Diskuze k článku


 • Gatta • 19. dubna 2018

  A co glyfosát – už je to dobré, už je po kampani ??
  Postřikovače ale pracují od jara ve velkém – po zimě už zvládli jedno agrochemické kolo a dokonale zlikvidovaly všechen plevel, teď hnojí a postřikují proti plísním, no a jen co odkvete řepka, tak vyrazí s postřiky na „řízené dozrávání“.
  K vidění v pracovní dny ráno a navečer … už i kousek za Prahou …

 • Gatta • 20. dubna 2018

  Myslím, že co se týká lesů bych se s HD i mohl shodnout, ale ani se mi to nechce číst …
  Je to obecný problém – nemyslím problém lesů, ale všechen ten dnes nekončící akzivismus kde koho.
  Je to, podobně jako charita a sbírky všeho druhu, což je také v podstatě také takový aktivismus. Je to jen klamná náhrada náhrada za nefunkční, nebo špatně fungující systém.
  Může někomu uspokojit potřebu být milosrdný, některé provozovatele to nórmálně živí, spousta lidí si na takových akcích odreaguje emoce a frustrace, jiným to dává pocit aspoň nějakého smyslu jejich života či intelektuálního vyžití …

  Princip je jednoduchý: „Nejde-li změnit systém – vyřádíme se o to víc na detailech“
  A až opadne rozruch, tak za měsíc zese na něčem jiném.

  Tedy jako s tím GF: „Nemůžeme-li (nechceme, bojíme se, je to příliš obtížné a dlouhodobé …) změnit přístup velkých afrofirem (v čele s Agrofertem pana Babiše) na změnu masivního používání herbicidů na nekonečných polích – tak to alespoň zakážeme nebo zkomplikujeme zahrádkářům. Aspoň něco … !“.

  Pozn: Pokud někdo používá postřiky na své zahradě, tak ví, jak se neustále mění a prakticky zužuje v maloobchodě nabízený sortiment. Ekologické prozření ? ?- ani náhodou !!
  Zde odkaz na agrochenii pro velké pěstitele – úplně jiná liga: https://www.agromanual.cz/cz/pripravky

 • jogín • 21. dubna 2018

  Už snad po desáté tu opakuji, že smrk do nižších poloh nepatří. Konečně to dokráčelo i Duze, ale nejdřív muselo dojít ke katastrofě. Totéž se bude opakovat i na Šumavě, která je už z poloviny holá. „Rozšiřování bezzásahových oblastí“ je především zastavení opatření proti kůrovci v nižších polohách, které kvůli vysokým teplotám slouží jako líhniště kůrovce. Ten se pak šíří i do zbytků původních smrčin. Pod 1100 m patří buk a jedle. Takyekologové rozumějí především dotacím a grantům pro neziskovky.