Diskuze k článku


 • lomikel • 31. července 2015

  tak vy si stane nedate pokoj s tim vymrenim. Takze znova, demograficka krivka jde do prd** protoze po 89 jsou ekonimicke podminky pro porizeni si a vychovu deti stale zhrosovany – zamerne vladami teto zeme. Dale proto ze je zdel tlacen liberalni koncept destruujici tradicni (teda ze jako muz, zena a deti) a propaguje se kdejaka prasecina, krome toho se propaguje byt sinle a uzivat si a na deti si vyprdnout uplne.

  Jak z toho ven ? podpora rodin ktere maji vice deti tak aby zena nebyla nucene jit do prace prilis brzy, zajisteni skolek tak aby nebylo treba davat deti do drahych soukromich, podpora tradicni rodiny, deprogramovani runzych sra*** ktere k nam natlacili neoliberalove a neolevicaci (jako jste vy).

  Vase reseni ze misto puvodnich obyvatel, ktere nechame dal v ekonomickem srabu a pod ideologicym ousobenim vasich pravych a levych kolegu, sem nechame privest chovne lidi od jinud, kterym dame prilezitos se za statni penize mnozit, je navod na genicidu.

 • fajt • 31. července 2015

  to je problém, který za stávajícího nastavení nemá řešení, na změnu parametrů, které by aspoň částečně dopomohly k zastavení hrozivého demografického propadu a k nějaké vyrovnané bilanci zdejší osazenstvo už prostě nemá potenciál ( tohle se mělo řešit před léty, dnes to lze tak maximálně pozorovat ). Další věcí také je, jak veliký propad v počtu nativního obyvatelstva v kokotlině ve skutečnosti je, protože tyto statistiky vedou organizace, které s daty pracují velmi podivně, takže lze klidně i říci, že skutečný stav této problematiky může být daleko tragičtější ( do toho velmi špatné a účelové vedení počtu obyvatel tř. na komunální úrovni, z důvodů získání různých státních a evropských dotací, které nikdo neprověřuje, protože je to velmi citlivá politická otázka – takže města si běžně navyšují počty obyvatel, aby nepřišla o pravidelný zdroj svých příjmů, které mohou lehce rozebrat ). ..)

 • lomikel • 31. července 2015

  fait – zkuste nejak rozvest jak jste dosel k tomu ze neni ten potencial, jo ? ono kdy se pres 20 let pracuje na tom aby lide nemeli deti tak to za rok nezlomite. reknem 5-10 let je doba na zvraceni trendu. K tomu ale nejspise nedojde protoze pravoleva fronta snazici se tenhle narod a stat rozlozit k tomu neda sanci, dekujeme Stane!

  doporucuji se podivat na rusko a jeho demograficky vyvoj v poslednich 20 letech.
  je to ciste o podminkach materilanich i ideovych. Pak prijde Stan, vyplisni nas ze malo su*** bez kondomu a prinese super levicove reseni – dovezem su*** co to budou delat za nas.

  Stane chcete prebrat ksefty Culikovi ?

 • Ladys • 31. července 2015

  Tak lomikel už mne předběhl. A navíc, i přesto, když tady bude invaze milionů uprchlíků, tak při té znepokojující demografické křivce nevymřeme? Vymřeme, a ještě rychleji, bude nám pomoženo, ať už přímo a nebo přes totální ekonomický rozvrat, ono totiž napasovat středověk na dnešní obyvatelstvo znamená jeho zaručenou likvidaci . Pokud tedy Stan nebere vymření jako vymření obecné lidské populace na našem území a ne jako vymření Čechů, Moravanů a Slezanů, tedy nás (a to předpokládám, že tím vymřeme MY, nemyslí). Takže Stane, ne že nevymřeme, ale vymřeme stejně, ještě rychleji a na našem historickém území se zabydlí islám se vším všudy, což bude mít (pro nás, tedy možná ty poslední zbytky) nedozírné následky, stačí se podívat jak se žije tam, kde vždy islám byl i tam kde se začíná etablovat ve větším…Francie, Německo atd.
  To všechno se stane, pokud se ovšem nezmění politika státu vůči mladým rodinám…atd, nebudu již opakovat lomikela a samozřejmě imigrační politika. Stane, tímto článkem jste se (alespoň pro mne) zařadil s konečnou platností do skupiny naivních pravdoláskařů, bez jakéhokoliv smyslu pro sebezáchovu.

 • fajt • 31. července 2015

  lomikel napsal

  fait – zkuste nejak rozvest jak jste dosel k tomu ze neni ten potencial, jo ? ono kdy se pres 20 let pracuje na tom aby lide nemeli deti tak to za rok nezlomite. reknem 5-10 let je doba na zvraceni trendu. K tomu ale nejspise nedojde protoze pravoleva fronta snazici se tenhle narod a stat rozlozit k tomu neda sanci, dekujeme Stane!

  doporucuji se podivat na rusko a jeho demograficky vyvoj v poslednich 20 letech.
  je to ciste o podminkach materilanich i ideovych. Pak prijde Stan, vyplisni nas ze malo su*** bez kondomu a prinese super levicove reseni – dovezem su*** co to budou delat za nas.

  Stane chcete prebrat ksefty Culikovi ?

  pokud máte trochu rozumu ( a selský vám k tomu bohatě stačí), tak přeci nebudete plodit své potomky jako králik v banánové kolonii, kterou se snaží protektor z poza moře ještě proměnit na úsporný koncentrák, gor když se ze zdejší servisních jelit staly výstavní prostitutky se sado-maso sklony, ne – v tomto prostředí by jste mentálně musel spadnout na jistou úroveň, aby jste následky svého sexu přestal celkově řešit, krom toho morálku by jste měl v tomto stavu taky na háku a tak by se vám i libido lehce vrátilo ( věk tady nehraje roli), jenom jestli by Evropa byla i k vám tak štědrá, jak to dělá k méně zodpovědným lidem ( páč ti se do ničeho zásadního neserou ) v kokotlině.

  V Rusku přišel k moci maník, který pochopil, že vlastní národ ke svým cílům a úspěchům potřebuje a tak se o něj i začal starat – to ale čezku vůbec nehrozí, tady si potomci husitů a všelijakých národních obroditelů se svým vlastním osudem už nějaké století nemohou dělat, dle svého vlastního uváženi a ku prospěchu národa, vůbec nic – no a kde jste vyčetl, že po vás Stan chce, aby jste si ze svého ptáka při každé erekci sundával gumu, a nebo že nás dotlačení imigranti na tuty spasí mi je tedy taky záhadou. ..)

 • Alena • 31. července 2015

  chtělo by to podívat se do Ruska, jak se tam žije a jak se vypořádávají sami mezi sebou. Vždyť v tomto společenství multikulturním žije dle pana Krejčího 10 dalších národů, které mají více než 1 mil. obyvatel.
  Pokud by v tomto mnohočetném národě někdo vydával časopis zesměšňující jiné náboženství, nedovolili by mu něco takového.
  Dále nevím o tom, že by Islamisté v Rusku přikazovali ženám jinak se oblíkat a zahalovat si tváře.
  Na Vašem komentáři , pane Stane , je jedna nepravda
  …….V zemích koruny české máme takový zvláštní mechanismus chování. Mohli bychom ho popsat jako soužití/zvaní – tolerance/obdiv – nespokojenost/ohýbání hřbetů – útlak/nenávist – vraždění/vyhánění. Tímto kafemlejnkem už byli v minulosti prohnáni (v abecedním pořádku):……..
  a vyjmenováváte tam různé náboženské skupiny a národy.
  Vy tam mluvíte o těch, kdo v našem národě žili a náš národ měl s nimi špatné zkušenosti. Proti přistěhovalecká nálada neútočí na současné Islamisty žijící zde, ale na dnešní a budoucí přistěhovaleckou vlnu. V tom je velký rozdíl. Můžeme pozorovat, co se děje v Paříži, v Londýně a dalších místech s velkou koncentrací Islamistů. Pokud mi předložíte jeden jediný poznatek, jak Islamisté obohacují evropské národy, kultivují je , jaký mají pozitivní vztah k evropským ženám, budu Vám vděčna.
  Tento národ nemá už ani právo vybrat si ke společnému soužití ten národ či náboženství, které je mu blízké? Nebo i toto nazýváte rasismem?
  Takže se skloníme před rozhodnutím komise EU a přijmeme ,koho nám přidělí, mimo 10- ti násobného počtu nelegálních imigrantů. Pak to ale není demokracie, ale diktát

 • Alena • 31. července 2015

  ještě jedna poznámka- pokud v budoucnosti na tomto území dojde k jakýmkoliv nepokojům mezi domorodci a přistěhovalci, nemůže vláda a sluníčkáři obvinit Čechy z rasismu. Důvod je prostý- nechtěli jsme tady násilnou přistěhovaleckou vlnu a svým odporem jsme Vás varovali dopředu. Vy jste ovšem hlas národa, jako vždy, ignorovali. Pak padne veškerá vina NA VÁS

 • hudryper • 31. července 2015

  Demografické výkyvy v této zemi mají zhruba podobnou amplitudu jako výkyvy politické. Sám jsem byl dítětem chtěným a narozeným v manželství do značné míry i proto,že se mou očekávanou existencí moji rodiče vyhnou totálnímu nasazení v Říši. Poválečný demografický boom přišel bez
  ohledu na hospodářskou mizérii s potravinovými lístky a rozbujeným černým trhem s cenami bez
  hodnotových vazeb s příjmy obyčejných lidí. Náhle nebylo dost škol ani kantorů,vyučovalo se na směny atd.Po únoru 48 doslo k dalšímu poklesu porodnosti. Studená válka vně i uvnitř státu, špionománie jako reakce na nepřátelské aktivity ze zahraničí obou světových stran nedávaly lidem příliš optimismu k tomu,aby měli více než 2 děti a tím si snížili osobní úroveň spotřeby.
  Režim alarmoval obyvatelstvo , upravil ceny dětského oblečení a jídla ,dekoroval jakousi paní,jež přivedla na svět 19 dětí a společně s manželem se zavázala,že k nějakému výročí bude i dvacáté.
  Dokonce stát zakazoval mladým lidem,kteří měli tu smůlu a vyrostli v zemědělských rodinách,aby se mohli odstěhovat do města,či aby mohli vůbec studovat,protože je strana a vláda potřebovala ve stájích a na polích. Přišla šedesátá léta a s nimi všeobecné uvolnění společenské nedůvěry v život,
  který lidi očekává,sexuální revoluce a zase bylo na chvíli po starostech s vymíráním. Srpen 68 tuto etapu ukončil a zase spousta mladých lidí,kteří neemigrovali, v následujících létech děti nemělo.
  Až s odstupem 5 let zase strana a vláda zlepšila do té doby opravdu minimální pomoc rodinám s
  dětmi a nastal boom Husákových dětí,dnešní střední generace. Další prudký demografický pád
  následoval s menším zpožděním po instalaci zlatého telete Václavem Klause a spol. vyvoláváním sobectví,bezohlednosti,volným prodejem drog a stále větší závislosti mladých ..

 • abx • 31. července 2015

  celkom dobre spracovany clanok s mnozstvom pramenov, ktory sa vsak myli vo viacerych bodoch. lebo problem je v niecom inom ako „vo vymierani obyvatelstva“, presnejsie povedane, problem je v neochote plodit potomkov a starat sa o nich. to je vec, pohlad, ktoru prinasa bezbrehy konzumny kapitalismus – ja, jenom ja, v prvni rade ja (inaksie sucast prisahy slobodomurarov). imigranti mozu pravdaze zachranit tunajsiu populaciu ale nie plodenim deti, ale ovplyvnenim tunajsej konzumnej kultury, jej preoorientovanim nie na konzum, ale na tvorbu hodnot. utecenci z islamskych statov su silne orientovani na rodinu, odmietaju LGBTI – to su dve veci, ktorte mozu byt prinosom. odmietaju vsetko, co prichadza z Ameriky, Shapiro pre nich nie je ziadna autorita – co by bolo tiez prinosom. nedaju si skakat po hlave, ked treba idu demonstrovat – dalsia pozitivna vec. ze veria v Allaha a trikrat denne ho vzyvaju je prinos velmi sporny. ich pracovna moralna a zrucnost nie je ktovieaka s vynimkou syrcanov. vznika logicka otazka, ci to vsetko co mozu pripadni imigranti dat tunajsej pospolitosti nie je mozne ziskat aj inym sposobom…

 • hudryper • 31. července 2015

  …na jejich konzumaci. Nějak zpočátku skoro nikomu nepřišlo divné,že se sex začíná stále častěji odehrávat bez erotiky,že se jeho všudypřítomnou demonstrací stal dokonce náplní politické strany
  a jejího guru Uzla,až došlo k poznání,že stále větší a hrozivější podíl mladých mužů nemá schopnost oplodnit ženu. Do toho stále se prohlubující starosti o zaměstnání,kdy mladé ženy si
  dávaly zatraceně velký pozor na to,aby si svým těhotenstvím nepřivodily konec výhod ze svého ženství a s dětmi i konec tak slibně se vyvíjejících kariér. A pak přišel velký podraz na dosud dost bezstarostné lidičky. “ Moderní člověk nešetří, moderní člověk si půjčí a užívá dokud je mladý…“
  “ v západních společnostech je podíl úvěrů mezi obyvateli na podstatně vyšší úrovni než u nás“…
  hlaholil čerstvě inaugurovaný prezident Klaus z hradu.Bohuš Sobotka neměl o financích ani páru,
  ale na ministra financi si snadno troufnul,když měl tak skvělého poradce v Kalouskovi ,předsedovi rozpočtového výboru parlametu ! Rázem jsme se stali světovým eldorádem lichvářů celé Evropy ,
  hazard se stal hlavním odvětvím a nebylo hospody bez křiklavého čísla tam nabízeného jackpottu.
  Pak přišla vláda noci dlouhých nožů a hesel “ Es kommt der Tag“,otřesné zákony o exekutorech a
  s nimi spolupracujícími právníky a statisíce,dnes už milion a více ožebračených rodin. Nepomohlo už ani to,jak za Paroubka náhle bylo možné skutečně podporovat mladé matky,ať už vdané, nebo
  i samoživitelky. Neustále se zvyšující tlak na intenzitu pracovního výkonu,rostoucí ceny a touha po
  materiálním komfortu rovněž nepřispívá k vzniku větší rodiny. Máme dnes spoustu jedináčků v
  produktivním věku v mamahotelu, mají drahá auta,létají se nudit do karibiku – ale děti opravdu
  jen pomálu. Vymíráme na hloupé sobectví,na absenci skutečné lásky.

