Diskuze k článku


 • asym • 6. listopadu 2016

  Jestli horáček na staromáku mluvil jako občan horáček, pak s přihlédnutím k jeho kni-HOVNĚ čítající 20 tisíc STB-svazků, mluvil jako někdo kdo je pouze oprašuje. Na prezidentistu to horáček ještě není, ale jako maňáska vás berem.

 • hank • 6. listopadu 2016

  Robejšek? To je ten člen Římského klubu a Rotary klubu? V Německu usvědčený plagiátor? Ten člověk, který v r. 2003 navrhoval (a mínil ten návrh zcela vážně), aby US vojenské základny byly z Německa přestěhovány do ČR?

  A kromě toho taky člen vedení Institutu 2080, který má mj. tento cíl:
  „Vznik INSTITUTU 2080 je naplněním pocitu společenské odpovědnosti jeho zakladatelů a spolupracovníků, které spojuje potřeba těmto hrozbám čelit a pomoci tak zemi, v níž žijí, pracují a vychovávají své děti.“ Takže Robejšek, který žije a pracuje v Hamburku, založil v Česku think-tank na pomoc zemi, ve které žije a pracuje… BTW, v tom think-tanku je i ruský banéř Petr Šmída (ten chce pro změnu pomáhat Rusku, protože trvale žije a pracuje v St. Peterburgu), jeden z pravicově-liberálních ekonomických ultras Pavel Kohout a další zajímavé persony…

  Takže třeba mi někdo vysvětlí, za co Robejšek dostal od momentálního nájemníka Hradu ten metál.

  Ostatně soudím, že presidentský úřad měl v této zemi být už dávno zrušen.

 • racek • 6. listopadu 2016

  Pane Hank, proč mám dojem že jsem tohle už několikrát někde četl? Mimochodem, mě připadají Robejškovy články ev. knihy navýsost zajímavé a věcné, vždy hodné pozornosti, na rozdíl od rozplizlých a zaujatých statí našich „angažovaných“ politologů s obou stran spektra (těch od pravdolásky je ovšem silná převaha tak 10 ku 1)., i když se ne vždy s ním shoduji. No a mýlit se může každý. Důležité je, že v omylu nezůstává.

 • Kvalitni Dana • 7. listopadu 2016

  To je zas knouraniho a svalovani viny na vnejsi faktory.
  Velvyslanectvi na Trzisti v Praze se nemicha do veci, ve kterych je viditelna vule lidu.
  Za prve se starejte o takove narodni zajmy, ktere jsou nejblize srdci , rozumu a pudu sebezachovy. Coz v dnesni situaci zejmena znamena, dohlizet peclive, aby se nerozmahalo islamske nabozenstvi. Muslimum je u zadele, kdo je na levici ci na pravici, ci neutralni, hadky jim jen pomahaji – v kalnych vodach se hezky pluje. Rozbusek je dost.
  Specificky, v teto dobe bych se starala, aby se problem s muslimskymi satky resil z pohledu ceskych obcanu. Mne rozhodnuti neovlivni, ale cesti zaci budou citit dopad rozhodnuti, at je jakekoli.
  Jak moc se nechate ovlivnovat islamem, zalezi na obcanech a ne na nejake cizi moci.

  Lidskopravni organisace, kavarenske slunickare a neziskovky nemate pod kontrolou, hlidat si to je povinnosti ceskych obcanu. Kdyz je narod lethargicky, je lehke vselijak verejne mineni ovlivnovat a manipulovat..
  Nevidela jsem zadnou demonstraci na podporu presidenta anebo demonstraci za suverenni cesky stat, ta na Staromestskem byla akademicka agitka pro p.Horacka.

  Byt v Cesku, hledala bych schopne lidi, kteri maji dostatek odvahy se zapojit do politickeho cirkusu a jsou nezkorumpovatelni. Ja v Cesku vidim stale ty same tvare, ktere hlasi moudra jednou tak a podruhe zase jinak, pokrytecky laviruji a mysli jen na svuj prospech.. Druzi zase jsou povetsinou naivne bridilsti.
  Trziste snad voli ve volbach ?

  Velka cast naroda povicero teorizuje o vsem moznem, vrha se na pitome konspirace nekde za oceanem , resi cely svet, jen ne aktualni situaci doma. .
  A pak hleda viniky. . Meli by se podivat do zrcadla….

 • Alena • 7. listopadu 2016

  Dřívější tanečky pana Robejška neznám, dnešní jeho projevy ohledně islamizace jsou nádechem zdravého selského rozumu. Oč by byla politická scéna průhlednější a jednodušší, pokud by skončily dotace, granty aj. bezpracně získané peněžní prostředky pro neziskovky, kulturní instituce, i některé formy podnikání, např. v zemědělství. Pak by se objevili v politice lidé, kteří mají čisté úmysly a bojují za státní zájmy. Mimo jiné, stálo by za to vysledovat, kolik lidí na Staromáku dostává přímou finanční podporu od ministerstva kultury či naší skvělé TV. Asi by se náměstí vyprázdnilo, pokud by tito objektivně zaujatí lidé odešli.
  Schází nám definice národních zájmů

 • fajt • 7. listopadu 2016

  chtěl bych poznat jediného čistého a slušného politika ( nebo jenom politicky a společensky významného člověka ) v české pro americké kolonii. ..)

