Diskuze k článku


 • idiotronic • 9. března 2015

  Je zajímavé, jak se faleš prozradí tzv. politicky korektním vyjadřováním. Lidem by stačilo, kdyby se vrátily zemědělské produkci plochy , zastavěné nepotřebnými skladišti a fotovoltaickými panely. Pod panely je například možné kosit trávu, ale namísto toho se plocha ošetří energeticky náročnějšími herbicidy. Kolik skleníků vidíte jen z jedoucího vlaku ležet nevyužitých a chátrajících? Pravda, v prodejně jsou vedle sebe potraviny a sušený kravský hnůj, ale to ještě není nic , než honba za tržbou. Trhovci na tržnici nabízejí textil z Polska. Zelenina jen v hypermarketu.

 • Silentpysk • 9. března 2015

  „JEN TŘETINA LIDÍ NAKUPUJE POTRAVINY PŘÍMO OD FARMÁŘŮ“?
  Podle „průzkumů“ lze zfalšovat kdeco.

 • Béda • 9. března 2015

  http://www.kurzy.cz/zpravy/377521-polovina-cechu-a-slovaku-neusetri-mesicne-ani-3000-kc-az-1-3-z-nich-nema-navic-prehled-o-svych/

  „Podle průzkumu UniCredit Bank o spoření a úvěrech Čechů a Slováků nedokáže polovina domácností v obou zemích ušetřit měsíčně více než 3000 korun, respektive 100 eur. Celá čtvrtina dokonce neušetří ani 2000 korun měsíčně. Každý čtvrtý Čech a třetina Slováků navíc přesně netuší, v jaké výši má finanční závazky…“ Hlavně že bankovní lichváři, kteří se svojí reklamou na dluhy koukají odevšad – i hajzlové mísy – to mají přesně zmapováno. Exekuce pohledávek jsou velice výnosný byznys.

 • Bety • 9. března 2015

  Hnutí Duha se asi ještě nedočetlo, že v USA je snaha získat pro svou potřebu zdravé potraviny klasifikována jako duševní nemoc. Každopádně až nás naši politici oblaží souhlasem s Transatlantickou smlouvou, budou tyto starosti tak jako tak pasé.

 • Dana • 9. března 2015

  Jak jste na to prisla, Bety ?
  Ze vy poslouchate pitomce v USA, ktere zde mame taky ?

  Fakty o kterych se muze kazdy presvedcit googlovanim nebudu postovat, predpokladam jistou miru gramotnosti.
  V cele Americe je rozsahly vyber pro prirodne pestovane potraviny.
  V kazdem meste-mestecku maji domaci Farmers market, obycejne kazdou sobotu na jednom velkem parkovisti. Zde nabizeji mali farmari sve prebytky rovnou z nakladacku. Velmi levne. .
  Na ruznych stancich u silnic pak i domaci zavareniny, nakladanou zeleninu, pecivo a podobne. .
  Nejvetsi zdroj pro prirodni potraviny je ale volne organisovane COOP, tedy neco jako druzstevni asociace, kam se zapisuji farmari a maji svoje prisne ekologicke standardy. Je po cele USA. Potravinova Co-Operace ma tisice obchodu a obchudku, zde lze koupit vse, od domacky pestovaneho masa az po prirodni kosmeticke produkty. . Zbozi je vyborne kvality, jedina nevyhoda je, ze nabidka je o dost drazsi.
  V letni sezone i nase supermarkety nabizeji v organicke casti vajicka, smetanu, jahody, jablka, broskve a rajcata od mistniho COOP.. Ty ryze organicky ziskana vajicka my nekupujeme, protoze je farmari neumyvaji- jsou rovnou nanesene ze slepic….

