Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 6. července 2017

  S textem souhlasím. Problémem je, že pokrytectví a přetvářka se staly naprostou normou.
  Hrstka „nepřizpůsobivých“ kteří nejsou s to „mentálně“ pochopit „že je to tak správně“ byla úspěšně izolována od „mlčící většiny“, která se nakonec spoléhá na jedinou „jistotu“ všeobecného konzumu.
  Zásadovost vymírá.
  Není po ní poptávka.
  Nejde „na odbyt“, nezvedá HDP, nedá se vykázat ve statistice „růstu“. Obtížně s ní „nalakujete“ reklamu… „receptu na úspěch“ od debila.
  Útok reklamy na společný prostor je u nás v „Česku“ obzvlášť tolerován, o čem jiném jsou ty BLBoardy, zahlcenost webů i jakéhokoliv vysílání „hlavního proudu“??
  Lid se rozhodl „vyčkat“ lepších zítřků, „vysedět“, „nechat to vyhnít“, „nevystrkovat hlavu do průvanu“…
  „Svoboda“ ve „výkladech“ dnešní „společnosti“ atomizovaných se stala pouhým zbožím, fetišem, kultem bez obsahu…
  Vyprázdnění a degradace, naprostá degenerace a devastace původního významu pojmů jako jsou svoboda, demokracie, spravedlnost, rovnost šancí a příležitostí, poctivost je dnes zcela evidentním a jediným „úspěchem“ „režimu úspěšných“, který pro ty „méně úspěšné“ už používá jen termíny jako „lidské zdroje“…
  Klišé a kýč spolu s fraškou tvoří dnes „celou budovu“ dnešní „svobody“…

 • Bety • 6. července 2017

  S PPK nelze než souhlasit. Jen bych připomenula, že bezpečnostní rizika jsou u půdy a vody též velká rizika zdravotní. U vody je varující už jen to, že cizí korporace jen sbírají zisky a infrastruktura je jim ukradená, u půdy můžeme čekat mnohaleté zamoření výdobytky Monsanta a spol., takže až se konečně vzpamatujeme a budeme preferovat vlastní potravinářskou výrobu a odmítneme nechat se pomalu trávit cizími šmejdy, může se stát, že už zdravou výživu vyprodukovat nebudeme schopni. U ostatních bezpečnostních rizik je to podobné.
  Lidé ale na bezpečnostní rizika moc neslyší, zdá se jim to vzdálené a nepodstatné,
  takže bych apelovala spíše na ta rizika zdravotní, protože to je lidem blízké a lehce pochopitelné.

 • peter. • 7. července 2017

  http://www.meras.cz/2017/07/lid-bundestag.html

 • Aleš • 10. července 2017

  Připojuji se s nekompromisním souhlasem s řečeným autorem i komentátory. Je strašně důležité, aby lidé různých názorových proudů měli v tomto jasno, a to může být důležitým spojovacím prvkem pro lid, jehož jedním z největších nepřátel jsou právě Faleš, lži a pokrytectví ve výkladu… S tímto vědomím lze navzdory v odlišnostech v názorech se pokusit o to, aby v dalších volbách, jež nás čekají, nás masově neobelhala zase nějaká vlastizrádná svoloč, v libovolných barvách. Dnes ráno jsem se zhrozil nad hlasováním 12 českých europoslanců ohledně sankcí vůči ČR. Zaslechl jsem bystrý názor, že král by nechal za takové jednání dotyčné bez milosti popravit.
  Za protinárodní hazard jsou dotyční asi bohatě placeni a naopak těm hrdinům, co se mu postavili, hrozí různé těžkosti. Byli jsme před těžkostmi, budeme i po nich.