Dokument: Dopis Lubomira Mana s dotazy na ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka

Vážený pane ministře zahraničí,

V neděli 22. února jste se jako představitel vlády ČR zúčastnil v Kyjevě oslav prvého výročí změny ukrajinské vlády pod tlakem událostí na Majdanu. Vaše návštěva měla vyjádřit souhlasný postoj české vlády k událostem na Majdanu před rokem. Jako občanu České republiky mi není lhostejné, k jakým mravním a politickým zásadám se český ministr zahraničí hlásí při reprezentování svého státu. Prosím proto, abyste mi podle zákona č. 106/1999 Sb., aktualizovaném 15. 1. 2015 o svobodném přístupu k informacím, podal následující Vaše vysvětlení:

  • Zda jste při rozhodnutí účastnit se oslav v Kyjevě měl k dispozici údaj o zveřejněném telefonickém rozhovoru estonského ministra zahraničí Urmosa Paeta se zplnomocněnkyní EU pro zahraniční záležitosti Catherine Ashtonovou z února minulého roku, ve kterém ministr Paet mluví o tom, že střelce, zabíjející lidi na Majdanu, najal představitel tehdejších demonstrantů?
  • Zda víte něco o vyjádření lékařky z Majdanu Olhy Bohanetecové, že charakter zranění demonstrantú i vládních policistů dokazoval použití stejných zbraní?
  • Zda jste před odjezdem do Kyjeva měl k dispozici relaci německé televize ARD přibližně z podzimu minulého roku, že se na Majdanu pálilo z budov, které měli v držení demonstranti?
  • Zda jste měl k dispozici relaci britské televize BBC z pera redaktora Gabriela Gatehouse, ve které zhruba před třemi týdny vypovídal muž, vystupující pod jménem Sergej, že on sám z budovy konzervatoře, nacházející se v rukou demonstrantů, střílel do řad zasahujících policicistů s tím, že jej touto střelbou pověřil muž z okruhu tehdejšího prvního podpředsedy ukrajinského parlamentu?
  • Zda jste sezajímal, z jakých zdrojů, zda z místních, či zahraničních, jmenovitě pak zda nikoliv ze zdrojů USA, se financovalo bezplatné stravování tisiců demonstrantú na Majdanu?

Otázka souhrnná k otázkám předcházejícím pak zní takto:

  • Jak jste shora uvedené informace vyhodnotil pro politickou vhodnost Vaší účasti na oslavách v Kyjevě, když mezi jejich organizátory byli právě lidé důvodně podezřelí z účasti na zorgannizováni střelby na Majdanu před rokem?

Dále, když dovolíte, by mě zajímalo:

a) Zda jste se během návštěvy v Kyjevě zajímal o výsledky vyšetřování střelby na Majdanu?

b) Zda jste se během návštěvy v Kyjevě zajímal o viníky vraždění lidí před Domem odborů v Oděse dne 2. května m. r. s podotázkou, proč proti tomuto vraždění nezasáhla ukrajinská policie a proč vrahové nebyli dosud potrestáni?

c) Jak jste při přípravě návštěvy Kyjeva i během ní vyhodnotil fakt, že prvá vláda A. Jaceňuka se dostala k moci 22. února m.r. na základě porušení dohody uzavřené mezi tehdejším prezidentem Janukovyčem a zástupcem demonstrantů (mezi nimiž byl i A. Jaceňuk), z předchozího dne, a to za účasti ozbrojenců z řad demonstrantů, kteří vnikli do parlamentu nezákoně i na základě porušení tehdy platné ukrajinské ústavy?

Za Vaše laskavé odpovědi příp. i další informace Vám budu velmi vděčný a děkuji za ně.

