Diskuze k článku


 • orinoko • 5. dubna 2019

  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7872-nova-velka-strategie-spojenych-statu.htm

  T. M. mi vždycky připadal jako neinflacni , inteligentní a velmi neotřelý ve svých úvahách.
  Mno… Doporučuji přečíst… ale já osobně s tím mám nějaký problém. Zčásti mi to připadá jako blábol. Hlavně v koncovce. Ten článek je i u Davida. Tam kdosi v diskusi napsal, že si myslí, že emerika principiálně rozesere všechno , co může , aniž by tušila, co bude následovat. Nějaké dopředné konstrukce se netvoří. Proč také, že? Má největší armádní sajrajt na světě, tedy potřebný klacek NATO, aby jakékoli následky urejdovala k obrazu svému.
  Jen snad ta atomová bomba je děsí, páč holt seje radioaktivitu. I v emerice. Bodejť by o tom nevěděli, kdy jim vlastní atomovky padají z jejich vlastních letadel na vlastní uzemi, a male jádrové nálože si vyzkoušeli na Manhattanu… a hele, to byla paráda. Jaderná přitažlivost vítězila nad zemskou tíží a odporem vzduchu.
  T.M. mám pocit ten článek nedokončil. Nevěděl si s ním nakonec ReADY, a tak ho doblabolil.

 • orinoko • 5. dubna 2019

  A sakra… Tak jsem že zvědavosti klepnul na reklamu… pozvánka do Jihlavy. Jednu jinou už mám, takže o důvod víc …

 • Dana • 5. dubna 2019

  F.Zakaria je hajzlik, o tom zadna. Lojalni propagandista pro obamovsko-klintonskou kliku, nikdy neakceptoval presidentstvi Trumpa a v posledni dobe se snazi hecovat, protoze se ukazal byti jen loserem, co se prizivoval na zkrachovale kauze „Rusiagate“.
  Roberts s nicim novym arci neprichazi, mam dojem, ze se silne opici po jine vybusne kauze . Mame v Representacnim dome-snemovne nove zvolene demokraticke kandidatky, mezi nimi muslimky, socialistky, feministky. Jedna muslimka, emigrantka Omar, Amerikou zachranena ze Somalska, hned po zvoleni zacla rozdavat rady, houfne kritizovat, menit pravidla a hlavne se stala hlasnou troubou proti Israeli. To se robertkovi libi, i kdyz to prichazi od cizincu ze. :-) Omar vedla jasne antisemiticke reci, za coz ji vedla k zodpovednosti a tvrde odsoudila verejne znama soudkyne Jeanine Piro.( Roberts pouzil stejne retoriky. ). Piro je Americanka druhe generace, rodice se narodili v Libanonu, presto soudkyni stahli na cas z televize a demokrate predlozili petici o odsouzeni senatoru, kteri propaguji nenavist. Velky skandal, ale konec dobry a inspirace pro Robertse.. Jen zase nekritizuje tyto ‚řádící‘ muslimy, posvatnou to kravu kulturni integrace. Zrejme prehledl, ze Zakaria je take muslim, i kdyz pry vlazny. To by pak tak kritika nebyla tak ostra, ze, robertku ? :-)
  Osobne jsem obdivovatelkou indickeho profesora Dineshe D’Souzy. Narodil se v Indii, vzdelan na prednich americkych universitach, autorem mnoha knih. Jeho filosoficke uvahy o zapadni kulture jsou brilantni. Souza je jednim kaminkem z moziaky americke kultury, o ktere nema Roberts ani paru, kdyz knuci o jejim zaniku.