 • Aleš • 10. března 2015

  • 65% považuje místní jídlo za příliš drahé
  Podle mne jde o špatně položené zavádějící anketní otázky. Biovýrobky obyčejní lidé (těch 90%, co nežije na slonovinové věži díky nadstandartním příjmům) nekupují, protože jsou drahé. Veškeré marketingové triky selžou, pokud lidé na ně nebudou mít. Těch pouhých 65 vidících problém v ceně místních surovin, protože někteří místní farmáři/obchodníci/řezníci/pekaři dokážou konkurovat i cenově. Je to prostě jak co, jak kde. Ale čistě biovýrobky jsou drahé. Kdybych je kupoval, už by nás dávno asi navštívil exekutor. Lidé, kteří si u nás pořád dokola vrtají hlavu nad tím,proč se biovýrobky neuchytily a pořád vidí chybu v lidech a jejich zvycích či špatné informovanosti holt nemusí živit rodinu s 10 tisíci měsíčně…
  Už to tady padlo na jiných vláknech. Hodně zaměstnanců a příznivců hnutí Duha trpí americkým snem a rusofobií, někteří nemají sociální cítění, ale hlavu plnou propagandy a komplexu momentální úspěšnosti. To ovšem není důvod se pořád o ně otírat, jestli ty diskuse někteří z nich čtou, jen je to popudí a zatvrdí se dál ve svých bludech. Přispěvatel om pan cnemo dělá om dlouhodobě medvědí službu v té zatvrzelosti jeho příspěvků bez ohledu na realitu a dehonestaci kohokoli a čehokoliv spojeného s přírodou, její ochranou, ekologií a trvaleji udržitelnými způsoby života. Kdyby duháky raději bombardoval „přínosy“ smluv jako TTIP pro kvalitu potravin a života… Naše zemědělství, pokud nebude pokřivováno dotačními podvody českobruselské provenience a místní obchodníci, pekaři , řezníci a další výrobci potravin skýtají obrovské možnosti v zaměstnanosti a rozvoje regionů. Takto lze jednoduše kontrolovat kvalita na rozdíl od drahých institucí jako je kez (kontrola ekologického zemědělství) či certifikací (lesy PEFC=potěmkiniáda)

 • peter. • 10. března 2015

  Ten talmudistický smrad Kolomojskij sa už tlačí aj do môjho kraja a mne neostáva nič iného než dúfať,že na Slovensku je ešte dosť ľudí so zdravým rozumom,ktorí mu to dokážu prekaziť.
  http://despiteborders.com/kolomojskeho-firma-prejavuje-zaujem-o-tazbu-bridlicoveho-plynu-na-slovensku/

 • peter. • 10. března 2015

  A jedna dobrá správa zo Slovenska : Včera Ficova vláda znárodnila VE Gabčíkovo,ktorú v r.2006 Dzurindova zlodejská vláda dala zadarmo do 30 ročného prenájmu talianskej spoločnosti ENEL.Ešte pred tým vrátila Ficova vláda do rúk štátu Slovenský plynárenský priemysel (SPP).Nech v tom len pokračuje,lebo niekto musí naprávať zločiny nezmyselnej privatizácie.
  http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/348071-fico-zmluva-o-gabcikove-je-neplatna-budeme-ziadat-od-enelu-peniaze/

 • Bety • 10. března 2015

  Milá Dano,
  co kdyby jste si laskavě nechali to vaše „zdravé“ monsantové zemědělství pro sebe? Jste tak zdraví, že suveréně vedete v cukrovce, alzheimru, nezdravé obezitě a kdoví v čem ještě. Pokud vám to vyhovuje, je to vaše volba, ale nemáte právo vnucovat ty vaše geneticky upravované chemické sajrajty i nám. Mimochodem, bylo mi řečeno, že Coca Cola je nepřekonatelný čistič na záchody, ale popravdě ještě jsem to nezkusila, je na to moc drahá.

 • miru • 10. března 2015

  Dana napsal

  Jak jste na to prisla, Bety ?
  Ze vy poslouchate pitomce v USA,ktere zde mame taky ?

  Fakty o kterych se muze kazdy presvedcit googlovanimnebudu postovat, predpokladam jistou miru gramotnosti.
  V cele Americe je rozsahly vyber pro prirodne pestovane potraviny.
  V kazdem meste-mestecku maji domaci Farmers market, obycejne kazdou sobotu na jednom velkem parkovisti.Zde nabizeji mali farmari sve prebytky rovnou z nakladacku. Velmi levne. .
  Na ruznych stancich u silnic pak i domaci zavareniny, nakladanou zeleninu, pecivoa podobne. .
  Nejvetsi zdroj pro prirodni potraviny je ale volne organisovane COOP, tedy neco jako druzstevni asociace, kam se zapisuji farmari a maji svoje prisne ekologicke standardy. Je po cele USA.Potravinova Co-Operacema tisice obchodu a obchudku, zde lze koupit vse, od domacky pestovaneho masa az poprirodni kosmeticke produkty. . Zbozi je vyborne kvality, jedina nevyhoda je, ze nabidka je o dost drazsi.
  V letni sezone i nase supermarkety nabizeji v organicke castivajicka, smetanu, jahody, jablka, broskve a rajcata od mistniho COOP.. Ty ryze organicky ziskana vajicka my nekupujeme, protoze je farmari neumyvaji- jsourovnou nanesene ze slepic….