Lubomír Man, spisovatel, člen společnosti Oxford Encyclopedia

V Ostravě 2. března 2015

Pozn. aut.:Dopis je ve značné části koncipován podle údajů z textu podobné žádosti, již ve stejné záležitosti poslal 23. února Ján Čarnogurský slovenskému prezidentovi A. Kiskovi a kterou 2. března zveřejnil portál www.vasevec.cz.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
67 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
3. 3. 2015 7:44

Doufám, že Lubomíru Manovi, jakožto osobě veřejně známé, ten zrádce českého národa odpoví. Sama jsem mu napsala dopis přibližně před rokem (je to „můj“ poslanec) a odpovědi jsem se nedočkala. Jsem přesvědčena, že jej ani nečetl, k tomu má své poskoky, kteří poštu filtrují. Obsah mého dopisu byl jiný a je pravda, že jsem mu nepokládala otázky, ale jsem odsuzovala jeho a jejich jednání. „Vážený pane poslanče, můj vzkaz nejen Vám, ale celé ČSSD je jednoduchý. Zklamala mě. Není to strana, která by pečovala o blaho občanů, ba ani ne o blaho samotné ČSSD, ale povětšinou pečuje každý z jejích… Číst vice »

zajoch
3. 3. 2015 7:45

„Ani všeobecný odmítavý postoj obyvatel k rozhodování Vás tzv. elity, tuto elitu neodradí od schválení téměř zločinných zákonů, jako jsou příkladně církevní restituce.

Vaše jednání považuji za často oportunistické.
V záhlaví máte heslo, že politika musí mít tvář. Neuvádíte jakou, takže zřejmě i drsně arogantní tvář Vaší strany je pro Vás přijatelná.“

bbb
bbb
3. 3. 2015 8:06

Neuvěřitelná manipulace ČT!!!
Daniel_111 Monday, 23:26
Autentické zprávy z Ukrajiny v podání ČESKÉ TELEVIZE: Česká televize vysílá jeden rozhovor s údajným vojákem z Ukrajiny a ejhle podruhé ten stejný voják (komparzista) je povstalcem…

http://gloria.tv/media/z5mbh9PDgaJ

Béda
3. 3. 2015 8:11

Mne by taky zajímalo, co p. ministr zahraničí soudí o kyjevské vládě, jejíž předseda mluví o části občanů, kterou chce násilím udržet v rámci státu , jako o „PODLIDECH“. A taky by mě zajímalo, co soudí o demokratickém procesu nabytí moci současnou ukrajinskou vládou na majdanu a pak při hlasování (zastrašování, odebírání hlasovacích karet zvoleným poslancům regionů a menšin a hlasování „v zastoupení“) v parlamentu. A proč v této souvislosti není mnohem demokratičtější Vítězný únor prohlášen státním svátkem ČR?

Béda
3. 3. 2015 8:22

Taky by mně zajímalo co soudí o státu, kde v čele vlády je nacista, ministry jsou z velké části cizinci a vrcholová státní reprezentace má dvojí až trojí občanství.

Béda
3. 3. 2015 8:44
Béda
3. 3. 2015 8:48

Béda napsal pel mel: http://www.hlavnespravy.sk/koller-v-europe-sa-stale-mnozia-nazory-ze-ukrajina-by-nemala-nikdy-vstupit-do-nato-ako-mozno-odhadovat-buduci-vyvoj/569024 – http://www.hlavnespravy.sk/cina-vo-vesmire-spojene-staty-v-panike/569856 – http://www.hlavnespravy.sk/na-zoznam-najbohatsich-miliardarov-pribudlo-290-novacikov/569760 (ktorí sú prevažne z Číny…) – http://www.hlavnespravy.sk/svedkyna-vrazdy-nemcova-modelka-durycka-odcestovala-na-ukrajinu/569930 (jakto, že korunní svědek mohl vycestovat ze státu ve kterém se stal zločin? Vždyť jde navíc – z pohledu demokratického humanitárního koloniálně militantního Západu o „diktaturu“!) Z posledního článku: „… Podľa amerického prezidenta Baracka Obamu je vražda Nemcova znamením zhoršujúcej sa klímy v Rusku, najmä v oblasti občianskych práv a slobôd. Uviedol to v pondelkovom rozhovore pre agentúru Reuters. „Toto je znamenie klímy v Rusku, kde sa občianska spoločnosť, nezávislí novinári a ľudia snažiaci sa komunikovať cez internet cítia stále viac ohrozovaní a obmedzovaní.… Číst vice »

Béda
3. 3. 2015 8:57

!!! Nefunguje autorský rejstřík OM!!!