 • Martin (už bez taky m) • 31. července 2015

  hudryper:
  naprosto souhlas.

 • fajt • 31. července 2015

  Martin (už bez taky m) napsal
  Vymíráme na hloupé sobectví,na absenci skutečné lásky.

  tedy, když jste se tak hezky rozepsal o všech dějinných událostech, které čechy ( a češky) nutily se chovat ( pro všechny dané okolnosti ) pragmaticky a racionálně, musím jenom konstatovat – to je ale výsledný matroš. ..)

 • Georgius z Raduně • 31. července 2015

  Stane, když uvážím, že – podle reakcí mých spoluobčanů i na jiných stránkách – naprostá většina z nás tady imigranty s jinou kulturou zásadně odmítá a tudíž nechce, pak je tento Váš článek trapně zbytečný. Ovšem klidně pokračujte, pokud je Vaším cílem, aby se to odmítání změnilo v nenávist proti Vám podobným.

 • Vlastimil • 31. července 2015

  Není to s námi zas až tak špatné, pokud mohu soudit podle diskuse. Dokážeme, alespoň někteří, diskutovat a prezentovat názor bez urážek a napadání druhého. Věcně argumentujeme. Zda vymřeme nebo ne, to do značné míry závisí na tom jaké „svobody“ a sociální jistoty nám budou povoleny zvenčí. Za masivní podpory těch, kteří u nás vládnou a nejsou schopni ničeho jiného, než s kýmsi kolaborovat.

 • fajt • 31. července 2015

  sladkým ignorováním problému prostě potíž sama od sebe nezmizí, to jaksi takhle nefunguje – češi vymřou, to je docela velmi reálná věc, imigranti je mohou nahradit, to je taky fakt – ale to už tady nebude čezko, ale úplně něco jiného – je to taky modus operandi ( a velmi prověřený ) současné velmoci, která tímto způsobem vyřešila svůj problém na prvotním dobytém území, účinná obrana proti tomuto procesu je otevřený boj, na který ale místní obyvatelstvo už nemá. ..)

 • Ladys • 31. července 2015

  „Vymíráme na hloupé sobectví a na absenci skutečné lásky.“
  Takže cikáni, černoši….atd (se svou populační explozí), nejsou sobečtí a spojuje je skutečná láska :-) No, myslím že ten problém bude poněkud širší. Nyní nás má obohatit jih, otázka zní obohatil nás před 26 lety západ, nebo imigrace cikánů ze Slovenska? Spíš mám pocit, že vždy když nás někdo „obohatí“, tak je to pravidelně ve svém důsledku velký pr..ser.
  Nehledě na to, stalo by se něco, kdyby na našem území bylo místo nás 10 milionů Čechů, Moravanů a Slezanů jenom 7 milionů, nebo 5 milionů? Bylo by méně jídla, práce, prostoru?

 • vittta • 31. července 2015

  No vida…tak Stan píše mimo jiné:
  „Cizinci (a už vůbec ne ti muslimského původu) v ČR nejsou podstatný problém, a ještě dlouho nebudou. “
  ——
  Tak sláva, bál jsem se zbytečně.
  Připomělo mi to jeden ještě známější proslov, který začínal zhruba takto:
  “ Budou vás strašit nezaměstnaností…………..“
  ——
  Také vizionář, pojmenovali po něm letiště a nadaci a mnoho náměstí.
  O demografickém vývoji už tady psali jiní, jsou to jen komické lži, protože těch 1,3 dítěte na ženu, pokud je to vůbec pravda- evidentně bohatě stačí.
  Nevymíráme ani trochu a pokud, pak jen trochu, je nás nějak 10,5 milionů a je tady 0,5 milionu cizinců.
  To by mi měl nějaký graf ukázat, jak je to možné, protože kolem těch 10 milionů je nás už NEJMÉNĚ od rozdělení federace.
  Kdybych byla jako „někteří“ tady, třeba bych se zajímal, v čím žoldu vlastně píšete.
  Néé, nemyslím si,to, tak blbej nejsem ne každý, kdo razí mainstreamový názor musí pracovat v něčím žoldu, lidé mají názory různé.
  Ale jednu věc vím jistě.
  Pokud by počet Čechů klesl z těch 10 milinů během 10 let na milinů 9, nebyla by nezaměstnanost, klesly by ceny nemovitostí a developeři by přestali drancovat krajinu, snížila by se egologická zátěž a země by se mohla konslolidovat vnitřně, v klidu zpepšit systém vzdělávání, zdravotnictví atd..atd..
  Jenže to je právě to.
  Těm koroporátním fašounům se právě tohle nelíbí.
  Potřebují více a více lidí, aby byla větší a větší spotřeba, větší vnitřní i vnější tlak na bydlení, na vydírání zaměstnaců, OSVČ, učitelů atd, atd..aby prostě byla nezaměstnost a nedostak místa na všechno.
  Jen názor, ne svatá pravda, a jak jsem k němu dospěl?
  Inu, pozoruji svět kolem sebe a nečerpám z debilních grafů a děsivých zpráv.

 • niky • 31. července 2015

  Georgius z Raduně…. dá se říci , naprostý souhlas! Každý sluníčkář bojující za invazní armádu muslimů je vlastně vlastizrádce. Kdo je zaměstná, myslím ty , kteří se budou chtít přizpůsobit? Práce bude čím dál tím méně kvůli nastupující automatizaci výroby, takže to málo lidí co jí bude mít, bude živit spoustu nemakačenků z Afriky kteří se na práci neumí ani podívat. Strašně se mi líbí tyto knížecí rady rychlofilosofů a absolventů různých rychlokursů na vysokých školách
  samý sociolog, politolog který neví o skutečném životě nic a v životě nic skutečného neudělal a jen se živí kecama.

 • vittta • 31. července 2015

  Fajte, Češi nevymřou.
  Je to blbost jako kráva.
  Stačí malá státní pobídka, a bude zase dětí jako smetí.
  Ale taková pobídka se musí promyslet, abychom pak něměli dětí jako smetí a 10 dohromady by dalo IQ130.
  Ale i tyhle děti jsou zdrojem obrovských zisků.
  Organizací, které se z nějakého nepochopitelného důvodu jmenují neziskové.
  Obchodníci s bídou potřebují…bídu.
  A bída bude, když bude hodně nezaměstnaných, líných, hloupých a státem živených.

 • fajt • 31. července 2015

  vittta napsal

  Fajte, Češi nevymřou.
  Je to blbost jako kráva.
  Stačí malá státní pobídka, a bude zase dětí jako smetí.
  Ale taková pobídka se musí promyslet, abychom pak něměli dětí jako smetí a 10 dohromady by dalo IQ130.
  Ale i tyhle děti jsou zdrojem obrovských zisků.
  Organizací, které se z nějakého nepochopitelného důvodu jmenují neziskové.
  Obchodníci s bídou potřebují…bídu.
  A bída bude, když bude hodně nezaměstnaných, líných, hloupých a státem živených.

  takže tady budeme mí zase sociální inženýrství, které bude na hony vzdáleno důstojné existenci – ale já si myslím, že žádná zásadní státní pobídka nepřijde, není to zájmu vlastníku čezka, tedy češi to v podstatě mají spočítané. ..)

 • Amenre • 31. července 2015

  Lomikel to napsal velmi dobre. Hudryper tez.

  Zoufali pravdolaskari se zasekli na tezko dolozitelnem tvrzeni, ze par cernych zvrati umirani naroda a nastartuji rust HDP. Ty kraso, to je dobry matros na cem ujizdeji.

  Ja byval hodne multikulti jeste pomerne nedavno. Nevidim na multikulti nic spatneho, pokud jsou jasne definovana pravidla dodrzovana obema stranama.
  Klidne at si jich sem prijde 100.000, ale co tu budou delat ? Praci nenajdou, uz jen z duvodu, ze i Vietnamec a Ukr umi lip cesky nez oni. Nehlede o pracovni moralce – ta , kdyby byla uzasna, tak uz davno Zapad presunul tovarny do Afriky.
  Takze je budu platit ( i ) ja, ze svych dani. Na takovou multikulti se muzu z vysoka vysrat.

 • Alena • 31. července 2015

  pane fajt, máme oba něco společného. Vy jste pesimista, já také. Když čtu Vaše komentáře, je to k nepřekonání. Přání je otcem myšlenky. Na to nezapomínejte, že svým myšlením ovlivňujete budoucnost

 • vittta • 31. července 2015

  Důstojná existence je jako co, Fajte?
  Myslíte, že státní pobídka nepřijde, a že vymřeme a používáte výraz Čezko.
  Hustý.
  Tak to jsme tedy v prdeli.
  Já nevím, co bude, ti ví možná Stan nebo Čulík nebo tihle lidé.
  Ale je tady ta možnost, nejen brát tisíce a tisíce migrantů a nějakým zahadným způsobem z nich vyrábět Čechy.
  Já v nás věřím, v naší schopnost přežít.
  Kdybychom jí neměli, dávno tady nejsme, jako tako nejsou Lužičtí Srbové…
  Ať si vymřou jiní, MY se z toho vylížeme, fajtům navzdory!

 • vittta • 31. července 2015

  Vydržíme, Aleno, že jo.
  Prostě vydržíme, a moje děti k tomu vychovávám a vychovám!

 • Stan • 31. července 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Ovšem klidně pokračujte, pokud je Vaším cílem, aby se to odmítání změnilo v nenávist proti Vám podobným.

  O té nenávisti, která už tady reálně je, je celý můj článek. A o tom, že nenávist není řešení, protože vede ke smutným koncům. K čemu nám bude oplocené profízlované a nesvobodné „etnicky čisté“ Česko?

  Většina z vás mě kritizuje za něco, co jsem nikdy nenapsal. Tvrdím jenom, že zapřahujeme koně za vůz. Pokud vyřešíme kolosální problémy tohoto státu spočívající v jeho neokoloniálním statusu, rozsáhlé korupci a stále rostoucí nesouměřitelnosti šancí na spokojený život u různých skupin obyvatelstva, tak zjistíme, že cizinci a přistěhovalectví jsou marginální a snadné řešitelné problémy. Pokud ne, uděláme si tady z toho fašistické peklo.

  Jak si například myslíte, že vznikl problém „Kosovo“? Majorita měla nízkou porodnost a v okamžiku, kdy se z ní stala minorita, začaly etnické čistky. Demografie je sviňa, a ne že ne. Podívejte se, jak vypadá Pobaltí nebo Ukrajina. A podívejte se na jejich statistiky plodnosti, vystěhovalectví a počtu obyvatel.

  Těch půl milionu cizinců už tady celkem bez problémů žije. Chcete je (společně s lidmi, kteří se jich zastanou) vyhnat, nebo radši vyvraždit? S tou etnickou čistotou Čechů je to taky všelijaké – viz http://zpravy.aktualne.cz/potvrzeno-vetsina-cechu-nejsou-cesi/r~i:article:446551/. A o evropských hodnotách, které bráníme proti „barbarům z Jihu“, bych se od českých hurávlastenců taky rád něco dozvěděl – konzumerismus, agresivita, LGBT, juvenilní justice, pornografie, drogy?

 • fajt • 31. července 2015

  Amenre napsal

  Lomikel to napsal velmi dobre. Hudryper tez.

  Zoufali pravdolaskari se zasekli na tezko dolozitelnem tvrzeni, ze par cernych zvrati umirani naroda a nastartuji rust HDP. Ty kraso, to je dobry matros na cem ujizdeji.

  Ja byval hodne multikulti jeste pomerne nedavno. Nevidim na multikulti nic spatneho, pokud jsou jasne definovana pravidla dodrzovana obema stranama.
  Klidne at si jich sem prijde 100.000, ale co tu budou delat ? Praci nenajdou, uz jen z duvodu, ze i Vietnamec a Ukr umi lip cesky nez oni. Nehlede o pracovni moralce – ta , kdyby byla uzasna, tak uz davno Zapad presunul tovarny do Afriky.
  Takze je budu platit ( i ) ja, ze svych dani.Na takovou multikulti se muzu z vysoka vysrat.

  to je hezké, tak běžte proti původcům tohoto zla bojovat – pouhá nevraživost proti imigrantům nezvedne ani zaměstnanost ( HDP či natalitu) a ani nezastaví imigrační vlnu, která se tady plánuje z Bruselu ( a na zdejší politiky nespoléhejte, ten svůj problém a vztah k čezku vyřešili zákonem o dvojím a více občanství, samozřejmě nakradený kapitál – i od vás – jim otvírá dveře k mnoha možnostem kvalitního rezidentství v západním světě a tak nebudou mít problém v pravý čas odhodit státnost a občanství jednoho nárůdku, který jde do kopru ) . ..)

