Diskuze k článku


 • Alena • 20. června 2015

  Vážený pane Stane, pokud budou Vaše www stránky fungovat dlouhodobě, doporučovala bych Vám článek zarchivovat a pustit ho za 10, 20, 30 let. Pak sledovat reakce čtenářů

  • Stan • 20. června 2015

   Dobrá rada, připomeňte mi to za těch 10 let.

 • lomikel • 20. června 2015

  dalsi sebeobetni clanek, chapu proc OM tento problem prehlizi a maximalne pokryje uspavacvim slohovym cvicenim na tema jsme zli prohnili kapitaliste a
  sklidime co jsme zaseli.

  obsahle diskutovano zde, prispevatele meji rekl bych velmi siroke pole nazoru. vybere si kazdy :)

  https://janica9.wordpress.com/2015/06/17/peklo-a-raj/
  https://janica9.wordpress.com/2015/06/16/co-nam-mohou-vzit-imigranti/

  Otazky ktere jsou IMHO zakladni

  – kdo inicioval masovou migraci a s jakym cilem v zemich puvodu i v evrope
  – jak se k tomu stavi vedeni EU
  – jak se k tomu stavet na narodni urovni
  – jak se k tomu stavi kazdy osobne
  – existuje nejak strategie EU/USA pro reseni situace jak v zemich puvodu tak v evrope, co je jejim cilem.
  – jake moznosti krome uzvareni hranic ma narodni stat v situaci kdy EU struktury zadnou strategii nemaji/nechteji mit

 • Sio • 20. června 2015

  Ve všech debatách a v reálné praxi vidím reálné nedostatky. Mluví se o tom, co nebo kdo situaci způsobil. To je OK. Mluví se o tom, jaké to bude mít následky. Také OK, názory se různí, kloním se spíše ke skeptikům, protože v jejich názorech pozoruji kromě emocionálních výlevů i náznaky analýzy se snahou o predikci.
  Co ale vidím málo, je diskuse, jak se s tím vyrovnat, co budeme muset udělat byť na základě modelů založených na zkušenostech jiných zemí. Takže, potlačím své intuitivní názory a položím pár otázek, třeba na ně dostanu v diskusi odpovědi.
  1. Co ta imigrace v rozměrech současné krize v Africe a na středním východě vyřeší?
  Upřesním.
  Kolika lidí se to tam vlastně týká? Kolik jich může absorbovat Evropa? Co s těmi zbylými? V jaké se ti ocitnou situaci, po této migraci?
  2. Co tu s nimi?
  Zase upřesním.
  Jaká je jejich sociální struktura? Jaká je jejich schopnost integrovat se do evropského prostředí? Pokud se je integrovat nepodaří ihned, v jakém tedy horizontu a jaké procento z nich? Existují nějaké programy, jak to udělat? Co bude stát udržet je aspoň při životě a zaplatit všechny ty lidi a prostředky, kteří se budou podílet na jejich integraci? Jak bude vyřešena případní kriminalita a jak je řešena otázka dovozu infekcí?
  3. Jaký vliv bude mít imigrace na naše životy?
  Upřesním.
  Neovlivní zásadně stabilitu státních struktur a služeb? Policie, soudy, vězeňství, školství, sociální služby?

 • lomikel • 20. června 2015

  http://www.youtube.com/watch?v=9N-WO2mE7Qk&t=24m10s

  prevzato z 24:10 – záměna původního obyvatelstva Evropy migranty z Afriky a Blízkého východu
  http://outsidermedia.cz/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-15-6-2015/

 • Alena • 20. června 2015

  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-15-06-2015/
  otázka čas 24:10 – záměna původního obyvatelstva Evropy migranty z Afriky a Blízkého východu;

 • lomikel • 20. června 2015

  alena :) , ano je to velmi jasne a strucne shrnute. bylo by mozne aby se s tim nejaky zastance masoveho importu vyrovnal, tedy argumentacne to rozcupoval, treba autor clanku, dik

 • Béda • 20. června 2015

  Vznik problému s migrací se zdá být, alespoň v internetových diskusích na alternativních fórech jasný – je jím prvotní příčina = koloniální politika zadlužování, zbídačování, vykrádání, vysávání národního bohatství „demokratizovaných a polidšťovaných“ států a zahraniční politika cizího arogantního poručníkování a válek. Migrace, dopady na zvýšenou kriminalitu ve vynuceně „hostitelských“ zemích, na jejich hospodaření, porodnost – postupnou plíživou asimilaci a pod. jsou pouze následky prvotní příčiny.

  K řešení by bylo nutné především veřejně pojmenovat pojmenovat příčinu a hlavní viníky, kteří vypustili džina války a násilí z lahve (kupř. Wolfovitze, Kagana, Bushe mladšího, Allbrightovou, Powella, Rumsfelda, Cheneyho, Blaira, Sarkoziho…) a postavit je před mezinárodní soud pro lidská práva (novodobý Norimberk), pak vyčíslit škody a stanovit pro USA a další imperiální země válečné reparace, ze kterých bude pomoženo cíleně zdevastovaným zemím. EU by se měla od takových nelidských praktik a politik distancovat, izolovat se (na přechodnou dobu) od válečných enkláv a snažit se o změnu politiky ve vstřícnou, mírovou politiku vzájemně nediskriminační prospěšné kooperace. Takhle jednoduché se to na papíře zdá být. Problém je v realizaci. V podmínkách prohlubujících se tendencí k válce a korporátní fašizace společnosti je toto východisko zcela nemyslitelné. Nejdřív asi bude muset vyhnít vřed kolabujícího dlužního systému, aby se na jeho troskách mohly zrodit základy nového systému založeného na jiných principech a univerzálních hodnotách „padni komu padni“.

 • lomikel • 20. června 2015

  Beda – dost frazovite bez spetky navrhu nejakeho reseni skalovaneho dle strukruty moci a jecjich moznostech/ochote se projevit. Apelovani a cekani na vyhniti vredu je program bez spetky nadeje na uspech, protoze zcela ponechava iniciativu tem co uz ji maji a ktery proces importace zpustili. Ted se nebavime o eropske utopii ale o nejmene spatnem reseni.

 • Béda • 20. června 2015

  lomikel napsal

  Beda – dost frazovite bez spetky navrhu nejakeho reseni skalovaneho dle strukruty moci a jecjich moznostech/ochote se projevit. Apelovani a cekani na vyhniti vredu je program bez spetky nadeje na uspech, protoze zcela ponechava iniciativu tem co uz ji maji a ktery proces importace zpustili. Ted se nebavime o eropske utopii ale o nejmene spatnem reseni.

  Co navrhujete vy? Z vaší strany jsem nezaregistroval ani „frázovitý“ návrh.

 • pupik • 20. června 2015

  Sio, velmi souhlasím.

  Jednoduše řečeno: nemá smysl se dohadovat, jestli přijímat emigranty je či není naší morální povinností. Teď, když se na nás řítí katastrofa, nemá smysl se dohadovat, kdo (a proč) ji zavinil. Teď má smysl jediná věc. Racionálně, bez emocí uvážit, jaké možnosti vlastně máme a pak se rozhodnout pro tu, která je nejméně špatná. Veškeré city stranou.

  Jaké možnosti tedy máme? Jako schůdné vidím dvě (možná někdo doplní další?):
  — imigranty za každou cenu zastavit a pomoci jim doma;
  — imigranty přijmout a urychleně je integrovat do společnosti.
  O dalších možnostech, jako nechat je osudu napospas apod. vůbec neuvažuju.

  Základní chyba první možnosti, ozdravení jejich vlasti, je cena. Stálo by to neuvěřitelné prostředky. Možná dokonce víc, než tam kolonizátoři všech barev předtím nakradli.

  Druhá cesta, integrace cizinců, na první pohled vypadá schůdně. Ale jen na první pohled. I když si odmyslím všelijaké protimuslimské strašení, právo šaríja atd. atd, naráží to na naprosto základní problém: na nevzdělanost imigrantů, a tedy jejich nepoužitelnost v reálné ekonomice.

  Pokud si do Evropy necháme importovat N miliónů nezaměstnatelných cizinců, bude to jak pro zdravotnictví, tak zejména pro sociální síť taková zátěž, že to hospodářství EU nemůže přežít. O dalších hrozbách nemluvě. Jinými slovy, je to situace, kdy N miliónům sice krátkodobě pomůžeme (a dalších 100 miliónů v tom necháme vykoupat), ale za cenu, že současně zničíme i sami sebe, hospodářství přivedeme „cu grunt“ a nebudeme už schopni pomoci ani jim, ani těm zbývajícím 100 miliónům.

