla. Sjelo se až 60 autobusů ze 40ti evropských měst.
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/protesty-proti-skrtum-ve-frankfurtu-hazeli-kameni-na-polici/r~70f6476acd4211e4bc74002590604f2e/http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/protesty-proti-skrtum-ve-frankfurtu-hazeli-kameni-na-polici/r~70f6476acd4211e4bc74002590604f2e/

 • lomikel • 18. března 2015

  peter – primarne pro svuj vnitrni dobry pocit, proto to treba delam, zcela amatersky, ja :).

  a pak pokud to nejsou jen cisti teoretici tak by se mohli strukturovane pokusit pomoci zmatenym levicove smyslejicim aktivistum kteri ted nedelaji dobrou praci ale ze zle vule ci z blbosti makaji pro NWO.

  V konci podporu lze ziskat jen tim ze budu verejne vystupovat, a ideova prace take zada jasnou komunikaci, obzvlaste ta ktera nema za cil ciste oblbnou ale umoznit vlastni pohled a kvalifikovany vnitrni souhlas, coz je imho u aktivistu samozderejma nutnost aby mohli pracovat bez vnitrnich bloku.

  Treba takovy levicovy Tribun pak napise takovy clanek o rezignaci a propaguje NWO koncept pospoliticke doby, co zje totalni pi**** protoze politika je prace s Moci a je tu stale at se to libi nebo ne. Takovi Tribun take psaval, nevim jak ted, multikulty agitky. Nestalo by levicovemu intelektulau dat mu sanci se nad vecmi zamyslet a vylepsti svou praci ktera mu jiste bere hodne casu ?:)

 • peter. • 18. března 2015

  Dnes je aspoň u nás ľahko rozlíšiť kto je kto.Stačí použiť takéto kritérium(nazvem ho Putinovské) :
  Krajná ľavica(komunisti)kričia „Nech žije Putin!Nechceme žiadne sankcie!).To je ale všetko a k nejakým konkrétnym krokom na pomoc tomu Putinovi(zorganizovanie demonštrácie napr.)sa už nedostanú.
  Ľavica (socani) hlásajú síce,že s Ruskom treba spolupracovať,niektorí odnesú aj veniec k hrobu padlého červenoarmejca a aj povedia,že sankcie riešia len málo alebo nič,no charakterizuje ich bezmezná poslušnosť k príkazom EU a USA.Takže výsledkom je toto :Odsudzujeme agresiu Ruska a kým sa Putin nepolepší,treba na Rusko uvrhnúť sankcie a dokúpiť ešte jedného Grippena a dva tanky Abrams keby nás Rusko napadlo.
  Ostáva ešte tzv.pravica.V konečnom výsledku to isté ako socani,len sa cítia a tvária akoby ich poveril Washington priamym zastupovaním a presadzovaním svojich záujmov u nás.Na rozdiel od socanov žiadajú 6 Grippenov,3 Abramsy a kde len môžu,tam Putina a Rusko špinia.Takže ako vidno,je úplne jedno koho budeme voliť.Je pre mňa axiómou to,že každý politik ktorý sa necháva voliť do zákonodarného orgánu je vypočítavý grázel(pokiaľ to nie je vyložený blbec)lebo tam chce byť pre svoj osobný prospech a nie preto,aby presadzoval nejaké ideály.

 • lomikel • 18. března 2015

  peter – prave proto jsem psal o osobnostech levicoveho smysleni s politickymi ci alepson intelektulanimi ambicemi, ne o politickych stranach kde jen KSCM drzi urcitou linii, je to dano tim ze nemuze uplne poprit svou ideolgii, na rozdil od cssd preci jen nejakou ma, je marginalni v podilu na moci a tudis ne tak rizena skrze penize a agenty.

  tou levice a pravice myslim spise kruhy kolem

  http://www.novarepublika.cz/
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/

  co se tyce EU tak bohum zel jsou narodni pravicove strany daleko aktivnejisi v poukazovani na unos Europy nez levicove, ktere kooperuji s Junekerovym blokem , opet bud zamerne zrazuji nebo si mysli ze prosadi nejake levicove koncepty na urovni EU ( tedy spise si hrjai na to ze se snazi je prosadit).

