Jak je to možné?

Jak je možné, že stát, který v poválečné historii rozpoutal a vede vede nejvíc válek, je považován za synonymum mírové politiky a jeho představitel dostal Nobelovu cenu za mír?

Jak je možné, že stát, který opakovaně porušuje mezinárodní právo, je považován za arbitra v dodržování mezinárodního práva?

Jak je možné, že stát, který od konce druhé světové války nejvíc používal zbraně hromadného ničení a masově vraždil obyvatele jiných států, rozvracel jiné státy, posílal jejich obyvatele do bídy, násilí a emigrace, je považován za symbol humanity?

Jak je možné, že stát, který opakovaně lhal a prokazatelně podváděl při uvádění celých zemí a regionů do válek, násilí a nestability, je považován za symbol pravdomluvnosti?

Jak je možné, že stát, ve kterém po desítky let vládnou korporace, oligarchové a legalizovaná korupce, je považován za symbol vlády lidu, tedy demokracie?

Jak je možné, že stát, který špicluje své obyvatele i obyvatele jiných zemí, znemožňuje jiným zemím vybrat si svobodně měnu, ve které budou obchodovat a svoji politickou budoucnost, unáší obyvatele jiných států a mučí je bez možnosti soudu na utajených místech,  je považován za symbol svobody?

Jak je možné, že stát, ze kterého vzešly ekonomické krize a podvodné tržní turbulence otřásající světovou ekonomikou, určuje pravidla světové ekonomiky?

Jak je možné, že stát, který vytvořil a podporoval fenomén islámského transnacionálního terorismu a sám se chová jako největší světový terorista, vydírá a zastrašuje, případně vojensky napadá jiné země kvůli svým politickým zájmům, je považován za hlavního protagonistu protiteroristického boje?

Jak je možné, že stát, který opakovaně podporoval fašisty a fašistické převraty v různých zemích, je považován za symbol protifašistického boje, lidských práv a humanity?

Cožpak se všichni politici takzvané civilizované a vyspělé části světa úplně zbláznili, když to dopustí?

20
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
20 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Autoři komentářů
Bédar.m.peter.SioPetrpavel Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Oldthinker
Člen

War is peace.
Freedom is slavery.
IGNORANCE IS STRENGTH!

Nezbláznili, Béďo. Konají v souladu s direktivami Minitrue. Pějí píseň toho, koho chléb jedí. Dnes mnohem víc než kdy dřív.

PB
Člen
PB

Asi to to tak nebude. Oni nejedí jejich chleba. Ten chleba je náš. Oni se chovají jen jako místodržící z vůle pána. Oni se musí mocipánům zavděčit, aby nás mohli držet pod krkem a musí odvést požadované výpalné.

Honza999
Člen
Honza999

PB

Ten chleba již dávno není náš. Opravdu již patí jim, naši „páni“ ho dokázali prodat a teď jsou správci tohoto majetku v cizích službách.

Kdyby nás rabovali naši páni, jak říkáš, odváděli by výpalné – jenže výpalné bývá jen menší část zisku. Oni ale odvádějí zisk téměř všechen a dostávají menší část zisku jako „správečné“…

lubos
Člen
lubos

Odpověď na to, jak je toto vše možné, je velmi jednoduchá. Předně se ta otázka týká nás zde, na Západě, ne Asie, ne Ruska, ne Afriky, ale vlastně ani ne lidí, žijících na území ameriky a EU. Nikdo, krom zasvěcenců v USA, EU a několika málo spojenců, nepovažuje ameriku za celý svět. Amerika a EU přece není celý svět! Je to přeci jen pouhý svět ameriky a EU, kde se podařilo využívat médií a politiků k ovlivňování veřejného mínění, kteří ovšem nepracují v zájmu svých vlastních národů, ale jen pro elitářskou myšlenku jednoho státu, jedné moci, jedné banky, jednoho „práva“,… Číst vice »

Alice
Člen
Alice

Odpovědět neumím Bédo, ale připomnělo mi to jiné otázky, související – od Jiřího Žáčka:
Kolik obelhaných je zapotřebí pro vítězství pravdy?
Kolik zbídačelých je zapotřebí pro vítězství spravedlnosti?
Kolik zotročených je zapotřebí pro vítězství svobody?
Kolik umučených je zapotřebí k vítězství lásky k bližnímu?

Nejspíš to tedy bude v nás, že proti tomu nic neděláme, jen je nás pořád málo.