  V porovnání s tím mi první cesta připadá jako procházka rájem. I za tu cenu, že do ozdravení jejich zemí budeme (my, kteří jsme to nezpůsobili a nic z toho neměli) cpát velké peníze.

 • Béda • 20. června 2015

  pupík,

  přijímat běžence a přitom dál provozovat politiku rozvracení jejich zemí, dodávat tam zbraně, podporovat vzájemnou nenávist v nich se jeví jako přilévání benzínu do ohně v očekávání že tím oheň uhasíme. Je to asistovaná sebevražda podpory nádorového bujení – akorát těch běženců při takovéto politice bude stále víc.

 • petr • 20. června 2015

  Jak to vidí Ivan Mládek :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=_RnqfnJ0ams

 • hudryper • 20. června 2015

  Dovolím si Tě,Stane,doplnit. Dochází nejen k strašení obyvatelstva,dokonce je zcela cílevědomě pčstován a provokován primitivní rasismus. Podle mého názoru to dělají v systému nepřímého řízení přesně ti,kteří před léty vymysleli a naplánovali proti svým poněkud váhavým spojencům v Evropě jejich budoucí potíže. Řada exekutivních hlav této politiky byla v předchozích příspěvcích vzpomenuta. V této souvislosti připomínám překvapivou zpověď generála Clarka,ve které prozradil světu strategický plán zpracovávaný plánovacími orgány Pentagonu vyvolat v 7 zemích severní Afriky a SV totální válečný chaos pod milým jménem “ arabské jaro“. Díky tomuto vojenskému pánovi dnes nikdo,kdo se alespoň trochu zajímá co se dělo,děje a bude dít ve světě v němž žijeme,nemůže vymlouvat že nevěděl,nemyslel,nechápe co se to proboha stalo a co se děje !
  Už během přípravy na zničení kvetoucí Libye běžela spousta článků varujících co se stane,bude-li Lybie uvedena do válečného chaosu a tato varování nenašla naslouchající uši. V první fázi této soukromé války prezidentské kandidátky USA H.Clinton zavládla v kruzích neoconských zločinců velká radost. Kadáfiho zbraně spolu s jejich novými vlastníky se podle plánu přesunuly do Syrie a tam byly bez nákladů na jejich výrobu a distribuci využity v občanské válce Arabů s Araby. Krátce nato začaly s militantními organizacemi („našimi zkurvysyny“) potíže v Benghází a po vytvoření
  ISIL i v Iráku. Ono totiž nic nefunguje jenom tak,jak si přejí ve Washingtonu a nejen tam,ale i na Ukrajině se realita plánů ZLA začala vyvíjet podle svých představ a její původní realizátoři( asi jen někteří) si uvědomili,že působí v rolích užitečných idiotů ve službách mocnějších globálních kruhů.
  Výzvy k asimilaci záměrně vyvolané vlny imigrantů Evropou je výzvou sebevraždě .

 • Asfalt • 20. června 2015

  Béda podal naprosto správné řešení z pohledu právních principů. Jde ale o řešení naprosto nevynutitelné, a tedy nereálné. Stejně tak se zdá být nereálnou změna imperiální politiky Západu, zejména (či pod vedením) USA. Spíš se obávám, že s novým americkým prezidentem, ať už jím bude Clintnová nebo Bush nebo někdo jiný, to bude ještě horší. Reparace za zničené země a Norimberk, jako soud se zločinci proti lidskosti, byly kdysi umožněny jen proto, že fašismus prohrál válku. Teď tomu asi nemůže být jinak, ledaže by došlo k nějaké revoluci, což ale považuji za nepravděpodobné.
  Stejně tak se obávám, že na vůli a zájmu lidu řešení problému příliš záviset nebude. Spíš bude vnuceno řešení na základě určitého záměru. Pokud bychom ale měli zvažovat racionální řešení, pak musím k Pupíkovým možnostem napsat toto:
  – Imigrantům nelze pomoci doma proti vůli jejich vlád. Jedinou možnou pomocí je zajištění bezpezpečnosti na území, odkud migrují, což zanamená vojenskou aktivní přítomnost, což by možná taky mohlo znamenat taky další válku (ti, co tam teď bojují proti sobě, se semknou proti západnímu agresorovi).
  – Imigranty přijmout a urychleně je integrovat do společnosti považuji za vyloučené. Vycházím z názoru, který mimo jiné zformoval i tento článek:
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1755-alchymisticky-socialni-tyglik-pred-vybuchem-podari-se-znicit-staty-a-narody-vznikne-skrze-valku-evropsky-lid-uzavrete-hranice-a-povolejte-armadu-jdeme-do-finale.htm
  To nejsou sociálně přizpůsobivý jednici do kultury, na kterou jsme zvyklí. To není pár imigrantů, které by šlo zvládnout, to je nezvládnutelná masa bez konce v dohledu.

  (…pokračování…)

 • Asfalt • 20. června 2015

  Azylový zákon zní jasně. Azyl je možné poskytnout jen z taxativně uvedených důvodů, kterými jsou důvody politického pronásledování, sloučení rodiny nebo důvody hodné zvláštního zřetele. V daném případě je tedy potřeba uvést důvody zvláštního zřetele, aby bylo možné azyl udělit (politické důvody a možnost jejich prokázání nevidím). Pokud tyto důvody najdeme, pak je potřeba počítat i s tím, že následně pak budeme již muset udělovat azyly z důvodů sloučení rodiny (pak už nepůjde o možnost správního uvážení, ale o povinnost azyl udělit).
  Rád bych zdůraznil, že azylové právo je právem pro jednotlivé více méně vyjímečné případy, nikoliv pro řešení nějakých systémových krizí či masové přesuny obyvatel.

  Ano, pokud nejde o výtržníky nebo nedejbože o koordinovaný útok, měli bychom pomoci. Aplikací azylového práva ale příliš nepomůžeme ani těm skutečně potřebným, kteří se sem ani nedostanou, a toto řešení je v daném případě pro nás skutečně rizikové a rozhodně nejde o jednotlivce.

 • Asfalt • 20. června 2015

  Škoda, že zde není umožněna editace, aby si jeden po sobě opravil zhubky :)

 • pupik • 20. června 2015

  Béda napsal

  pupík,

  přijímat běžence a přitom dál provozovat politiku rozvracení jejich zemí, dodávat tam zbraně, podporovat vzájemnou nenávist v nich se jeví jako přilévání benzínu do ohně v očekávání že tím oheň uhasíme. Je to asistovaná sebevražda podpory nádorového bujení – akorát těch běženců při takovéto politicebude stále víc.

  Asi omylem reaguješ na někoho jiného. Já jsem nikde nic takového nenapsal.

 • Béda • 20. června 2015

  Alena napsal

  fuj, další rasista
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/465942/zavrete-hranice-a-vystupte-z-evrosajuza-anebo-se-naposledy-rozhlidnete-at-vidite-jak-tu-bylo-fajne.html

  Nechápu kde bere pravičák Větva ty napády se SOCIJALISTYCKYM Evrosajuzem.
  Co je na korporátní Bruselské eurodiktatuře socialistického? Jsou snad Schwarzenberg, Bakala, pravičák Babiš, Juncker, Bildt, baronka Ashtonová a korporátní lobisté, kterým od začátku sloužila a slouží EU (založili ji pro své zájmy ocelářští a uhelní magnáti – takoví evropští Bakalové, Mittalové…) i NATO nějací socialisté?

 • Sio • 20. června 2015

  Béda napsal

  Vznik problému s migrací se zdá být, alespoň v internetových diskusích na alternativních fórech jasný – je jím prvotní příčina = koloniální politika zadlužování, zbídačování, vykrádání, vysávání národního bohatství „demokratizovaných a polidšťovaných“ států a zahraniční politika cizího arogantního poručníkování a válek. Migrace, dopady na zvýšenou kriminalitu ve vynuceně „hostitelských“ zemích, na jejich hospodaření, porodnost – postupnou plíživou asimilaci a pod. jsou pouze následky prvotní příčiny.

