Diskuze k článku


 • Kvalitni Gatta • 18. listopadu 2015

  Vše začíná a končí u vlastnictví.

  Námět pro Duhu: Co takhle udělat seznam třeba 100 nejnětších vlastníků zemědělské půdy v ČR. Včetně rozlohy a procentuálního podílu na celkové rozloze.

 • humbru • 18. listopadu 2015

  Gatta napsal

  Vše začíná a končí u vlastnictví.

  Námět pro Duhu: Co takhle udělat seznam třeba 100 nejnětších vlastníků zemědělské půdy v ČR. Včetně rozlohy a procentuálního podílu na celkové rozloze.

  Hlavně vlastnictví potravinářského průmyslu, jehož privatizace se z politických důvodů nemohla účastnit bývalá JZD.

 • cnemo • 18. listopadu 2015

  humbru napsal
  Hlavně vlastnictví potravinářského průmyslu, jehož privatizace se z politických důvodů nemohla účastnit bývalá JZD.

  To máte asi, v tom je asi zásadní problém. Se zpracovatelským průmyslem ovládaným ze zahraničí jsou zemědělci nahraní. Nikdy mi to nedocvaklo.

 • Aleš • 18. listopadu 2015

  To vám to trvalo, omáci. Cvak. Prichvatizace, církevní prostituce, ovládnutí pozemkových fondů, SZIF, státní i veřejné správy, průmysl potravinářský i dřevozpracující, ovládání veřejného života i celých regionů. Oligarchie klausovskokalouskovského stylu, jíž dal agent B. stabilitu a všeobjímající rozměr. Když tu byl člověk, který před tím varoval, do procesu aktivně zcela zadarmo s nasazením života pro společnost pozitivně zasahoval, z pozice poučeného laika s mnohaletým hlubokým zájmem o vojenství a geopolitiku zasazoval i do aktuálního dění světového včetně poměrně přesných predikcí vývoje (např. článek Jak odpovědí Rusové? Asymetricky.), tak tu přišli salonní revolucionáři, kteří ho onálepkovali jako sluníčkáře a byli se vším hotovi. Chlapi, ten člověk potřeboval od vás podporu a vy jste se někteří zachovali jako obyčejná pátá kolona těch nejsprostějších kolaborantů s nebetyčnou drzostí ještě toho autora několika článků, člověka jež prošel stovkami správních řízení, kde chránil jak občany tak i přírodu před zvůlí mocných, obvinit z kolaborace. To se tedy povedlo!!! V duze je většina lidí zařaditelná mezi volnotržní komsomolce nebo aspoň lidi politicky a ekonomicky zcela dezorientované. A když se vyskytla možnost podpořit sílu, která tohle mohla změnit, tak přišla rána pod pás z nezávislého média…
  To, že ekologické zemědělství stagnuje je pro mne věc zcela očekáváná. Systém pokřivených finančních toků nepřeje pěstování a výrobě zdravých potravin ve zdravém prostředí. Jako sloni v porcelánu se někdy chovají někteří diskutéři.
  Klasický případ bylo vystoupení prezidenta. Jako řádně demokraticky zvolený prezident se zastal skupiny lidi, kterým nechtěl brát právo vyjádřit svůj názor. A vystoupil se svým projevem vedle této skupiny lidí. Ale to neznamená,

 • Aleš • 18. listopadu 2015

  že musí mít stejné názory jako ta skupina lidí.
  Diskuse na om pak ovšem je zahlcena různými napadáními či bludnými kořeny. Exemplárně se zmiňuji pod tiskovou zprávou hnutí duha, protože všechny diskuse pod články zavánějícím něčím eko takto byly zavaleny, pokud nebyly přímo ignorovány. Připusťte si, že občas přijde někdo, kdo vidí dále. To že se ocitnete na jednom pódiu při řečnění s prezidentem, nemusí znamenat, že nejste idiot.
  Povím vám jednu osobní zkušenost s biopotravinami. Pěstuji ve větším jablka v kvalitě bio. A víte, jaké jsou s tím největší problémy?
  Lidská blbost. Lidé přijali za své různá absurdní přesvědčení živená mediálním mainstreamem.