Diskuze k článku


 • fajt • 12. dubna 2015

  to jsou taky mimoni, ti si žijou svůj virtuální svět a všechno ostatní maj v prdeli … ale tak je to v kokotlině spravne, tak to ma byť. ..)

 • fajt • 12. dubna 2015

  jo a abych nezapomněl chci grant ( nejlépe evropský, páč to tam jsou paka, které dávaj mergle jenom na pořádné píczoviny) na své občanské združení ( tedy pardon podle nového ob. zákoníku už jsem pouze jakýsi vypečený spolek, za to si můžu utajovat své členy, takže nás jsou miliony a vy si u registru polibte zadnici ) , které důsledně a bez kompromisu propaguje enviromentální přístup v každé čezké domácnosti – do každé čezké rodiny ledního medvěda na křtiny – je to opravdu velmi potřebná a nezbytná činnost a krom toho nesmírně nákladná, ale v Bruselu jsou určitě odborníci na slovo vzatí ( když serou mergle i do Práglu a z oranžových goril úspěšně udělali modré svině) a určitě pochopí celou potřebnost tétmo bohulibé činnosti a nasypou mi mergle ber mrknutí oka na jedno z mých mnoha kont, které mám v daňových rájích – pánbůh žehnej evrosajuzu a jeho tiskárně peněz. ..)

 • PPK • 12. dubna 2015

  Otázka autorům: Má Hnutí Duha či její německý sesterský lobbistický klon v rukách nějakou vědecko výzkumnou studii, která by experimenty a měřeními dokázala a popsala důsledky ve změnách životního prostředí, v počasí a zejména v teplotě ovzduší na územích severských států Islandu, Norska, Švédska a Dánska a změn teploty moře a nynějších příčin tání arktických ledovců právě vlivem snížení proudu severních větrů v oblastech PŘED těmi německými větrníkovými hřady?

  Zajisté jediný větrník nic neovlivní, ale tam na severním pobřeží již existuje les mnoha větrníků a ten se vůči proudění vzduchu může chovat podobně, jako náhle vzrostlý a doširoka rozsáhlý větrolam. Ostatně, zkušenost s již dříve vysazovanými větrolamy (také u nás) je dostatečně známa a praxí ověřena a dobře se ví, že větrolamy počasí na obou svých stranách významně mění podobně, jako mění režim přírody nejen kolem vodních toků překážky v řekách.

  Pokud totiž takový výzkum udělán nebyl (a to vyloučit nelze), pak snadno může brzy dojít k zajímavým komplikacím mezinárodních vztahů Skandinávských států a např. Německa, protože (pokud vím) právě tání arktických ledovců již zaznamenáno bylo. Zatím se to sice svádí na globální oteplování vlivem průmyslu, ale skutečná příčina klidně může být právě zde – v brzdění původního přirozeného proudění severních větrů vrtulemi německých elektráren. A to by byl vskutku pořádný mezinárodní průšvih, pokud by se to potvrdilo.

  Spravedlivé by tudíž bylo, jestliže lidé v podobných hnutích jako je Duha za cokoliv lobují, měli by si být vždy vědomi rizik případných nežáducích následků své lobby a pak by i měli (spolu s poslanci) za takové případné škody – pokud nastanou – nést i adekvátní finanční osobní zodpovědnost včetně vrácení event. grantů a dotací.

 • K. J. • 12. dubna 2015

  Potká se takhle jednou v té naší sluneční soustavě Země s Marsem:
  Mars: Ahoj Země, jak se máš?
  Země: Ale nic moc, dostala jsem lidi…
  Mars: To nic, to přejde samo..