  K řešení by bylo nutné především veřejně pojmenovat pojmenovat příčinu a hlavní viníky, kteří vypustili džina války a násilí z lahve (kupř. Wolfovitze, Kagana, Bushe mladšího, Allbrightovou, Powella, Rumsfelda, Cheneyho, Blaira, Sarkoziho…) a postavit je před mezinárodní soud pro lidská práva (novodobý Norimberk), pak vyčíslit škody a stanovit pro USA a další imperiální země válečnéreparace, ze kterých bude pomoženo cíleně zdevastovaným zemím. EU by se měla od takových nelidských praktik a politik distancovat, izolovat se (na přechodnou dobu) od válečných enkláv a snažit se o změnu politiky ve vstřícnou, mírovou politiku vzájemně nediskriminační prospěšné kooperace. Takhle jednoduché se to na papíře zdá být. Problém je v realizaci. V podmínkách prohlubujících se tendencí k válce a korporátní fašizace společnosti je toto východisko zcela nemyslitelné. Nejdřív asi bude muset vyhnít vřed kolabujícího dlužního systému, aby se na jeho troskách mohly zrodit základy nového systému založeného na jiných principech a univerzálních hodnotách „padni komu padni“.

  Jinými slovy, až padne systém na hubu, bude rozvrat, násilí, vraždy, hlad atd… bude se to dát vyřešit. To může trvat 10,20,50 let. Bédo, a do té doby? Ten problém je tu hned, co s tím? Čím hůře, tím lépe?

 • Béda • 20. června 2015

  Béda napsal
  Nechápu kde bere pravičák Větva ty napády se SOCIJALISTYCKYM Evrosajuzem.
  Co je na korporátní Bruselskéeurodiktatuře socialistického? Jsou snad Schwarzenberg, Bakala, pravičák Babiš, Juncker, Bildt, baronka Ashtonová a korporátní lobisté, kterým od začátku sloužila a slouží EU (založili ji pro své zájmy ocelářští a uhelní magnáti – takoví evropští Bakalové, Mittalové…) i NATO nějací socialisté?

  To že ten projekt podporují vedle konzervativní pravice i zkorumpovaní „socialisté“ má být známkou toho, že jde o socialistický projekt? Usiluje snad evrobrusel o nějaké rovnostářství, posilování role sociálního státu, proletářský internacionalismus, progresivní zdanění…?

 • Béda • 20. června 2015

  Sio napsal
  Jinými slovy, až padne systém na hubu, bude rozvrat, násilí, vraždy, hlad atd… bude se to dát vyřešit. To může trvat 10,20,50 let. Bédo, a do té doby? Ten problém je tu hned, co s tím? Čím hůře, tím lépe?

  To bych se vás mohl taky zeptat já vás, stejně jak jsem se zeptal Lomikela. Jaké je podle VÁS řešení té rovnice? Co, pane Sio? Jak chcete dostat lidi do ulic a docílit, aby viděli dál než do „Růžové zahrady“ a začali se brát za svoji budoucnost dřív než bude pozdě?

 • pupik • 20. června 2015

  Asfalt: Imigrantům nelze pomoci doma proti vůli jejich vlád…

  To je bohužel pravda. Stejně tak i to, že nestačí tiše blejt do internetu, protože především musíme přinutit své politiky, aby konali podle našich zájmů a ne podle jejich kapsy.

  Uvažme, jaké prostředky máme k tomu, abychom ovlivnili chování našich politiků. Já to vidím tak, že když pominu 3. defenestraci, tak těch prostředků moc není. Politici nerespektují přirozenou spravedlnost, pohrdají justicí (přesněji: justici si omotali kolem prstu), nějaké petice jsou jim k smíchu.

  Podle mne jediné, čeho se opravdu bojí je, že v příštím období nebudou zvoleni (nebo, nedejbože, že na jejich místo dosedne někdo, kdo jim to spočítá). Takže jediná možnost, kterou vidím, je vytvořit blok lidí stejného smýšlení.

  To znamená, vykašlat se na žabomyší spory typu „já nevolím Zemana, protože chlastá“ nebo „já nevolím Kalouska, protože chlastá“, prostě na všechny spory zapomenout. A namísto toho si (všichni dohromady) jasně a masově říct: „nedám hlas nikomu, kdo zvedne ruku pro přijímání imigrantů“. A pokud tohle vejde ve známost, snad i tupé parlamentní hlavy začnou uvažovat.

 • Sio • 20. června 2015

  Béda napsal

  pupík,

  přijímat běžence a přitom dál provozovat politiku rozvracení jejich zemí, dodávat tam zbraně, podporovat vzájemnou nenávist v nich se jeví jako přilévání benzínu do ohně v očekávání že tím oheň uhasíme. Je to asistovaná sebevražda podpory nádorového bujení – akorát těch běženců při takovéto politicebude stále víc.

  Bédo, znovu. To co píšete, víme tady všichni. A co dál? Co uděláte vy? Přestanete provozovat politiku rozvrácení a přestanete tam dodávat zbraně? Ne, nepřestanete, protože jste to vy osobně nedělal. Nebo ano? Mluvíte v infinitivech …
  Tak teda odpovězte na otázku. Nebagatelizují tu někteří ten problém, když se omezují na to, aby nám implementovali pocit viny za to, že je tu nechceme? Já je tu nechci a nechci se na tom podílet.Je v podstatě zločin. Jak lze zjistit z wiki, v Africe je > 1 mld obyvatel. To ani EU s US dohromady nepříjme. Kdo asi má inteligenci, vzdělání a prostředky dostat se do Evropy? No, řekněme 1%, 10 mil. Dejme tomu, že je tu příjmeme.
  Co to bude znamenat?
  Odčerpáme z té miliardy elity. Ty sice většinou tady elitami nebudou, ale tam většina z nich mezi elity patřila. Pak jsme zločinci a masoví vrahové, když to připustíme. Na tom kontinentě bude bez elit umírat desítky miliónů lidí navíc. Mají tam nějaké domorodé lékaře? Sem s nimi, jsou levní a v Africe je „nepotřebují“. Mají tam nějaké kvalifikované správní úředníky, podnikatele, techniky? No tak jim poskytneme pomoc, co na tom, že budou chybět té miliardě. Ta miliarda je daleko, bez svých elit pochcípá, ale nám je to přece fuk, splnili jsme svou humanitární povinnost.
  Jdu blejt, velebnosti.

 • Béda • 20. června 2015

  pupik napsal

  Asfalt: Imigrantům nelze pomoci doma proti vůli jejich vlád…

  To je bohužel pravda. Stejně tak i to, že nestačí tiše blejt do internetu, protože především musíme přinutit své politiky, aby konali podle našich zájmů a ne podle jejich kapsy.

  Uvažme, jaké prostředky máme k tomu, abychom ovlivnili chování našich politiků. Já to vidím tak, že když pominu 3. defenestraci, tak těch prostředků moc není. Politici nerespektují přirozenou spravedlnost, pohrdají justicí (přesněji: justici si omotali kolem prstu), nějaké petice jsou jim k smíchu.

  Podle mne jediné, čeho se opravdu bojí je, že v příštím období nebudou zvoleni (nebo, nedejbože, že na jejich místo dosedne někdo, kdo jim to spočítá). Takže jediná možnost, kterou vidím, je vytvořit blok lidí stejného smýšlení.

  To znamená, vykašlat se na žabomyší spory typu „já nevolím Zemana, protože chlastá“ nebo „já nevolím Kalouska, protože chlastá“, prostě na všechny spory zapomenout. A namísto toho si (všichni dohromady) jasně a masově říct: „nedám hlas nikomu, kdo zvedne ruku pro přijímání imigrantů“. A pokud tohle vejde ve známost, snad i tupé parlamentní hlavy začnou uvažovat.

  pupík,

  o vytvoření bloku stejně smýšlejících lidí se můžete(me) zajisté pokusit. Má to ovšem četné problémy. K tomu potřebujete masovou politickou osvětu (anebo reklamu – prostředky masové komunikace velkého a plošného dosahu – bilboardy, TV, radiové frekvence, celoplošná tištěná periodika. Všechno toto včetně internetu (s možností jeho reguzlací) vlastní korporace a oligarchie buďto přímo anebo jako „sponzoři“ (investoři, zadavatelé reklamy). Dál potřebujete hodně peníze na založení, financování a registraci vlastní strany (hnutí), vydávání vlastních periodik…
  Žít v naději, že jako volné politicky indiferentní sdružení osob napříč politickým spektrem dokážete významně ovlivňovat politiku země je podle mého mínění pošetilost.

 • Sio • 20. června 2015

  @Hudryper: Dobře řečeno.

