Diskuze k článku


 • mirror • 24. prosince 2014

  Z diskuze pod článkem:

  HAHA, coppi, 23. 12. 2014 1:42:01
  otec Obrtela byl STBÁK:..Archivní protokol operativních svazků: ZSGŠ/ČSLA 19725-24650 datum zavedení:11.03.1974 ZSGŠ/ČSLA 24597 Obrtel Rostislav 05.10.1936…tož synka vychoval v duchu odkazu..nedívím se,že se mu nechce bít Rusů,když jim jeho otec vděčí za vše..navíc ho jako lampasáka ČSLA učili,že Amerika nás přepadne..no v srpnu 68 nás přepadl bratr a bylo..

  Re: HAHA, Marek Obrtel, 23. 12. 2014 12:10:11
  Vážený pane, rozhodl jsem se pevně, že na diskuzi nebudu reagovat, i kdyby v ní bylo „cokoliv“, protože ze zkušenosti vím, že přestřelky na tomto místě k ničemu nevedou a člověk se může jen obtížně bránit a hlavně argumentovat. Ale to co jste zde napsal Vy, nemohu ponechat bez odezvy. Kdybychom se potkali v hospodě, asi byste ode mne dostal pár facek, naštěstí jsme se potkali pouze zde. Můj otec, resp. moji rodiče, patří mezi ty nejpoctivější lidi na světě, které znám. Nevím o ničem, co bych jim ve svém životě mohl vyčítat, a myslím tím teď veřejně-politický rámec. A teď to hlavní: můj táta není Rostislav Obrtel, ale jmenuje se Zdeněk a nenarodil se v roce 1936, ale 1938. Z naší rodiny NIKDO nebyl nijak spjat s StB, ale i když někdo obecně byl, je vždy dobré se pídit po tom, jaké byly okolnosti jeho evidence – to jen mimochodem. A co už bych Vám nemusel vůbec psát, ale když už, tak už – bratři mého táty, kteří byli o dost starší než on sám, strávili několik let v uranových dolech jako političtí vězni za „mladickou nerozvážnost“, které se dopustili v 17 a 18 letech a která byla hodnocena jako organizovaný zločin proti státu. Roznesli tenkrát panu faráři nějaké letáky……..

 • mirror • 24. prosince 2014

  mirror napsal
  Z diskuze pod článkem:

  pokračování ….

  Ani skutečnost, že byl někdo v problematických letech vězněn, však vždy nevypovídá nic o něm samotném, je nutno VŽDY znát pozadí. A také doba se změnila, pane….. Tak Vás na závěr chci jen požádat – už nikdy si neberte mého tátu do úst – a nebo přijďte do hospody…..

 • Monty • 25. prosince 2014

  Pane MUDr. Marek Obrtel,velkou poklonu vám ,bohužel chlapů,co umí jednat jako vy je poskrovnu.Hodně štěstí !

 • Palo58 • 25. prosince 2014

  Marku,vyprdni se na idioty,některým to nejen nevysvětlíš,ale a to hlavně,nehodí se jim to do jejich představy světa. Tvé názory znám a vážím si tě jak po stránce lékaře-odborníka,tak po stránce lidské. Tvoje gesto chápu jako gesto o něčem a proti něčemu, s čím se nemůžeš ztotožnit. Zdraví tě kolega ze záchranky a nenech si zkazit svátky.

 • Petrpavel • 25. prosince 2014

  Hrdina, frajer? Slušný a poctivý člověk myslící svou vlastní hlavou. Byť by mohl jet s proudem, a vynášelo by mu to jako všem těm vlezdo……, nejede. Takových je u nás málo. Skláním se před ním. Víc bohužel nemůžu.
  I když : co kdybychom alespoň všichni kdo si ho vážíme volili stranu která hovoří dnes jako před léty, stále stejně, stejnou řečí jako on teď? Která? Pokud nejste neználkové, pokud nejste demagogové, pokud nejste ti kdo ze současného hlavního proudu těží nezasloužené výhody a prebendy a nechcete proto vědět, víte. NIkdy není pozdě.