  Dano,
  nevim, jak je to v USA, ale v CR se vejce, ktere jdou od chovatele do obchodu NESMEJI myt, ani nijak cistit. Soucasne ale nesmi byt znecistena, resp. mohou, ale pouze do nejakeho procenta (ted si nezpomenu kolik presne) velikosti plochy vejce. Vejce ma po sneseni na sobe ochrannou vrstvu, ktera jej chrani, napr. i proti salmonele. Pokud by se vrstva smyla, mohly by nezadouci mikroorganismy proniknout do vejce. Vejce se tedy myji az tesne pred spotrebou. Zda jsou u nas stejna narizeni i pro „prodej ze dvora“ nevim.

 • zajoch • 12. března 2015

  Chodím kupovat k místnímu sedlákovi, který vyrábí stále více mléčných výrobků, tvaroh, sýry, máslo, jogurty, atd. Vynikající kvalita, akorát, že mléko je tak tučné, až není bez sebrání smetany dobré. Čisťoučká prodejní místnost ve vlastním domě s prodejem u okénka, tedy mimořádně hygienické. Zpočátku jsem od něho chtěla vejce, ale nešlo to, Nesmí chovat slepice. Ani pro svou potřebu. Proč? Hygiena zakázala a hygiena kontroluje. Důvod? Nehygienické. Ptala jsem se, zda on sám chodí kupovat polská vejce do Lídlu. Nechodí. Vyměňuje si své mléčné výrobky se sousedem za vejce. Škoda, že soused vajíčka neprodává.
  Nevím, možná, že má komunální hygiena své důvody k takové přísnosti, ale pokud bude sedlák „špindíra“ nepomůže ani zákaz slepic a pokud je sám čistotný, tak dokáže uchránit to co vyrábí před znečištěním i od slepic.

 • Aleš • 12. března 2015

  Je to jednoduché. Hygienické stanice a jejich pracovníci i vrchní hygienik neslouží stejně jako naši politici, policisti, agenti BIS, média, pojišťovny, banky i ten ČEZ, ale hlavně Evropská komise, nám, ale úplně někomu jinému. Kontrola z hygienické stanice dokáže pěkně znepříjemnit život tu provozovateli kozí farmy, tu výrobci či prodejci poctivých domáckých cukrářských výrobků, tu chovateli drůbeže, tu farmářům nebo táborníkům. Ale aby si hygiena došlápla na obchodní řetězce, znečišťovatele ovzduší a vod, nepoctivé zemědělce cpoucích na svoje pozemky tuny chemie, výrobce nekvalitních potravin, lidi vypouštějící odpad na studny a pozemky svých sousedů, hovada pálící odpad v lokálních topeništích, spalovny provozované v normě při kontrole, ale potmě pálící kde co, to asi nehrozí? Je to podobné, jako když strážník městské policie háže ramena přes celá záda na důchodkyni venčící svého mazlíčka, který dle předpisů nemá náhubek, a za zády tomu stejnému policistovi nevadí ani desítky majitelů automobilů porušujících v tom místě současně závažně zákon o provozu na pozemních komunikacích, ani podvodníci a lichváři pohybující se městem a vůbec ne mnohem závažnější kriminalita (vraždy, vyhrožování, závažná hospodářská kriminalita, fašizace) Školní jídelny se salmonelou anebo s kuchařkami přiživujícími se na úkor strávníků nebo kdejaký zakouřený pajzl prodávající metylalkohol, se špinavými toaletami či zkaženým žrádlem či neumytým nádobím kontrolovat nebudou. Na Euroatlantidě jsou striktně kontrolována a vyžadována dodržování těch pravidla, která neslouží poctivým občanům, ale někomu úplně jinému. Časy se mění. Možná máte zvěsti od bývalých kolegů jak moc, ale ty zvěsti určitě nebudou tolik alarmující. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej a roky vymývání hlav. To jste už nezažila.

 • zajoch • 12. března 2015

  Vážený Aleši, jakpak vy víte co jsem už nezažila? Nededukujte a držte se jen toho co s určitostí víte.