 • Béda • 20. června 2015

  Sio napsal
  Bédo, znovu. To co píšete, víme tady všichni. A co dál? Co uděláte vy? Přestanete provozovat politiku rozvrácení a přestanete tam dodávat zbraně? Ne, nepřestanete, protože jste to vy osobně nedělal. Nebo ano? Mluvíte v infinitivech …
  Tak teda odpovězte na otázku. Nebagatelizují tu někteří ten problém, když se omezují na to, aby nám implementovali pocit viny za to, že je tu nechceme? Já je tu nechci a nechci se na tom podílet.Je v podstatě zločin. Jak lze zjistit z wiki, v Africe je > 1 mld obyvatel. To ani EU s US dohromady nepříjme. Kdo asi má inteligenci, vzdělání a prostředky dostat se do Evropy? No, řekněme 1%, 10 mil. Dejme tomu, že je tu příjmeme.
  Co to bude znamenat?
  Odčerpáme z té miliardy elity. Ty sice většinou tady elitami nebudou, ale tam většina z nich mezi elity patřila. Pak jsme zločinci a masoví vrahové, když to připustíme. Na tom kontinentě bude bez elit umírat desítky miliónů lidí navíc. Mají tam nějaké domorodé lékaře? Sem s nimi, jsou levní a v Africe je „nepotřebují“. Mají tam nějaké kvalifikované správní úředníky, podnikatele, techniky? No tak jim poskytneme pomoc, co na tom, že budou chybět té miliardě. Ta miliarda je daleko, bez svých elit pochcípá, ale nám je to přece fuk, splnili jsme svou humanitární povinnost.
  Jdu blejt, velebnosti.

  Pane Sio, to co píšete tady taky vědí všichni anebo téměř všichni. Já jsem se vás ale neptal na neřešení (v tom co píšete se ostatně shodujeme – sám jsem podobně psal již před léty na A.cz – připadá mi jako kdyby se jenom neustále dookola opakovalo to o čem zde již řeč a úvahy dávno byly). Já se vás tázal na VAŠE ŘEŠENÍ, VÁŠ NÁVRH. Svůj názor jsem sdělil a teď čekám na váš návrh. Zatím nic. Stejně jako u Lomikela.

 • Béda • 20. června 2015

  Jinak, že by měla být pomoc u nich doma – prvním předpokladem je ale ukončení podpory válčení, dodávek zbraní, potrestání zločinců, vymezení konkrétní viny a určení podílu konkrétních viníků (nikoliv, že náklady a následky ponesou nevinní, ti kteří s těmi zločiny a svinstvem neměli nic společného – jak je to v „demokracii“ pravidlem – ) tento návrh jsem zde publikoval snad jako jeden z prvních již kdysi před časem. Na tom se jistě shodneme.

 • Béda • 20. června 2015

  Jak to vypadá nyní, tak bez ohledu na naše názory a postoje „podporujeme“ (finančně, politikcky… politiku mezinárodních zločinů a válek), důasledky taky budeme snášet z „demorkatického“ rozhodnutí „shůry“, ať již to bude příval migrantů z válečných zón a s ním spojené náklady anebo pokud se jedná o náklady v místě původu migrantů. A to je myslím velice špatné. Náklady by měly být adresné – ať je snášejí (ty finanční, zákonné…) především ti, ty státy, ti politici, ty firmy a lobisté, kteří na tom násilí, zločinech a politice profitovali.

 • Asfalt • 20. června 2015

  Pupík:
  Muluvíte o potřebě zorganizovat akceschopnou opozici na široké platformě. Ano, ale celé dějiny lidstva jsou o tom, že dobře organizovaná menšina ovládá špatně organizovanou většinu. Možná jsem příliš velký pesimista, ale na základě jakých důvodů se nějak akceschopně podaří právě tady a teď zorganizovat tu špatně organizovanou většinu proti dobře organizované menšině?

 • pupik • 20. června 2015

  Beda: Žít v naději, že jako volné politicky indiferentní sdružení osob napříč politickým spektrem dokážete významně ovlivňovat politiku země je podle mého mínění pošetilost.

  Ano, skoro jistě to je pošetilost. Ano, mají to dobře ošéfované. Ale je to lepší, než sedět u piva, cpát se tlačenkou a koukat, jak venku stavějí šibenici. Ostatně, Hus si možná taky myslel, že koná pošetilost.

  Dobře, tak navrhni něco lepšího.

  Ale jinak si nemyslím, že to je tak úplně ztracený boj. Když si vzpomenu, kolik lidí kolem mne (a včetně mne) nevědělo, komu mají ten hlas hodit, protože jeden politik za 18 a druhý za 20-2, tak to zase tak úplně černě nevidím. (To „černě“ nemíním nikterak rasově, pane prokurátore.)

 • Béda • 20. června 2015

  pupík,

  naštěstí nejsem „prokurátor“. Můj podíl, kterým se pokouším věci ovlivňovat je v mých článcích a v návrhu vzájemné křížové podpory a ve zveřejňování článků v politicky příbuzných a názorově blízkých internetových webech. To byl můj dosavadní příspěvek k osvětě, kterou v poslední době omezuji.

 • Béda • 20. června 2015

  Taková drobnost. Dnes na rozdíl od předplyšáku prý máme demokracii. V nedemokracii shůry vládne jakási klika, kterou názor veřejnosti prakticky nezajímá. Jak se v tomto ohledu liší politika předplyšáku od politiky poplyšáku, kdy se nás elitářská politická klika taky prakticky na nic neptá a vládne jak si zamane bez ohledu na své volební sliby. Realizuje politiky, které neměla v politických programech, zatahuje stát do válek a válečných spolků aniž se zázala obyvatel, rozprodává a demontuje stát, surovinové zdroje, zadlužuje stát a tím nás všechny včetně budoucích generací jako kdyby nic třeba fotovoltaickým tunelem církevními restitucemi… Je to vůbec demokracie – ve smyslu vlády lidu nikoliv parlamentní žvanírny.

 • Asfalt • 20. června 2015

  Někdy se stává, že řešení se znenadání objeví. V této souvislosti si dovolím vyslovit možný překvapivý scénář, že třeba uprchlící Evropě otevřou oči, přimějí ji přehodnotit své spojenectví s USA a podaří se prosadit nezávislou politiku ve svém zájmu.
  V takovém případě zůstanou USA samy i s dosti podlomenou vnitřní stabilitou. Bylo by pak otázkou času, kdy by se zhroutily samy včetně dobyvačného PNACu, nebo by alespoň svoji politiku přehodnotily.
  Dík patří každému, kdo pomáhá třeba v tom otevírání očí nebo v pupíkově návrhu na vytvoření bloku stejně smýšlejících. Zbytečné to určitě není.

 • pupik • 20. června 2015

  Béda napsal

  pupík,

  naštěstí nejsem „prokurátor“. Můj podíl, kterým se pokouším věci ovlivňovat je v mých článcích a v návrhu vzájemné křížové podpory a ve zveřejňování článků v politicky příbuzných a názorově blízkých internetových webech. To byl můj dosavadní příspěvek k osvětě, kterou v poslední době omezuji.

  Toho prokurátora jsem nemyslel na tebe (causa Kesudis…)

  Ale jinak to je dobrý nápad!

  Přijde mi, že většina názorově blízkých blogů (kromě OM) umírá na to, že autoři nemají čas ani sílu, doplňovat svůj web několikrát denně. Což se nelíbí čtenářům a ti houfně odcházejí.

  Takže co udělat pro to, aby vznikl souhrnný web pro podobně smýšlející? Třeba něco jako je http://www.aktualne.cz (ten ovšem je výlučně pro zprávy, nikoliv pro názory a diskuse)?

 • Béda • 20. června 2015

  pupik napsal
  Toho prokurátora jsem nemyslel na tebe (causa Kesudis…)

  Ale jinak to je dobrý nápad!

  Přijde mi, že většina názorově blízkých blogů (kromě OM) umírá na to, že autoři nemají čas ani sílu, doplňovat svůj web několikrát denně. Což se nelíbí čtenářům a ti houfně odcházejí.

  Takže co udělat pro to, aby vznikl souhrnný web pro podobně smýšlející? Třeba něco jako je http://www.aktualne.cz (ten ovšem je výlučně pro zprávy, nikoliv pro názory a diskuse)?

  To je spíš společná otázka pro majitele domén, administrátory těch názorově blízkých blogů, webů… Autoři a diskutéři mohou pouze navrhnout řešení – vy jste navrhl alternativní „Aktuálně.cz“. Oni by to měli posoudit. Zkuste jijm to navrhnout.

 • Sio • 20. června 2015

  Béda napsal
  To bych se vás mohl taky zeptat já vás, stejně jak jsem se zeptal Lomikela. Jaké je podle VÁS řešení té rovnice? Co, pane Sio? Jak chcete dostat lidi do ulic a docílit, aby viděli dál než do „Růžové zahrady“ a začali se brát za svoji budoucnost dřív než bude pozdě?