 • hudryper • 25. prosince 2014

  S hodnotnějším vánočním darem všem lidem dobré vůle jsem se dosud nesetkal. Pane doktore, máte mou hlubokou úctu !
  Učinil jste zásadní krok ke své svobodě. Od nynějška už na Vás nemají všichni ti fízlové a donašeči,neschopní hochštapleři v
  uniformách i bez nich. Dneškem jste se stal vnitřně svobodným člověkem,jehož si dobří lidé vždy hluboce váží. Děkuji vám.

 • Aleš • 25. prosince 2014

  Své děti musíme vychovávat tak, aby i oni měly tolik odvahy.
  Petrpavel: Nebude lepší si založit stranu novou, zásadovější a akčnější?

 • krishna • 25. prosince 2014

  Možná jsem to přehlédl, ale na PL jsem nic nenašel. To, že na Lidovkách, Dnes, Aktuálně, apod…… nic nenajdeme, mne nepřekvapuje. Ale proč nic nenajdeme i na např.: CFP, reformy, BL, protiproud, e-republika, freeGlobe, ………………………..????? No, měli byste si udělat názor sami. Takže velké díky OM.
  Ale především velké díky panu doktorovi, který udělal naprosto zásadní krok k občanské odpovědnosti. Pane doktore, musím Vám sdělit, že nejste zdaleka sám ve svém nazírání reality. Jen nám chybí trochu více odvahy, kterou jste nám nyní ukázal. Chtěl bych Vás také požádat, abyste pokračoval ve svém boji a poslal nám na OM příspěvky ze svého života na frontě tak, jak jste to prožil. Tyto informace se k nám nedostanou. Jsou nenahraditelné. Mnohokrát děkuji.

 • peter. • 25. prosince 2014

  U mňa oboje-Frajer aj Hrdina

 • danda5 • 25. prosince 2014

  Pane pplk znam Vas z byvale Jugoslavie a jiz v te dobe jsem si Vas vazil jak za praci lekare tak dustojnika a rovneho chlapa
  Muzu Vam rict ze jsem stastny za to ze jsem mel tu cest Vas poznat. To co jste udelal je je hodno toho aby clovek pred Vama smekl.Musite byt ohromne statecny a silny clovek kdyz jste tohle udelal.
  A vidime jak to je resi se v novinach jak Putin posila humanitarni pomoc na Ukrajinu jak za vse muze a ten fialovej usatej pygmej za nic.
  Vam a vam podobnym by mela byt venovana cela stranka v tisku.
  Pane doktore pokud zalozite nejakou stranu mate jiz jak clena tak volice.
  Jak jsem jiz psal smekam pred Vama a jsem stastny ze jsem Vas mohl poznat osobne

 • danda5 • 25. prosince 2014

  Aleš napsal

  Své děti musíme vychovávat tak, aby i oni měly tolik odvahy.
  Petrpavel: Nebude lepší si založit stranu novou, zásadovější a akčnější?

  Petrpavel tak pojd spojme se a zalozime ji vzdyt co se nyni deje je nehorazne

 • Petrpavel • 25. prosince 2014

  Aleš napsal :
  „Své děti musíme vychovávat tak, aby i oni měly tolik odvahy.
  Nebude lepší si založit stranu novou, zásadovější a akčnější?“
  Zkušenost radí a velí : nebude! Takových už tady za těch dvacet let bylo a kde jsou? Myslíte to Aleši jistě dobře, ale praxe je jiná. Jenom jedna alespoň trochu protisystémová strana (uznávám, že by mohla a měla víc, ale má dát šanci šmejdům k tomu ji zakázat?) má šanci trvale se dostávat do poslanecké sněmovny. Problémem zůstává neustálý omyl levicových voličů a z něho plynoucí volba ČSSD jakoby to byla levice, a z toho pak plyne malé zastoupení nesystémově naladěných poslanců neumožňující žádnou zásadnější změnu.