 • merlin • 31. července 2015

  Georgius z Raduně napsal

  Stane, když uvážím, že – podle reakcí mých spoluobčanů i na jiných stránkách – naprostá většina z nás tady imigranty s jinou kulturou zásadně odmítá a tudíž nechce, pak je tento Váš článek trapně zbytečný. Ovšem klidně pokračujte, pokud je Vaším cílem, aby se to odmítání změnilo v nenávist proti Vám podobným.

  tak ono je to tak, že ne že nechci vůbec. Jen jich nechci tolik a chtěla bych, kdybych si mohla s dovolením vybrat k trvalému soužití ty kulturně bližší, ostatně milion a půl ukrajinců stojí za hranicemi, takže kdybychom se o ně podělili se Slovenskem Polskem a možná Maďarskem, tak snad by to stačilo nás zachránit před vymřením /statisticky snad i Stanovi, který trošku agravuje, aby vypíchnul, co považuje za důležité/ Ale aso není dobrý nápad to tu zalidnit nomádskými Afary či Tigrejci, Amhary, Olomy a Nilety, kteří se jistě výtečně vyznají v obdělování pepřovníkových a kávových plantážích a jsou nesmírně zdatní ve sběru těchto plodin, ale co u nás s takovými dovednostmi? Já třeba obdivuju lidi, co umí vodit velbloudy /jsou to potměšilé potvory a zlovolně plivou/ ale co budou vodit zde? To s tím budou všichni vystupovat v cirkuse?
  Copak by nestačilo vzít se část uprchlíků ze Sýrie a Íráku k přechodnému pobytu a neudělovat jim ve většině občanství? Proč už tady ostatně dávno nejsou, když podmínky v uprchlických táborech jsou neúnosné? Protože na ně každý kašle, proto. Jen se tím operuje, aby se sem z nějakého mně neznámého důvodu místo toho narvali všichni ze Sahelu. A válečné uprchlíky necháme s celými rodinami v lágrech – nejbližší jsou turecké lágry. Ostatně Turci je ani k nám ani jinam neposílají, si je tam štosujou, protože jim to poskytuje větší argumentačně vydírací kapacitu vzhledem k EU a NATO, aby je tito konečně nechali v klidu vymlátit Kurdy. Turecký postup má sice svoji logiku, leč žasnu, jak ji snadno vnutili milovníkům svobody a demokracie a najednou se mlčí k tomu, že co Kurd, to terorista. Zvláště pitomě působil na dvtv v rozhovoru s M. Veselovským náš velvyslanec u NATO Šedivý, který koktal, zajíkal se a potil se. To je teda zase zástupce.

 • fajt • 31. července 2015

  vittta napsal

  Důstojná existence je jako co, Fajte?
  Myslíte, že státní pobídka nepřijde, a že vymřeme a používáte výraz Čezko.
  Hustý.
  Tak to jsme tedy v prdeli.
  Já nevím, co bude, ti ví možná Stan nebo Čulík nebo tihle lidé.
  Ale je tady ta možnost, nejen brát tisíce a tisíce migrantů a nějakým zahadným způsobem z nich vyrábět Čechy.
  Já v nás věřím, v naší schopnost přežít.
  Kdybychom jí neměli, dávno tady nejsme, jako tako nejsou Lužičtí Srbové…
  Ať si vymřou jiní, MY se z toho vylížeme, fajtům navzdory!

  mohu vám jenom blahopřát, jste skutečný občan hodný přežití, snad vaše přesvědčení udolá i holá fakta a nezůstanete jenom posledním mohykánem k placené čumendě. ..)

  doufám, že nadsázku snesete, když to máte pro budoucnost všechno tak jistý a průzračný. ..)

 • abx • 31. července 2015

  vidim, ze revolucne nadsenie sa vytraca a je nahradzovane valcenim za a proti imigrantom. pritom by stacilo tak malo – spravit revoluciu, nastolit poriadok a vladu veci svych – a potom zacat prijimat imigrantov a poskytnut im vsetko co potrebuju, aby sa zaclenili do kolektivu a boli prinosom a nie skodnou…

 • Alena • 31. července 2015

  Pane Stane,nikdo tady neřeší etnicky čisté Česko. Vždyť tady máme půl milionů cizinců, a nikomu to nevadí. Pokud je globalizace objektivní proces, je možné, že za několik století zde bude jedna rasa. Jinak problém Kosovo a problém Ukrajina je opravdu trefa to černého. Ty státy opravdu, ale opravdu nedoplatily na vměšování cizích zájmů

 • merlin • 31. července 2015

  Stan napsal
  O té nenávisti, která už tady reálně je, je celý můj článek. A o tom, že nenávist není řešení, protože vede ke smutným koncům. K čemu nám bude oplocené profízlované a nesvobodné „etnicky čisté“ Česko?

  Většina z vás mě kritizuje za něco, co jsem nikdy nenapsal. Tvrdím jenom, že zapřahujeme koně za vůz. Pokud vyřešíme kolosální problémy tohoto státu spočívající v jeho neokoloniálním statusu, rozsáhlé korupci a stále rostoucí nesouměřitelnosti šancí na spokojený život u různých skupin obyvatelstva, tak zjistíme, že cizinci a přistěhovalectví jsou marginální a snadné řešitelné problémy. Pokud ne, uděláme si tady z toho fašistické peklo.

  Jak si například myslíte, že vznikl problém „Kosovo“? Majorita měla nízkou porodnost a v okamžiku, kdy se z ní stala minorita, začaly etnické čistky. Demografie je sviňa, a ne že ne. Podívejte se, jak vypadá Pobaltí nebo Ukrajina. A podívejte se na jejich statistiky plodnosti, vystěhovalectví a počtu obyvatel.

  Těch půl milionu cizinců už tady celkem bez problémů žije. Chcete je (společně s lidmi, kteří se jich zastanou) vyhnat, nebo radši vyvraždit? S tou etnickou čistotou Čechů je to taky všelijaké – viz http://zpravy.aktualne.cz/potvrzeno-vetsina-cechu-nejsou-cesi/r~i:article:446551/. A o evropských hodnotách, které bráníme proti „barbarům z Jihu“, bych se od českých hurávlastenců taky rád něco dozvěděl – konzumerismus, agresivita, LGBT, juvenilní justice, pornografie, drogy?

  Stane, zatímco všechny jiné hodnoty neustálým omílám už dávno ztratily původní význam, byly zdevalvované – prostě zůstaly už hodně jeté ležet v příkopě, existuje jedna úplně poslední, která se jmenuje národní stát. Představuje zároveň poslední jistotu. Domov.
  Ty problémy tohoto státu, tak jak je vidíte a popisujete Vy, změnit aktuálně nelze, zvláště pak Vámi zmiňovaný neokoloniální status. Snad časem. Oproti tomu je představa, mnohem reálnější, že domov ubránit lze, tak to leží na stole u většiny lidí nejen v tomto státě. U Poláků třeba ještě daleko akcentovaněji. Zprávy na aktuálně mě moc neberou, jasně že jsme smíchaní od vojáků napoleonovy armády, armády cara alexandra, přes němce, švédy po kelty a židy. A co? Tohle je náš domov.

 • orinoko • 31. července 2015

  No … to jsme ve velike mensine. Ale myslim si, ze s lidmi se da mluvit.
  Ja osobne jsem pro prijeti uprchliku ze Syrie. Hlavne v pripadech, kdy jde o rodiny s detmi. Deti potrebuji chodit do skoly. Sice nevim, jak rychle se da vyresit jazykova bariera, ale deti se uci rychle. Se Syrii mame kolchoz z drivejska a jsou mezi nami „celebrity“ ze Syrie, o kterych to ani nevime. Muzu jmenovat. Je tezce zkousena zeme a tezce zkouseny narod. Jak jsem zivotni skeptik, tak v pripade Syrie mam nejaky pocit, ze to cele nemuze spatne dopadnout. Bude tam zapotrebi vzdelana generace, se kterou my muzeme pomoci v ramci svych moznosti.
  Rusove si syrske deti berou na ozdravne a taborove pobyty. Je to sice trochu jiny pripad, ale syrske bezence prijala i Uruguay.
  Syrany prednostne. V ramci obnovy muzeme mit jednoho dne naskok.
  Ani nebudu zminovat mohutne ruske investice v Iranu.

 • merlin • 31. července 2015

  Alena napsal

  Pane Stane,nikdo tady neřeší etnicky čisté Česko. Vždyť tady máme půl milionů cizinců, a nikomu to nevadí. Pokud je globalizace objektivní proces, je možné, že za několik století zde bude jedna rasa.Jinak problém Kosovo a problém Ukrajina je opravdu trefa to černého. Ty státy opravdu, ale opravdu nedoplatily na vměšování cizích zájmů

  Kosovo na nic nedoplatilo, Kosovo na cizích zájmech dobře vydělalo.

 • Alena • 31. července 2015

  merlin, to jste krásně vyjádřila, díky

 • Alena • 31. července 2015

  merlin napsal
  Kosovo na nic nedoplatilo, Kosovo na cizích zájmech dobře vydělalo.

  a proč tedy mezi uprchlíky je plno lidí z Kosova? To tedy moc stabilní stát není

 • fajt • 31. července 2015

  Alena napsal

  Pane Stane,nikdo tady neřeší etnicky čisté Česko. Vždyť tady máme půl milionů cizinců, a nikomu to nevadí. Pokud je globalizace objektivní proces, je možné, že za několik století zde bude jedna rasa.Jinak problém Kosovo a problém Ukrajina je opravdu trefa to černého. Ty státy opravdu, ale opravdu nedoplatily na vměšování cizích zájmů

  etnicky čisté čezko tady vehementně a zákonem v 93 řešil Klaus ( asi ze skoro milionu tehdejších obyvatel čezka vytvořil bezprizorní figurky, privatizace to tak chtěla, privatizace si to tak žádala), no a dopadlo to tragicky – takže ani v tom nemá čezko dobrou mezinárodní pověst. ..)

 • lomikel • 31. července 2015

  Stane vy uz s tou vasi relovuci skrze postel stojite vedle Kohouta, rozdil je jen v tom ze Kohout se pri tom rad verejne obnazi. Takove kraviny co tu pisete snad ani nemuze myslet vazne jako propagaci imigrace. Ze vy lisaku ve sktutecnosti pracujete proti a delate to tak fikane ?

 • merlin • 31. července 2015

  JJ. válečné uprchlíky přednostně, všechny, např. děti v táborech nejsou očkované, protože se už v táborech narodily a jsou tam epidemie. jsou podvyživené. :-(
  P.S. Vzpomínka na staré dobré časy, co se těžko vrátí https://www.youtube.com/watch?v=Vswl3UdXsaY

 • orinoko • 31. července 2015

  Muj nazor – Syrane … a Libanonci … jsou Cesi Stredniho vychodu. Je to mysleno obrazne. Videl jsem ted v TV kraksne porad o Libanonu. Zije se tam jak o zivot. A duvod. Nikdo nevi , kdy IzraHELL anebo ten zrzek v pruhovanem vigwamu se rozhodnou tuto zem vykoupat v krvi.
  Zadni fanatici. A najdeme mezi nimi jak Cechy, tak Moravaky, tak Slezany a dokonce i Jary Cimrmany. A na svoje zivobyti dost tezce makaji.
  A IzraHELL? Jeho populace je absolutne nejvetsim konzumentem drog na svete v prepoctu na obyvatele. Jsou holt svetovy. Ale tohle se z nasich medijalnich sracek nikdy nedozvime. Maji tam sveho Adu. A zobou mu z ruky.

 • jogín • 31. července 2015

  Všimli jste si, že tady není žádný odpor proti Vietnamcům? Tady nejde o xenofobii, ale o odpor proti nemakačenkům a parazitům. Taky o nesnášení fanatiků- neviděli jste zástupy kývajících se muslimů při biflování koránu? A obsahem těhle individuí se etnika liší. Jde o zkušenost, ne o teorii.

 • merlin • 31. července 2015

  Alena napsal
  a proč tedy mezi uprchlíky je plno lidí z Kosova? To tedy moc stabilní stát není

  Spousta z nich proto, aby se mohla pohybovat lépe v rámci EU a víc se hýbaly obchody narkomafie. navíc to, co vyděláte, je dobré do něčeho investovat. Budují si takovou Hedvábnou stezku,, kosovští albánci. Ti, co nejsou muslimové a zůstali tam z důvodů dělení, protože tam měli domov, nakonec postupně utíkají, protože těm jde mnohdy o život.

 • orinoko • 31. července 2015

  Jsme tu prakticky 4 nebo 5 zastancu limitniho prijmu vyberovych bezencu. Vybiraji si Zidi, proc bychom nemohli my gojimove?
  Jsem pro Syrii, a bude to cim dal hlasitejsi.