  Ano. Chci je radikalizovat. Chci aby nadávali na každém kroku a v žádném případě nepodléhali klamu, že dělají něco chvályhodného, když s imigrací souhlasí. Chci, aby všichni věděli, že jde o podvod. Že budou mít strach nevadí. Strach má svou funkci, když je opodstatněný. Chci aby lidi podporovali politiky, kteří se proti tomu jasně vysloví. K dyž mi někdo do domu cpe s úsměvem neznámého hosta, stává se mé jednání docela radikálním. Kecy o stěhování národů odmítám. Kecy o povinnosti a humanitární pomoci takovýmto způsobem odmítám. Jsou lepší způsoby a mnohem účinnější.
  Co myslíte, Bédo, řekl jse to dost jasně? Ptejte se rád to ještě upřesním. A co vy? Co si o tom myslíte?

 • Sio • 20. června 2015

  pupik napsal

  Asfalt: Imigrantům nelze pomoci doma proti vůli jejich vlád…

  To je bohužel pravda. Stejně tak i to, že nestačí tiše blejt do internetu, protože především musíme přinutit své politiky, aby konali podle našich zájmů a ne podle jejich kapsy.

  Uvažme, jaké prostředky máme k tomu, abychom ovlivnili chování našich politiků. Já to vidím tak, že když pominu 3. defenestraci, tak těch prostředků moc není. Politici nerespektují přirozenou spravedlnost, pohrdají justicí (přesněji: justici si omotali kolem prstu), nějaké petice jsou jim k smíchu.

  Podle mne jediné, čeho se opravdu bojí je, že v příštím období nebudou zvoleni (nebo, nedejbože, že na jejich místo dosedne někdo, kdo jim to spočítá). Takže jediná možnost, kterou vidím, je vytvořit blok lidí stejného smýšlení.

  To znamená, vykašlat se na žabomyší spory typu „já nevolím Zemana, protože chlastá“ nebo „já nevolím Kalouska, protože chlastá“, prostě na všechny spory zapomenout. A namísto toho si (všichni dohromady) jasně a masově říct: „nedám hlas nikomu, kdo zvedne ruku pro přijímání imigrantů“. A pokud tohle vejde ve známost, snad i tupé parlamentní hlavy začnou uvažovat.

  Naprosto správně.

 • Béda • 20. června 2015

  Sio,

  a jak je chcete radikalizovat? Já si myslím, že lidi nemusejí být radikální. Stačí aby si rozumem uvědomili ten uměle vytvořený problém, jeho skutečnou příčinu a její dopady na sebe – svoji peněženku a svoji budoucnost, vyšli umírněně ve velkém počtu do ulic – ale to by museli v několika státech EU a donutili tak politiky (své Zaorálky a jiné sebestředné tupé tlachaly) přehodnotit svoji politiku. Bohužel problém je v tom, že dokonce i referendum je pro dnešní „demokraturnickou“ nomenklaturu nezávazné. Takže je nic nedonutí tu politiku změnit. A proti zradikalizovaným masám bez mrknutí oka použijí to co zakázali Janukovyčovi a za co odsuzovali komunisty- nejdřív propagandistickou masáž, tajné služby a v případě, že to nepomůže použijí proti „teroristům a extremistům“ brutální sílu.

 • Sio • 20. června 2015

  @Béda: Jen stručně za sebe.
  * V žádném případě nedám hlas kterékoli straně, která tento způsob imigrace schválí nebo se k tomu postaví jako mrtvý brouk.
  * Vynasnažím se ovlivnit všemi dostupnými způsoby co nejvíce lidí, aby udělali totéž. Tento názor vyjádřím kdekoli veřejně.
  * Nedopustím se v tomto kontextu jediné rasistické ani xenofobní poznámky. O tom to není a bylo by to hloupé. Nemám nic konkrétně proti těmto lidem, jejich jednání chápu. Nepřátelé jsou ti, kteří je k tomu podporují a ponoukají. Ti, kteří tu šílenost odůvodňují a nutí nám ji. Jistěže každý, z té miliardy afričanů by si rád přilepšil. Nejde to.
  * Je to čistě o ekonomice a stabilitě služeb státu.
  * Podpořím úměrnou pomoc zemím, kde ti lidé patří.
  * Prostě udělám, co je v mých silách, abych tomu zločinu zabránil.

 • Béda • 20. června 2015

  Dovětek,
  takže v obou případech bude výsledek prakticky stejný. V případě umérněných protestů si nomenklatura stejně prosadí co chce bez ohledu na lidi. V případě radikálního vystoupení využijí všechny prostředky propagandy, budou ostrakizovat mluvčí odmítačů sebevražedné politiky jako „extremisty a teroristy“ , v krajním případě prosadí svou zákonnými prostředky které si nechali posvětit zákonem – brutální silou. Snad nechcete říct – vašimi vlastními slovy – čím horší tím lépe“?

 • Béda • 20. června 2015

  Sio napsal

  @Béda: Jen stručně za sebe.
  * V žádném případě nedám hlas kterékoli straně, která tento způsob imigrace schválí nebo se k tomu postaví jako mrtvý brouk.
  * Vynasnažím se ovlivnit všemi dostupnými způsoby co nejvíce lidí, aby udělali totéž. Tento názor vyjádřím kdekoli veřejně.
  * Nedopustím se v tomto kontextu jediné rasistické ani xenofobní poznámky. O tom to není a bylo by to hloupé. Nemám nic konkrétně proti těmto lidem, jejich jednání chápu. Nepřátelé jsou ti, kteří je k tomu podporují a ponoukají. Ti, kteří tu šílenost odůvodňují a nutí nám ji. Jistěže každý, z té miliardy afričanů by si rád přilepšil. Nejde to.
  * Je to čistě o ekonomice a stabilitě služeb státu.
  * Podpořím úměrnou pomoc zemím, kde ti lidé patří.
  * Prostě udělám, co je v mých silách, abych tomu zločinu zabránil.

  no, otázka je, jestli na tom komu dáte svůj hlas ve finále vůbec záleží. Já se již nějakou dobu snažím vplývat na to aby si lidé ten problém uvědomili v širších souvislostech popsaných výše. Zatím se nezdá, že by to na věci mnoho změnilo.

 • Sio • 20. června 2015

  @Béda: Jistěže nebudu se s nikým honit s klackem v ruce. V jednom se mýlíte. Politici mají taky strach. Vidíte, že se taky tomu brání. A navíc mají bobky z občanů. Není pravda, že velkou manifestaci si dovolí ignorovat. Může jim tu pak být zatraceně horko. EU kráčí spolehlivě cestou bývalého SSSR, tedy ke kolonizaci ze zámoří. Jakmile se to tu rozsype, mnozí politici možná ani nestačí zdrhnout a budou souzeni za porušování zákonů, možná i vlastizradu. Nemůžou úplně ignorovat, co si lidi myslí. A navíc – jsou většinou proti tomu.

 • Sio • 20. června 2015

  Béda napsal
  no, otázka je, jestli na tom komu dáte svůj hlas ve finále vůbec záleží. Já se již nějakou dobu snažím vplývat na to aby si lidé ten problém uvědomili v širších souvislostech popsaných výše. Zatím se nezdá, že by to na věci mnoho změnilo.

  Tyhle věci neprobíhají okamžitě. Problém prakticky ještě nenastal. U nás ještě neteče nikomu do bot. V Itálii už ano. Bude zajímavé sledovat, co to udělá s lidmi tam.

 • Béda • 20. června 2015

  Sio napsal
  Tyhle věci neprobíhají okamžitě. Problém prakticky ještě nenastal. U nás ještě neteče nikomu do bot. V Itálii už ano. Bude zajímavé sledovat, co to udělá s lidmi tam.

  Takže vašimi slovy mně určenými výše. Kolik času tomu dáváte: kolik let, desetiletí? Nezdá se vám, že nakonec říkáme různými slovy to samé?

 • Sio • 20. června 2015

  @Béda: mimochodem. Myslíte že ve válce záleží na tom, co udělá průměrný vojín xy, který má ovšem na věc stejný názor, jako 90% z miliónové armády, ve které bojuje? Je to přece jen jedinec …

 • Béda • 20. června 2015

  Sio,

  jinak zde máme stále původní problém. Ten problém je zdroj té migrace. Pouhý zákaz migrace není žádné řešení. Je to jenom pokus o záchranu sebe sama před důsledky politik svých vlastních „elit“. Pokud budou dosavadní politiky podpory státních převratů, vývozu násilí, okupace, válek pokračovat a dojde k zákatu migrace, nic se tím v podstatě neřeší. Iniciátoři zločinné politiky akorát přesměřují problém a budou muset „humanitárně“ potápět plavidla s utečenci, enbo je rovnou „lidskoprávně“ střílet, aby se nemohli dostat ze svých zdecimovaných zemí.

