Diskuze k článku


 • peter. • 24. března 2016

  Ako pozorovateľ českej politickej scény spoza hraníc,si dovolím oponovať p.Manovi.p.Zaorálek je síce dôvodom,pre ktorý môže mať ČSSD v budúcich voľbách problémy.Ale zďaleka to nie je jediná tvár v ČSSD,ktorá uberá tejto strane voličské hlasy.
  Sú tu ešte ľudia ako p.Dienstbier,pani Marxová-Tominová,prof.Bělohradský a celé to krídlo v ČSSD,ktoré sa snaží presadzovať podporu imigrantom,homosexuálom,gednderovej ideológii a rozvratu národných štátov s cieľom vytvoriť akúsi multikultúrne jednoliatu „Paneurópu“.
  Toto krídlo v ČSSD stranu rozloží ešte dôkladnejšie ako by to dokázal len p.Zaorálek sám.

 • to je jedno • 24. března 2016

  Za starého Říma: „Ostatně myslím, že Kartágo musí být zničeno.“ Dnes: „Ostatně myslím, že Rusko musí být zničeno.“ A jak to vypadá? Podívejme se do historie, co předcházelo zničení Kartága, a jak to probíhalo – budete objevovat zarážející podobnosti, podobnosti lží a falešných slibů Římanů vůči Kartágincům s tím, co dnes dělá Západ…

 • Béda • 25. března 2016

  Určitě to není pouze kvůli Zaorálkovi. Pro mne je ČSSD nevolitelná kvůli podpoře ukrajinského nacismu a fašismu, kvůli podpoře multikulturní sebevraždy, kvůli podstrojování oligarchii a nadnárodnímu kapitálu, kvůli politice dvou tváří – něco jiné její politici na veřejnosti prohlašují a něco jiného pak v praxi dělají (církevní restituce, solární tunel, migrace – Sobotka dostal mandát aby se vymezil, aby odmítl bezvízový styk s Tureckem a on podepsal společnou pozici EU s přesně opačným asociačně bezvízovým významem. ČSSD je strana prospěchářů – kam vítr tam plášť a není to zdaleka jenom o Zaorálkovi (anebo multikulti čechoameričanovi Dienstbierovi ).

 • Béda • 25. března 2016

  ..taky kvůli podpoře imperiálních válek…

 • Alena • 25. března 2016

  každá nová strana, dejme tomu XYZ, pokud má naději na překročení 10 – ti % hranice, je pomalu přetvořena tak, že plní úkoly vrchního protektora.
  Na vině není ČSSD, ale současný volební systém. Bylo by smutné vidět tuto stranu v propadlišti dějin, a jiné strany s ještě horšími týpky na jejím místě

 • severočech • 25. března 2016

  Jen faktickou připomínku, Zaorálek nebloudí po Kounicově, ale po ČERNÍNSKÉM paláci.

 • hudryper • 25. března 2016

  Socialističtí funkcionáři se za celou dobu existence jejich strany nezměnili. Páchají podvody na svých voličích už sto let.Ne však na všech,ve společnosti existuje významná skupina těch,kteří je
  volí právě proto,kteří naopak očekávají pro ČSSD celkem obvyklý obrat od předvolební rétoriky,
  pokud se dostanou k vládním korýtkům.To jsou ti,kteří jsou rádi i za drobty spadlé z opulentních
  stolů těchto „soudruhů“. Nelze se divit tomu,že v roce 1921 tuto stranu opustili ti,kteří se nechtěli
  na této politice podílet a vytvořili KSČ,která se o 8 let později podruhé distancovala od těch svých členů,kterým vyhovovaly spíše obvyklé manýry socialistů. Ale po uchopení politické moci v 50. létech ani jim jejich původní „revoluční prudérie“ nevydržela dlouho. Začalo to DAREXem,vládní prodejnou pro vyvolené,poté TUZEXem, nebo speciálním zdravotnictvím pro funkcionáře UV KSČ
  a jejich rodinné příslušníky. Na Orlíku pak pro normální občany nepřístupnou rekreační zónou
  s vilami klíčových soudruhů. Znovuvybudováním režimu příjmové nesouměřitelnosti se ve stále větším měřítku budují samozřejmě mnohé soukromé objekty demonstující tento stav navenek.
  Lesk zlatého telátka mnohé lidi fascinuje tak silně,že jsou ochotni zapomenout na svoje sliby a
  hrabou a hrabou…až i pro ně nakonec kdosi též vyhrabe ten důlek v zemi,kam si své zlato ani moc
  nikdo nevezme ssebou. Příjemné Velikonoce všem čtenářům i diskutujícím přeje Hudryper.

 • Sio • 25. března 2016

  Popravdě, Dientsbiera jsem nikdy moc neřešil, než jsem to stihl udělat, totálně se znemožnil svým vystupováním na prezidentských volbách. Sobotku a Zaorálka ano, byť s velkou nedůvěrou. Jsou to pohrobci Zemanovy slávy, dodnes žijí z toho, že Zeman udělal z ČSSD velkou a mocnou stranu. Paroubek udělal co mohl, aby ji takovou udržel, ale s tímto manšaftem to nezvládl.
  Pro mě byl rozhodující moment zrada Zemana při prezidentské volbě. Nicky jako Sobotka a Zaorálek by měly Zemanovi denně líbat lemroucha (pokud by o to stál), protože bez něj by dnes byli nýmandi. Namísto toho jej podle zradili. Co je potřeba vědět víc, než jsme věděli už tenkrát? Že jsou to bezpáteřní kreatury? To, co bylo dál, je jen logickým vyústěním toho, co se stalo tenkrát.
  SČSSD (Sobotkova ČSSD) nemá u mě ani tu nejmenší šanci, že dostane hlas. Možná, jak naznačuje historie a připomíná hudryper, se zdravé jádro oddělí a vytvoří něco stravitelnějšího.