  Velvyslanectvi na Trzisti v Praze se nemicha do veci, ve kterych je viditelna vule lidu. – tak to je opravdu drzost a popření reality na americký zpravodajský způsob – ale zase to jasně ukazuje na to, že američané ( ta jejich obskurní korporátní klika ) nemají přátelé, ale jenom své egoistické zájmy – za podobné lhaní a zbavení se zodpovědnosti za civilizační rozklad by Dana zasloužil(a) pořádně nakopat do koulí až by ten její americký pták navždy zhasnul. ..)

 • Sio • 7. listopadu 2016

  Český národ je rozdělený… ano, třídně. Jen ty třídy vypadají trošku jinak. Na jedné straně jsou zbohatlíci, zloději, co si nahrabali při rozkrádání národní ekonomiky, permanentní sluhové západních zpravodajských služeb, zkrátka podpindosníci a na druhé lidé, kteří věří v to, že si musí vydělávat v potu tváře, ať už jsou do dělníci, rolníci nebo malí živnostníci, či podnikatelé. Pravda, ne všichni z nich si uvědomují, co je v jejich zájmu, propaganda na ně metá hnůj s vysokou untenzitou. Ale tak to prostě je. A Zemana podpindosníci bytostně nenávidí, ti totiž vědí velmi dobře, kdo je jejich třídní nepřítel. Dolních deset miliónů…

 • peter. • 7. listopadu 2016

  Funkcia prezidenta sa nie len v ČR stane zbytočnou,lebo celej EU už teraz vládne Juncker a jeho poskokovia.Nebudú národy,nebudú hranice,nebudú žiadne štáty,nebudú ani prezidenti štátov.V.Havel ako nejaký vizionár predpokladal tento vývojový trend v Európe a tým,že presadil do Ústavy ČR preambulu ktorú
  sám napísal a v ktorej niet ani zmienky o národe zapríčinil,že český,moravský a sliezsky národ prestali de iure existovať vo chvíli,keď bola Ústava ČR schválená.Slovensko čaká to isté,lebo už dlhšiu dobu čelí tlakom na to,aby z preambuly Ústavy SR bola odstránená veta“My,národ slovenský…“a aby existencia SR bola založená výlučne na občianskom princípe.
  Najprv nás pripravili o náš priemysel a potravinovú sebestačnosť.Potom nás odzbrojili.Teraz rozhodli,že musíme predávať aj svoju pôdu a vodu zahraničným záujemcom.Skončíme ako bezdomovci,bez vlasti,bez národného cítenia,rozpustení v cudzej kultúre ktorú prináša do Európy umelo vyvolaná masová imigrácia z BV a Afriky.Peknými slovami nás vlákali do EU a teraz keď sme už v nej nás okrikujú ako nejakých paholkov -„držte hubu a krok“lebo s vami zatočíme.
  http://www.quintus-sertorius.net/news/v-eu-jiz-nesmi-byt-misto-pro-slova-jako-narod-a-vlast-ve-smyslu-narodnim-nova-evropa-musi-vymazat-tyto-pojmy-ze-slovniku-v-eu-neni-pro-tyto-pojmy-misto-cim-drive-si-to-vsichni-uvedomite-tim-lepe/
  Všimnite si tie arogantné výroky na adresu každého,kto by sa chcel postaviť proti zámerom predstaviteľov EU.

 • idiotronic • 8. listopadu 2016

  Alena napsal
  Schází nám definice národních zájmů

  Životopis pana Petra Robejška je na české wiki. V rozhovorech v rozhlasovém archivu (a dalších archivech) mi vadí, že popírá dávnou hospodářskou spolupráci Československa s Čínou a Ruskem, z čehož vyvozuje nutnost dnešního německého zprostředkování . Nepochybně se perfektně orientuje v situaci v Německu , Evropě i Česku ,
  Poslední řádek vašeho příspěvku by měl být s vykřičníkem. Je to to hlavní, co našim politikům chybí. Jinak propisovačky mají v pořádku. Některým dokonce i přibývají další,ale to nás nespasí.

 • Aleš • 8. listopadu 2016

  Sio – přesně tak, páníčci podpindosníků už nic nezastírají a říkají to na rovinu. Zkorumpovaná a kolaborantská jelita u nás dští špínu na všechny vesničany, dělníky, starší lidi, mladé nezapojené do těch jejich špinavostí s granty, pro ně jsou všichni voliči Zemana, podporovatelé Putina či teď i Trumpa nevzdělanou hloupou lůzou. Debilita spočívá v tom, že existuje na euroatlantidě vrstva formálně vzdělaných, kteří tomuto simulákru věří. Pro některé to bude těžká kocovina, někteří jsou natolik postižení, že v tom jejich světě zůstanou navzdory realitě napořád.

