Diskuze k článku


 • Béda • 29. prosince 2016

  Sice nic objevného ale alespoň jsem měl možnost seznámit se s pohledem dlouholetého karierního diplomata – možná jednoho z nejfundovanějších českých diplomatů.

  Zarazilo mě, že pan Kmoníček, když mluvil o roli Ruska, o jeho orientaci a čínské hrozbě – tak nějak opomněl, kdo Rusko zahnal do náruče čínského draka. Kdo postavil Rusko před tuto v podstatě VYNUCENOU volbu tím, že z něj udělal strašáka, největšího nepřítele, „zloděje“ svého vlastního plynu (viz plynová krize s ukrajinskými vyděrači, uměle vykonstruované protiruské sankce atd.. Jak se zdá – i u karierního diplomata existují jisté bariéry a meze za rámec kterých si nemůže dovolit jít.

  PS: myslím, že Trumpovi loutkovodiči se budou snažit (Kissinger a spol.) přehodit výhybku, dočasně „oteplit“ vztahy s Ruskem, rozbít současný vztah RF – Čína, postupně oslabit a porazit Čínu (i když nevím jak by se jim to mohlo podařit) a poté se USA – třeba za dalšího prezidenta opět zaměří na Rusko. Koneckonců zde jde o klasický boj o vliv mezi předními imperiálními velmocemi. (vývoj kapitalismu – to je ten systém ke kterému jsme se po převratu vrátili má své zákonitosti podmíněné ziskem, konkurencí, bojem o moc, vliv etc. (viz boje a nahrazování dominantních imperiálních velmocí jinými velmocemi, viz 1. a 2.SV, Napoleon etc… . Tak tomu za kapitalismu bylo a bude do té doby než tento systém zcela zanikne anebo spolu s ním zanikne lidstvo).

 • Béda • 29. prosince 2016

  Jak průběžně poslouchám vstupy pana Kmoníčka, vůbec nesdílím jeho OPTIMISMUS. Ani (uvedené) „důvody“ tohoto optimismu.

 • Béda • 29. prosince 2016

  Béda napsal

  Jak průběžně poslouchám vstupy pana Kmoníčka, vůbec nesdílím jeho OPTIMISMUS. Ani (uvedené) „důvody“ tohoto optimismu.

  Svoji charakteristiku pana Kmoníčka bych shrnul jedním slovem klasický relativista. (s takovým přístupem by obhajoval i Hitlera)

 • Béda • 29. prosince 2016

  p. Kmoníček na otázku, čí zájem reprezentuje p. MZV zaorálek: „P. Zaorálek, můj stranický kolega a přítel obhajuje… to, co obhajuje.“

  P. Kmoníček na otázku o NATO odpověděl ve smyslu, že jej potřebujeme. Měli se ho zeptat spíš k čemu potřebujeme NATO (a uvést jako příklady „přínosu“ NATO“ Kosovo, Afghánistán (pan Kmoníček je zastáncem české vojenské přítomnosti v Afghánistánu) Irácká válka, libyjská válka, syrská a ukrajinská konspirace, vyvolávání studené války na ruských hranicích… vyvolávání ducha fašismu a vytváření zdrojů terorismu)

 • Béda • 29. prosince 2016

  p. Kmoníček přiznává, že NENÍ DEFINOVANÝ ČESKÝ NÁRODNÍ ZÁJEM.

  Na otázku o islámské migraci odpovídá. že všechny země jsou multikulti. Měli mu prozradit, že i ČR je multikulti. Žijí zde početné komunity cizinců, resp. občanů s cizím původem. Proč by měla být ČR islamizována?

 • hudryper • 29. prosince 2016

  Takže už je to tady! Co vymysleli neoconi (hlavou) a vyhlásili prostřednictvím malého černého vzadu,co vystrkuje bradu.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201612294439060-usa-zeme-35-rusti-diplomate/
  Tak se mi to jeví,že jde o měsíční vzájemnou dovolenou. Mohli by použít společné letadlo,aby se
  nemuseli bát jeden druhého.A za měsíc hezky šupky dupky do svých kanclů u protivníka.

 • hudryper • 29. prosince 2016

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Velice-drsny-rusky-pohled-na-Ukrajinu-Je-tam-nekolik-milionu-lidi-ktere-nejde-napravit-Ty-je-treba-zcasti-zlikvidovat-zcasti-vyhnat-469101
  Drsný,leč racionální pohled na možná řešení problému UKRAJINA. Historie se s avanturisty
  nikdy nemazlila. Zahraniční politika ukrajinských boháčů (ne bohatýrů) je velmi podobná politice
  polské národovecké „šlechty“. Jde už o tradici . Politika,jež vede k 4.rozdělení Polska a nikoliv ke
  vzniku Polska od Baltu po Černé moře. Opatrnost ke spojenectví s Polskem ve V4 je namístě.

