I kdyby byl celý ze zlata, tohle mu neodpustím

Ano, i kdyby byl celý ze zlata (jako že samozřejmě není), tohle mu neodpustím. A komu že? Ministru Babišovi! A co? To, že z Martina Stropnického udělal ministra obrany a teď o něm dokonce prohlásil, že by byl vhodným kandidátem na prezidenta republiky. To je dost děs sam o sobě a ještě děsivější je to, že on, ministr Stropnický, proti tomuhle Babišově nápadu – jak dokládá jeho interview v sobotním Právu – nic nemá. Řekl, že to samé (totiž že by byl vhodným kandidátem na prezidenství), mu prý už prozradilo i pár jiných lidí, a Babišovo prohlášení ho prý potěšilo jako výraz páně Babišovy důvěry. Tedy potěšilo a nikoliv šokovalo, jak to šokovalo nás.

Probohaživého, copak si tihle aspiranti na nejvyšší úřad v republice neuvědomují, že kdysi byl naším prezidentem Tomáš Garrigue Masaryk? Zamysleli se tihle pretendenti někdy aspoň po dobu několika vteřin nad tím, jakým obrovským dílem přispěl tento náš skvělý myslitel a humanista ku prospěchu a svobodě národa, než kývl na to, že bude naším prezidentem? A co mají za sebou oni, jaké zásluhy o tento lid si připisují, jaké důkazy mravní síly či intektuální výjimečnosti předložili, jaká díla zdobí jejich dosavadní život? Čím a jakými výtvory, činy či aktivitami přispěl onen nejnovější v řadě prezidentských adeptů – o němž mluvíme – k našemu duchovnímu obohacení či prospěchu? Že řadou dobře ztvárněných divadelních, filmových či televizních rolí? Dobrá, ale v tom případě je záhadou, proč se kdysi a s ještě větším rámusem neuvažovalo s funkcí prezidenta republiky třeba pro Hugo Haase, Františka Smolíka, Jaroslava Vojty, Jana Pivce, Miloše Kopeckého, Vladimíra Menšíka, Vlastimila Brodského, Rudolfa Hrušínského atd. atd. Ani slovo o něčem takovém nikdo neutrousil a nejmíň ze všech pak oni sami.

Víte proč ne? Protože dříve v našich končinách existoval stud. Který ovšem zmizel a místo něj si užíváme nestoudnosti. Takové, že nám z ní zrak i sluch přecházejí.

8
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Autoři komentářů
AdmirálaramGattaSioVlastimil Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
niky
Člen
niky

Stud? Tohle slovo naši komedianti neznají, a pokud se naším p-residentem mohl stát Veškrna, tak si asi myslí, že také mají šanci!

karpi
Člen
karpi

Masaryka bych tady dnes nehledal… Prezidentství už také není to, co bývalo. Ale myslím, že je nejvyší čas pro levici aby se po nějakém vážném kandidátovi porozhlédla, až začne kampaň, bude na hledání už pozdě.
Osobně mě zaujala předsatva Jana Kellera, kdyby osobně (někde to říkal – že ještě potřebuje napsat pár smysluplných knížek..) od toho nedával ruce pryč.
A pak až kdo..? Snad Bělohradský? Z Itálie?
Nebo nevím, fakt nevím.

Vlastimil
Člen
Vlastimil

Vzhledem k tomu, že se objeví spousta kandidátů na prezidenta, i s dvojím občanstvím, navrhuji Viktora Orbána, Roberta Kaliňáka, ten by i rozumněl česky, když je tedy pro Jana Kellera priorita psaní knížek. Nakonec by to zvládl, podívejte se, co jich napsal v úřadě Klaus. To by snad šlo, ne?

Sio
Člen
Sio

Jo, Keller je jako kandidát pro mě jednička. Ale chci ještě mezitím Zemana na ještě jedno období. Nezklamal mě ani v jediném bodě. Dělá přesně to, co jsem od něj očekával. Bylo by škoda, kdyby si Keller a Zeman v příští volbě konkurovali.

Sio
Člen
Sio

No a když mohl kandidovat šišlavý Karel Číro, tak to už může opravdu každý.

Gatta
Člen
Gatta

S diskuzí souhlas.

Re kapri – jen poznámka.
Když píšete „nejvyší čas pro levici aby se po nějakém vážném kandidátovi porozhlédla“ – tak to myslíte koho?
Pravici tu znám a vím jak se chová srozumitelně – agresivně, chytře a pravicově – v zájmu svých sponzorů.
U levice se mi vybaví takoví nějací … no, darmo mluvit. „Levice“ je dnes, a to předevím vlastní vinou a vlastní neschopností a vlastní zbabělostí, profláknutá značka, která se prodává jen z nouze.

aram
Člen
aram

Když budeme přemýšlet koho příštím prezidentem neměli bycho zapomínat, že být slušný a inteligentní nebude stačit. Bude nutné, aby to byl také politik, jak se nakonec ukazuje na Zemanovi. No a proto to hledání nebude vůbec jednoduché.

Admirál
Člen
Admirál

Keller je dobrá značka. Jako jeden z mála politiků hlásících se k levici zřejmě správně chápe, o čem to je. Jeho působení v EP to potvrdilo. Je otázkou, zda by získal dostatečnou podporu i od středových a pravicových voličů. Bez toho by neměl šanci ve volbě uspět. Jinak Zeman mě coby prezident příjemně překvapil. Má strategický rozhled (to se nedá naučit, s tím se člověk musí narodit) a řádně ho využívá. Nádherně dráždí Kavárnu pravdy a lásky. Jak psa smetákem. Pokud bude kandidovat Zeman, hrozí v případě kandidatury Kellera prvním kole nebezpečí, že se hlasy rozdělí a do druhého kola… Číst vice »