Fake News: Pravda, lži a polopravdy…

PhDr. Jiří Hejlek, katedra filozofie, 20. 3. 2019, Pardubice

Debatu pořádala Česká televize ve spolupráci s Fakultou filozofickou Univerzity Pardubice. Určitě si přečtěte diskusi pod videem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
13. 5. 2019 8:45

Nelze přehlédnout Šťastné pondělí 13.05.1989: Před 30 lety pustili Václava Havla z vězení

orinoko
orinoko
13. 5. 2019 14:18

Záleží na interpretaci.

Znám lidi, kteří po podepsali, že byl pusten že řetězu .
Načež nastal postupný řetězec udalosti.

orinoko
orinoko
13. 5. 2019 16:24

Tak, a v tanci prulomovych tankových dějů mě zajímá osoba našeho hradního dacana.
Nejvyšší cas, aby odesel. Doufejme, že nebude chtít natacet další odchazeni.
Jeho KVIDO z Venezuely je k nesneseni, a jeho rozčarování z emerickeho jednání z Talibanem je hodno Oskara.

Jak jsem se mylil , kde jsem jen mohl?
To je titul the bajbl, kterou už hradní skrhola nenapise.
Český Trump, ty vole, to je zase hlina.
Mám pro českého čtenáře jeden tip:
Vsude, kde můžete , sledujte emerickeho obcana, jak drží psací potrebu. Jak pise.
Takhle to nedrží ani sněžný trumpoholik.
Něco na světový vyzkum.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
13. 5. 2019 16:57

PL: Žena, která při ostřelování Donbasu přišla o dceru a muže, a sama o ruku, promluvila pro PL: Ukrajina pro mě zemřela! Mají nás za šváby a krysy. Bombardují školy, školky…
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zena-ktera-pri-ostrelovani-Donbasu-prisla-o-dceru-a-muze-a-sama-o-ruku-promluvila-pro-PL-Ukrajina-pro-me-zemrela-Maji-nas-za-svaby-a-krysy-Bombarduji-skoly-skolky-580549

orinoko
orinoko
13. 5. 2019 16:58

Může mi nekdo pomoci?
Relaci Rusko – Čína se říká heartland.
Já kdysi psal, že pokud si vzájemně budou krýt zada, tak západní prasata nemají sanci.
Druhotne mě napada, že turecky erdragon musí být na pozoru. Neb není na voditku.
Cítíte to?
Jak se Země chveje?
Půjde o rypak.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
13. 5. 2019 17:29

Čína se dostává do těžké obchodní války s USA, připravuje se „odveta za odvetu za odvetu z odvety kvůli odvetě…“ Řetězec cel který z dosavadního „volného obchodu“ (kdypak byl vlastně volný?? jak a pro koho??) dělá ruinu… Stejně jako z WTO či dalších. Čína hledá intenzivně odbytiště pro své výrobky které by nahradilo odbyt v USA- jak uvnitř doma, tak zejm. v Asii a Africe. Snahou je i posilovat barter „zboží za suroviny“ v tom smyslu, že finančních nástrojů má země již dost. Jde o součást přechodného řešení souvisejícího s větším a větším odmítáním dolaru – používaného v korelaci s… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
13. 5. 2019 18:33

OM se kdysi dobře četla, i diskuse. V poslední době mi připadá že sem do diskuse chodí psát jenom lidé čímsi osvěžení (Martin/…/ je výjimkou), viz tato „diskuse“.

racek
racek
13. 5. 2019 20:09

Martin (už bez taky m) napsal Čína se dostává do těžké obchodní války s USA, připravuje se „odveta za odvetu za odvetu z odvety kvůli odvetě…“ Řetězec cel který z dosavadního „volného obchodu“ (kdypak byl vlastně volný?? jak a pro koho??) dělá ruinu… Stejně jako z WTO či dalších. Čína hledá intenzivně odbytiště pro své výrobky které by nahradilo odbyt v USA- jak uvnitř doma, tak zejm. v Asii a Africe. Snahou je i posilovat barter „zboží za suroviny“ v tom smyslu, že finančních nástrojů má země již dost. Jde o součást přechodného řešení souvisejícího s větším a větším odmítáním… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
14. 5. 2019 7:34

To Racek:
Vidím to vyústění obchodní války stejně, včetně odhadovaného časového horizontu. Možná se potom USA zklidní, ale je také docela možné, že potom vyhlásí Číně válku Praha, aby vrátila svět do „normálu“.

PPK
PPK
14. 5. 2019 12:48

Dolmen napsal To Racek: Vidím to vyústění obchodní války stejně, včetně odhadovaného časového horizontu. Možná se potom USA zklidní, ale je také docela možné, že potom vyhlásí Číně válku Praha, aby vrátila svět do „normálu“. Podle mého názoru, každá obchodní válka je jen válka dočasná, startovaná finančními „ochranářskými“ nástroji manažérů těch států, které jsou v daném oboru ekonomicky méně soběstačné. Vždy pouze snižuje životní úroveň obyvatel země, která zboží nebo suroviny dosud dovážela a náhle s dovozem přestala, či jej omezila na něco vynuceně podobného někdejšímu Tuzexu. Kdo si však nic z ciziny nedoveze, tak to nemá a musí si… Číst vice »

racek
racek
15. 5. 2019 18:45

Máte pravdu, paní Dano. Obecně. Ale myslím, že Trump jako člověk z praxe vidí postupný úpadek tradičních amerických výrob a chce je zachovat. Konec konců, o konkurenceschopnosti amerického zboží svědčí obchodní bilance. Já to tedy plně chápu. Mimochodem, znáte jistě pojem „Opiová válka“. Následky? Čína na kolenou, sto milionů narkomanů a miliony mrtvých následkem. No, tohle číňané nikdy nezapoměli a od té doby začali pracovat na návratu do klubu supervelmocí, aby se jim to už nikdy nestalo.. Trvalo to 200 let … A samozřejmě, akce armirála Perryho v Tokijském zálivu a vynucené otevření Japonského trhu. Také to probudilo velmoc. Takže,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 5. 2019 8:15

Jinými slovy o tomtéž na co zde mnozí poukazujeme: Veronika Sušová- Salminen: Demokracie nevzkvétá http://casopisargument.cz/2019/05/16/demokracie-nevzkveta/ Jde nepochybně ještě o velmi „mírný pohled v mezích zákona“… Řada z nás „níže v p-OTRAVNÍM řetězci“ či poněkud „mimo“ „systém ZÁVODU KE DNU“ delší dobu vnímá, že namísto plodů „J-DEM-OKRÁST I JE“ ty její zbytky již delší dobu zcela zřetelně hnijí. Jako cokoliv funkční dávno přestaly existovat- i se všemi svými „charakteristickými atributy“a ony „produkty dceřiného rozpadu“ páchnou a fungují zcela jinak … Ony charakteristické „demo-hlod-NOTY“ se proměnily v naprosté většině v pouhé formalizované, obsahově i myšlenkově/ ideově zcela vyprázdněné skořápky… No a ony… Číst vice »