Diskuze k článku


 • Bety • 20. února 2017

  Dobré připomenutí. Ale když už jsme v tom cudném mlčení, autor cudně pomlčel o podpoře majdanu Evropou a USA a to včetně některých našich politiků.
  Umírají tam lidé a to i za podpory naší politické scény. Rusko bylo to poslední, kdo by o podobné problémy stál. Je takové rčení: Když už si tu kaši navařil, tak si ji i sněz! Nechápu, proč by ji mělo sníst Rusko, na které ještě k tomu mezinárodní scéna neustále útočí.
  Lidé dodnes umírají v Lybii, naše špičky schvalovaly “ humanitární“ bombardování Jugoslavie, o Jemenu se také cudně mlčí, už viditelná porážka uřezávačů hlav s Syrii je přijímána se skřípěním zubů…
  A proč to hned tak neskončí? Protože USA a Evropa v čele s Německem to nechtěji!!! Kdyby banderovci a tzv ukrajinská vláda necítili za sebou tuto podporu,už by to dávno skončilo!!!

 • fajt • 20. února 2017

  nabyl jsem dojmu, páč ke strategickým a relevantním informacím se obyčejný člověk dnes nedostane a novinařina je ve svém poslání kaput, že ukrajinský majdan byl pro Kreml ( a jejich spřátelené oligarchy ) dar z nebes, takhle se ukrajinci pro ruský prostor deklasovali sami ( až tolik práce to americkým všivákům nedalo, aby vyvolali v této zemi dřímajícího ducha a ideu bandery ) a teď se jim nálepka lidojedů a necivilizovaných hovad bude strhávat těžko ( jsou na tom s důvěrou v ruském světě hůře než papuánci s fíkovým listem ), no Rusko získalo přepychový polygon bez jakéhokoliv omezení a s dozorem ( i finančním ) západu, který nepochopil, že država za každou cenu nemusí být přínosem, bohužel to má i stinné stránky pro další soužití v tomto regionu, jednou je, že prostí obyvatelé z nejvíce postižených východních míst jsou bez pardonu igrjuškami vyšších sil a to z obou znepřátelených stran, takže při aplikování svých zájmů ( a to jakýmkoli způsobem, tedy i pomocí svévole místních oligarchů, kteří se nejvíce děsí nalezení další alternativy sociální spravedlnosti ) dochází v k likvidaci nepohodlných osobností s velkou popularitou a zásluhami v tomto regionu, a to má a bude mít negativní vliv na další existenci a soužití tohoto regionu – jelikož ruská strana není hloupá a ani bezcílně mocensky arogantní, tak mám za to, že Kreml už nepočítá s plnohodnotným začleněním i zbytku ( asi z největší pravděpodobnosti) rozdělené Ukrajiny do svého impéria, ukrajinci v tuto chvíli mají pouze status budoucí kolonie se vším, co to negativně obnáší ( ale mohou si za to sami, rusové jim v podstatě plní jenom jejich velko ukrajinský sen ). ..)

 • peter. • 20. února 2017

  Nemyslím,že to „..hned tak neskončí“.Každá vojna raz skončí mierom.Na druhý rok sa v Rusku bude voliť prezident.Ak si pamätáte ako neuveriteľne stúpli Putinovi preferencie po pripojení Krymu k RF,tak je viac ako pravdepodobné,že čosi podobné sa stane aj Donbasu.Myslím,že práve ukončenie konfliktu na JV Ukrajiny spôsobom,ktorý bude prijateľný pre obyvateľov nie len Donbasu ale aj RF,zabezpečí Putinovi bezkonkurenčné víťazstvo.On potrebuje nie len vyhrať.Potrebuje vyhrať takým spôsobom,ktorý mu zabezpečí absolútnu podporu občanov RF a zároveň úplne odstaví jeho opozíciu na vedľajšiu koľaj.

 • fajt • 20. února 2017

  peter. napsal
  peter

  a co když už Putin prezidentem dále být nechce ( nebo nemůže – i jeho obliba poslední dobou dost klesla – ono to vyjde na stejno). ..)

 • Béda • 20. února 2017

  Pár perliček z UkraDiny:

  – z politických důvodů blokují dovozy uhlí z Donbasu. (nevadí, že běžní Ukrajinci kvůli tomu budou mrznout.
  – z politických důvodů nechtějí do ruských jaderek palivové tyče z Ruska. Raději budou experimentovat s americkými palivovými tyčemi, které se tolik „osvědčily“ v Temelínu
  – chtějí ruský plyn ale nechtějí za něj platit smluvenou cenu. Aby nekradli plyn Evropanům, evropské státy dodávají reversem na UkraDinu ruský plyn za Porošenkovy modré oči. Okliku plynovodů mimo UkraDinu považují ze strany Rusů téměř za vypovězení války

  A nakonec zajímavá analýza: http://www.novarepublika.cz/2017/02/rostislav-iscenko-v-kyjeve-to-zacina.html

 • peter. • 20. února 2017

  Vo veku 65 rokov zomrel predstaviteľ RF v OSN Vitalij Čurkin.
  Česť jeho pamiatke.
  http://ukraina.ru/news/20170220/1018323143.html

 • Nerevar • 21. února 2017

  K dodatku: já osobně si pravidelně chodím na ruské velvyslanectví v Praze pro instrukce, Vladimir Putin mi platí opravdu velkoryse.

 • fajt • 21. února 2017

  https://cz.sputniknews.com/svet/201702204786792-ukrajina-dovozec-maso-pivo-rusko-dlr-llr/ – jj, prachy dělaj divy a ospravedlní kdejaký mord. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 25. února 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=oGYWgD_lzAk