Dotazník pro Hakima Amdouni / Islám

Dotazník pro Hakima Amdouni / Islám

Autor: kolektif – Publikováno: 15.10.2015 23:02

Tisk

Hakim Amdouni, programátor softwaru pro velké podniky a banky, byl pozván do Debatního klubu, aby promluvil o islámu.

V době vášní je dobré si poslechnout něco o islámu z první ruky. Hakim Amdouni, programátor softwaru pro velké podniky a banky, byl pozván do Debatního klubu společně s Martinem Konvičkou. Ten však pozvání odmítl s tím, že nyní nechce debatovat, ale spíše vyhrát volby, a pak v parlamentu prosadit zákon zakazující islám. Hakim Amdouni se proto stal hostem Dotazníku a třeba se jednou uskuteční i ona zatím odložená debata.

INDEX:
00:13 Mohl se prorok Mohamed v něčem mýlit?
05:27 Jste muslimem?
05:34 Na proroka Mohameda se všichni muslimové na celém světě dívají stejně?
06:17 Islámský univerzalismus
09:49 V Islámu nejsou na rozdíl od jiných náboženství rozpory
13:28 Šaría
29:52 Role ženy v Islámu
47:08 Je možné odejít od Islámu, přestat být muslimem?
57:47 Kdo se může stát muslimem?
01:02:38 IHH, Hezbollah, Hamas, Muslimské bratrstvo, Boko Haram, ISIL…
01:22:50 Muslimové útočí na Západ nebo se mu brání?
01:41:50 Vývoj po pádu Osmanské říše – právo na sebeurčení nástupnických států, národů, kmenů…
01:58:18 Názor muslima na migrační vlnu
02:15:51 V případě migrantů se má jednat o integraci nebo asimilaci?

Další dotazníky a debaty najdete na stránkách Debatního klubu .

16
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
16 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Autoři komentářů
merlinB. TichánekBetykarpiK. J. Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ladys
Člen
Ladys

„Utíkají před nesprávným výkladem islámu“.. A já se ptám, který je ten správný výklad, ten hezky nastíněný v „dotazníku“? Přeci v koránu není žádný rozpor, jak se to mohlo stát, že výklad může být najednou jiný (včetně údajně trochu „přehnaného“ výkladu v SA)? Další věc mě dostala, „až bude ve společnosti více muslimů a demokraticky si zvolí svojí vládu“ (nejde o přesnou citaci, ale význam sdělení), tak se právo Šaría uplatní na celou společnost. No pozdravpánbůh, trochu nahustit do naší společnosti víc muslimů a s jejich porodností jsme za dvě až tři generace tam kde opravdu chceme být? Tedy aby… Číst vice »

Ladys
Člen
Ladys

A ještě bych dodal. Proč pan Hakima Amdouni, dělá pro to zlo, které je v rozporu s jeho vírou, tedy pro banky, které žijí (mimo jiné) právě z těch jím zapovězených úroků?

PPK
Člen
PPK

Islám, stejně jako všechna náboženství, není nic jiného, než lidský výmysl. Výmysl, kterému chybí pokora před přírodními zákony, v jejich celistvosti člověkem nepoznatelné ani za tisíce dalších let. Výmysl nějakého existenčně neprokazatelného boha či bohů, za jejichž věrozvěsty zde na Zemi se typicky a vždy vydávají jen příslušníci tzv. elit. Bylo by upřímné, kdyby i muslimové přiznali, že islám je pouze obyčejným obrazem tradic a životní kultury určité skupiny lidí na určitém území této planety. Islám není přírodní zákon a přesto si nekompromisně a agresivně nárokuje tvorbu práva a tudíž nárok na politickou moc. Fakt, že i islám a šaria… Číst vice »

dixi
Člen
dixi

PPK, souhlasím.

Ladys
Člen
Ladys

PPK, skvěle shrnuto. Pouze mám výhradu k té zbytečnosti případných debat s těmito lidmi. Ty debaty dají možnost totiž nahlédnout do mysli těchto lidí, osvětlit jejich osobní chápání ideologie islámu a upozornit nás tak na případné následky tohoto náboženství pro nás. A i když si pochopitelně tito lidé dávají velký pozor při reakcích na všetečné otázky, aby k posluchačům neprosákly z debaty nějaké nepřístojnosti, které by mohli v obecenstvu vyvolat příležitostně negativní reakce, vždy se (ve svém náboženském fanatismu) občas přeřeknou, či nestačí hbitě zareagovat a potřebné informace se nakonec z rozhovoru podaří extrahovat. Samozřejmě úplně jiný styl debaty a… Číst vice »

jogín
Člen
jogín

Další úspěch svobody slova! Server Sputnik je zablokovaný.