  Btw. kde jsou narodni levicove strany, zde i v EU ? Stale jeste jedenem na svetovou revoluci a internacionalismus ?

 • peter. • 18. března 2015

  lomikel napsal
  a pak pokud to nejsou jen cisti teoretici tak by se mohli strukturovane pokusit pomoci zmatenym levicove smyslejicim aktivistum

  to: lomikel.
  Najlepším terčom pre masívnu propagandu západom preferovaných životných hodnôt sú naše deti a vnuci.V dnešnej konštelácii moci v našich štátoch na ne negatívne pôsobia mimo iné aj naši politici bez rozdielu politického zafarbenia.Jediné čo som ja mohol v tomto smere urobiť je to,že som sa snažil dobre vychovať svojich synov,že som bol zvedavý na ich názory,diskutoval som ich s nimi a argumentoval ak sa mi zdalo,že sú ovplyvnené propagandou.Chcel by som veriť,že aj mojou zásluhou získali istú imunitu proti vymytiu mozgov dnešnou propagandou.Šíriť svoje názory vo svojom okolí a dobre vychovať svoje deti tam je cesta pre zmenu názorov tých,čo už rezignovali a otupeli alebo tých,čo propagande už podľahli.Chcel som napísať viac,ale vidím,že PPK dal k diskusii článok týkajúci sa aj tejto problematiky,tak vám ho doporučujem,je dobrý.

 • lomikel • 18. března 2015

  peter – ja s vami souhlasim.

  jen abych to rad dotahl do konce, nize minena otazka neni smerem k vam:)

  Tak kde je nejaky postmoderni trockista a propagator multikulty nadnarodni evropy aby mi ty uvahy rozfoukal jako domecek z karet ?!
  a nebo

  Kde je narodni levice propojujici ekonomiku pro lidi s obranou pred NWO ?

  cekam …

 • lomikel • 18. března 2015

  hledme na priklad toho jak nefunguje mali pokus o opravu v ramci systemu a jak analyza omezena nevyrcenymi mantinely vede do, rekneme nikam.

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/ivan-david-koho-volime

  podobne uvany produkuje i pan paroubek, take je tam po letech jasne videt kam nechce ci nemuze jit ve psanych uvahach.
  jako treba zde
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/eskalace-napeti-ve-stredni-vychodni-evrope

  bych ho nepodeziral ze to nechape lepe a ve vetsim kontextu

 • peter. • 18. března 2015

  lomikel napsal
  analyza omezena nevyrcenymi mantinely vede do, rekneme nikam.

  Tak to vidíte.A potom choďte niekoho voliť.V Európe to naozaj vrie,čoskoro môže naozaj nastať revolučná situácia,ktorá vygeneruje nové osobnosti a nové strany.Ani u nás a ani v ČR sa však zabehnuté tzv.ľavicové strany na to nijako nepripravujú a naďalej sa nechávajú unášať pokojným prúdom a vybíjajú sa v nič neriešiacich žabomyších vojnách s opozíciou a v rétorických cvičeniach pred tv kamerami.So záujmom sledujem činnosť mladých komunistov u nás,združených do strany „Vzdor“.Nevynechajú jedinú možnosť aby zverejnili svoje názory,poriadajú demonštrácie v mestách a aj keď si ich príde vypočuť len pár desiatok ľudí,stojí im to za to.Sú spoluorganizátormi zbierok pre Donbas(spolu s „Pokojnými bojovníkmi“)demonštrujú proti NATO a kapitalizmu a budujú svoje stranícke štruktúry po celom Slovensku.Dostávajú sa do povedomia ľudí.Takto podobne si počínala na začiatku aj „Syriza“.Naši komunisti len debatujú v úzkom kruhu,nariekajú ako ich nepúšťajú do médií a celý rok si pripravujú prejavy,ktoré prednesú na oslavách Prvého mája.
  Však ten I.David má pravdu keď hovorí,že všetky politické strany podobne ako iné mocenské štruktúry u nás, postupne degenerujú.