Diskuze k článku


  • PPK • 5. dubna 2018

    Každá akce vyvolává reakci. Jak komedie se Skřípalem a hromadná poslušnost ostatních „přátel USA“ ve vyhazování diplomatů, tak i nátlak na vydání ruského občana Nikulina a jeho odvoz do USA, to jsou jen křečovité pokusy o asymetrickou odpověď korporátních us-neokonů na projev Putina před další vítěznou prezidentskou volbou, plus řeč o nových ruských zbraních a reakce Západu na současný debakl v Sýrii. Američané a jejich poskoci zkrátka potřebují obnovit prestiž alespoň mediálně, když už se to politicky, vojensky ani ekonomicky nedaří.

    A to bičování nepřátelství Západu proti Rusku, co to je? Nic víc, než tiché přiznání, že s Ruskem se musí ve světě už opět vážně počítat jako se skutečnou velmocí, nikoliv jako s někdejší bezbrannou a rozvrácenou jelcinovskou neo-kolonií, připravenou k územnímu a nerostně zdrojovému rozebrání cizími zájemci. Svět je dnes už jiný a neokons v USA se budou muset s tímto faktem smířit a jednoho dne už konečně přestat s trapně jalovým mediálním rámusem a bušením do diplomatických válečných bubnů. Zkrátka, spolek části průmyslových velmocí a majitelů globálních energetických zdrojů to už pochopil, že kovboj za Alantikem je dnes ekonomicky velmi nemocný a finančně zadlužený muž.

    No a ty pokusy o pomníčky fašistickým útočníkům z 2WW? A ty sabotáže proti životům ruských dětí v obchodních domech? Inu, někteří trollové si sice tiše přejí, aby tomu tak dál bylo trvale, ale na budoucí realitě života Ruska to nic beztak nezmění. Ona je vždy bližší košile než kabát a Evropa ví, že bez ruského plynu se hned tak neobejde. A tak agenti alespoň vraždí děti v obchoďácích, aby ru. i cz. trollové měli o čem s tichou radostí na internetu psát. Leč všeho do času, kolo dějin zastavit nelze. Jenže, restart Systému potřebuje válku a tak se na tom pořád pracuje.

  • Go • 5. dubna 2018

    Hitler a Nemecko. Koukal jsme na takovou tu interaktivni mapu a asi spravne udelana, protoze ukazovala vtsinou to, co ja teda i kde kdo vi. Neco jsem nevedel. Proc to pisu ? Protoze na te mapce bylo docela hezky videt, ze solidnim snad agresorem, ci statem, ktery projevoval docela zivy zajem na zvetsovani sveho uzemi, nad kterem chce mit vliv bylo pred ww2 Polsko. Nejak mne to driv napadlo, nenapadlo. A je v nich asi nejak zarrana porad ta snaha mit risi od Baltu k Cernemu mori :) Pozor, proti Polakum nic nemam, moje babicka byla Polka.