Alena
Člen
Alena

jogín napsal

Další úspěch svobody slova! Server Sputnik je zablokovaný.

a to je teprve začátek

Sio
Člen
Sio

Islám, podobně jako křesťanství je mnohorozměrné informační kvantum (prostor, infopole) sloužící věřícím jako pevný bod, o který se mohou opřít, když si vytvářejí svůj názor na realitu a také jako velmi citlivý a zároveň mocný nástroj k ovládání mas. Stejně tak jako jsou k tomuto bodu jsou věřící „připojeni“ jako posluchači, jsou tu také vysílající. A zamíchat si do vysílání nějaké ty „své“ informace sloužící k manipulaci s posluchači – no kdo by tomu odolal? :-) Pan Hakim Amdouni je pravděpodobně čistý přijímač. Nic svého k islámu nepřidává a poctivě věří. Ale ne každý, kdo s islámem zachází je takový.… Číst vice »

fajt
Člen
fajt
PPK
Člen
PPK

@dixi a Ladys: Vážím si Vaší pozornosti mému diskusnímu příspěvku. Proč debaty na témata náboženská a asociální považuji za ztrátu času? Zkusím to stručně vysvětlit: Kromě toho, že u témat ideologií ryze asociálních to asi bude jasné právě pro tu jejich nelidskost, u náboženství je problém, že tam je ta asociálnost vždy skryta za líbeznou tváří dobroty nějakého vymyšleného boha a jeho údajného porozumění. Přitom, protože kněží všech náboženství vědí, že každý člověk občas potřebuje chvilku kontemplativního usebrání a uklidnění, vymysleli pro něj modlitbu. Zatím, co některé konfese dovolily jakýsi vnitřní dialog s jejich bohem (judaismus), jiné dovolily jen ponížené… Číst vice »

K. J.
Člen
K. J.

Cituji z výše uvedeného videa. „V historii prorok Mohamed postihoval opouštění islámu smrtí. A to bylo v době v Medině. Ale já v tom vidím pragmatické důvody. Mohamed měl před sebou deset let, aby postavil základy státu….“ Dnes je to pořád stejné. Pan Hakim je určitě muslim mírný pracovitý a vděčný za svojí práci. Je mi líto, ale více muslimů za sousedy nechci! Pokud umírněný a inteligentní muslim vidí pragmatismus v trestu smrti za opuštění islámu v době, kdy běží čas pro budování islámské společnosti v historické Medíně, tak více takových muslimů může mít pocit, že s jejich příchodem se… Číst vice »

K. J.
Člen
K. J.

Sluníčkářství je úžasná myšlenka, ale reálná pouze v mateřské školce. V současném životě dospělý člověk bohužel musí uplatňovat pragmatismus a rozum. Nedávno jsem slyšel působivé heslo. „Netřiďte lidi, třiďte odpad!“ Bohužel v imigraci to není možné. Lidé jsou stejně jako odpad, či cokoliv jiného různí. Příslušníci SS byli také lidé… Rudí Khmérové byli také lidé… Vrah, lupič, žhář, násilník, sexuální deprivant je také člověk… S touto myšlenkou bychom mohli otevřít věznice dokořán a všechny vězně vypustit na svobodu, neboť jsou to také lidé a není možné je třídit a škatulkovat. Možná by to ve finále napáchalo méně škody, než otevřít… Číst vice »

karpi
Člen
karpi

@PPK
Také díky za pregnantní shrnutí…
=> technická k provozovateli: ocenil bych možnost se jedním kliknutím dostat na seznam všech příspěvků jednoho přispivatele, který stojí za to, abych si kupříkladu tady pana PPK mohl prostudovat důkladněji…

Bety
Člen
Bety

PPK je vskutku velmi dobrý. Jenom malé doplnění z ženského hlediska: katolicismus včetně jeho odnoží, islám i židovská víra – všechna tato náboženství definují ženy jako podřadné a podřízené bytosti, trestané navěky za jakýsi pomyslný hřích jedné Evy. Už jen to je činí pro mne nepřijatelné a multi kulti obohacení v tomto směru, když už jsme se jakž takž vymanili z područí katolické církve mě děsí.

B. Tichánek
Člen
B. Tichánek

Může být dobré rozlišovat mezi náboženstvím a duchovním poznáním. Znalý nabízí: „Velice málo lidí, včetně vědců, si uvědomuje, že nemáme vlastně žádný důkaz pro to, že vědomí má původ v mozku. To, co máme, je nesmírné množství pozorování, která dokládají systematické korelace mezi anatomií, fyziologií a biochemií mozku a stavy vědomí. Nic z toho však ve skutečnosti nedokazuje, že vědomí pochází z mozku. — Máme nesmírné množství důkazů, které ukazují, že vědomí může dělat věci, které mozek podle našeho současného poznání dělat nedokáže. Ty nejsilnější argumenty pocházejí z výzkumu zážitků blízkých smrti. Mnohá pozorování ukazují, že lidé se mohou nacházet… Číst vice »

merlin
Člen
merlin

Sio napsal Islám, podobně jako křesťanství je mnohorozměrné informační kvantum (prostor, infopole) sloužící věřícím jako pevný bod, o který se mohou opřít, když si vytvářejí svůj názor na realitu a také jako velmi citlivý a zároveň mocný nástroj k ovládání mas. Stejně tak jako jsou k tomuto bodu jsou věřící „připojeni“ jako posluchači, jsou tu také vysílající. A zamíchat si do vysílání nějaké ty „své“ informace sloužící k manipulaci s posluchači – no kdo by tomu odolal? Pan Hakim Amdouni je pravděpodobně čistý přijímač. Nic svého k islámu nepřidává a poctivě věří. Ale ne každý, kdo s islámem zachází je… Číst vice »