Fake News: Pravda, lži a polopravdy…

PhDr. Jiří Hejlek, katedra filozofie, 20. 3. 2019, Pardubice

Debatu pořádala Česká televize ve spolupráci s Fakultou filozofickou Univerzity Pardubice. Určitě si přečtěte diskusi pod videem.

13
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Autoři komentářů
Martin (už bez taky m)racekPPKDolmenPetrpavel Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Nelze přehlédnout Šťastné pondělí 13.05.1989: Před 30 lety pustili Václava Havla z vězení

orinoko
Člen
orinoko

Záleží na interpretaci.

Znám lidi, kteří po podepsali, že byl pusten že řetězu .
Načež nastal postupný řetězec udalosti.

orinoko
Člen
orinoko

Tak, a v tanci prulomovych tankových dějů mě zajímá osoba našeho hradního dacana.
Nejvyšší cas, aby odesel. Doufejme, že nebude chtít natacet další odchazeni.
Jeho KVIDO z Venezuely je k nesneseni, a jeho rozčarování z emerickeho jednání z Talibanem je hodno Oskara.

Jak jsem se mylil , kde jsem jen mohl?
To je titul the bajbl, kterou už hradní skrhola nenapise.
Český Trump, ty vole, to je zase hlina.
Mám pro českého čtenáře jeden tip:
Vsude, kde můžete , sledujte emerickeho obcana, jak drží psací potrebu. Jak pise.
Takhle to nedrží ani sněžný trumpoholik.
Něco na světový vyzkum.

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

PL: Žena, která při ostřelování Donbasu přišla o dceru a muže, a sama o ruku, promluvila pro PL: Ukrajina pro mě zemřela! Mají nás za šváby a krysy. Bombardují školy, školky…
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zena-ktera-pri-ostrelovani-Donbasu-prisla-o-dceru-a-muze-a-sama-o-ruku-promluvila-pro-PL-Ukrajina-pro-me-zemrela-Maji-nas-za-svaby-a-krysy-Bombarduji-skoly-skolky-580549

orinoko
Člen
orinoko

Může mi nekdo pomoci?
Relaci Rusko – Čína se říká heartland.
Já kdysi psal, že pokud si vzájemně budou krýt zada, tak západní prasata nemají sanci.
Druhotne mě napada, že turecky erdragon musí být na pozoru. Neb není na voditku.
Cítíte to?
Jak se Země chveje?
Půjde o rypak.

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Čína se dostává do těžké obchodní války s USA, připravuje se „odveta za odvetu za odvetu z odvety kvůli odvetě…“ Řetězec cel který z dosavadního „volného obchodu“ (kdypak byl vlastně volný?? jak a pro koho??) dělá ruinu… Stejně jako z WTO či dalších. Čína hledá intenzivně odbytiště pro své výrobky které by nahradilo odbyt v USA- jak uvnitř doma, tak zejm. v Asii a Africe. Snahou je i posilovat barter „zboží za suroviny“ v tom smyslu, že finančních nástrojů má země již dost. Jde o součást přechodného řešení souvisejícího s větším a větším odmítáním dolaru – používaného v korelaci s… Číst vice »

Petrpavel
Člen
Petrpavel

OM se kdysi dobře četla, i diskuse. V poslední době mi připadá že sem do diskuse chodí psát jenom lidé čímsi osvěžení (Martin/…/ je výjimkou), viz tato „diskuse“.

racek
Člen
racek

Martin (už bez taky m) napsal Čína se dostává do těžké obchodní války s USA, připravuje se „odveta za odvetu za odvetu z odvety kvůli odvetě…“ Řetězec cel který z dosavadního „volného obchodu“ (kdypak byl vlastně volný?? jak a pro koho??) dělá ruinu… Stejně jako z WTO či dalších. Čína hledá intenzivně odbytiště pro své výrobky které by nahradilo odbyt v USA- jak uvnitř doma, tak zejm. v Asii a Africe. Snahou je i posilovat barter „zboží za suroviny“ v tom smyslu, že finančních nástrojů má země již dost. Jde o součást přechodného řešení souvisejícího s větším a větším odmítáním… Číst vice »

Dolmen
Člen
Dolmen

To Racek:
Vidím to vyústění obchodní války stejně, včetně odhadovaného časového horizontu. Možná se potom USA zklidní, ale je také docela možné, že potom vyhlásí Číně válku Praha, aby vrátila svět do „normálu“.

PPK
Člen
PPK

Dolmen napsal To Racek: Vidím to vyústění obchodní války stejně, včetně odhadovaného časového horizontu. Možná se potom USA zklidní, ale je také docela možné, že potom vyhlásí Číně válku Praha, aby vrátila svět do „normálu“. Podle mého názoru, každá obchodní válka je jen válka dočasná, startovaná finančními „ochranářskými“ nástroji manažérů těch států, které jsou v daném oboru ekonomicky méně soběstačné. Vždy pouze snižuje životní úroveň obyvatel země, která zboží nebo suroviny dosud dovážela a náhle s dovozem přestala, či jej omezila na něco vynuceně podobného někdejšímu Tuzexu. Kdo si však nic z ciziny nedoveze, tak to nemá a musí si… Číst vice »

racek
Člen
racek

Máte pravdu, paní Dano. Obecně. Ale myslím, že Trump jako člověk z praxe vidí postupný úpadek tradičních amerických výrob a chce je zachovat. Konec konců, o konkurenceschopnosti amerického zboží svědčí obchodní bilance. Já to tedy plně chápu. Mimochodem, znáte jistě pojem „Opiová válka“. Následky? Čína na kolenou, sto milionů narkomanů a miliony mrtvých následkem. No, tohle číňané nikdy nezapoměli a od té doby začali pracovat na návratu do klubu supervelmocí, aby se jim to už nikdy nestalo.. Trvalo to 200 let … A samozřejmě, akce armirála Perryho v Tokijském zálivu a vynucené otevření Japonského trhu. Také to probudilo velmoc. Takže,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Jinými slovy o tomtéž na co zde mnozí poukazujeme: Veronika Sušová- Salminen: Demokracie nevzkvétá http://casopisargument.cz/2019/05/16/demokracie-nevzkveta/ Jde nepochybně ještě o velmi „mírný pohled v mezích zákona“… Řada z nás „níže v p-OTRAVNÍM řetězci“ či poněkud „mimo“ „systém ZÁVODU KE DNU“ delší dobu vnímá, že namísto plodů „J-DEM-OKRÁST I JE“ ty její zbytky již delší dobu zcela zřetelně hnijí. Jako cokoliv funkční dávno přestaly existovat- i se všemi svými „charakteristickými atributy“a ony „produkty dceřiného rozpadu“ páchnou a fungují zcela jinak … Ony charakteristické „demo-hlod-NOTY“ se proměnily v naprosté většině v pouhé formalizované, obsahově i myšlenkově/ ideově zcela vyprázdněné skořápky… No a ony… Číst vice »