Diskuze k článku


 • Béda • 1. března 2016

  Největší fór je, že o údajných proruských agentech bez nejmenšího důkazu píšou lidé prokazatelně v minulosti anebo v současnosti financovaní z ciziny, nejrůznější genderoví a podobní paraziti, lidé napojeni na cizí kapitál a cizí zpravodajské organizace a velvyslanectví. Kdysi se takovým říkalo KOLABORANTI s cizí mocí.

 • Béda • 2. března 2016

  Stejně je to zvláštní. V tzv. moderní západní civilizované společnosti se stát stává nepřítelem, kterého je potřeba převést do soukromých rukou (rozuměj ukrást jej všelidovému vlastníkovi), národ se stává nadávkou a vlastenec hájící svou zemi, kulturu rodinu a hodnoty šovinistou, násilný loupežník v cizí zemi je vývozcem míru, humanity a demokracie, káravým moralistou. Kritik totalitního systému je ruský agent a špicel a cizí agent placený z cizích zdrojů v cizím zájmu určuje bezpečnostní a zahraniční kurz země a ostrakizuje kritiky systému.

  To je ten pokrok po dvaceti pěti letech budování kapitalismu.

 • zajoch • 2. března 2016

  Jistě jste si všimli i takové maličkosti, že v našich zprávách se nehovoří tak, že Rusko a USA dojednaly příměří v Sýrii, ale důsledně, že Spojené státy a Rusko dojednaly příměří v Sýrii. Navozuje to u neinformovaných dojem, že USA jsou tou hnací silou a Rusko jenom takový přílepek. Rozhlasová zprávařka využije jakoukoliv možnost zalhat ve prospěch hegemona.

 • Béda • 2. března 2016

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uspesne-zacleneni-cizincu-Z-Nemecka-prislo-velmi-neprijemne-cislo-424275

  ….oficiální informace o tom, že Německo „neví“ o asi 130 tisících lidí, kteří do země přišli a následně zmizeli mimo evidenci německých úřadů, ukazuje na další doprovodný problém…

  …striktní rozpočtová politika ministra Schäubleho budí rozpaky například u sociálních demokratů a podporuje třenice v koalici. Jádrem sporu je fakt, že Schäuble chce tyto obrovské (a svojí konečnou výší zatím neodhadnutelné) investice v podobě výdajů rozpočtu platit z rozpočtových přebytků a daní dnešních Němců, zatímco půjčka by platby rozdělila na delší časový úsek a zatížila by také budoucí generace… (zdravého zadlužování „pro doborou věc“ není v kapitalismu nikdy dost)

  Nutno ale dodat, že další názory odborníků upozorňují na to, že přes robustní pracovní trh dostávají přistěhovalci horší práci, a to i navzdory kvalifikaci a znalosti němčiny, a jejich platy jsou výrazně nižší. To naznačuje, že v Německu existuje klasická diskriminační mzdová propast mezi přistěhovalci a Němci, která může být překážkou v požadované integraci.Německá politika má ale významnou evropskou dimenzi. V rámci Evropské unie vznikly názorové (a de facto i hodnotové) dělicí čáry mezi Německem a zeměmi Visegrádu, Německem a Rakouskem, zeměmi Visegrádem a jihem, hlavně Řeckem, které je díky zeměpisným podmínkám jednou ze vstupních bran do Evropy. Nejvýraznějším zhmotněním těchto dělicích čar je částečné uzavírání hranic na západním Balkáně, které už podpořilo Rakousko. Berlín sice tyto kroky kritizuje, ale fakticky z nich má užitek v omezení přílivu dalších azylantů, které bylo jedním z požadavků domácích kritiků Angely Merkelové.

  Nedobrá zpráva je, že propast vzniká i na ose Paříž – Berlín..

 • Béda • 2. března 2016

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Merkelova-neprijemne-prekvapila-uprchliky-424274

  „..Německá kancléřka Angela Merkelová v pondělí řekla, že imigranti musejí být registrováni v Řecku a poté rozděleni mezi členské státy Evropské unie. Naznačila tak, že uprchlíci, kteří se nahromadili v Řecku, nebudou moci odcestovat do Německa a požádat tam o azyl. Informoval o tom server České noviny. „Uprchlík nemá právo říct ‚chci azyl v konkrétní zemi Evropské unie‘,“ řekla podle agentury AP kancléřka…“ Nejdřív si je pozve k sobě domů a pak se od svého slibu distancuje? Vždyť oni chtějí využít Merkelové osobní pozvání.

  Jakým právem chce berlínská diktátorka rozdělovat své hosty do jiných zemí, které neřídí a nemá žádný mandát o nich rozhodovat? EU se již zcela proměnila v berlínskou diktaturu? Kde zůstala tzv. demokracie?

 • Irena • 2. března 2016

  …tak ten fanda protistrany na tom prvním človíčkovi okamžitě požaduje vidět, slyšet, číst a znát identitu jeho zdrojů a zdrojů zdrojů právě od těchto zpráv.

  Tady k tomu mám jednu perlu. Pod tím videem s Putinovým prohlášením na youtube, se někdo rozčiloval, že se jedná určitě o podvrh, protože to video je jediný zdroj(asi který dokázal nalézt). No ono, když osobně hovoří 5 minut prezident (a to jednoho z největších států), a prezentována jsou právě tato jeho sdělení, tak to přece vůbec není jednoznačné. Myslím, že by alespoň na konci měl sdělit, kdo byl toho jeho vlastního prohlášení zdrojem a potvrdit by to měly alespoň další dva nezávislé zdroje.

 • Aleš • 2. března 2016

  Mám tu perličku. Do oficiálních programových dokumentů státní instituce se mi i kolegům zadařilo propašovat citace ústních sdělení, empirických pozorování či samizdat jednoho našeho kolegy píšící na om… Myslím, že to může mít vyšší věrohodnost, než když si grygaroidní blátiví pavědci či politologové/novináři/politruci vzájemně citují svoje bludy.
  Bédo: Jsou první vlaštovky, kdy kolaboranti, ač jsou zčásti kryti
  svými koni od KDU-ČSL, dostávají pojeby za své sabotáže. I došlo na první významné odejití.