 • Dana • 20. června 2015

  Svadet emigrantskou tragedii na Ameriku je alibismus a nechapani reality.
  Uz jste se podivali, z kterych zemi prichazi nejvice immigrantu ? Jedna africka zeme bohate zastoupena prebytkem mladych muzu je Eritrea, kde zadne imperialisticke rozvraty neexistuji. Zadna valka. A zamysleli jste se, jak je mozne, ze bezenci maji kolem 10 tisicu dolaru pro paseraky na dopravu do Evropy ? Vetsina emigrantu cestuje za lepsim, nelze se jim divit. Ovsem Evropa neni nafukovaci.
  Hlavni strediska odplouvacich pristavu jsou v Egypte a Lybii. . V Egypte se vubec nevalci, lidi svrhli Mubaraka, odmitli islamisty- pro ted – a je tam celkem klid. Proc bezenci ze saharske Afriky tedy nezustanou v Egypte ? Jedine, kdo si zaslouzi asyl jsou syrsti krestane, ti ale jsou vrazdeni vsude v islamskych kalifatech..
  Vy zde stale nechapete, ze zapadni politika ma jen okrajovy vliv, je jedno, jak to bude zapad resit, stejne zustane to zakladni. Jihad, boj proti nevericim. Irak, ktery mel vsechny prostredky a pomoc nejen od Ameriky, se po stazeni americkych vojsk, v miru, oddal sektarskemu nasili.. To se jako nekteri naivkove domnivaji, ze kdyz se bude pomahat temto statum, ze prestanou silhat po bohatych zemich, kde jsou lepsi podminky k zivotu ?
  Spojene Staty nalily miliardy a miliardy do afghanske infrastruktury, skolstvi a zdravotnictvi. Vse je fuc. Muslimskym predakum se to nelibilo, zavrhli to jako satanovo dilo. Ctete afghanske mujaheedske texty, ktere jasne prohlasuji, ze je jedno, kde zrovna musi proti nevericim psum bojovat, zda Iraku, Afghanistanu ci Jemenu. Pro ne existuje jen celosvetovy Jihad, jedno kde. Nejake fantasie o okupaci a bojovnivich proti okupantum, o zpusobeni chaosu jsou vymysly evropskych mozku, ktere pracuji na evropskych zkusenostech. Zamrzli v case.

 • Sio • 20. června 2015

  Béda napsal
  Takže vašimi slovy mně určenými výše. Kolik času tomu dáváte: kolik let, desetiletí? Nezdá se vám, že nakonec říkáme různými slovy to samé?

  Možná ano. Proto jsem to trochu vyostřil, ať se to vyjasní.

 • Béda • 20. června 2015

  Dana,

  paninka si účelově vytrhla dílčí problém – Eritreu ze širšího kontextu. Chcete snad říct, že do Evropy migrují pouze lidé z Eritrei? Já si nepamatuji nějaký vážnější problém s islámskými běženci než šiřitelé „humanity, míru, demokracie a lidských“ práv začali se šířením civilizace, pokroku, západních hodnot pomocí Tomahavků, obrněné techniky letadel začali provádět svou bohulibou činnost v islámském světě, rozvracet na různý způsob stabilní země… Vy jste nějaký masový příliv běženců z těchto zemí do EU zaznamenala než USA a jejich západní vazalové zničily Afghánistán, Irák, Libyi, Sýrii a podnítili barevné převraty vpodle jednotné metodiky v různých zemích?

 • Sio • 20. června 2015

  Béda napsal

  Sio,

  jinak zde máme stále původní problém. Ten problém je zdroj té migrace. Pouhý zákaz migrace není žádné řešení. Je to jenom pokus o záchranu sebe sama před důsledky politik svých vlastních „elit“. Pokud budou dosavadní politiky podpory státních převratů, vývozu násilí, okupace, válek pokračovat a dojde k zákatu migrace, nic se tím v podstatě neřeší. Iniciátoři zločinné politiky akorát přesměřují problém a budou muset „humanitárně“ potápět plavidla s utečenci, enbo je rovnou „lidskoprávně“ střílet, aby se nemohli dostat ze svých zdecimovaných zemí.

  No ano, zákaz migrace není řešením příčin. Ale je řešením následků, které hrozí dopadnout na naše hlavy. Z hlediska záchrany našich zadků to tedy řešením je.
  Pak samozřejmě můžeme také protestovat pro ti válkám na světě, okupacím a vraždám.
  Humanitárního potápění netřeba. Stačí loď, nebo jen pasažéry, vracet tam, odkud vypluly. Máme salelity a radary, neunikne nic, co by bylo větší než tenisák. Není problém to zjistit nabeton.

 • Sio • 20. června 2015

  SSSR po válce byl jistě zdecimovanou zemí a lidi tam zůstali a přežili. Mi to tedy jako příklad stačí.

 • Sio • 20. června 2015

  Dana napsal

  Svadet emigrantskou tragedii na Ameriku je alibismus a nechapani reality.
  Uz jste se podivali, z kterych zemi prichazi nejvice immigrantu ? Jedna africka zeme bohate zastoupena prebytkem mladych muzu je Eritrea, kde zadne imperialisticke rozvraty neexistuji. Zadna valka. A zamysleli jste se, jak je mozne, ze bezenci maji kolem 10 tisicu dolaru pro paseraky na dopravu do Evropy ? Vetsina emigrantu cestuje za lepsim,nelze se jim divit.Ovsem Evropa neni nafukovaci.
  Hlavni strediska odplouvacich pristavu jsou v Egypte a Lybii. . V Egypte se vubec nevalci,lidi svrhli Mubaraka, odmitli islamisty- pro ted – a je tam celkem klid.Proc bezenci ze saharske Afriky tedy nezustanou v Egypte ?Jedine,kdo si zaslouzi asyl jsou syrsti krestane,ti ale jsou vrazdeni vsude v islamskych kalifatech..
  Vy zde stale nechapete, ze zapadni politika ma jen okrajovy vliv, jejedno, jak to bude zapad resit, stejne zustane to zakladni. Jihad, boj proti nevericim. Irak, ktery mel vsechny prostredky a pomoc nejen od Ameriky, se po stazeni americkych vojsk, v miru,oddal sektarskemu nasili..To se jako nekteri naivkove domnivaji,ze kdyz se bude pomahat temto statum,ze prestanou silhat po bohatych zemich,kde jsou lepsi podminky k zivotu ?
  Spojene Staty nalily miliardy a miliardy do afghanske infrastruktury,skolstvi a zdravotnictvi. Vse je fuc.Muslimskym predakum se tonelibilo, zavrhli to jako satanovo dilo. Ctete afghanske mujaheedske texty,ktere jasne prohlasuji,ze je jedno, kde zrovna musi proti nevericim psum bojovat,zdaIraku, Afghanistanu ci Jemenu.Pro ne existuje jen celosvetovy Jihad,jedno kde. Nejake fantasie o okupaci a bojovnivich proti okupantum, o zpusobeni chaosu jsou vymysly evropskychmozku,ktere pracuji na evropskych zkusenostech. Zamrzli v case.

  Aha … a tomu všemu fakt věříte? Že z té ropy za desítky miliard, co se v Iráku a Libyi nakradly opravdu někdo nalil pár miliard do afghánskéhop školství? Možná do silnic. Aby tam projela jejich technika.

 • Béda • 20. června 2015

  Sio napsal

  SSSR po válce byl jistě zdecimovanou zemí a lidi tam zůstali a přežili. Mi to tedy jako příklad stačí.

  Jenže v těch zemích NENÍ PO VÁLCE. A do války je dostal „civilizovaný“ Západ. Co se vyřeší tím, když se ti lidé vrátí bez prostředků do zničené, válčící země původu? Já v principu nejsem pro migraci, vždycky jsem navrhoval izolaci ale současně musí být řešeny ty války a jejich podmínky – ekonomické, sociální, dovoz a distribuce zbraní, zdroje financí a výcviku, etc.. Jinak je to „řešení“ neřešení. Problém zůstává, odsouvá se z očí a jede se dál kočárem bílým podél černých skal.