Megafon
Megafon
3. 3. 2015 9:08

Takže nejvyšší čas protlačit všemi možnými prostředky zákon o referendu bez jakýchkoliv omezení. První námět referenda by pak měla být odvolatelnost volených zástupců na všech úrovních. ( Sami to neudělají! ) Neděláš co jsi sliboval před volbami. Tak vypadni a běž hákovat jako každej druhej. Zastupuješ zájmy cizích zemí, firem nebo korporací? Prosazuješ politiku, která jde proti vlastnímu obyvatelstvu. Tak ven z kola. Kdyby jim celé volební období hořela pověstná koudel u zadku tak by se museli chlapci jinak otáčet a na podstatné otázky by se museli ptát obyvatel. A kecy o tom, že referendum nemá u nás tradici? No… Číst vice »

peter.
3. 3. 2015 11:53

zajoch napsal
Doufám, že Lubomíru Manovi, jakožto osobě veřejně známé, ten zrádce českého národa odpoví.

p.zajoch
Neodpovie!
O niektorých ľuďoch sa hovorí,že majú hrošiu kožu.Z takýchto ľudí sa regrutuje väčšina politikov.Ide o typ ľudí,ktorých môžete mlátiť po hlave svojimi argumentami,pľuť im do očí,klásť im otázky,môžete robiť čo len chcete….oni zo svojej cesty nezídu.Sú slizkí a preto sa ich nedotknú žiadne apely,žiadne argumenty ani urážky.Všetko skĺzne po tom slize.Moc a zlaté teľa.Len to je pre nich smerodatné.

PPK
PPK
3. 3. 2015 15:33

ČSSD vždy byla a i dnes je typická pragmatickým oportunismem. Navenek se sice tváří jako strana se sociálním cítěním, ale v podstatě nemá program a jen se stále přizpůsobuje vnějším okolnostem, příležitostem a výhodám. (Pokud ovšem za program není pokládána ochota, být za všech okolností podílníkem na moci). Výsledkem takové politiky je ovšem jenom jediné: Ochota ČSSD, v praxi se na jakékoliv úrovni koaličně spojovat s jakýmkoliv jiným politickým subjektem, pakliže to té straně přinese mocenský a finanční zisk. Jsou-li však programem jen slova, občasné populistické „úkroky stranou“ a jinak už jen pouhé předstírání skutečně koncepčních a sociálně perspektivních činů,… Číst vice »

aram
aram
3. 3. 2015 17:02

Béda napsal
http://www.hlavnespravy.sk/svedkyna-vrazdy-nemcova-modelka-durycka-odcestovala-na-ukrajinu/569930 (jakto, že korunní svědek mohl vycestovat ze státu ve kterém se stal zločin? Vždyť jde navíc – z pohledu demokratického humanitárního koloniálně militantního Západu o „diktaturu“!)

Nechci malovat čerta ne zeď, ale jestli by děvenka nebyla ve větším bezpečí v Rusku.

Béda
3. 3. 2015 17:37

aram,

třeba brzy vycestuje za tím pilotem do emirátů.

Pisismik
Pisismik
3. 3. 2015 18:18

zajoch napsal
Doufám, že Lubomíru Manovi, jakožto osobě veřejně známé, ten zrádce českého národa odpoví

Psal jsem vloni Hermanovi, proč visí na Národním muzeu Havel. Nějaký poskok mi odepsal, že jsem jediný, komu toto vadí.
Pochybuji, že by se obtěžoval, do voleb je daleko, tudíž není potřeba s zabývat občanskými dotazy.

Béda
3. 3. 2015 18:34

http://www.hlavnespravy.sk/dalsia-bitka-v-ukrajinskom-parlamente-dnes-sa-medzi-sebou-pobili-radikali/570421

http://www.hlavnespravy.sk/v-ukrajinskom-lvove-sa-objavilo-protibanderovske-polske-„hnutie-odporu/570403

http://www.hlavnespravy.sk/spojene-staty-vyzyvaju-europsku-uniu-aby-upustila-od-podnikania-s-ruskom/570069

http://www.hlavnespravy.sk/kiska-chce-bojovat-proti-mediam-siriacim-rusku-propagandu-co-si-o-tom-mysli-byvaly-cesky-senator-vyvadil/570409 (ale že jsou podělaní mainstreamoví šmejdi, kteří mají v rukou ohromné finanční prostředky, všechny frekvence a pásma, média s velkým plošným dosahem několika alternativních webů. Jsou doslova podělaní strachem z toho, že je poráží špatně financované weby obsahem a mainsrtreamová propaganda je stále průhlednější a neudržitelnější.

