Diskuze k článku


 • humbru • 13. března 2015

  Jsem pro alternativní zdroje. Věřím technicky vyspělému Německu že zvládne výrobu, rozvod a zejména akumulaci el. energie. Jsme jeho sousedy a tak se snad budeme, byť jen jako subdodavatelé, podílet na nových technologiích. My sami ale nemáme Severní moře s jeho větrným počasím a proto podporuji u nás výstavbu dalších jaderných bloků. Trestuhodné zneužití slunečních elektráren „podnikateli“ a jejich spojenci v parlamentu nás uvrhlo do pozice rozvojové země.

 • bbb • 13. března 2015

  humbru napsal
  Trestuhodné zneužití slunečních elektráren „podnikateli“

  „Trestuhodné zneužití slunečních elektráren?“
  Ještě trestuhodnější by bylo: ničení majetku – plýtvání surovinami. Zbourání celého mostu na dálnici – hlavně proto, že stavba nového je dražší – výdělkovitější. Postavení zdánlivě pevné, později „vlněné“ dálnice – namísto odolné.
  Kdežto nepřiměřené zbohatnutí majitelů velkých slunečníků je sice nehezké, ale není to stejné, jako je házení potravin do moře – kvůli udržení vysokých cen, výroba zboží se záměrně zkrácenou životností, apod.

 • idiotronic • 14. března 2015

  humbru napsal
  Věřím technicky vyspělému Německu že zvládne výrobu, rozvod a zejména akumulaci el. energie. Jsme jeho sousedy a tak se snad budeme, byť jen jako subdodavatelé, podílet na nových technologiích.

  Ve fotovoltaice se s Německem obchoduje skoro 20 let-výroba byla zvládnuta tady (k nám se naopak většina zařízení dovezla z Číny). Export energie vypadá divně, ale redukce kapacit na současnou vnitřní spotřebu znamená zakonzervovat současný stav (krize, úpadek průmyslové výroby) do budoucna. To už můžeme rovnou pozvat dalajlámu. Ten přišel každého občana ČR ve zrušených zakázkách na několik tisíc.