 • Ladys • 20. června 2015

  Země odkud se na nás imigranti valí jsou rozvrácené v chaosu a bídě. Z větší části za to může Západ, zčásti oni sami, to tady asi nemá smysl pořád dokola opakovat.
  Řešení: Udělat stejnou věc jako Rakušáci, na přechodnou dobu zmrazit azylovou politiku a běžence pokud možno nepustit přes hranice, pokud se tak již stane okamžitě je vyhostit. Pokud to udělají všichni, vzroste tlak jižních států na EU na řešení zastavení převozu imigrantů přes moře a bude jim muset být vyhověno. Páky jak EU v tomto případě donutit, rozhodně mají. Technické podmínky k tomu rozhodně jsou.
  Jakmile imigranti zjistí, že se nedá do Evropy dostat a nebo je to tak komplikované, že se jim to nevyplatí, příliv ustane.
  Mluvit něco jako o obnově a jiné pomoci těmto lidem (státům) se ani nebudu zmiňovat. Ti co tam léta kradli a zabíjeli sice mají možnost pomoc, ale nemají důvod a ti kteří tomu jen tupě přihlíželi za občasného reptání a kterým ještě něco říká morálka, soucit a pomoc bližnímu, které můžeme slyšet i zde na OM a jinde nemají žádné prostředky, aby situaci ovlivnili. Podařilo se nám snad v posledních letech ovlivnit alespoň takovou maličkost, jako je pozvolný rozpad našeho sociálního státu, který se nás bezprostředně dotýká a přitom stačilo v mnoha případech tlačit jenom na naše politiky. A toto je celoevropský problém. Musím konstatovat, že k zásadní změně může dojít pouze v případě globální změny systému, který nejspíš bude znamenat univerzální „pád na držku“ pro všechny i ty jelita(y). Do té doby budeme chcípat jen o nějaký ten level výše, než ty chudáci z Afriky. Jo osud je kurva.

 • Dana • 20. června 2015

  Ja si to nemyslim, ale mnozi, nejen par Americanu, se domniva, ze Evropane zdegenerovali a jsou zrali na vymenu obyvatelstva..
  Iracane nejsou jedini, kteri maji zdevastovanou zemi po valce.
  Po druhe svetove valce bylo hlavne Nemecko rozbite, i Sovetsky Svaz ztratil miliony lidi a zniceni majetku. Evropa byla v horsim stavu, nez byl Irak po odchodu Americanu. .
  Ropu prodavaji Iracane zejmena Cine a arabskemu svetu, takze zadny profit pro Ameriku z valky neni. Z prodeje ropy profituji zejmena islamske rozvracovaci bunky, ty nejsou zavisle na zapadnim trhu. Bohuzel, take mnoho jinych prostredku, vojenskych a humanitarnich padlo do rukou islamistu. Takze kdyz by Evropa ukoncila valky a pomohla vybudovat infrastruktury, pak, zarucene, se vyroji nova skupina, ze zkusenosti v historii islamska, ktera tyto vydobytky proste ukradne ve jmenu Allaha.
  Tak to uz chodi po staleti. Ja klidne priznam, ze podporovani mujaheedu v Afghanistanu, kteri bojovali proti Sovetskemu Svazu v 80 letech, bylo naivni . Iluze, ze kdyz Americane pomohou a vyzenou ruske agresory, ze se Afghanci v miru zcivilisuji, zustala jen iluzi. Nestalo se tak. Afghanci maji kmenove usporadani, ktere nevymitili ani Soveti ani Americane. Nic je nepresvedci. V drivejsim svete to nebylo tak dulezite, protoze agresivni ideologie nemely dost sil, aby se rozpinaly. Ted ovsem s prichodem techniky dosahnou vsude.
  Uz si nekdo zjistil, kolik africkych zemi neni ve valce a presto jejich mladi a schopni muzi, misto aby tvrde pracovali na polich, se zenou za lehcim zivotem ? Kaslou na svou zem..Oni uz maji televisi, vidi, ze v Evrope je raj, v Evrope neni zadne okopavani ve vedru na kavovych plantazich, vidi poloodhalene krasavice v cistych ulicich…Byt mladym zdatnym cernochem, tak to take risknu..

 • abx • 20. června 2015

  Dana napsal
  Byt mladym zdatnym cernochem, tak to take risknu..

  druha moznost je ta, ze vyrobia tu spinavu bombu a urobia si v amerike trochu miesta, co budu dve muchy jednou ranou…

 • leho • 20. června 2015

  Dana: „…Po druhe svetove valce bylo hlavne Nemecko rozbite …“

  Ano, přesně tak. Po obsazení Německa se po druhé světové válce hlavně v západní části začalo obnovovat a stavět. Dvanáct let po válce v roce 1957 NSR už zaplavovala svět Volkswageny a velký hospodářský zázrak byl v plném proudu. Tenkrát nejen že z NSR vůbec žádní uprchlíci po hrozné americké okupaci nezaplavovali svět, ale úplně naopak, do NSR se hrnulo plno imigrantů hlavně z Turecka aby se na tomto zázraku podíleli. Na druhé straně, dvanáct let po svržení Saddáma je Irák stále v ruinách a chaosu odkud lidé utíkají, co to jde. A to Irák na rozdíl od poválečného Německa je obdařen obrovskými zásobami ropy a jim by v pohodě stačilo jenom sedět na zadku a pumpovat olej ze země aby se měli jako prasata v žitě. Ale to oni ne, jak známo, že ano. Afgánistán je v podstatě to samé, tam na obnovu měli ještě o dva roky déle. Afgánci mají obrovské zásoby rud a minerálů, z jejichž vývozu by se mohli mít zrovna tak dobře ne-li lépe. Zápaďáci a Amíci by jim za to postavili silnice, školy, nemocnice, ale oni na ně střílejí a zničí cokoliv jim tam postaví. Nechápu, jak si vůbec někdo může myslet, že za jejich mizérii může americký imperialista…

 • Ladys • 20. června 2015

  No nemohu zapřít, že za ten úspěch byla odpovědna německá pracovitost, cílevědomost a soudržnost obyvatelstva a smysl pro pořádek. Ale srovnání s rozflákaným Irákem to skutečně poněkud pokulhává. Do Německa šlo po válce ohromné množství investic a podpory ze strany USA. Mělo se stát (a taky stalo) výkladní skříní Západního světa a tím pádem lákadlem pro obyvatele na východ od demarkační linie.

 • Béda • 20. června 2015

  Dana, leho,

  nestačím se divit vaší logice. Jaký vztah má to co se dělo v Německu po druhé světové válce s tím co se nyní děje v islámských zemích? Německo zahájilo velkou válku, islámské země ne – ty byly napadeny. Německo zůstalo okupovanou zemí – USA, stejně jako islámské země, které byly napadeny USA a jejich poskoky. Německo nemá velké surovinové zásoby, které by se daly zcizit, islámské země, které byly vojensky napadeny ano.

  Dávat islámským zemím, které byly cíleně uvedeny Západem v chaos za vinu, že nevyužívají ve svůj prospěch své suroviny (mimochodem do té doby než byly vojensky napadeny je využívaly), anebo, že ten chaos a násilí přetrvává je – mírně řečeno stupidní. Je to jako kdyby vrah dával vinu oběti za to že byla zabita, kvůli tomu že vlastnila majetek.

 • abx • 20. června 2015

  Béda napsal
  Dávat islámským zemím, které byly cíleně uvedeny Západem v chaos za vinu, že nevyužívají ve svůj prospěch své suroviny (mimochodem do té doby než byly vojensky napadeny je využívaly), anebo, že ten chaos a násilí přetrvává je – mírně řečeno stupidní.

  obavam sa ze stupidne je slabe slovo. zrejme maju propozicie a idu podla nich – inak su to inteligentni ludia…

 • Béda • 20. června 2015

  Ladys napsal

  No nemohu zapřít, že za ten úspěch byla odpovědna německá pracovitost, cílevědomost a soudržnost obyvatelstva a smysl pro pořádek. Ale srovnání s rozflákaným Irákem to skutečně poněkud pokulhává. Do Německa šlo po válce ohromné množství investic a podpory ze strany USA. Mělo se stát (a taky stalo) výkladní skříní Západního světa a tím pádem lákadlem pro obyvatele na východ od demarkační linie.

  Vždyť je to jenom pokus o kamufláž a odvádění pozornosti od mezinárodních zločinů, které byly na těch zemích spáchány. To co se nyní děje v Iráku a v Libyi jsou přímé důsledky politiky západních zemí. Mimo taktického poštívání a podpory (dodávky zbraní, výcvik, metodika…) jedněch skupin muslimských zemí na geopolitické šachovnici podle potřeb zákulisních intrikánů. ISIL , Talibán ani Al Káida se nezrodily ze vzduchoprázdna. Krom toho (již léta to tvrdím) že krom podpory ze západních zemí (včetně taktizování Izraele) je úhelným zdrojem náboženské radikalizace ambiciozní politika Saudské Arábie.