 • idiotronic • 25. prosince 2014

  krishna napsal
  Možná jsem to přehlédl, ale na PL jsem nic nenašel.

  Je to tam. Do vyhledávače
  Marek Obrtel
  a objeví se odkazy google. Jeden vede na článek Marek Obrtel: hluboce……..
  datováno 22.12.2014 18.49 (teď bylo 21.35)

 • David • 25. prosince 2014

  pro pplk. MUDr. Marka Obrtela…….. Děkuji za vaši osobní statečnost, kterou jste projevil tímto otevřeným dopisem. Vracíte mi důvěru v to, že i u AČR jsou lidé myslící a mající vlastní názor. Občas se člověk dozvídá informace o zahraničních důstojnících kteří odmítnou podepsat ,,nálezy,, OBSE, ,,zprávy,, a ,,informace,, které jsou manipulativně používané pro klamání veřejnosti a jako záminka pro start, případně gradování nějaké situace na mezinárodní úrovni.. ale přímá konfrontace garnitury jednotlivcem s vlastním názorem, který jasně uvádí své důvody a vrací to, co si jako voják oprávněně vysloužil je obdivuhodná. Pevně doufám, že jste zajištěn a zabezpečen v pracovní rovině a vaše pravda vás po této stránce nebude bolet a nikdo se vám touto cestou nebude moc mstít. Pravda se nehodí a často je odměňována křivárnou. Je smutné, že váš skutek, narozdíl od akce jednoho režiséra, který vrátil civilní vyznamenání k rukám presideta Zemana nikdo nezveřejní. Žádé novinky, nebo idnesy .. těm se pravda nehodí.. Děkuji pane podplukovníku. Jste opravdový důstoník!

 • Aleš • 25. prosince 2014

  Jedno hnutí, které mělo obrovský potenciál, tu skutečně bylo. HzPD. Obrovský potenciál skončil předčasnou smrtí pana Milana Valacha. Ve svornosti bude síla. Větší než aplaus členů KSČM ve Frýdku po výzvě pana Staňka ke spojení.

 • Béda • 26. prosince 2014

  Jiný „Marek Obrtel“, slovenský pracovník diplomatického sboru Eduard Miškuf, který řekl pravdu rhttps://www.youtube.com/watch?v=j2urnOLgI4c#t=591 rozhovor s ním začíná cca od 6 minuty 50 vteřiny.

 • Juan Pavka • 27. prosince 2014

  Děkuji Vám pane doktore,netušil jsem,když jste nám přednášel v divadle v Lounech urgentní první pomoc,že před nám stojí takový formát.Pravda ,Radek Vás vždycky chválil. Vy si zasloužíte vyznamenání!!!

 • Jana Karaskova • 28. prosince 2014

  Zmínila jsem Vás ve svém dopise. H. KmDne 24. prosince 2014 1:33 Jana Karásková
  Dobrý den pane Kmoníčku,

  nejen při sledování tohoto videa jsem si na Vás vzpomněla…

  Major General Albert N. Stubblebine: “I can prove that it was NOT an airplane” that Hit the Pentagon (9/11 MUST SEE)

  http://www.theeventchronicle.com/editors-pick/major-general-albert-n-stubblebine-can-prove-not-airplane-hit-pentagon-911-must-see/

  Přála bych si spolu s mnoha Američany, aby se Pravda o 911 dostala do masmédií a vedlo to k ukončení válek. Diskutujeme o tom, co bychom pro to mohli udělat, i na této fb skupině:

  https://www.facebook.com/groups/911AllTheories/

  Mám pár nápadů, píšu jim tam, co jsme podnikali v Praze – koncerty, pochody k ČT, promítání na budovu ČT, web s 4 miliony přístupů – ale stále je to málo…