orinoko
orinoko
3. 3. 2015 18:52

Vénovi Bomarďákovi chtějí odhalit sochu. Prý na Petříně. Ať žije kult osobnosti. Ovšem není kult jako kult, že. Na Petříně bude oKULTista. Toho lidskoprávního eskamotéra ještě pořádně neprověřil běh dějin , ale zub času už mu dal řádně pohulit.
Na Petříně bude kultík. To zase bude v álejích nablito.

Béda
3. 3. 2015 18:54

orinoko napsal

Vénovi Bomarďákovi chtějí odhalit sochu. Prý na Petříně. Aťžije kult osobnosti. Ovšem není kult jako kult, že.Na Petříně bude oKULTista.Toho lidskoprávního eskamotéra ještě pořádně neprověřil běh dějin , ale zub času už mu dal řádně pohulit.
Na Petříně bude kultík. To zase bude v álejích nablito.

Jako politik to byl podvodník a lhář. Třeba mu to postaví za jeho velkolepý umělecký vklad do světového kulturního dědictví. Aspoň bude co natírat na hnědo a pak bořit.

Alice
Alice
3. 3. 2015 19:35

Megafon • 3. Březen 2015 „Takže nejvyšší čas protlačit všemi možnými prostředky zákon o referendu bez jakýchkoliv omezení…..“ Nic ve zlém, ale mě pořád překvapuje, jak vy příznivci neomezených referend nedomýšlíte, co by to obnášelo. Za prvé – máme místní referenda, kolik jich bylo neplatných z důvodů nízké účasti?Přišlo pár lidí. A za druhé – vemte si, jak jsme my, jako národ rozdělení. Nejen podle politických stran a i ty nejsou jednotné. Když si bude každá skupinka chtít vyhlásit referendum bez omezení, byli bychom jako Stát na tekutém písku. Pořád by se něco měnilo podle pár lidí, kteří jsou nespokojení… Číst vice »

peter.
3. 3. 2015 19:51

Alice napsal
referenda, kolik jich bylo neplatných z důvodů nízké účasti?Přišlo pár lidí. A za druhé – vemte si, jak jsme

Mohol by to vyriešiť zákon o povinnej volebnej účasti a účasti na referende.Zákon by taxatívne vymenoval dôvody ospravedlňujúce neúčasť voliča a v ostatných prípadoch by neúčasť bola sankcionovaná sumou povedzme 5 eur.Aspoň by sa uhradila časť finančných nákladov spojených s referendom.
Povinná volebná účasť je v Belgicku,Luxembursku,v Grécku a na Cypre

Béda
3. 3. 2015 19:55

http://www.novarepublika.cz/2015/03/tefftova-metoda-likvidace-symbolickych.html

Gruzie, velvyslanec USA Tefft – zabit oposičník Gamkurelidze
Ukrajina, velvyslanec USA Tefft – zabit oposičník Gongadze
Rusko, velvyslanec USA Tefft – zabit oposičník Němcov
Putinovi z 85% podpory obyvytelstva nějaký 2,5% Němcov, jinak zloduch na úrovni kalouse, nestojí ani za uplivnutí. CIA odklízí vlastní pěšce. Poslouží tak ještě jednou v mediálním řevu okolo, asi tak, jak vysloužilý kůň je dobrý třeba v koňském salámu. Tohle by měli uvědomit všichni politicky korektni služebníci říše zla.