Přeji Vám i všem diskutujícím pěkné a klidné vánoční svátky a v příštím roce zdraví, štěstí a mír pro všechny. Alice

Béda
Člen
Béda

Alice,

i já vám a všemu zdejšímu „osazenstvu“ přeji krásné svátky, hodně zdraví a aby nezvítezila spekulace, lichva, podvod a válka.

trackback

[…] Zdroj: Jak je to možné? | Outsider Media. […]

Antikapitalista
Člen
Antikapitalista

Ještě za „totality“ jsme se učili, že imperialismus je nejvyšším stádiem kapitalismu. Dnes můžeme s jistotou tvrdit, že se nacházíme ve stádiu kapitalistického imperialismu. Situace, kdy silnější kapitalista si dovolují usilovat o zábor území slabšího kvůli jeho surovinovému bohatství a k tomu použít jakýchkoliv zločinných prostředků, třeba i „humanitárního bombardování“. V roli uzurpátora je lze dnes s jistotou prohlásit, že tím agresivním zločincem s podporou pohrobků fašismu na Ukrajině je USA a jejich loutková EU. USA go home!!!!

Petrpavel
Člen
Petrpavel

K Alici a Antikapitalistovi není co dodávat. Je tam všechno. I ta všudypřítomná beznaděj a marnost znalých, slušných a poctivých. Je nás málo …
Hezké svátky vánoční všem!
P.S. Budou, díky rodině. Ne díky naší společnosti.

peter.
Člen

Toto asi v telke neuvidíme :
https://www.youtube.com/watch?v=fCvyjF4qe9g

peter.
Člen
peter.
Člen

Tak na toto sa teším.Eurokomisia chce zvolať v budúcom roku darcovskú konferenciu pre Ukrajinu a už teraz spolu s USA, agresívnym a hulvátskym spôsobom tlačia na Rusko,že sa jej má zúčastniť a vlastne zachrániť Ukrajinu pred bankrotom.Donorskú konferenciu teda zvolávajú,ale Juncker už dopredu vyhlásil,že EU peniaze na tento účel nemá.USA tiež odmietajú zafinancovať straty ktoré vlastne spôsobili same.Jediným štátom ktorý pomôcť Ukrajine môže,je Rusko.Lenže :
http://politikus.ru/v-rossii/38855-lavrov-rossiya-uzhe-pomogala-ukraine-teper-ochered-zapada.html
Takže som zvedavý,ako to nakoniec dopadne a či Rusko pomôže,alebo odolá tlaku EU a USA.

peter.
Člen
Sio
Člen
Sio

Koho vlastně Zeman pozval? Něco o objektivitě ČT. Viz video v článku.
http://aeronet.cz/news/jak-moc-je-spatny-milos-zeman/

peter.
Člen

Však je to také ľahké!Najväčším a neodpustiteľným hriechom vašeho p.prezidenta je to,že bol zvolený v priamej voľbe a zapálil v občanoch iskričku nádeje,že v ČR by raz mohla vzniknúť taká forma vládnutia,ktorá aj keby nenapĺňala význam slova demokracia,tak by sa k nej mohla aspoň priblížiť.Všetky tie ostatné veci kvôli ktorým je kritizovaný,sú len obyčajné pussy-zámienky.
p.Zeman je bezosporu múdry chlap,tak buďte radi,že máte jeho za prezidenta a nie nejakého degeneráta,ktorý ani nie je Čechom.

r.m.
Člen
r.m.

Debilovy zápisky (autor pracoval v ČT a je žid)
http://eretz.cz/2014/12/o-betlemu-jinak-nez-ministr-zaoralek/#more-30434

Béda
Člen
Béda

Z britského vánočního mainstreamu. Je neuvěřitelné co dokáže zplodit Brity placený „nezávislý“ analytik Dolejší. http://www.blisty.cz/art/75926.html

Kosovský, osetský a ukrajinský konflikt podle něj asi vyvolali Rusové. Zajímavé, že ve všech zmíněných případech ještě před jejich vypuknutím buďto existovaly v nejmenované „nejdemokratičtější“ zemi světa buďto plány iniciace konfliktu anebo její politické celebrity pobesedovali, případně podpořili budoucí konflikt. Rusové se rozšířili až na samotnou hranici NATO a dovolili si referendem „okupovat“ po převratu spuštěném Američany v Kyjevě ruskojazyčnou část Ukrajiny. Krymští obyvatelé dodnes akt této „okupace“ slaví.