  Možná by nám mohla pomoci nová kniha docenta Ivana Němce – pro ty co volají po „evidence based“ – jsou v ní výpočty kolapsu WTC (i výsledky počítačových modelů) které jednoznačně prokazují, že sloupy musely být v průběho kolapsu v pohybu, takže pád nebrzdily. Tedy že muselo být použito něco dalšího, pouhá gravitace nestačí na kolaps takového rozsahu a rychlosti. Je hodně drahá, jsem moc ráda, že mi ji Ivan poslal jako dárek k Vánocům:

  http://www.amazon.com/Dynamics-Collapse-High-Rise-Building-Inspired/dp/3639668162/ref=sr_1_1

  Ráda bych věděla, jak vidíte současnou situaci – nejen na Ukrajině…Hodně lidí situaci vidí takto:

  http://www.mojevideo.sk/video/20f74/k_comu_je_americanom_vojna_v_eu.html

  A obdivujeme tohoto muže:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287

  /pokračování/

 • Jana Karaskova • 28. prosince 2014

  /pokračování/

  Dělám rešerše pro Protiproud, zatím na pár měsíců na dotaci od ÚP. Jsme rádi, že není na postu prezidenta K. Schwarzenberg, který podobně jako další podněcuje veřejné mínění k nenávisti a válce s Ruskem. Podporujeme v postojích vůči RF pana prezidenta Zemana.

  O 911 a dalších tématech jsem měla několik rozhovorů pro Svobodný vysílač. Slovenský Slobodný vysielač má již velkou sledovanost, poskytl jim již dva rozhovory i P. C. Roberts. Ten se obává dokonce jaderného konfliktu, vyprovokovaného USA. Mluvil i o situaci v masmédiích a presstitutech v USA. Už tam prý nejsou investigativní novináři jako kdysi…

  Dostat důležitá cenzurované témata do mainstreamu je stále nemožné. Dělají z nás stále blázny, nejen J. X. Doležal v Reflexu.

  Byla jsem v listopadu na FSV UK na konferenci Regulace českých médií a zeptala jsem se tam na to, co říkají svědectví německého novináře Uda Ulfkotte. To se jim a si moc nelíbilo.. Také jsem tam promluvila o altermédiích. Napsala jsem o tom článek :

  http://www.nwoo.org/2014/12/18/dotaz-na-telo-aneb-konference-o-regulaci-ceskych-medii/

  Německý novinář Udo Ulfkotte vypovídá o tom, jak šířil v médiích lži, které po něm chtěla CIA:
  https://www.youtube.com/watch?v=lvT4zyAfaHk

  Přála bych si, aby jste i Vy, podobně jako gen. Stubblebine, měl odvahu a řekl veřejně, co víte o 911. Ale chápu, že si to asi vzhledem ke své funkci „nemůžete dovolit“.

  Přeji Vám i panu prezidentovi požehnané svátky a pokojný rok 2015

  Jana Karásková

 • Jitka • 15. ledna 2015

  Dobrý den pane doktore,
  upřímný respekt před Vaší odvahou. Viděla jsem rozhovor s panem Veselovským a je mi těžko. Nemyslím si, že pan Veselovský neví, jak petrodolary pomáhají USA , že neví, že válka v Iraku začala krátce poté, co vyhlásili, že ropu budou prodávat za EUR, není možné, že by nevěděl kdo organizoval červené karty. Musí vědět, že nehájíte zájmy Ruska, ale především naše vlastní. Otázka tedy je, proč a za čí peníze se staví do role hlupáka, aby zpochybnil to, co jste viděl na vlastní oči. To, co někteří vědí, někteří tuší. Jsem ekonom, zvyklý dívat se, co je zatím. Mám dostatek argumentů, které potvrzují Vaše trvzení. Máte (bohužel) plnou pravdu. Je mi nás všech líto.
  Jitka