Diskuze k článku


 • cnemo • 12. srpna 2015

  Není někde petice za špatný zákon (dle Hnutí Duha) o Šumavě:) Okamžitě podepíšu:)

 • peter. • 12. srpna 2015

  Martin bez m :
  Toto je pre vás (aj pre ostatných samozrejme)
  http://www.hlavnespravy.sk/preco-mame-extremne-sucho/656174

 • Martin (už bez taky m) • 13. srpna 2015

  Pán Peter.
  Myslím že jde o nedorozumění.
  Pana Š. Vala propaguji.
  Dělá tytéž věci, na jejichž původ upozorňovala naše občanská organizace Přátelé Jeseníků – SOJKA možná už deset let před ním. Ve správních řízeních, kde jsme odmítali stavbu některých lesních cest a pojezd těžké techniky existují snad ještě listinné důkazy. Sám mám tzv. obrazové fotografické tabule, které byly přílohou našich odvolání proti stavbě některých lesních cest(LC). Byli jsme jediným sdružením občanů které tehdy něco podobného dělalo…
  Na rozdíl od pana Vala já nepodporuji vyhloubení příkopů k zásaku vody nad zářezy lesních cest, ale prosazujeme téhož výsledku dosáhnout výsadbou tzv. zásakových lesních pásů v šířce až 25 – 50 m nad zářezy lesních cest. Tyto pásy lesa by se nikdy nesměly zcela vytěžit, resp. by se těžily jen tak, aby stále trvale postupně umožňovaly zásak vody pod úroveň nesní cesty pod zářezem. Část LC jsme navrhovali dokonce zrušit (trasy v prameništích, v uzávěrech horských údolí, na strmých svazích…). Byly to kruté boje, jen málo se podařilo zastavit. Spolu s kaskádami lesních zásakových tůní pod každými propustky a s lesními mokřady by šlo o ÚPLNOU REVOLUCI V LESNICTVÍ. Zjednodušeně: čím více a větší délky lesních cest by si postavili, tím větší délku a plochu zásakových pásů a lesních zásakových tůní (obdoba „hrázok“) by museli udržovat… Mělo by to velký dopad na lesní biotopy- pozitivní a obnovu vodozádržnosti v lese.
  Poslední tři roky dělají u nás pravý opak, no ale vzdor snahám mnohých nejsem ještě po smrti – a naopak chceme přejít do protiútoku – vč. návrhů na stavbu „kostry citlivé lesní dopravní sítě- OBNOVY A VYBUDOVÁNÍ ZCELA NOVÝCH LESNÍCH ŽELEZNIC“.
  To ti skuteční „sluníčkáři“ se postarali abych žil jak žiji dnes a ve stavu v jakém jsem, jde a šlo o miliardy…

 • Martin (už bez taky m) • 13. srpna 2015

  Tito skuteční nepřátelé lidu, kteří odpovídají poskokům „lidí“ profilu jaký uvádí Sasin na jiném vláknu – těch zmetků kteří ničí naše národy různými způsoby už 25 let – tito spřeženci a příznivci církevních restitucí – to jsou ti skuteční nepřátelé… jsou činní např. v okrese Jeseník, Který se stal de facto církevním, KDYŽ CELÉ KUSY HOR BYLY DAROVÁNY NEPRÁVEM A NEZÁKONNĚ CÍRKVI. Pokud mne zabijí, vrahy hledejte tam a mezi dalšími lumpy v okrese Bruntál a Šumperk…
  Opakuji: jsou „neziskovky“ a neziskovky… Vládu nad vodními zdroji velké části Jeseníků a Rychlebských hor předali zkorumpovaní „polibtikové“ církvím…
  Ptáte se kde byl jeden Martin?
  Na straně těch co tomu bránili…
  Přes 20 let…
  http://outsidermedia.cz/odvodnovanie-pevnin-klimaticka-zmena/
  když se ještě daly BL číst…
  http://www.blisty.cz/art/69386.html
  http://blisty.cz/art/63267.html
  nebo cfp…
  http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/zbavit-se-strachu-a-obnovit-duveru-psano-pred-demonstracemi-15-brezna.html
  Hnusí se mi, jak je např. ze zahraničí řízená „kauza uprchlíci“ cíleně využívána k rozeštvávání slušných a aktivních lidí co zde zbyli, poslední hrstky těch z nás co ještě žijeme, a přes 20 let jsme usilovali o to, ABY SE NESTALO TO CO SE DĚJE, ABYCHOM NEŽILI V ČEM ŽIJEME. Mnozí jsme tomu dali všechno… a dáváme dále… protože už je to náš osud a už nejde jinak…Pokud ta pasivní část lidí nepovstane „proti těm co měli dávno ležet v těchto truhl..“ jak říká jiný člověk v Sasinově odkazu… pokud se nechají štvát proti těm z nás co jsme vždy chtěli věřit v lepší, usilovali jsme o to a prakticky konali… Stovky správních řízení, desítky a stovky jednání k územním plánům, desetiletí práce, x- velkých kauz, statisíce stojících stromů – a své na vlastní zahradě či sebe nejsem sto sám ochránit..

 • peter. • 13. srpna 2015

  Martin (už bez taky m) napsal
  Myslím že jde o nedorozumění.

  Tak sa ospravedlňujem.Ja sa tou problematikou zaoberám naozaj len okrajovo a keď som to video našiel,tak som ho sem dal lebo som myslel,že vás poteší.

 • Martin (už bez taky m) • 13. srpna 2015

  peter. napsal
  Tak sa ospravedlňujem.Ja sa tou problematikou zaoberám naozaj len okrajovo a keď som to video našiel,tak som ho sem dal lebo som myslel,že vás poteší.

  Samozřejmě,
  až na některé detaily které bych řešil jinak mne to opravdu těší, že se právě u Vás na Slovensku našel člověk, který AKTIVNĚ, SERIÓZNĚ A PRAKTICKY KONÁ a INFORMUJE.
  BEZ VODY by nebylo života, ani SNESITELNÉ KLIMA…
  Snad to sucho (u nás už od loňska) přivede více lidí k potřebě uvažovat a konat…
  A při zlepšování stavu krajiny by se opravdu smysluplně zaměstnalo nemálo lidí, nemálo by jich pak muselo trvaleji ty opatření hlídat, opravovat či udržovat… zejména na venkově a pod horami to dávno mělo takto fungovat… ku prospěch všech… ale korporace ani polib-tici nechtějí prospěch přesahující jedince a jejich kapsu, nechtějí prospěšnou a smysluplnou trvalou práci která by lidi spojovala, rozvíjela jejich spolupráci, myšlení, zkoumání…
  Na změnu tohoto k lepšímu je třeba napřít síly, dokud tady jsme…a dokud není pozdě…