 • karpi • 25. března 2016

  Oportunistická socdem má v sobě vetknutou zradu již od samého počátku…

  cit. odjinud:
  Pouze v jedné jediné straně se našli poslanci, co hlasovali v toto krvavé úterý PRO bezvízový styk! Byla to ČSSD 6.ly/6zmetku

  http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=62778&l=cz

 • hudryper • 25. března 2016

  karpi napsal
  Pouze v jedné jediné straně se našli poslanci, co hlasovali v toto krvavé úterý PRO bezvízový styk! Byla to ČSSD 6.ly/6zmetku

  A Sobotka,jako ryzí demokrat, hájil v Bruselu názor právě jen těch 6ti poslanců.Nejspíš jim sám před hlasováním,jehož se pak neúčastnil,nařídil hlasovat pro bezvízový styk,aby v Bruselu mohl
  odkopnout mandát a potvrdit svůj osobní zájem na úkor celé ČR a nezůstal v tu chvíli z celé republiky sám s touto vlastizrádnou submisivitou vůči neoconským loutkám v Evropě.

 • Admirál • 25. března 2016

  „Protože její vnitřní politika je v pořádku. Všichni jsme ČSSD vděčni za to, že před lékařskými ordinacemi (anebo přímo v nich), už neharašíme drobnými v kapsách, abychom dali dohromady julínkovné, coby penzisti jsme…“

  Ano, jistě zrušení cikrtného je chválihodné, ale to je přece u strany hlásící se k levici žalostně málo. Čssd neřeší systémovou ochranu pracovního trhu (to je zvlášť zarážející v souvislosti s probíhajícím stěhováním národů!) , neřeší stále se zhoršující postavení zaměstnanců, připouští rozrůstání se pracovních agentur,
  Připustila marginalizaci odborů, následkem toho propad mezd a následkem toho skomírání drobného podnikání závislého na penězích v kapsách zaměstnanců.
  Ticho po pěšině je po jejich volebním taháku – odporu proti církevním restitucím. Díky tomu zřejmě přece vyhráli volby!
  Namísto toho se připojili do boje za to, aby homosexuálové mohli mít První máj. Prý moderní levice. Hovno moderní levice! TOP09B to je.

  Co je platné, když jsou ze soc. demokracie slyšet hlasy, které realisticky hodnotí dění na Ukrajině, a jinde, když nemají žádnou váhu, když vlastně dělají jen fíkový list pro pro příklon k neocon politice, kterou Čssd reálně provádí.

  Zaorálek je v Čssd pouze vyčuhující špičkou ledovce a je úplně jedno, zda jedná z přesvědčení, ze strachu či zjištných důvodů.

  Proto.
  Čssd ani hlas. To by jí snad mohlo v důsledcích pomoci k tomu, aby se u nich k rozhodování dostali lidé více vnímající realitu a schopní to statků a hrdel hájit zájmy spodních 10 miliónů.

 • Bety • 25. března 2016

  U mne ČSSD skončila už tehdy, kdy v rozporu s předvolebními sliby bez jediného protestu podpořila vstup do NATO.

 • karpi • 25. března 2016

  Takže, dalo by se to nějak shrnout?:
  čssd (první republiku nechme stranou):
  – v rozporu s předvolebními sliby bez jediného protestu vstup do nato, 1999
  – Melčák a Pohanka 2007 (Podrželi topolánkovu vládu)
  – zrada vlastního Zemana při prezidentské volbě (kdy?)
  – zrada ústředního volebního tématu: náprava církevních restitucí. 2013 a dále.
  – Zaorálek: sankce proti rusku, tolerance latentního fašismu: ukrajina, novorusko, savčenková
  – Sobotka: lokajský postoj k ilegální migraci
  – 6 zmetků. hlasování PRO bezvízový styk toto krvavé úterý.
  – ….

  Ještě někdo něco potřebujete vědět?

 • hudryper • 25. března 2016

  Admirál napsal
  Čssd ani hlas. To by jí snad mohlo v důsledcích pomoci k tomu, aby se u nich k rozhodování dostali lidé více vnímající realitu a schopní to statků a hrdel hájit zájmy spodních 10 miliónů.

  AdmirálCitovat

  Do statků a hrdel žádní politikové jednat nikdy nebudou a z lůna ČSSD teprve ,ani po zemětřesení.
  Stejně lokajský postoj zaujímají i odboroví předáci,od samého počátku korumpovaní vládou .
  Všichni špičkoví předáci se dali koupit a tento stav pokračuje.Ještě pár let a budeme mít senát
  plný bývalých odborářů.Ještě štěstí,že kromě táty Falbra (býv. učitele angličtiny na Min.vnitra)
  naši odboráři neumí jazyky,protože by dokázali naplnit čs.kvótu poslanců EP. Proč by měla ČSSD mít starost o ochranu pracovního trhu,když se jim o klid pro práci postarají odboroví předáci ?

 • aram • 25. března 2016

  Mediální analytička Irena Ryšánková
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Davejme-si-pozor-s-kym-se-zacina-spojovat-vlada-varuje-znalkyne-pomeru-ve-snemovne-A-usazuje-ty-kteri-broji-proti-Cine-427604
  Savčenko-česká vláda, hlasování PS ke kvótám, ke tureckým vízům – česká vláda, nevládní organizace – česká vláda, Čína -ČR a další………..hodně zajímavá témata a smutné čtení, řekla bych.