 • Ladys • 20. června 2015

  Bédo, já to samozřejmě vím, a ovšem i ti dva pánové. Akorát to nemohou napsat, nemají to v „popisu práce“. Reagoval jsem pouze na ten „hospodářský zázrak“.

 • Dolmen • 20. června 2015

  Asfalt napsal
  Někdy se stává, že řešení se znenadání objeví. V této souvislosti si dovolím vyslovit možný překvapivý scénář, že třeba uprchlící Evropě otevřou oči, přimějí ji přehodnotit své spojenectví s USA a podaří se prosadit nezávislou politiku ve svém zájmu.

  Ano, to je možné a říká se tomu kouzlo nechtěného, pane Asfalte. Protože to chtěné je vytvoření naprostého bordelu v Evropě. Kdo to chce a komu by to prospělo? Odpovězte si sami!

 • Béda • 20. června 2015

  Dolmen napsal
  Ano, to je možné a říká se tomu kouzlo nechtěného, pane Asfalte. Protože to chtěné je vytvoření naprostého bordelu v Evropě. Kdo to chce a komu by to prospělo? Odpovězte si sami!

  o samé platí pro evropskou politiku ve vztahu k Ukrajině a k Rusku. Donekonečna ten sebevražedný podvod nebudou moci kamuflovat. Pravdu zavřenou v přetlakovém hrnci dlouho neudrží.

 • PPK • 20. června 2015

  Každý negativní společenský událostní následek má svůj primární událostní impulz. Každý tento impulz má svou příčinu. S výjimkou samovolných přírodních katastrof, má každý prvotní společenský událostní impulz své iniciátory, za nimiž vždy stojí ideologičtí původci s motivem pro rozpoutání té celé laviny špíny a zmaru. Jsou to ti praví původci, kteří pomocí iniciátorů prvního pohybového impulzu vytvořili nějaké nové mediální Overtonovo okno, naplnili ho konkrétní a jen jimi vyrobenou ideologickou špínou a nyní to okno začali pomocí propagandy posunovat směrem k centru společenského diskusního a přesvědčovacího prostoru. Je pochopitelné, že každý následek nejprve musí být ve svém pohybu fyzicky a organizačně zastaven. Pak musí být nalezeni mediální posunovači všech takových Overtonových oken a jejich aktivita eliminována. Pak musí přijít na řadu ti, kteří dali k lavině prvotní impulz a musí být vlivově a mocensky izolováni. Nakonec musí být nalezeno myšlenkové centrum ideologických původců té celé laviny činů a propagandy, matoucí prosté lidi. Souběžně je třeba najít a vysledovat toky peněz, protože za tou původní příčinou – za vznikem falešných idejí a jejich následků – vždy stojí konkrétní lidé s motivem pomsty nebo zisku. Jsou to lidé, kteří buď sami do těch idejí investují své peníze, nebo ty peníze odněkud dostali – a právě ty majitele peněz Zla je třeba najít. Zarazí-li se toky peněz, ta špinavá politická sněhová lavina se zastaví a slunce rozumu dalšího vývoje ji časem rozpustí. Tím „sluncem“ však musí být osvícení vůdci, kteří všechny tyto souvislosti znají a znají i cestu z té špíny. Myšlenky dobra však na potlačení zla nestačí, dobro se bez násilí na škůdcích a jimi živených parazitech neprosadí. Osvícení vůdci dobra proto musí být stratégy a organizátory.

 • Aleš • 20. června 2015

  DOLAR UDEŘIT NA SOLAR!!! Migranty poslat do USA, když si je vytvořili, ať se o ně postarají. pan Dana by mohl vzít k sobě domů pár tisíc Somálců…

 • Dana • 20. června 2015

  Copak vam Spojene Staty brani v tom, abyste si chranili evropske hranice, zridili morske hlidky, surveillance letadla a vraceli vsechny nelegalni bezence zpet ?
  Amerika to uz prece davno sama dela….

 • leho • 20. června 2015

  Béda: „…Jaký vztah má to co se dělo v Německu po druhé světové válce s tím co se nyní děje v islámských zemích?…“

  Jak vidno, Béda nepochopil, že jsem chtěl přirovnat válkou rozbitou a Američany obsazenou islámskou zemi vs. Američany rozbité a obsazené Německo. To, že muslimáci houfně utíkají ze svých zemí do Evropy není vina Ameriky nebo západních imperialistů, ale vina výlučně muslimů a jejich náboženství. Zamezit muslimácké emigraci by znamenalo svrhnout jejich vlády, obsadit jejich země a prohlásit Islám stejně jako nacistickou stranu v roce 1945 za nelegální. Pak by se teprv zamezilo muslimské emigraci a imigraci do Evropy, ale to je totální science fiction, jelikož to nehápe 99% západní populace s jejich politiky. Takže holt se budete muset smířit s muslimáky ve vaší zemi, holt co se dá dělat, že ano…

  PS: Islám a německý nacismus mají mnoho společného včetně jejich nenávisti k Židům…

 • Béda • 21. června 2015

  leho,

  pozor na přirovnání, pane leho. Znám jednu zemi (a není muslimská i když v jejím čele je prý muslimský prezident), která má s nacismem společného víc než kterákoliv muslimská země světa. Má svůj „Mein Kampf“, provádí Drang nach Osten, prohlašuje se za vyvolenou vládnout celému světu, usiluje o ovládnutí světových ropných zdrojů, její prezident připomíná vůdčí systém nacistů, má své „Gliwitze“ (- války pod falešnou vlajkou), provádí lživou Goebbelsovskou propagandu, podobně jako nacisté má tahné mučírny v různých zemích světa… Zkuste uhodnout, kterou zemi mám na mysli!

 • Béda • 21. června 2015

  Dana napsal

  Copak vam Spojene Statybrani v tom, abyste si chranili evropske hranice, zridili morske hlidky, surveillance letadla a vraceli vsechny nelegalni bezence zpet ?
  Amerika to uz prece davno sama dela….

  Před kým je máme chránit? Před muslimy anebo spíš před USA, bez poltiky kterých by nejspíš nebylo ani těch běženců? Neměli bychom zpátky vyhnat spíš USA, které škodí Evropě na nejrůznější způsob?

 • PPK • 21. června 2015

  @Beda – imho páni dana a leho pilně a iniciativně plní úkoly mediálních posunovačů Overtonových oken v informačním prostoru OM. Eo ipso, OM pravděpodobně není tak nedůležitým webem, jak by se na první pohled mohlo zdát. :-)

 • Bety • 21. června 2015

  PPK napsal
  Myšlenky dobra však na potlačení zla nestačí, dobro se bez násilí na škůdcích a jimi živených parazitech neprosadí. Osvícení vůdci dobra proto musí být stratégy a organizátory.

  PPK, Chtěla jsem napsat něco podobného vašemu shrnutí, ale vy jste to vyjádřil lépe.Jenom nevím, kde ty osvícené vůdce vzít.Z těch současných evropsko-amerických lídrů to není ani jeden. Kdyby tak bylo možné pochytat všechny ty z toho O,O1 procenta nejbohatších a nejvlivnějších hajzlů , zavřít je někam a zahodit klíč, to by celému lidstvu zatraceně prospělo.
  Dana- pokud je mi známo, tak se SSSR v Afghánistánu pokusil zasáhnout na přímou /a několikrát opakovanou/ žádost legální afghánské vlády, a to až poté, kdy se Amerikou vyprovokovaný džihád začal přelévat přes jejich hranice. Pokud by USA nesehnalo a nevyzbrojilo Usámu a podobné žoldáky , byl by tam už dávno klid. Vaši američtí lídři to nejen přiznali, ale ještě se svým „úspěchem“ chlubili, jako např. Brzezinski. Tak co kdybyste už jednou konečně sklapli. Tady vám na ty vaše „úvahy“ , že za vše mohou muslimové stejně nikdo nenaletí.

 • Dana • 21. června 2015

  Ja nikoho nepresvedcuji, staram se o svoji bezpecnost a vy si to v Evrope zaridte jak chcete.
  Klidne hazejte vinu na Americany, vystupte z NATO a spojte se Ruskem. C o ja s tim ? I v Rusku probiha pliziva islamisace, ale Rusko by se s islamskymi radikaly tak nepatlalo jako Amerika a tak budete muset bojovat a ne jen klabosit.
  Mimotoho, castecne by se vyresilo i lidske premnozeni….

 • abx • 21. června 2015

  pliziva islamizace v Rusku? asi tazko. islamizacia je mozna len tam, kde vladnu multikulti, gender ideologia a obdobne americke vynalezy plus drogy, LSD, Hollywood, atd. kde su tradicne hodnoty – tam Islam nema sancu…