 • orinoko • 31. července 2015

  Skvely komentar z Teheranu na adresu Erdragona.
  Kurdove jsou teroristi? A co ISIL-Daes? To jsou turisti?

 • Sio • 31. července 2015

  Stane, vy víte, že si vás vážím. Ale co takhle nahlédnout trochu do demografických údajů o ČR do přehledných tabulek ČSÚ? Je to zajímavé, máme tam demogrefický vývoj od roku 1785.
  https://www.czso.cz/csu/czso/obyvatelstvo_hu
  A tak se dozvíme, že..
  – ještě v roce 1974 nás bylo méně než 10 mil.
  – v roce 1940 nás bylo nejvíce, a to 11 159 539. Ale to prosím ještě s později vyvražděnými Židy a ještě později vyhnanými Němci.
  – v roce 1950 nás bylo méně, než 9 mil.
  – v roce 1989 nás bylo v Česku 10 362 257
  – v roce 2014 nás bylo
  * 10 524 783 (kde se tedy projevuje to vymírání?)
  * přirozený přírůstek byl 4 195 osob
  * přírůstek migrací 21 661 osob (to jsme ale zlí a nesnášenliví)
  Nechci být drzý, ale žádné vymírání nevidím, je nás více, než v roce 1989 a migrace tu dávno je, jen si sami vybíráme, koho si tu necháme a koho ne.
  Mimochodem, zajímavé číslo. Od roku 1989 sem přibylo díky migraci 465 395 lidí a ubylo 9848. Počet imigrantů je dokonce ještě vyšší.
  Zdá se to snad někomu málo? Mi tedy ne.
  Ostatní body, jakože tu nechceme kuřáky apod. raději nebudu rozebírat.

 • lomikel • 31. července 2015

  merlin – kosovo – ale pekne se tam mnozi, jedna radost, Kohout a Stan musi byt u vytrzeni.
  :)

 • orinoko • 31. července 2015

  Je zvlastni, jak ja osobne jsem v zivote vzdycky pomyslne clenem jakesi mensiny. V roce 1989 jsem klici necinkal ani nahodou. Davovy opicinec je mi jaksi cizi.
  I ten soucasny. Sice pochopitelny. Ale ne prilis logicky.

 • mirror • 31. července 2015

  Diskuze se o překot vyvíjí. Rozumný je názor merlin (nevím, zda o tu poklonu stojí). Rozhovory na parlamentních listech také tento názor podporují. Například psycholog Brančík
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Uznavany-psycholog-poskytl-rozhovor-o-uprchlicich-ale-zamazli-mu-ho-Tudiz-sve-nazory-sdelil-nam-Jdou-proti-proudu-387267
  je rozhodně moudřejší než sebranka u vlády. Za prosté lidi se vyjádřil Krampol
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jiri-Krampol-rozjima-Svet-speje-do-hajzlu-I-Havel-mi-rikal-ze-kapitalismus-dnes-stoji-na-gaunerech-Babicka-breci-v-lekarne-ze-nema-na-lek-a-my-budeme-pomahat-cizincum-387309
  odsuzuje faleš a nekompetentnost.
  V našem prostředí se s cizinci snadno domluvíme, jestliže nepotřebujeme překladatele. Na jedné malé univerzitě je Syřan, který mi u piva vysvětlil, kdo proti komu v Sýrii bojuje. Mluví česky a já jsem garantoval jeho kvalifikační postup. Snadné je to i s těmi, kteří mluví anglicky a absolvovali v Evropě vysokoškolské vzdělání. Každý ví, jak se české vládě a společnosti daří komunikovat s Romy, zvláště jestliže jich na jednom místě žije mnoho. Mnohem horší to bude s černochy, kteří neumějí ani anglicky nebo francouzsky. Tady je skoro jisté nebezpečí, že se soužití nezvládne.
  Když se na OM diskuze otevřela, vložil jsem dva odkazy, ale článek nebyl vidět. Prosím, poslechněte si toto video (má české titulky), abyste věděli, do jakého průšvihu nás ozubená pleška táhne
  https://www.youtube.com/watch?v=Pp2-VGyxQJA
  tady zůstává rozum stát. Ví stan, že ve Švédsku je dvojnásobný počet znásilnění než ve státe na druhém místě? Protestovala dokonce Amnesty International.

 • orinoko • 31. července 2015

  Admine, ted mas moji prakticky bezvyhradnou podporu.
  Leti to leti. A leta nam nestoji. Zacinam byt velkym znalcem. OM porad povazuji za mladika-mladici, ale nekde bylo v Pismu psano, ze je to uz 10 let.?????
  Mam porad pocit … ze jde o max 5 let.
  Obdivuju lidi, kteri tu vlastni karu dokazou tahnout az pomalu do nepochopeni okoli.
  Spoustu slavnych maliru pry doba nepochopila … aby nakonec prisel cas, v nemz se nasla … evangelia.

 • mirror • 31. července 2015

  Syrských křesťanů bylo 5% obyvatelstva. Nyní zbylo 1 nebo dvě procenta. Nadaní křesťané si pořizují vzdělání a v Evropě obsazují důstojná povolání, např. vlastní lékárny nebo jsou doktory. Můj Syřan v Československu vystudoval, za manželku má Syřanku. Vypije více piva než já.

 • Georgius z Raduně • 31. července 2015

  Stane, zřejmě nevíte co je to opravdová nedobrými životními zkušenosti a pocitem bezmocnosti podložená nenávist. Ta bude příčinou, že se převážná část naší záměrně devastované populace – nejenom Češi – přidá klidně i k fašistům. Pokud byste dokázal zajít mezi lidi třeba k nám na vesnici – nestačil byste se divit, jak jsou si evropské národy podobné. Politický vývoj u nás – a to i Vaším přičiněním – bude stejný jako ve Francii. Tam se nástup fašistické pravice po příštích volbách bere jako samozřejmost. Nemohu se zbavit dojmu, že na existující realitu nejste schopen pohlédnout ve všech souvislostech a také očima lidí, jimž se poslední roky vede stále hůř. Jim je všechna Vaše argumentace zcela irelevantní – pokud pominu fakt, že přilévá olej do ohně té nenávisti kdykoliv mají možnost se s ní seznámit. Zkuste se smířit se skutečností, že značné části těch dnes žijících lidí je šumafuk, jestli pozvolna vymíráme. Ale berte v potaz fakt, že mají volební právo a mnozí i výbušnou agresivní povahu.

 • orinoko • 31. července 2015

  Mirrore, zdravim!!! Tak to uz je nas 6. Neco jako tri musketyri, ackoli byli 4.
  Daes ze Syranu dela velmi zdatne sekularni narod. Uz v roce 2012 jsem to napsal. Jak Jara Cimrman.
  Stejne jako jini a jini … napr. zidovsti teroriste v Palestine kdysi … nebudeme kolem Ben Guriona chodit jako kolem neskodne obrizky … maji treba Kurdove narok na nase sympatie …
  My gojimove si pry mame davat pozor NATO, co rikame. … Povidal Ben Gurion-Sion.

 • mirror • 31. července 2015

  Celý článek je nepovedený a odfláknutý. Pamětníci bez Alzheimera si pamatují, kdo to byly Husákovy děti. Komunisté v období pro někoho temna, zvládli zvýšení porodnosti, ze které se mohli těšit ti, co o sobě tvrdí, že jsou demokraté. Není třeba se ptát Rusů, jak doporučuje jeden diskutér. Zajděte za Štrougalem, ještě žije. Husák vám zemřel.
  Moje rodina si v době tzv. temna pořídila tři děti. Platili mne v práci jako každého jiného, ale nestrádali jsme. Pomalu jsem dokonce bez půjček opravoval dům. Manželka si třetí dítě užila, byla doma dva roky na mateřské. Prostým srovnáním benefitů pro rodiny tehdy a nyní lze formulovat pravdivé závěry, což chce i trochu odvahy.

 • Stan • 31. července 2015

  Sio napsal
  * přirozený přírůstek byl 4 195 osob
  * přírůstek migrací 21 661 osob (to jsme ale zlí a nesnášenliví)

  No právě. Ten přirozený přírůstek byl jenom kvůli prodlužování doby dožití. To má své limity. Nebýt imigrace, tak máme od roku 89 pokles počtu obyvatel o takových 150 tisíc, to je jasně vidět z druhého grafu v článku.

  Tady se podívejte na jednu prognózu ČSÚ do r. 2050: https://www.czso.cz/documents/10180/20538390/4025rra.pdf/9142790b-9517-463c-860b-8fc78897f30d?version=1.0 . V optimistické variantě stagnace počtu obyvatel, ve střední variantě předpokládá pokles na 9,5 mil., v pesimistické na 8,5 mil. obyvatel. A to včetně přírůstku migrací.

  Děsíme se s holými zadky, radostně vítáme lidi s plnými kufry prachů na korupci. A ukloníme se před nimi až na zem, když odsud v náklaďácích odvážejí „vejvar“ a hodí nám desetidolarovku spropitného. A naše „uprchlíky“ do daňových rájů oslavujeme jako národní hrdiny.

  S takovou časem dopadneme jako Ukrajina.

 • Stan • 31. července 2015

  Oprava: Děsíme se uprchlíků s holými zadky…

 • orinoko • 31. července 2015

  Uz jsem to kdysi napsal.
  Socik mel povahovou vlastnost, ze Zidy vubec neresil.
  Prisel kapik … a Zidi maji namaznuto, jak v prehistorii. Cim to je?
  Zidi proste miluji svoji nadrazenost … a zaroven ji povazuji za mucednictvi.
  I kdybych nekdy ja osobne zjistil, ze mam jakesi koreny tohoto typu … tak svoje moderni kapitalisticke nazory nezmenim.

 • Stan • 31. července 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Stane, zřejmě nevíte co je to opravdová nedobrými životními zkušenosti a pocitem bezmocnosti podložená nenávist.

  Myslíte? Až Vám mimo skrytých narážek v diskusi budou chodit do mailu výhrůžky, tak mi o tom něco napište. A do hospody chodím a diskuse lidí, co by po pár pivech postříleli někoho ze mnou vyjmenovaných skupin, znám.

 • Stan • 31. července 2015

  merlin napsal
  Stane, zatímco všechny jiné hodnoty neustálým omílám už dávno ztratily původní význam, byly zdevalvované – prostě zůstaly už hodně jeté ležet v příkopě, existuje jedna úplně poslední, která se jmenuje národní stát. Představuje zároveň poslední jistotu. Domov.

  Lichváři, kteří nás o ten domov postupně potichu připravují, si našli zástupný cíl pro okrádané. Zloděj křičí: „Chyťte zloděje!“ A protože mají v rukou média, rozpoutali cílenou kampaň. A my jsme jim ji sežrali i s navijákem.

 • mirror • 31. července 2015

  Stan napsal
  Ten přirozený přírůstek byl jenom kvůli prodlužování doby dožití. To má své limity. Nebýt imigrace, tak máme od roku 89 pokles počtu obyvatel o takových 150 tisíc, to je jasně vidět z druhého grafu v článku.

  Se stávající imigraci problém u obyvatelstva nebyl. K nemilé pozornosti naší vlády se lidem nelíbí imigranti z Afriky. Nejsme tak bohatí, abychom si je mohli dovolit přijmout. Mám podezření vzhledem k zákeřnému chování vlády, že až tady imigranti budou, omluví se tím jakékoliv svinstvo proti nám všem ostatním.

 • hudryper • 31. července 2015

  orinoko napsal
  Obdivuju lidi, kteri tu vlastni karu dokazou tahnout az pomalu do nepochopeni okoli.

  Stan vychoval 4 děti, výborné studenty a schopné lidi. On by mohl být dobrým vzorem každému,
  kdo na jeho a jím financovaném a řízeném virtuálním prostoru se neváhá vůči němu chovat jako
  virtuálně mainstreemem vygenerovaný běženec s nožem v zubech a useknutou hlavou v ruce. Má
  pevnou morálku a nikdy nekradl,ani nelhal. To není zdaleka vše,ale mohlo by to stačit k uvědomení si,že i v nejlépe řízené anonymní diskusi na českém webu platí jistá pravidla slušného chování,jejichž porušování se může nevyplatit. Se Stanem je radost diskutovat ,jeho argumenty
  bývají jasně formulovány a je schopen přiznat,že se třeba zmýlil. Ale podle mého je nepřípustné
  osočovat ho způsobem,jakým to dnes předvedl lomikel. I vy ostatní,kteří jste se k němu připojili,
  nedělejte si o Stana starost. Dokázal se vyrovnat s jinými problémy,než jsou ty,před nimiž ho tak
  úporně varujete . Zkuste aspoň jeden den dělat pro zhruba 5000 čtenářů OM to,co dělá Stan už
  šest let !

 • Georgius z Raduně • 31. července 2015

  Paní Merlin, zřejmě Vám v dětství zůstala utajena pohádka o Smolíčkovi pacholíčkovi a o jezinkách. Je nás už spousta, kteří víme, že v této demokracii si můžeme svobodně vybírat jen mezi tím, zda budeme „držet hubu a krok“ nebo mezi svobodou pojít za mrazu jako bezdomovec. Na výběr imigrantů můžete klidně zapomenout. Na té asimilace schopné hrstce by se rejžovat moc nedalo. A zrovna tak nevěřte těm, kteří nás chlácholí jako v pohádce:

  Smolíčku pacholíčku, otevři nám svou světničku! Jen dva prstíčky tam strčíme, jen co se ohřejeme, hned zase půjdeme.

