Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 26. ledna 2017

  Již návrh projednávaný Poslaneckou sněmovnou byl kompromisem, ale tenhle senátní paskvil je nepřijatelný.
  NP nejsou území vybraná pro zástavbu.
  Výzvu proti Senátnímu návrhu jsem proto podepsal.
  Senát bych za jeho nekompetentnost a zjevný lobbying proti ochraně přírody zrušil, ušetřili bychom dost peněz na skutečná opatření prospěšná pro ochranu přírody.
  Další nárůst chaosu a zmatečnosti legislativy v případě nejcennějších území OP není možné akceptovat.

 • Aleš • 27. ledna 2017

  http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Milos-Zeman-CSc-1195/clanek/Proti-silencum-zelenych-aktivistu-je-potreba-vytvorit-koalici-rozumnych-lidi-75640
  Pan prezident protentokrát šlápl vedle. To, co tu nazývá zdravým rozumem, je žel bohu z části naletení těm lobbystickým tlakům politiků místních i regionálních se svými lobbyistickými a developerskými zájmy a taktrochu záměna pojmů a průjmů. Již mnohokrát jsme se na om shodli o brutálně negativním dopadu „osobností“ typu Bursíka na ochranu přírody a její stav. I na tom, že proti jakýmkoliv fanatikům včetně těch se zelenou či eko nálepkou je potřeba vytvořit koalici rozumných lidí. Ale to není totéž, ikdyž je to velice podobné v titulcích s tím, co prezident prohlásil. Ale ďábel se často skrývá v detailu. Nevím, zda to prezident dělá i díky tomu, že v okruhu jeho spolupracovníků není nikdo, kdo by to vystihl přesněji a sám prezident nemůže v dnešní složitosti světa být odborník na vše, nebo je za tím i jeho snaha získat politickou podporu a dělá to stabilně roky mezi kruhy, které jsou přírodě a její ochraně nepřátelské. Protože jinak panu prezidentovi fandím, je to trochu jedno, který z těch důvodů převládá, ale vůbec mi není jedno, že takový problém na světě je. Do vedení politické kampaně týmu prezidenta kecat tímto nehodlám, jeho tým si určitě lépe umí vyhodnotit, koho proč jak a hlavně v jakých počtech voličů oslovovat, tady bych dobrý rádce nebyl. Ale jeden podnět k zamyšlení mám. Snažím se zastávat pana prezidenta často v prostředí jemu nepřátelském nebo třeba v jiném prostředí např. politických stran, jejichž voliči často prezidenta volili, ale elity těch stran jsou vůči němu spíše nepřátelské. A každý takový přešlap prezidenta může být vnímán i docela negativně a bere z rukou argumenty, proč volit pana Zemana.

 • Aleš • 28. ledna 2017

  Také jsem se podepsal pro podporu poslaneckého návrhu, který je tu v kontrastu s návrhem zcela zbytečného senátu.