Diskuze k článku


 • fajt • 17. ledna 2017

  před pár dny mne místní koleš pobavil povedenou story, jedna známá jeho známého byla v důchodu oslovena jestli by nemohla zaskočit na výpomoc do jedné školní družiny jako kantor ( chřipka si nevybírá a pak v ústavu fluktuace větší než v cikánském cirkuse ), jako stará škola na to kývla a pak se prý začaly dít věci, nejdříve ji hned druhý den poslali na nějaký testík ( prý rutinní povinnost, která zapere pár minut), na výslechu ( a testech) u externí organizace byla skoro celý den – a tady je seznam prověrky – test emoční inteligence, psychických poruch, osobních vlastností, osobnostní, sociální, výkonného potenciálu a motivace a mentální výkonnosti – ty dva poslední prý dala úroveň výjimečný – na to konto ji vedení tohoto poťapaného ústavu způsobem hodným dnešního kapíku brigádu zrušilo, nebyla dostatečně asociální a debilní, aby mohla i brigádně ve státní službě suplovat na té nejnižší úrovni ( hlavně, že si subka přišla deseti tisíce, které obecně nikomu nic nepřinesly ) – njn, jde to tady stále správným směrem do zadele. ..)

 • fajt • 17. ledna 2017

  ??

 • Béda • 18. ledna 2017

  Proč lidé válčí? Důvod je znám již od pravěku. Kvůli nezaslouženému prospěchu – touze přivlastnit si něco co patří jiným a kvůli získání moci nad jinými lidmi. Kvůli možnosti ovládat druhé a přivlastňovat si plody jejich práce, majetek, zotročovat druhé, diktovat jim podmínky života. Jenom patalogické případy válčí jenom pro své potěšení. A těch se vyskytovalo v dějinách poskrovnu. V naprosté většině případů jde o pragmatický kalkul – moderně řečeno o ZISK, těch co války iniciují a z pozadí dirigují pod nejrůznějšími falešnými záminkami. Výjimkou jsou snad jen obranné války těch, co se ziskuchtivcům brání.

 • krajtl • 18. ledna 2017

  Béda: „Jenom patalogické případy válčí jenom pro své potěšení.“
  Kvůli nezaslouženému prospěchu – touze přivlastnit si něco co patří jiným a kvůli získání moci nad jinými…

  …a ono to není totéž? Nejste taky trochu patologicky postižený, když obhajujete válčení pro neoprávněmý zisk?

 • Béda • 18. ledna 2017

  Krajtl,

  já nikdy nikde neobhajoval válčení pro neoprávněný zisk. To je pouze vaše interpretace mnou napsaného. Patologickým případem rozumím psychologickou úchylku – když se někdo vyžívá v násilí a proto zahajuje války. Druhým případem jsou zločinci, kteří nejsou puzeni psychologickou úchylkou vyžívání se v násilí ale rozsévají násilí zcela vykalkulovaně kvůli ZISKU. Pro ně je to vykalkulovaná INVESTICE – podnikatelský záměr řečeno slovy byznysu. Vědí přesně co dělají, měli možnost volby a dobrovolně se rozhodli a snaží se obloudit společnost třeba kecy o demokratizaci a šíření svobody v násilím
  okupovaných, případně kolonizovaných zemích.