  Záruku, že se ohřejí a odtáhnou za lepším, nám také nikdo nedá. Proto lid nevzdělaný a údajně primitivně xenofobní jazykem našich východních bratří zřetelně praví: Figu borovú!

 • lomikel • 31. července 2015

  tohle nema zadny smysl, Stan ma svou multikulty vizi vykoupeni svych hrichu skrze veskere obyvatele evropy. Je to vec viry, neco jako svedci jehovovi, tem taky rikem DEKUJI NECHCI.
  video
  https://www.youtube.com/watch?v=Pp2-VGyxQJA
  je huste, jeste horsi nez jsem cekal. zajimava je pozice zidu mezi kameny.

 • Georgius z Raduně • 31. července 2015

  mirror napsal
  Se stávající imigraci problém u obyvatelstva nebyl. K nemilé pozornosti naší vlády se lidem nelíbí imigranti z Afriky. Nejsme tak bohatí, abychom si je mohli dovolit přijmout. Mám podezření vzhledem k zákeřnému chování vlády, že až tady imigranti budou, omluví se tím jakékoliv svinstvo proti nám všem ostatním.

  S tímto názorem musím souhlasit. Když však hloubám nad tím, jak dál, pak mi zůstávají jen dvě možnosti obrany. Buď zamezit příjmu imigrantů nebo vyměnit vládu, která je ochotna je přijmout. Je nejvyšší čas dát vládě na výběr.

 • mirror • 31. července 2015

  Stan napsal
  Myslíte? Až Vám mimo skrytých narážek v diskusi budou chodit do mailu výhrůžky, tak mi o tom něco napište.

  Zkuste si analyzovat, komu se kritika jednání vlády může hodit. No přece těm, co jsou u koryta a mlaskají. Někdo sedí v operační místnosti ve sklepě Lidového domu a hrozí. Také se mohou cítit ohroženi ti, co v neziskovkách z půl miliardy žijí, i když tady uprchlíci skoro nejsou.
  Na parlamentních listech je zřejmé, že bezpečnostní analytici, jako je Andor Šándor, také varují.

 • merlin • 31. července 2015

  lomikel napsal

  merlin – kosovo – ale pekne se tam mnozi, jedna radost, Kohout a Stan musi byt u vytrzeni.

  Já jsem tady nikdy neměla pocit, že byl Stan z Kosova u vytržení. Ostatně zrovna na OM nebyl asi nikdo /snad jen fagan? – to už přesně nevím, nemohu vyloučit ani potvrdit/.

 • mirror • 31. července 2015

  lomikel napsal
  https://www.youtube.com/watch?v=Pp2-VGyxQJA

  O pár příspěvků výše jsem to už doporučil.

 • Georgius z Raduně • 31. července 2015

  mirror napsal

  Celý článek je nepovedený a odfláknutý. Pamětníci bez Alzheimera si pamatují, kdo to byly Husákovy děti. Komunisté v období pro někoho temna, zvládli zvýšení porodnosti, ze které se mohli těšit ti, co o sobě tvrdí, že jsou demokraté. Není třeba se ptát Rusů, jak doporučuje jeden diskutér. Zajděte za Štrougalem, ještě žije. Husák vám zemřel.
  Moje rodina si v době tzv. temna pořídila tři děti. Platili mne v práci jako každého jiného, ale nestrádali jsme. Pomalu jsem dokonce bez půjček opravoval dům. Manželka si třetí dítě užila, byla doma dva roky na mateřské. Prostým srovnáním benefitů pro rodiny tehdy a nyní lze formulovat pravdivé závěry, což chce i trochu odvahy.

  Mirrore, toto je ten nejnázornější argument. Potvrzuji jej v plném znění – také máme z té doby tři děti – ale až na jednu malou výjimku. Bydleli jsme v družstevním paneláku a tak jsme mohli každé dva roky koupit novou škodovku a každou dovolenou i s dětmi strávit v „socialistické cizině“ a jen občas v Jugoslávii. A jako červenou sedmu nakonec: Toto vše si mohla dovolit rodina člověka, jenž veřejně vyslovil nesouhlas s politikou KSČ a vrátil jim legitimaci.

 • Sio • 31. července 2015

  Stan napsal
  No právě. Ten přirozený přírůstek byl jenom kvůli prodlužování doby dožití. To má své limity. Nebýt imigrace, tak máme od roku 89 pokles počtu obyvatel o takových 150 tisíc, to je jasně vidět z druhého grafu v článku.

  Tady se podívejte na jednu prognózu ČSÚ do r. 2050: https://www.czso.cz/documents/10180/20538390/4025rra.pdf/9142790b-9517-463c-860b-8fc78897f30d?version=1.0 . V optimistické variantě stagnace počtu obyvatel, ve střední variantě předpokládá pokles na 9,5 mil., v pesimistické na 8,5 mil. obyvatel. A to včetně přírůstku migrací.

  Děsíme se s holými zadky, radostně vítáme lidi s plnými kufry prachů na korupci. A ukloníme se před nimi až na zem, když odsud v náklaďácích odvážejí „vejvar“ a hodí nám desetidolarovku spropitného. A naše „uprchlíky“ do daňových rájů oslavujeme jako národní hrdiny.

  S takovou časem dopadneme jako Ukrajina.

  Stane, prognózám do roku 2050 nevěřím, život to zařídí vždy jinak. Příklad tady máme přímo pod nosem. Pokud se tu přistěhuje jen 500 000 muslimů s porodností 5 dětí na matku, tak tu máme populační boom jedna radost. A ČSÚ i kdokoli jiný si s prognózou do roku 2050 může akorát tak vytřít. Pokud tady naopak zaboduje nějaký Majdan, tak se může v jeho důsledku každý rok 100 000 lidí odstěhovat, v horším případě být zabito ve válce.
  Pokud by bylo tady v roce 2050 8,5 mil. produktivních Čechů, tak se katastrofa nekoná. Pokud by tu bylo k tomu 1,5 mil. nezaměstnatelných imigrantů, tak si naši důchodci mohou jít hodit provaz. Podle analýzy Jana Kellera bude nejhorší situace s důchody v roce 2040 a později.
  Nevím, kdo, ani jaké procento obyvatel oslavuje uprchlíky do daňových rájů jako hrdiny. Tipl bych se, že je to procento mizivé a říkat my se prostě nehodí.
  Nemám nic proti lidem s holými zadky, ale šikovnýma rukama a hlavou na svém místě, kteří jsou ochotni A SCHOPNI přijmout naši kulturu, zařadit se a přispívat. Co se týče ochranných sociálních sítí, musí si zajít tam, kde jejich zemi pustošili a okrádali. Náš národ to nebyl.
  Georg Raduňský má pravdu. K českému pudu sebezáchovy patří i to, že příjmeme fašismus, pokud vlády budou dlouhodobě ignorovat zájmy a názory lidí. Jsme jedním z nejpragmatičtějších národů. A hodnotit nebo nadávat na vlastní národ – tak to byste Stane rozhodně neměl. K tomu mandát nemáte.

 • Georgius z Raduně • 31. července 2015

  Stan napsal
  Myslíte? Až Vám mimo skrytých narážek v diskusi budou chodit do mailu výhrůžky, tak mi o tom něco napište. A do hospody chodím a diskuse lidí, co by po pár pivech postříleli někoho ze mnou vyjmenovaných skupin, znám.

  Stane, pak se Vám omlouvám a ujišťuji Vás, že u nás v Raduni bych Vás bránil vlastním tělem. Jenže obavy z nadcházejících fašistických reakcí naštvaných davů se poslední dobu nemohu zbavit. Silně mi to připomíná rok 1990, kdy se mi o tom jen občas zdálo.

 • Ladys • 31. července 2015

  Přátelé milí,
  existuje několik druhů protestů. Jeden z nich vám chci ukázat výňatkem z opery G. Verdiho Nabucco .
  Opera se hrála v Římě letos při příležitosti 150 výročí moderní Itálie za přítomnosti Berlusconiho a starosty Říma. Už před začátkem opery byl dlouhý potlesk. (Italové, jak víte, milují Verdiho a jeho opery většinou znají nazpaměť a slavné árie zpívají).Opera proběhla normálně až k uvedenému sboru, jehož první slova v překladu jsou: „Oh má země, tak krásná a ztracená“.V hledišti bylo zvláštní napětí, které cítil dirigent i účinkující. Když skončil sbor otroků, byl obrovský aplaus. Dirigent slyšel výkřiky
  „Opakovat!“ A rozruch neustával. V Itálii není zvykem opakovat části v průběhu opery, ale nakonec, když se rozruch utišil, obrátil se dirigent na Berlusconiho a řekl: „Jsem Ital. Cestuji po celém světě a teď se stydím za to, co se děje v mé zemi a proto (k obecenstvu) přijímám Vaši prosbu k opakování! Nejen pro vlastenecký obsah, ale při dirigování slov „Oh má krásná ztracená země“myslím na to, že když budeme takto pokračovat v přijímání islámu, zničíme kulturu, která tvoří historický základ Itálie. V tom případě bude naše země opravdu ztracena.“ Potom řekl: „Já, Muti, jsem mlčel po léta. Nyní bych chtěl dát této písni skutečný význam. Jsme doma v Římě, v divadle se skvělým sborem a nádherným doprovodným orchestrem. Navrhuji Vám, abyste se připojili, a budeme zpívat všichni spolu.“ Potom zahájil opakování písně sboru, obrátil se k publiku a dirigoval jejich zpěv. Lidé byli vidět jen tmavě, protože osvětlené bylo jen jeviště, ale jak publikum, tak všichni na jevišti, zpívali ve stoje. Když sbor skončil, bylo vidět, jak si ženy zpívající ve sboru utíraly slzy.
  https://www.youtube.com/embed/G_gmtO6JnRs

 • fajt • 31. července 2015

  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprchlicka-krize/333393/uprchlici-v-najmu-u-miliardare-bakaly-v-havirove-uz-o-tom-jednaji.html – sice provařený blesk, ale že ty jednání běží je prostě taky fakt – takže za nějakou masovější imigrační vlnou bude hlavně chamtivost čezkých (j)elit je taky reálný údaj. ..)

 • fajt • 31. července 2015

  Sio napsal
  Pokud by bylo tady v roce 2050 8,5 mil. produktivních Čechů, tak se katastrofa nekoná.

  tento údaj je silně podhodnocen, zahraniční banky a finanční ústavy etablované na čezkém rynku ( a věřte, že ti jedou na tvrdá čísla zisku a ne na zbožná přání ) to vidí daleko tragičtěji. ..)

 • fajt • 31. července 2015

  a to jsem ani nevěděl, že nadávkou se může stát i pojmenování skutečného stavu věci. ..)

 • lomikel • 31. července 2015

  mirro – ta reakce byla na vas. ale odjelo to dolu, nejdou mi citace.

 • mirror • 31. července 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Bydleli jsme v družstevním paneláku a tak jsme mohli každé dva roky koupit novou škodovku a každou dovolenou i s dětmi strávit v „socialistické cizině“ a jen občas v Jugoslávii. A jako červenou sedmu nakonec: Toto vše si mohla dovolit rodina člověka, jenž veřejně vyslovil nesouhlas s politikou KSČ a vrátil jim legitimaci.

  Jako svobodný jsem žil dva roky v družstevní garsonce. Pak už jsem se přestěhoval k manželce a k radosti tchána jsem začal opravovat dům od rodičů manželky. Za bolševiků jsme jezdili na dovolenou na Slovensko. Po převratu jsme seděli doma a až ke konci 90. let jsem vyjel autobusem a autem poprvé do Chorvatska. Nikde jinde jsem s rodinou nebyl. Legitimaci jsem vrátil na jaře v roce 90. Obětovat se za jiné se mi nechtělo.

 • Sasin • 31. července 2015

  Fantastické. Gdyž sem tedy nepřindou cizáci tak prý vymřeme. To je neuvěřitelné. A ještě z toho vypočítá má dáti daně, nedal.

  Mesiášská politika a fikce o přesouvání celých národů a výrobních prostředků padla na kámen. Opravdu vyspělé národy vždy chápaly, že každý musí mít podíl, páč strom neroste na hypotéku, voda neteče po skalinách stále vzhůru. Zní to neuvěřitelně, ale i v tomto malém údolí se skupinky lidí rozhodly na podivném dělení. Jedněm vemou prostor a podíly, přisvojí si je a nadávají okradeným, že jsou málo snaživý, že jsou málo pracovití nebo dokonce že jsou málo plodní a málo inteligentní. Prostě všeho málo. No a že ti nejlepší z nejlepších s nějvětšími podíly a největšími konty zlo dějského bankocetlového království prásknou do stolu a že tedy ten línej a nevděčnej národ vymění, to je fatální novinka psychopatického myšlení.

  Základem normální pospolitosti je totiž rodina, jedna krev, jeden úděl. A né ještě ledajaká rodina, páč rodinu tvoří praděda a prabába, dědeček a babička, otec a matka, syn a dcera, vnuk a vnučka a jejich tety a strejdové… Co z toho zbylo se ví. Taková rodina nemůže existovat přikovaná k výrobnímu procesu a danit každý prd. Sama byla ekonomickou soběstačnou jednotkou, kterou se inteligentům podařilo roznimrat a rozbabrat, a torza nacpat tam, kde potřebovali zalepit tesařovu díru. Na každou hlavu uzákonili daňové břemeno a už jenom stáčeli daně.