Béda
3. 3. 2015 20:10

Béda napsal

http://www.novarepublika.cz/2015/03/tefftova-metoda-likvidace-symbolickych.html

Gruzie, velvyslanec USA Tefft – zabit oposičník Gamkurelidze
Ukrajina, velvyslanec USA Tefft – zabit oposičník Gongadze
Rusko, velvyslanec USA Tefft – zabit oposičník Němcov
Putinovi z 85% podpory obyvytelstva nějaký 2,5% Němcov, jinak zloduch na úrovni kalouse, nestojí ani za uplivnutí. CIA odklízí vlastní pěšce. Poslouží tak ještě jednou v mediálním řevu okolo, asi tak, jak vysloužilý kůň je dobrý třeba v koňském salámu. Tohle by měli uvědomit všichni politicky korektni služebníci říše zla.

Kasparov a navalnyj by měli zbystřit, aby je Putin (z CIA) taky „nesejmul“.

Alice
Alice
3. 3. 2015 20:25

Orinoko, to je šílené. O tom obstaveném účtu už jsem četla, ale tohle už je přes čáru. ONI si neuvědomují, že tím jenom potvrzují to, co se většina lidí zatím jen domnívá? Že nastupuje cenzura a že je to řízené ze zámoří? A nejhorší je ta beznaděj – co by kdo mohl dělat, kdyby jim to zavřeli? Dnes už jim zveřejnění nevadí. Toho se komouš bál a proto tomu zabránil neexistencí jiných, než souhlasných medií. A nebyla šance někde protestovat. Brzy se toho asi dočkáme taky, je dobře vykročeno. Peter – já nevím, referendum mi nevadí, ale bála bych se… Číst vice »

Alice
Alice
3. 3. 2015 20:28

Ještě sem dám link na moc pěkný článek:
http://denikreferendum.cz/clanek/19892-smutna-debata-o-ukrajine

Pěkný večer všem

mirror
mirror
3. 3. 2015 20:53

Alice napsal
A nebyla šance někde protestovat. Brzy se toho asi dočkáme taky, je dobře vykročeno.

Nejenom nakročeno, my jsme do totality došli. Teď je v televizi vysílání z Ruzyňského letiště s Moravcem Hlodavcem. Besedují tam zástupci občanské společnosti jako je nechvalně známá Petra Procházková. Ráno na ČT 24 varovali, že vstup do haly bude přísné hlídán a každý bude pečlivě lustrován, aby ani myš nepronikla tam, kde nesmí a náhodou neprotestovala proti pošlapání lidských práv u nás.

mirror
mirror
3. 3. 2015 20:55

Alice napsal
denikreferendum.cz/

Deník referendum jsou sračky. Mnoho měsíců se tvářili, že se na Ukrajině nic neděje.

peter.
3. 3. 2015 20:56

Alice napsal Peter – já nevím, referendum mi nevadí, ale bála bych se zneužívání. A to od kohokoliv. Musí mít nějaké hr U nás,bolo z niekoľkých referend(7 alebo8) platné iba jedno(to o vstupe do EU)aj to len vďaka neuveriteľne masívnej propagande.Objavili sa podozrenia,že účasť bola sfalšovaná,lebo predstavovala len niečo málo cez 52 %.Čo sa možnosti zneužitia týka,tak neviem.Neviem si predstaviť lepšiu príležitosť pre občanov ako možnosť vyjadriť sa k niečomu v referende.A páni politici by mali z referenda tiež poriadne v gatiach.Už by nestačila predreferendová kampaň,ktorá by vyzývala občanov k neúčasti.Zneužiť sa dá všetko a najviac volič – občan.Musí sa… Číst vice »

PPK
PPK
3. 3. 2015 23:06

Alice napsal Megafon • 3. Březen 2015 „Takže nejvyšší čas protlačit všemi možnými prostředky zákon o referendu bez jakýchkoliv omezení…..“ Nic ve zlém, ale mě pořád překvapuje, jak vy příznivci neomezených referend nedomýšlíte, co by to obnášelo. Za prvé – máme místní referenda, kolik jich bylo neplatných z důvodů nízké účasti?Přišlo pár lidí.A za druhé – vemte si, jak jsme my, jako národ rozdělení. Nejen podle politických stran a i ty nejsou jednotné. Když si bude každá skupinka chtít vyhlásit referendum bez omezení, byli bychom jako Stát na tekutém písku. Pořád by se něco měnilo podle pár lidí, kteří jsou… Číst vice »