 • Aleš • 8. listopadu 2016

  nic nového pod sluncem vojíne, ale díky za připomenutí

 • Aleš • 8. listopadu 2016

  hanku: Za vzestup Rotary klubu přeci nemůže současný prezident. Když už tu něco takového proti naší vůli želbohu je, není od věci toho využít proti jejich páníčkům. Ke cti prezidenta může sloužit, že odmění i lidi s jinými názory než má on sám. Mně to mluvení Robejška nikdy k srdci nepřirostlo.
  Otázka je, jestli tu zase nejde o něco jiného. Útok na přímo volenou hlavu státu. Od jisté doby, kdy jste mne zklamal, už vám nelze věřit.

 • hank • 9. listopadu 2016

  Aleš: Pomůžu si citátem od Pavla Šplíchala z A2larmu.

  „Český prezident nemá typ pravomocí, u jejichž výkonu by se nějak vyjednávalo, může vlastně jen ovlivňovat společenskou atmosféru. Přesto se česká politika ocitla v zajetí pseudoprezidentského systému. Prezident sice nemá velké pravomoci a neřídí vládu, ale společnost se chová jako by tomu tak bylo… Bojuje se sice o „směřování a charakter naší země“, ale nic to neznamená. Oč je celá debata zásadnější a používají se vzletnější slova, tím míň má společného s vývojem společnosti…. Místo diskuse o daních, sociálních dávkách, životním prostředí, exekucích, bydlení, nízkých mzdách, horšícímu se školství i zdravotnictví se demonstruje kvůli vyznamenání nebo různým výrokům. … (M.Z.)… účinně předstírá zájem o lidi, co vydělávají čtrnáct tisíc, a tvrdí, že za jejich nízké mzdy můžou příjemci sociálních dávek. Sám s tím nemůže jako prezident nic dělat, a tak si může říkat, co chce. Chudobu ani mzdy ostatně neučinil tématem svého prezidentství. Místo toho dělá gesta. Jenže pokud nechceme žít v rozdělené společnosti, musí se napřed zlepšit situace lidí s platy okolo čtrnácti tisíc korun hrubého. Pro ně ale neudělal nic ani Zeman a nic lákavého jim zatím nenabízejí ani jeho političtí odpůrci. Vkus, slušnost ani příslib „nerozdělování“ společnosti zde stačit nebude. Společnost totiž rozdělená je…“

  K tomu není co dodat. Snad jen tolik, že chodit do takových diskusí je ztráta času, protože většina sem nechodí hledat pravdu a rozumné názory, ale potvrzovat si svoje předem zaujaté postoje a souhlas ostatních s nimi.

 • Aleš • 9. listopadu 2016

  hank: Kdo ty diskuse o vyznamenání apod. uvádí do pohybu? Pláčete nad špatným hrobem. Zatím téměř nikdo neřeší situaci lidí jako je Martin bez m, ale nízkopříjmová většina si pomalu postupnými kroky polepšuje. Prezident samozřejmě nemá jakoukoliv páku na ekonomické kroky vlád snad krom jmenování guvernéra ČNB. Utvrzuje se tady ve svém pohledu a není divu, že na vás již reaguju snad jen já z nostalgie.

 • hudryper • 9. listopadu 2016

  hank napsal
  chodit do takových diskusí je ztráta času, protože většina sem nechodí hledat pravdu a rozumné názory, ale potvrzovat si svoje předem zaujaté postoje a souhlas ostatních s nimi.

  Tož na to bych si v diskusích s Vámi (když jste ještě psal do blistů)stěžovat nemohl. Na mé údaje
  a argumenty co do nepřijatelnosti a škodlivosti chemtrails jste měl nevyvratitelné informace od
  nějakého chemika a přes veškeré argumenty snad dodnes tvrdíte,že jde o kondenzační sraženiny.
  Kdo Vás nutí zastávat souhlas s diskutovanými názory ? Opřete se do přispěvatelů OM,argumenty
  nešetřete.Zeman není levicový lidumil dienstbierovského typu,je to ale politik s IQ vysoko čnícím
  nad všemi ostatními z těch,kteří se nechají jako politici titulovat. Platí,a přesvědčil jste se i na USA
  a tamní předvolební kampani vedené „grobiánem“ Trumpem,že na prohnilý hnůj je třeba vzít do
  rukou vidle a že na hrubý pytel patří zase jen hrubá záplaty. Jsem rád,že máme prezidenta a ne jen
  ledajakého,přijímaného s vysokou pompou v Pekingu i v Moskvě,tam přitom ale jinak než Klause.
  Jen díky němu jsme dnes jako zemička v Evropě vůbec bráni na vědomí. A Vám se to ne a nelíbí !