  Děti do jeslí a do školek. Mladistvé do školní převýchovy aby vůbec nevěděli jaké mají rodiče, dospělé ke strojům a k výběrčímu aparátu a staré do starobinců. A tomu se říkalo, že to ještě néní tak špatný… To je typický parazitní systém. Je jedno jestli je řízen ideologickou výrobou za každou cenu nebo tisknutím bankocetlí za každou cenu. Tomu říkali všichni darebáci, že haló lide, vláda věcí tvých se k tobě navrátila.

  A proč to všechno? Protože jste lakotní vrátit lidem podíl. Nejen podíl na půdě, to je totiž domov, ale i na rozpočtu a umožnit všem lidem vnášet do všeobecného rozpočtu své vlastní požadavky. Raději dotáhnete z ciziny lacinější otroky a dokonce oplodňováky. No jestli takto budete pokračovat, tak nic dobrého pro nositele takových a podobných myšlenek nevzejde. Heh

 • Martin (už bez taky m) • 31. července 2015

  Lomikeli jděte do háje. Vaše osobní útoky stojí za starou bačkoru.
  Lidi celé je to nepochopení, opakovaně se tu Stanovi podsouvá to co nikde netvrdil. Nevkládejte své mylné klíčování jím napsaného na jeho hlavu. Je to ubohé, takhle si „pomáhat“…
  Opakovaně se tu píše „že nelze naši realitu změnit…“, jak jsme byli podvedení, atd…
  MERDE!
  Tady se BUDOVALY KARIÉRY ZARAŽENÝCH PRDŮ, TADY SE DOHÁNĚLO „POZNÁVÁNÍ ŠIRÉHO SVĚTA“, TADY SE DOHÁNĚL KONZUM TAK, AŽ SE STAL MODLOU A DROGOU…
  Georiusi, pokládám se za Čecha-Moravana-Slezana…ale FAŠISMUS NIKDY NEPŘIJMU. To nemá s pragmatismem nic společného.
  Lhát si do kapsy není dobré. Závist a nenávist je u nás bohužel hodně rozšířená…
  Ono „dej bože aby sousedovi koza chcípla…“ bylo po 89 dovedeno k mnohem – MNOHEM horším – přáním a mnohde bohužel i SKUTKŮM…
  Kde byli všichni ti VLASTENCI v době restitucí, neoliberálních hovad typu Topolánka, Klause a spol?!
  Pořád se zde píše „že to tak muselo dopadnout“, defétismus na n- tou…
  MERDE!
  Nebyli jsme oklamáni – dopustili jsme to!
  Kolik bylo těch co AKTIVNĚ USILOVALI O ZMĚNU K LEPŠÍMU V TĚCH 25 letech?! Bylo nás málo…
  Ale i dnes se tu stále žije o mnoho lépe, než by tomu bylo – pokud by se lidé nesnažili. NIC NEBYLO PŘEDEM DANÉ…
  Ti co se snažili, rvali se s korupcí a klientelismem dnes víme své…pokud ještě žijeme…
  Jsme dnes za blázny a naivy, neschopné, snílky…
  Opakuji se: jsem pro přijetí Syřanů, Ukrajinců z Donbasu (Novoruska) – klidně zítra.
  Kurdové mají od dětství mé sympatie – a Turci nápodobně mé antipatie…
  Bezmála 35 milionů lidí nemá svůj stát…
  Především bychom měli podpořit aktivně obnovu těch zemí a zastavení neoconských válečných šílenců.
  A čistit ten náš Český chlívek od korupce a nenávisti, nenechat se rozeštvávat CIZÍ AGENDOU pro další ožebračení!

 • Bety • 31. července 2015

  Stane, nikdo z nás nechce být považován za rasistu. Všichni jsme lidé a jestliže je nějaká národnost z větší části negramotná, není to chyba občanů, ale státu, který jim nezajistil potřebnou infrastrukturu. Jak je možné, že jsou Afričané tak chudí? Stačí se podívat na nerostné bohatství jednotlivých států a budete žasnout, co všechno tam mají. Jen z vývozu nerostných surovin by si mohli slušně a někdy přímo královsky žít. Kdo jim tam nastolil loutkové vlády, které kašlou na lidi, jen když jim z podílu nadnárodních korporací ukápne nějaké všimné? Kdo u nich rozpoutal války a rasovou a náboženskou nesnášenlivost, když vlády nebyly dost loutkové? Proč se u nás snaží rozpoutat rasovou a náboženskou nesnášenlivost, když ne proto,aby s pomocí takových smluv jako je TTIP nám udělali to samé? Hádáme se o imigranty a Brusel zatím potichoučku prosazuje samé sviňárny.
  Snažíme se řešit následky, ale dokud se nadnárodním korporacím nešlápne na krk, tak víte sám, že ta řešení vlastně neřeší nic, protože celou Afriku uživit nedokážeme. Ti Afričané by svůj potenciál, který určitě mají, měli využít doma na nastolení spravedlivějších poměrů – a v tom bychom jim opravdu měli pomáhat.
  Jinak demografie záleží na kvalitě státu, pokud vytvoří podmínky a infrastrukturu,aby si lidé mohli být jisti, že své děti v pohodě vychovají, tak s ní žádné problémy nebudou. Ještě – lidé se mezi sebou mísili odjakživa, to je normální a z genetického hlediska asi i přínosné, ale neměli by být k tomu nuceni.

 • lomikel • 31. července 2015

  Martin – ja na vas reagovat nebudu i nadale, nic proti vam nemam, jen nejsme chopen uchopit vasi myslenku.

 • Martin (už bez taky m) • 31. července 2015

  Lomikeli! Vy nejste schopen uchopit ani Stanovu myšlenku…
  On pouze píše, že pokud bychom si nenechali od vlastních elit s.át na hlavu 25 let, pokud bychom neprodávali potřeby a možnosti NAŠICH VLASTNÍCH LIDÍ kdekterému neoliberálnímu zmetkovi, neohýbali hřbet, nelezli…někam, DRŽELI PŘI SOBĚ – KDYŽ JSME TAKOVÍ ČEŠI – dokázali dopřát úspěch, radost a dobrý život SOBĚ NAVZÁJEM – tak bychom dnes nebyli otroky či svobodnými nuzáky ve „vlastní zemi“…
  Je to furt o stejných lidech…
  pláče se tady nad „neschopností a tupostí mas…“ šmarjájozef to tu u bylo vždy- ale ta SKUTEČNÁ ELITA národa – ta MUSÍ BÝT ČINNÁ, AKTIVNÍ, AKTIVNĚ VYPLŇOVAT VEŘEJNÝ PROSTOR…!
  Ne si ho nechat ukrást, ne si nechat ten DOMOV „privatizovat“ , „restituovat“…- komu?!
  Pořád se tu píše o „strachu“ o obavy o kariéru, práci, koníčka, blízké… A CO TI Z NÁS CO SE NEBÁLI?! My nemáme právo na blízké, rodinu, DOMOV?! Čím se lišíme?! Nejsme NADLIDÉ, jen jsme si uvědomili, jak nás oblbují, rozeštvávají a byli jsme ochotni COSI OBĚTOVAT.
  Je hezké precizně cosi formulovat a usilovat o dokonalost – ale život je i AD HOC AKCE, improvizace, boj i jen s tím co mám – ale jak nejlépe dovedu…
  Je mi smutno když vidím, jak dopadají „PRUTY SVATOPLUKOVY“, JAK JE OBĚTAVOST A ŠLECHETNOST VYSMÍVÁNA JAKO NAIVITA A HLOUPOST… kde je to CO JAKO ČEŠI TAK SDÍLÍME?!
  Kde je NAŠE VZÁJEMNOST, POMOC?! Kde je POMOC VČAS, POMOC V NOUZI…kde zůstalo dávné pranýřování zrad…
  „Naši“ polib-tici si s tímto národem dělají co chtějí…- a ani ti aktivní z nás nesmí kritizovat tu tupou, vypočítavou a licoměrnou pasivitu…?!
  Stačí uměle vyvolat problém a místo jasného a všemi přijímaného stanoviska a konkrétní akce U NÁS OPĚT HLEDÁME A UPALUJEME VNITŘNÍ NEPŘÁTELE“ a „vlastizrádce“…
  Hnus – a bez velebnosti!

 • Sio • 31. července 2015

  Tentokrát ale pozice Stana vypadá tak, že stojí na straně mainstreamu a našich i evropských multikulti politiků.

 • merlin • 31. července 2015

  orinoko napsal

  Skvely komentar z Teheranu na adresu Erdragona.
  Kurdove jsou teroristi? A co ISIL-Daes? To jsou turisti?

  tak trochu ano, je to svým způsobem turistika. Jezdí tam z celého světa si zastřílet na lidi, zkusit si uříznout hlavu nebo se dokonce vyhodit do luftu. A toho adrenalinu, co v tom je.

 • orinoko • 31. července 2015

  Já sice lomikela nemiluji, ale na druhou stranu … on je podvraťák , jehož místo v rámci dějin se nedá okecat.

  Národů ač jsme různých …. názorů ač jsme různých … tak vlastně všem jde o jedno. – Neohrozit vlastní kmen.
  Jasné, logické, pochopitelné … jak helvítská víra. Osobně s tím nemám řádný problém. Ale nějaké opičí hovado spustilo svůj nekonečný nevyšukaný sen … o svojí světovládě. Vlastně je úplně jedno , jestli NATO Žid používá evidentně ochočenou opici v Emerice anebo v Eurosojuzu …
  Teď nám v Česku cpe pozici podpantolfáka.
  ŽID nám určuje, co a jak s migranty, které on ani náhodou nepřijme , ačkoli jde o jeho bytostnou výrobu.

 • Dolmen • 31. července 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Mirrore, toto je ten nejnázornější argument. Potvrzuji jej v plném znění – také máme z té doby tři děti – ale až na jednu malou výjimku. Bydleli jsme v družstevním paneláku a tak jsme mohli každé dva roky koupit novou škodovku a každou dovolenou i s dětmi strávit v „socialistické cizině“ a jen občas v Jugoslávii. A jako červenou sedmu nakonec: Toto vše si mohla dovolit rodina člověka, jenž veřejně vyslovil nesouhlas s politikou KSČ a vrátil jim legitimaci.

  Jenom se skromně připojím. Máme z té doby 4 děti, v KSČ jsme nebyli, žili jsme z průměrného platu a ještě jsme stačili postavit dům a bez problému splatit půjčky. Jenom jsme, na rozdíl od Georgia, nejezdili k moři. Jak to jenom ti „zasraní bolševici“ dělali, že lidé vše zvládali? Ještě malou poznámku – banány jsme k životu nutně nepotřebovali.

 • Georgius z Raduně • 31. července 2015

  Martine, nepochybuji, že nemáš v úmyslu fašismus přijmout. Jenže pokud jej přijme ta pravdoláskaři nasíraná většina, která má všech ušlechtilých ideálů až po krk, pak se nám oběma může stát, že nebudeme mít možnost volby – pokud budeme chtít zůstat naživu. Gajdů i Emanuelů Moravců měla a má tato země vždy dost.

 • orinoko • 31. července 2015

  Merlin … byla doba, kdy jsem Tě velmi akceptoval s ohledem na důkladnost, jakým jsi protřepala pytlík soudruha Fagana. Pak nastaly různice … a Ty umíš velmi dobře … už s ohledem na vlastní kvalifikaci … lidi rozčílit. Co rozčílit? Přímo nasrat.
  Nikdy mě nenapadlo, že se spolu shodneme na problému některých migrantů.
  Myslím, že jsme si spolu už tykali , ale pokud nikoli, tak se omlouvám za drzost sobě vlastní … seru neskutečné množství lidí, kteří mě za rok či několik let zdraví a říkají, že jsem byl neuvěřitelně protivný parchant … prý dříve.
  Zdravím … a snad to tykání nenasere.

 • merlin • 31. července 2015

  Sio napsal

  Tentokrát ale pozice Stana vypadá tak, že stojí na straně mainstreamu a našich i evropských multikulti politiků.

  To ti nevím, spíš to chápu jako apel na lidi, aby se vzpamatovali. A ze zoufalství, že nechápou, co říká, přitvrzuje. Tak nějak to beru. Nějak si nemyslím, že je to propagace přijímání imigrantů z Afriky. Ale že dopadneme špatně, když se už neozveme a nevzpamatujeme. Jenže s tou nenávistí – i kdyby lidi vstali a obrátili se proti politikům, právníkům co zmršili zákony, exekutorům, co je kvůli těm zákonům mohou i okrádat,lidem jako Rittig nebo jako byl Mrázek, co zbohatli lobistickou zlodějnou, kriminální činností a úplatky politikům atd. atd, byla by v tom snad láska nebo neutralita? To tedy dost těžko. Z toho by tekla nenávist proudem. Abych ti pravdu řekla, to vyřizování účtů bych teda ani nechtěla vidět.
  Nevymřeme, když sem nevezmeme ekonomické imigranty z Afriky, ale stanou se z nás sněhuláci, když sem nevezmeme ty válečné uprchlíky z utečeneckých táborů. To se prostě nedělá. Ale proti ekonomické imigraci se máme právo bránit, protože na to nemáme ani ekonomický a hlavně onen všemi podceňovaný psychický potenciál. Ani místo. Republika není nafukovací. A vedlo by to mimo jiné ke zlým věcem – tohle by vedlo k nástupu hnědé, ne je nepřijmout.