Alice
Alice
4. 3. 2015 5:45

Cituji PPK: „…..Vážená Alice, proč chcete vnucovat ostatním omezování jejich práv s úmyslem, aby se nic neměnilo? Pokud máme demokracii, tak prosím respektujte i názor ostatních. Nu a pokud jde o argumentaci našeho „státu na tekutém písku“: Je snad tento stát NYNÍ natolik politicky, sociálně a ekonomicky stabilní, že všechno je, jak má být? …“ Dobré ráno, vážený PPK! Zareaguji jen na tuto část Vašeho příspěvku, protože v celém Vašem textu mi jen podsouváte, co jsem vůbec nenapsala. Nepsala jsem nikde o nákladnosti, nespravedlnosti, ani o jiných negativech referend. Stejně tak nic o povinné účasti. A řeč byla o referendu… Číst vice »

peter.
4. 3. 2015 7:02

S referendami na Slovensku máme pravdepodobne väčšie skúsenosti ako ČR.Dopadli tak,že iba jedno(vstup do EÚ bolo úspešné(52,14 % účasť),v dvoch prípadoch bola účasť nad 30 %.V štyroch bola účasť okolo 20% a v jednom prípade nedosiahla účasť ani 10%.Takže, v referende pri terajšej podobe zákona o referende je dôležité zabezpečiť hlavne účasť.Ak hovoríme o referende a uvedomíme si,že jeho otázky sú skoro vždy zamerané proti záujmom vládnucej garnitúry, ktorá ovláda mienkotvorné médiá,tak je jasné,že referendum môže byť platné iba v prípade,ak si to vládnuca garnitúra praje a ešte aj vtedy je problémom zabezpečiť dostatočnú účasť.Znížiť kvórum na povedzme 30% –… Číst vice »

Viky
Viky
4. 3. 2015 7:41

No ještě k dopisu: Pane ministře, skákal jste v Kijevě? nebo alespoň poskakoval? protože kdo neskáče není Čech a v upřesněné variantě Mejdanu – kdo neskáče je přímo Moskal! Jelikož jsem Vás pane Zaorálku neviděl na žádných záběrech poskakovat, trápí mne možnost vašeho Moskalství a nedůstojné reprezentování naší republiky. Dále mne trápí otázky spojené se zraněnými na Mejdanu. Kolik jste říkal že naše zdravotnictví ošetřilo milicionářů? No, jestli není (nebylo a není) schopno ukr. zdravotnictví poskytnout dostatečnou pomoc zraněným mejdanistům – nemohlo poskytnout tuto dostatečnou pomoc ani příslušníkům milice z Mejdanu. Chápu, že postup naší milované vlasti (a její politické… Číst vice »

Megafon
Megafon
4. 3. 2015 7:42

Alice napsal Cituji PPK: „…..Vážená Alice, proč chcete vnucovat ostatním omezování jejich práv s úmyslem, aby se nic neměnilo? Pokud máme demokracii, tak prosím respektujte i názor ostatních. Nu a pokud jde o argumentaci našeho „státu na tekutém písku“: Je snad tento stát NYNÍ natolik politicky, sociálně a ekonomicky stabilní, že všechno je, jak má být? …“ Dobré ráno, vážený PPK! Zareaguji jen na tuto část Vašeho příspěvku, protože v celém Vašem textu mi jen podsouváte, co jsem vůbec nenapsala. Nepsala jsem nikde o nákladnosti, nespravedlnosti, ani o jiných negativech referend. Stejně tak nic o povinné účasti. A řeč byla… Číst vice »

Béda
4. 3. 2015 8:05

Viky napsal No ještě k dopisu: Pane ministře, skákal jste v Kijevě? nebo alespoň poskakoval? protože kdo neskáče není Čech a v upřesněné variantě Mejdanu – kdo neskáče je přímo Moskal! Jelikož jsem Vás pane Zaorálku neviděl na žádných záběrech poskakovat, trápí mne možnost vašeho Moskalství a nedůstojné reprezentování naší republiky. Dále mne trápí otázky spojené se zraněnými na Mejdanu. Kolik jste říkal že naše zdravotnictví ošetřilo milicionářů? No, jestli není (nebylo a není) schopno ukr. zdravotnictví poskytnout dostatečnou pomoc zraněným mejdanistům – nemohlo poskytnout tuto dostatečnou pomoc ani příslušníkům milice z Mejdanu. Chápu, že postup naší milované vlasti (a… Číst vice »

Sio
Sio
4. 3. 2015 8:10

Alice napsal

Ještě sem dám link namoc pěkný článek:
http://denikreferendum.cz/clanek/19892-smutna-debata-o-ukrajine

Pěkný večer všem

Spíše mi to připadá jako protiruská propaganda.