 • Béda • 29. prosince 2016

  hudryper napsal

  Takže už je to tady! Co vymysleli neoconi (hlavou) a vyhlásili prostřednictvím malého černého vzadu,co vystrkuje bradu.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201612294439060-usa-zeme-35-rusti-diplomate/
  Tak se mi to jeví,že jde o měsíční vzájemnou dovolenou. Mohli by použít společné letadlo,aby se
  nemuseli bát jeden druhého.A za měsíc hezky šupky dupky do svých kanclů u protivníka.

  To jenom Nobelista „míru“ končí svou misi a „restart“ vztahů s RF. Že se ta křivá huba ze sebe nepobleje při pohledu do zrcadla. .

 • Aleš • 30. prosince 2016

  Již brzy se budeme moci přesvědčit, zda je Donald jen pro plebs pěkně natřenou loutkou neocons nebo bude brzy pravda, to co si přeju a co na sousedním vlákně si prozpěvují Gatta s orinokem Time is changing… Pokud bezprecedentně vyfakuje vlastizrádné „bezpečnostní“ služby (fašistický eufemismus pro výzvědná i vraždící komanda mafie, nejkomplexnější teroristické organizace všech dob…), bude vše jinak. Nicméně pro nás se toho až tolik nemění, my z té teroristické organizace musíme pryč, obzvláště, pokud chceme bojovat proti terorismu a ne s ním….
  Teroristickou organizaci nepřeměnímu v sílu dobra tím, že ji sebereme tu nejmocnější loutku…. Pokud chce mít prezidentská kancelář moji podporu, doufám, že brzy přestane s tou hrou na schovávanou. Umírnění rebelové v Sýrii či umírnění Banderovci na Ukradině, to je cesta do pekel. Severoatlantská smlouva byla stvořena jako nástroj ke zničení dopadů Magny Charty… Tvůrci věděli, že země, jež se zavážou touto smlouvou, nebudou nikdy nuceny ji dodržovat a především se to týká sil, které za vznikem NATO stály, a naopak pod rouškou plnění spojeneckých závazků se budou miliardy investovat do ničení jiných zemí, likvidování jejich zákonů, právních systémů i mezinárodních závazků a smluv. Co dalo NATO světu od 40. let? Války, zabíjení, závody ve zbrojení, strach, totalitní světovládu, rozvraty států i rodin, upevnění moci mocných a bohatých?
  Co dalo členství v NATO nám? Krom toho, že se naše vlády staly světovými agresory, z nás to udělalo potenciální cíle útoků, tak nás to také stálo nějaký ten bilion korunek z rozpočtu…
  Už není na co čekat. Začal bych tlačit na pilu, pane Kmoníčku.

 • Starý doktor • 30. prosince 2016

  Béda napsal
  To jenom Nobelista „míru“ končí svou misi a „restart“ vztahů s RF.Že se ta křivá huba ze sebe nepobleje při pohledu do zrcadla. .

  To co bylo řečeno dříve se nyní jen plně naplňuje ….
  Podraz jmenem Obama (Obama Deception – 2011) cz titulky
  https://www.youtube.com/watch?v=S_QL3swhoTw

 • peter. • 30. prosince 2016

  https://cont.ws/post/476127

 • Bety • 30. prosince 2016

  Zdá se, že Obama a spol. se snaží do poslední chvíle natlakovat ten hrnec tak, aby Trumpovi bouchnul do ksichtu. Za ta léta si zvykli na svou beztrestnost a jejich arogance jim nedovolí si přiznat, že by tu vymodlenou třetí světovou taky nemuseli přežít.
  Ještěže Putin umí tu páru upouštět a já i v zájmu svého přežití doufám, že udrží nervy na uzdě, i když je to těžké.

 • Béda • 30. prosince 2016

  Putin opět asymetricky zabodoval. Na vyhoštění 35 ruských diplomatů z USA odpověděl tím, že neschválil návrh Lavrova na reciproční vyhoštění amerických diplomatů ale navrch ještě pozval děti amerických diplomatů (s rodiči) na oslavu Nového roku do Kremlu. Třeba příchod Nového roku oslaví spolu s rodinami (doufejme dočasně z USA) vyhoštěných ruských diplomatů.

  Je neuvěřitelné jak dává Putin chcípající a kopající „civilizované“ kobyle „barbarské“ lekce v diplomatickém chování.

 • Aleš • 31. prosince 2016

  http://www.novarepublika.cz/2016/12/nato-zesiluje-valku-na-ukrajine-po.html
  K čemu vlastně potřebujeme NATO?