 • Bety • 31. července 2015

  Sio, nemůžete Stanovi vyčítat, že má dobré srdce, a že ho situace lidí bez domova trápí.
  Faktem ale je, že jsou tato ušlechtilá hnutí často zneužívána lidmi, kteří žádné srdce nemají. Jako příklad bych uvedla Izrael a Palestince. Tenkrát se všem lidem dobré vůle zdálo, že podporovat imigraci /masovou/ židů do Palestiny je věc ušlechtilá. Někteří to tak vidí dodnes, ale situace je taková, že se tak ze samé dobré vůle vytvořilo ohnisko napětí, které prakticky nemá řešení. A to přitom Izraelité i Arabové prakticky vycházejí ze stejné etnické skupiny. Navíc se Palestinci zpočátku přílivu emigrantů ani moc nebránili a vidíte ty konce. Prostě dobré srdce je třeba aspoň trochu korigovat rozumem, i když to nezní hezky.

 • orinoko • 31. července 2015

  Místní diskuse nabírají velmi bizarní podobu. Je jejich paradoxem, že přes všechen protiklad … jde všem o to samé. Nedělat šašky v emšapito.

  Sjednám si schůzku s vlastním senátorem. A chci znát jeho názor na téma SYRSKÝCH běženců. My tady si myslíme, že na nás politici úplně serou. Ale ona to není úplně pravda. Oni potřebují zpětnou vazbu.

 • merlin • 31. července 2015

  orinoko napsal

  Merlin … byla doba, kdy jsem Tě velmi akceptoval s ohledem na důkladnost, jakým jsi protřepala pytlík soudruha Fagana. Pak nastaly různice… a Ty umíš velmi dobře … už s ohledem na vlastní kvalifikaci …lidi rozčílit. Co rozčílit? Přímo nasrat.
  Nikdy mě nenapadlo, že se spolu shodneme na problému některých migrantů.
  Myslím, že jsme si spolu už tykali , ale pokud nikoli, tak se omlouvám za drzost sobě vlastní … seru neskutečné množství lidí, kteří mě za rok či několik let zdraví a říkají, že jsem byl neuvěřitelně protivný parchant … prý dříve.
  Zdravím … a snad to tykání nenasere.

  To je v pohodě. Ono zase časem třeba přijde jiné téma, kdy si vjedeme do vlasů a budeš se moct vyřádit s expresivitou sobě vlastní.
  P.S. Obávám se, že soudruh Fagan přesídlil na Ostrov pod novým pseudonymem ondřej. Sloh a plakáty mi ho hodně připomínají.

 • merlin • 31. července 2015

  orinoko napsal

  Místní diskuse nabírají velmi bizarní podobu. Je jejich paradoxem, že přes všechenprotiklad … jde všem o to samé. Nedělat šašky v emšapito.

  Sjednám si schůzku s vlastním senátorem. A chci znát jeho názor na téma SYRSKÝCH běženců. My tady si myslíme, že na nás politici úplně serou. Ale ona to není úplně pravda. Oni potřebují zpětnou vazbu.

  Dobrý nápad. taky to zkusím až budu doma.

 • Georgius z Raduně • 31. července 2015

  Dolmen napsal
  Jenom se skromně připojím. Máme z té doby 4 děti, v KSČ jsme nebyli, žili jsme z průměrného platu a ještě jsme stačili postavit dům a bez problému splatit půjčky. Jenom jsme, na rozdíl od Georgia, nejezdili k moři. Jak to jenom ti „zasraní bolševici“ dělali, že lidé vše zvládali? Ještě malou poznámku – banány jsme k životu nutně nepotřebovali.

  Dolmene, pokud toto vše vědí i Vaše děti, pak jste s manželkou pro naši lepší budoucnost udělali víc, než by se na první pohled zdálo. Nevidím k ní jinou cestu, poněvadž každá revoluce má nové svaté a nové postižené, což je spolehlivý základ pro opakování metodou od zdi ke zdi. A u těch zdí už zbytečně vyhaslo hodně nadějí i životů.

 • Sasin • 31. července 2015

  merlin • 31. Červenec 2015
  Hmmm, jen jsem to zahlédl a ani nechcu do toho vrkat, nečekám ani odpověď, jen malá podstatná poznámka.
  To nepřestávající tlačení do výběru menšího zla je principiálním páčidlem rozdělování a panování. S tím je potřeba přece skončit.

  A se všema, kteří to furt dělají rozvázat všechny „přátelské“ vztahy, igdyby to loučení bolelo. Říci všem, že s takovou pakáží se paktovat nebudem. A gdyž nebude síla to udělat, skončí to u zdi, kde bude volba jasná. Sám se svobodně rozhodni, jestli zastřelíš sestru nebo bratra, volíš přece menší zlo, voni jsou toho schopni. Studují to už příliš dlouho a mají na to výzkumné ústavy a blázince. Vytvářejí si dokonce fyzikální situační modely. Došlo to prostě příliš daleko. Dostat se z toho nebude prostě levné a možná to bude hodně drahé.

 • orinoko • 31. července 2015

  Přesto přesevšechno trvám na tom, že Syřané jsou NAŠE krev.
  Byla doba … a není to tak dávno … kdy se na nás všude valilo, že nás ohrožuje Rus. Dokonce RusPutin. Vlastně to dodneška nepřestalo. A kupodivu Čížek se pochlapil.
  MY si musíme civilizačně vybrat. Jestli chceme podporovat západního chcípáka, anebo kus lidsKOSTI.
  Nikdo netvrdí, že všichni Syřané jsou akurátní a k zulíbání. Ale pro jejich děti bychom něco málo udělat mohli. Myslím si, že dokonce MĚLI.
  Je to věc českého svědomí a odporu vůči Eurosojuzu.
  A pro pitomce dodávám … nejsem na žádné výplatní pásce „diktátora“ Asada. Má úplně jiné starosti. Se spoustou syrských sirotků.
  A navíc … jeho ženská je mimořádně sexy. Docela natvrdo.
  Ani se nedivím, že mladá syrská generace se v NÍ těžce shlíží.

 • Ladislav Hinner • 31. července 2015

  Už jsem tady svoji úvahu z devadesátých let o xenofobii v diskusi k jakémusi článku zveřejnil. Dovolte, abych se opakoval :
  Xenofobie a následně obrana před cizorodým se objevuje už v buněčné struktuře, zde ovšem nelze mluvit v termínech psychologických. Má přirozený (genetický) základ a pokračuje po linii individua i ve společenském (sociálním) prostředí. Má své modifikované projevy na úrovni sociálních i generačních skupin, náboženských společenství, rodů, národa i ras a působí i napříč těmito množinami, v závislosti na individuální či obecné preferenci hodnot.
  Potřeba bezpečí pudí k náklonnosti ke stejnému, protože je to vědomí podobnosti, která svou opakovatelností uklidňuje a dává možnost snadnější předvídatelností budoucího vývoje. Vědomí společné hierarchie hodnot, společných kulturních kořenů, společného mentálního a citového vývoje a obdobné psychosomatické dispozice, dokonce i generační sounáležitost, vzbuzují pocity, které podvědomí ujišťují o poznatelném stupni kauzality interakcí, jakkoliv tento pocit neodolá konkrétní racionální kritice. Ale působí prostřednictvím podvědomí a ovlivňuje zpětně naše chování.
  Modelově lze xenofobii demonstrovat na vývoji vztahů v případě extrémně rychle rostoucího vlivu cizorodé menšiny, jako důsledku růstu jejího počtu nebo růstu její moci- formou politické, hospodářské nebo vojenské okupace.
  Vyvstane otázka, která je řešitelná pouze na základě jednostranného hodnotového měřítka, totiž – kde je hranice mezi vlivem cizorodého jako progresivního katalyzátoru a jeho ničivým působením.

 • Ladislav Hinner • 31. července 2015

  Doplňuji předchozí úvahu :
  Současná (vnucená) přemíra tolerance vůči cizímu je umělá a jeví se mnohdy jako vědomé očkování budoucích střetů, dle hesla rozděluj a panuj.
  Dnes je to zřetelné v účelovém horování pro přijetí Muslimů do Evropy. Internacionalismus minulého století byl nahrazen multikulturalismem a teď čekáme na novou ideu k dosažení stejného cíle- totiž oslabení bílé rasy, kterou již Židé jednou porazili rozvracením hedonistického Říma (dtto naše dnešní situace) vnesením ozdravujícího učení jejích sekty (heretického Krista), které bylo Pavlem z Tarsu modifikováno v křesťanství. Politologové se neodváží poukázat na Izraelskou praxi, směřující k rasově čistému národnímu státu, se všemi z toho vyplývajícími důsledky. Jejich někteří soukmenovci v Evropě i v Americe byli naopak zvěstovateli obou výše zmíněných ideí „světového porozumění a vzájemného obohacování“ se všemi zničujícími důsledky pro komunity.

 • Dana • 31. července 2015

  Zcela jednoduche.
  Do Evropy jde napor dvema smery, prvni je z prelidnene Afriky zpatky ke kolonisatorum. . I tito negramotni lide vidi vydobytky zapadni civilisace a jelikoz si to neumi sami poridit, jdou ke zdroji.
  Jsou otrli, agresivni , houzevnati. Zchoulostively Evropan zapomnel na instinkty dzungle, preziti a udrzeni si sve hroudy. Ztratil vuli k zachovani sve identity, kterou mu predaly generace predku. .Pri takove mentalite nihilismu Evropan prohraje….

 • lomikel • 31. července 2015

  orinoko – ja Syrii taky fandim, esli je nejaky stat ktery vede narodne osvobozenecky boj o vlastni preziti pak je to Syrie, tam ma byt nase armade a strilet Isil,ne v Afganistanu. Nase, tedy pardon vase sobotkova :), vladne ale neudela s Asadem dohodu o umisteni ranenych v nasich nemocnicich, ani nezoragnizuje pobyt pro sirotky zde. Ne, to by bylo selektivni a odporuje to direktivam USA a Bruselu…. Takze v Bele jsou prevazne muzi ve veku vhodnem k vojenske sluzbe, nekteri ze Syrie.

  Tohle neresi dostatece plosne situaci, myslite ze ti kteri to opravdu potrebuji se do EU dostanou ? V jakem procentu ? Reseni je treba prijmou mistne, to nejde bez Ruska ktere vyblokuje USA, a to davkuje podporu Syrie v ramci sve politicke hry. Podobne jako Novorusku, kterou je nuceno hrat.

  Dale to neresi uprchliky z ostatnich zemi, spravedlivejsi reseni jsou prave a jen ty tabory dostupne mistne, pro lidi bez prostredku pro prevozniky/paseraky. Cela charita na konci bussines retezce je v vysmech jak tem kteri na cestu nemaji, tak lidem v Evrope kteri jsou presvedcovani ze haseni problemu tisice kilometru od mista jejich vzniku dava smysl.

 • orinoko • 31. července 2015

  Jsem rád, že tu nemusím na téma ŽID působit docela osiřele.
  Tak předně: My Češi bychom měli každý den vstávat s jednou základní mantrou.
  Citací ze Židů. Kdopak je autorem těchto myšlenek?
  USA nemají nepřátele či přátele … mají především svoje zájmy.
  A další Žid: Přítel USA by se měl mít více na pozoru , než nepřítel. Prakticky vždycky dopadne hůře , než ten nepřítel.

  Kde v těchto židovských myšlenkách zůstal plac na Putinův zlořád , čínskou subverzi, iránský holocaust … a českého vypraseného Kocába?
  Pro mě byl šok, když jsem zjistil, že mladý Dientbier je těžký kamarád s tímto bytostným kreténem.
  Skláním se před Merlin, která už před lety napsala, že mladý Dienstbier na ní působí jako hajzlík. Tou dobou jsem byl jiného názoru … bohužel špatného.
  Tak či onak. Dienstbier to má u socanů spočítané. Stejně jako doktor mnohoobročník z Vysočiny. Ten se časem úplně vytratil z informačního oběhu.

 • mirror • 31. července 2015

  orinoko napsal
  orinoko • 31. Červenec 2015
  Mirrore, zdravim!!! Tak to uz je nas 6. Neco jako tri musketyri, ackoli byli 4.
  Daes ze Syranu dela velmi zdatne sekularni narod. Uz v roce 2012 jsem to napsal. Jak Jara Cimrman.

  Orinoko, přehlédl jsem vás. Já toho našeho českého Syřana znám 15 let. U něho jsem si jist, že je to Evropan. Neplatí to však o Syřanech jiného vyznání. Tam bych si nechal poradit od někoho, kdo tam dlouho žil. Někdo na parlamentních listech varoval, že nás mohou zklamat, protože jsou to Arabové, které tamní společnost zformovala. V Sýrii máme schopnou velvyslankyni, na jejíž místo se tlačí mladší dychtivci. Stálo by za to vyzpovídat Češky, které se tam provdaly.

  Mimochodem, víte orinoko, že Araby přitahují tělnaté dívky? Kdysi za mých studii jeden tuniský stážista s námi ostatními studenty chodil na pivo. Vrtalo mu hlavou, kde ty tekutiny ukládáme. V letním kině byl k neudržení, když kolem něho přešla těžší váha.