Sio
Sio
4. 3. 2015 8:27

@peter., PPK: Dost dlouho jsem byl příznivcem referend, ale faktem je, že asi musí být omezeny určitými pravidly. Co kdyby se udělalo třeba referendum o rozdělení Československa a Češi by přehlasovali Slováky? Neskončili bychom jako na Ukrajině? Co kdyby se na Ukrajině udělalo referendum o odtřžení Krymu? Západní Ukrajina by Krymčany snadno převálcovala. A co třeba referendum o udělení práv diktátora a to dědičně? Pravdou je, že snaha o přímou demokracii je založena na víře, že demokracii tu máme, a chce to jen vylepšit. Máme ji? Jak by asi dopadlo referendum o přímé demokracii? Na druhé straně přímá volba prezidenta… Číst vice »

mirror
mirror
4. 3. 2015 8:38

Za Deníkem referendum jsou velké peníze. Podle skladby autorů lze snadnou odhadnout, kdo ten podnik financuje. Před rokem, kdy na Majdanu mlátili neozbrojené berkuty železnými tyčemi, řetězy a pálili ohněm, na Deníku referendum ani nepípli proti. O objektivitě těchto stránek si není třeba dělat iluze. Nechápu, kdo může DR navštěvovat?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
4. 3. 2015 8:45

Viky napsal No ještě k dopisu: Pane ministře, skákal jste v Kijevě? Dost dobré! Připojuji se k Vašemu šířeji doplněnému dotazu. Někdy mám pocit, že „poskakují“ proto, aby si vytřepali z hlavy ten zbytek „myšlení“- aby je pak už vůbec nebolelo být něčími povolnými nástroji… A jen tak „na okraj“: Jak že zní ten slib ministra, poslance, zastupitelů, starostů…?! Kdo že nám tu tedy FYZICKY v podstatě denně porušuje základní zákony země: „zákonozmarci“ či „Zákonozrádci“…! Zato na vzpurného občana vyhladovění , „sociální shit“, po-ú/platky ve zdravotnictví (nejlépe „regulační“ – počet občanů bylo jistě třeba regulovat, kam bychom pak jinak došli…),… Číst vice »

mirror
mirror
4. 3. 2015 8:46

Sio napsal Pravdou je, že snaha o přímou demokracii je založena na víře, že demokracii tu máme, a chce to jen vylepšit. Máme ji? Jak by asi dopadlo referendum o přímé demokracii? Sio, co vás to napadá zdržovat vládu od vládnutí? Copak nevidíte jejich každodenní odpovědnou snahu plnit svůj volební program ve prospěch svých voličů. Ani náhodou se nenechají vydírat minoritními koaličními stranami. Slíbili zarazit církevní restituce. Jejich odpor nebyl ani náhodou formálně důrazný. Sám Zadolárek se připravoval k sebeupálení před hradem Bouzov. Jen jednotka místních dobrovolných hasičů mu v tom zabránila. Na Majdanu se stavěl Zadolárek před kordon policajtů,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
4. 3. 2015 9:03

LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD Federální shromáždění na základě návrhů České národní rady a Slovenské národní rady, uznávajíc neporušitelnost přirozených práv člověka, práv občana a svrchovanost zákona, navazujíc na obecně sdílené hodnoty lidství a na demokratické a samosprávné tradice našich národu, pamětlivo trpkých zkušeností z dob, kdy lidská práva a základní svobody byly v naší vlasti potlačovány, vkládajíc naděje do zabezpečení těchto práv společným úsilím všech svobodných národů, vycházejíc z práva českého národa a slovenského národa na sebeurčení, připomínajíc si svůj díl odpovědnosti vůči budoucím generacím za osud veškerého života na Zemi a vyjadřujíc vůli, aby se Česká a Slovenská… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
4. 3. 2015 9:34

Alice, ve Švýcarsku je výsledek referenda platný při jakékoliv účasti voličů, protože se, zcela správně, má zato, že ten, kdo se hlasování nezúčastní, souhlasí s jakýmkoliv výsledkem a věc, která je předmětem hlasování, je mu lhostejná a jeho život nikterak neovlivňuje.

peter.
4. 3. 2015 9:42

Viky Nedokážem pochopiť tú iracionálnu nenávisť k Rusku,Rusom a všetkému čo je Ruské.Úmyselne píšem o „nenávisti k národu“ a nie o „rusofóbii“ako tento fenomén nazývajú médiá,lebo sa nejedná o obavy alebo strach z Rusov ale ide vyložene o nenávisť čo dokazujú vyjadrenia našich politikov(p.Kocáb naposledy) a diskutérov napr.v denníkoch SME alebo iDnes.Keď sa opýtam takto zmýšľajúceho mladého človeka na dôvody jeho nenávistných postojov k Rusku,nevie odpovedať.Tak nastolím otázku,čo by muselo Rusko a Rusi urobiť aby svoj postoj zmenil,taktiež nedokáže odpovedať.Keď čítam vyjadrenia našich politikov,nadobúdam dojem,že ich podmienkou pre akceptáciu Ruska a Rusov je to,aby sa zbavilo svojich ozbrojených síl,aby svoju… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
4. 3. 2015 10:23

peter – nebo viz podobná lékařsky přesnější stať Ivana Davida na nové republice.
http://www.novarepublika.cz/2015/02/rusofobie-ne-nebezpecna-blbost.html

aram
aram
4. 3. 2015 11:32

peter. napsal Úmyselne píšem o „nenávisti k národu“ Ano přesně tak to vidím i já. Donedávna byli vysmívaní a to i v období, kdy jsme tu měli jejich vojska, přes období Jelcinova bačování a najednou tolik nenávisti a je naprosto jisté, že pokud ustoupí budou zase. Je to strach a možná i závist, že se z toho Jelcinova srabu dokázali vyhrabat a budovat stá se kterým se znovu musí počítat. Ten strach nemají obyčejní lidé, ten mají ti co vládnou, protože obyčejní by mohli také přijít na to, že to co se tady vydává za nejlepší z nejlepšího není to… Číst vice »

orinoko
orinoko
4. 3. 2015 12:23

Dámy a pánové … musím vám něco sdělit k vašim omezeným analýzám. Objektivně existuje v lidské populaci vyvažovací gen. Tzv. minorité. Nejsou řízeni žádnou ideologií , svatou pravdou , zkurvenou vírou, ani šukáním s právě aktuálními celebritami. Právě proto pro nás minority není absolutně žádný problém vedle sebe historicky postavit Brežněva, Havla a Johnsona. Tito tři se utvářeli ve stejné době a na co šáhli, to posrali. Každý nakonec v jiné chvíli , ale tím více historicky. Minorita se vždycky přiklání na stranu váhy, které hrozí znevážení. Kdysi možná byla ohrožena demokracie, dneska je ohroženo vše. Ve chvíli , kdy… Číst vice »

lomikel
lomikel
4. 3. 2015 12:36

primarnim cilem zastupitelske demogracie je periodicky generovat legitimitu vladnouci elity, vse ostatni nad to je bonus ktery ma udrzet masy v mantinelech. V tom je sila demokracie, v tom generovani legitimity, na to dojizdeji diktatori. Pro rizeni je dale potrebne prubezne pestovat kadry pro tyto elity ( ktere se profiluji idove ruzne dle struktury volicskeho porfolie) a orgaizovat je do skupitn ktere se o legitimizaci uchazeji, tim je zajisteno ( ne zcela ale na hodne procent) ze vzdy bude, obzvlaste v dlouhodobem horizontu, u moci elita konformni s agendou nastolenou ridicimi strukturami ( tohle funguje vice urovnovje i pararelne –… Číst vice »