  V Libanonu žije početná křesťanská komunita. Na jedné odborné konferenci mi na galavečeru ve stanu na zahradě nějaký Libanonec potvrdil, že jejich děvčata se koupou v moři v bikinách a je povoleno pití piva. Bylo to na moje upozornění, že jeho sklenici s pivem Alláh vidí.

  Doufám, že jsem vám orinoko naznačil, co bychom měli ještě probrat.

 • hudryper • 31. července 2015

  Pamatuji se na spoustu řeckých rodin,které pod existenčním tlakem vyvolaným slizskými Brity našly asyl v Československu. Byli to v podstatě hlavně zemědělci zvyklí na těžkou práci,aby se uživili. Jejich domovem se stalo poválečně vyprázdněné pohraničí a oni splynuli s českým etnikem zcela přirozeně. Někteří se po 89. odstěhovali do Řecka,jiní zůstali a jeden z nich nedávno stál před soudem zato,že se svobodně vyjádřil na facebooku k českým mrtvolám v Afghanistanu. Rád bych viděl zase nějaké Čechy,kteří se budou tváři v tvář pokusům státního aparátu stavět tak,jako on.
  Souhlasím s Orinokem i Merlin ,že jsme měli hned na začátku aktivně dělat politiku přijímání rodin s dětmi,které vyhnala z jejich domova válka. Udělali bychom lidsky důležitý krok nejen vůči
  těm nešťastníkům,ale i vůči sobě navzájem. A vedlejším efektem by byl argument, že jsme se nezachovali necitelně ale naopak byli jiným příkladem. Čili vzít vítr z plachet protievropským stratégům,kteří vytvořili podmínky pro to,aby naplnili Evropu mladými bojovníky,za nimiž pak
  dorazí jejich rozvětvené rodiny. Neříkám to dnes na tomto webu prvně. Reálná reakce hecovaná
  lidmi se zlými úmysly ale jde přesně opačným směrem a zato je už zcela odpovědná současná vláda .

 • Alice • 31. července 2015

  Ladys dnes napsal (mimo jiné): ….myslím na to, že když budeme takto pokračovat v přijímání islámu, zničíme kulturu, která tvoří historický základ Itálie…..

  Nic takového, co popisujete se letos neodehrálo a dirigent Muti se o islámu ani nezmínil. Tahle událost (byla fascinující) se stala v roce 2011 (březen) pár měsíců před tím, než Berlusconi odstoupil. Text jste jinak opsal dobře, byl ovšem namířený proti Berlusconiho politice a ne proti islámu, který ostatně v té době ještě nebyl tak aktuální. Navíc jste nepozorně v textu nechal(a) 150. výročí, letos to totiž bylo 154 let.

  Měl(a) jste smůlu a spoléhal zřejmě na to, že o tom nikdo nic neví. Ví a jsou i lidé, kteří u toho byli. Jen nechápu, proč musíte zneužívat takovou osobnost a vkládat jí do úst něco, co neřekla. Máte snad málo argumentů pro své přesvědčení? Není dnešní doba tak událostí plná , že si každý může najít podporu pro svá tvrzení? Pohled můžeme mít různý, ale lhát bychom neměli. Zpochybnil(a) jste tou nehoráznou lží všechno, co jste kdy napsal(a) a v budoucnu napíšete. Sorry!

 • lomikel • 31. července 2015

  A bych navazal ne tento vydareny clanek, uvahy o tom jak se zde uprchlici pomnozi(kde maji zeny ?) a budou plnit duchodovy system je v kotextu situace stejne sprosta vuci nim (tedy skutecne potrebnym co sem nedorazi) jako lidem zde.

 • mirror • 31. července 2015

  orinoko napsal
  Skláním se před Merlin, která už před lety napsala, že mladý Dienstbier na ní působí jako hajzlík. Tou dobou jsem byl jiného názoru … bohužel špatného.
  Tak či onak. Dienstbier to má u socanů spočítané.

  Dienstbiera jsem volil v prvním kole. Nelíbila se mi jeho reakce na porážku od Zemana. Vzhledem k jeho věku mu nic neuteklo. Přesto prohru neunesl. Po 40 se málokdo dokáže změnit. Protože ho hýčkají, jaký je to king, už se u mne odepsal. Teď jsem také někde četl, že kamarádil s Rathem. Kudy spolu choditi, tam radili a tvářili se, že pozřeli všechnu moudrost světa.

 • fajt • 31. července 2015

  největší úspěchy v Sýrii zaznamenala československá rozvědka ( ti překonali i sovětskou stranu), v dnešní době ambasáda čr zastupuje i americké zájmy a jejich velvyslance, důvod proč tomu tak je žádná zúčastněna strana neuvedla. ..)

 • mirror • 31. července 2015

  lomikel napsal
  A bych navazal ne tento vydareny clanek, uvahy o tom jak se zde uprchlici pomnozi(kde maji zeny ?) a budou plnit duchodovy system je v kotextu situace stejne sprosta vuci nim (tedy skutecne potrebnym co sem nedorazi) jako lidem zde.

  Také je mi nejasné, s kým se budou množit? Mezi českými partnerkami se některá najde, ale bude to stačit? Podle švédských zkušeností se vrhnou i na ty, které mají jinou představu o své budoucnosti. Ve Švédsku jedna pohledná dívka zpívala, že je ji jedno jestli má mezi stehny žlutého nebo černého. Přes svou náklonnost ji jeden afričan odvlékl do lesa a po aktu ji ubil kameny. Odkaz jsem bohužel ztratil.

  Takové událostí zneužívají extrémní pravičáci k anti-levicové propagandě. Vždy uvedou, že to všechno chce levice, i když se jedná o totálně ujetou švédskou sociální demokracií.

 • mirror • 31. července 2015

  mirror napsal
  Ve Švédsku jedna pohledná dívka zpívala, že je ji jedno jestli má mezi stehny žlutého nebo černého.

  Už jsem to našel

  http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/7704–vpust-si-mezi-stehna-zluteho-i-cerneho-zpivala-naivni-priznivkyne-multikulturalismu-nakonec-byla-brutalne-znasilnena-a-zavrazdena-pristehovalcem.aspx

  Proklikejte všechno, co je možné. Je tam všechno.

 • abx • 31. července 2015

  no ano, vseobjimajuca spravodlivost – mier, demokracia, humanita. vsetci by sme chceli byt mladi, krasni a podla moznosti aj bohati (nie je to ziadna hanba, je prijemne byt bohaty , vyjadril sa aj velky humanista V.H.Veskrna). syrcania, libanonci a palestinci su ti, ktorych treba zachranovat lebo bojuju so zlom, ktore robi problemy aj inde vo svete vratane tunajsich koncin. tych ostatnych nech si zoberu ich byvali kolonizatori, ktorym ich predkovia pomahali budovat dnesny blahobyt…

 • orinoko • 31. července 2015

  Tohle jsem sem myslím už dával. Neuvěřitelné české jako je moravský Frídl … Všichni se sejdeme v létě.
  S ohledem na přiložené info ani nehodlám spekulovat, kolik je v tom ryze českého.
  Tato písnička nebude nikdy v rádiích hrána. Měl s ní problémy i socík, ale nakonec se i občas hrála. Je to letitá věc, české nitro … z Karlových Varů.

  https://www.youtube.com/watch?v=no-YDAa6F9w

 • jogín • 31. července 2015

  Můj názor je jednoduchý- když někdo maká a umí, může být pro mě za mě třeba zeleně kostkovanej. To, co potřebujeme, není demokracie s oblbnutejma vegetujícíma, ale meritokracie, kde mají lidi práva podle svých zásluh. V tom měli komunisti pravdu, ale za zásluhu považovali hlavně kejvání a kecy. Celá populační situace se nedá řešit financováním množení nemakačenků ani neomezeným růstem. Nakonec bude potřeba mít děti za zásluhy.

 • orinoko • 31. července 2015

  Syrský bigboš. Docela polyrytmický. Svým způsobem připomíná „naší“ Indii.
  Tam se nezastavím celých 5 minut.
  Něco jako když to hrne Santana.

  https://www.youtube.com/watch?v=FiSm27heeWI

  https://www.youtube.com/watch?v=enbTb8PizTI

  https://www.youtube.com/watch?v=fQ9nQNx0KEs&list=PLY-yjaZKAbalScR3iB8_vG-PnRIyfBrtw&index=6

 • Ladys • 31. července 2015

  @Alice máte pravdu, převzal jsem neuvážlivě ze špatného zdroje a navíc jsem ve starší citaci nedal na pravou míru časovou osu. Dohledal jsem si zpětně také originál záznamu a revidoval překlad. Skutečně se zdá, že obhajobu vlastenectví, které měl dirigent na mysli bylo míněno obecně a nevztahovalo se přímo k islámu. Tudíž si sypu popel na hlavu, rozhodně nemělo jít o úmyslnou mystifikaci. Do budoucna musím lépe prověřovat zdroje.

 • vittta • 31. července 2015

  fajt napsal
  mohu vám jenom blahopřát, jste skutečný občan hodný přežití, snad vaše přesvědčení udolá i holá fakta a nezůstanete jenom posledním mohykánem k placené čumendě. ..)

  doufám, že nadsázku snesete, když to máte pro budoucnostvšechno tak jistý a průzračný. ..)

  Díky.
  Jen ta holá fakta….
  Holý fakt je to, čemu věříte vy a klidně si na to získáte i patřičný odkaz.
  Já holá fakta neznám, v čemž jsem o něco lidsky a intelektuálně níže, než většina zdejších diskutujících.
  Nic méně, holý fakt, že vymíráme jsem napadl přesvědčením, že nevymíráme a dodal několik čísel, která jsem si doslova vycucal z prstu a z toho, co jsem tak kolem sebe asi tak 40 let slyšel.
  Jak jsem si všiml, Sio moje přesvědčení doložil nějakými odkazy, nejspíš ale chybnými, protože…holý fakt, je holý fakt a ten je jiný, než ta čísla.
  Nadsázku nesnesu, jsem arogantní a ješitný, jak jste si jistě všiml.
  Jsem ale rád, že jí snesete vy.

 • orinoko • 31. července 2015

  Na okraj … ten syrský bigboš před poslední slokou to hrne ve vysokém napětí. Nahoře je to jízda a spodek se sype jakoby v half time.
  Asi jako tady Van Halen. Basa táhne … a bicí brzdějí. Těžkých 220 voltů.

  https://www.youtube.com/watch?v=STVcNX7anGU

 • Stan • 31. července 2015

  Jako s tím dirigentem se to má s většinou těch historek, co se zázračnou rychlostí šíří po netu, včetně diskusí na tomto webu. Pravdivé příběhy o postřílených svatbách v Afghánistánu, novinářích v Bagdádu a o v důsledku ochuzeného uranu v munici postižených dětech, co se rodí v Američany osvobozené Fallúdže takovou popularitu nemají.

 • dixi • 31. července 2015

  O to se nikdo nezajímá Stane, ale takový zabitý oblíbený lev, to je ta správná mediálně zajímavá tragedie.

 • vittta • 31. července 2015

  Georgius z Raduně napsal

  Stane, zřejmě nevíte co je to opravdová nedobrými životními zkušenosti a pocitem bezmocnosti podložená nenávist. Ta bude příčinou, že se převážná část naší záměrně devastované populace – nejenom Češi – přidá klidně i k fašistům. Pokud byste dokázal zajít mezi lidi třeba k nám na vesnici – nestačil byste se divit, jak jsou si evropské národy podobné. Politický vývoj u nás – a to i Vaším přičiněním – bude stejný jako ve Francii. Tam se nástup fašistické pravice po příštích volbách bere jako samozřejmost. Nemohu se zbavit dojmu, že na existující realitu nejste schopen pohlédnout ve všech souvislostech a také očima lidí, jimž se poslední roky vede stále hůř. Jim je všechna Vaše argumentace zcela irelevantní – pokud pominu fakt, že přilévá olej do ohně té nenávisti kdykoliv mají možnost se s ní seznámit. Zkuste se smířit se skutečností, že značné části těch dnes žijících lidí je šumafuk, jestli pozvolna vymíráme. Ale berte v potaz fakt, že mají volební právo a mnozí i výbušnou agresivní povahu.

  No sláva.
  Tohle píšu všude možně auž asi dva roky.
  První, komu jsem to napsal byl Čulík, konec-konců, byl mezi prvními, kdo začal intelektuální sluníčkářsví pro „vyvolené“ hlásat, aniž by se zajímal o to, že těch 5% jeho „posluchačů“ jsou jen 4% volebních hlasů.(podle mě to z 5% dotáhl úspěšně na 0,5%, což bych dal k zamyšlení hlavně Stanovi)
  Není lepších motorů fašismu než ti, kdo serou na názory obyčejných lidí, kdo nechápou jejich svět a kdo jimi ve své podstatě pohrdají.

 • fajt • 31. července 2015

  zatím co se vedou debaty Chovanec už raději radikálům za plotem slibuje a na koncesionářskou bednu zase háže ulhaný bobek, však to montéři nadnárodních montoven a nerodičky sežerou i s navijákem. ..)

 • Ladys • 31. července 2015

  Stan napsal

  Jako s tím dirigentem se to má s většinou těch historek, co se zázračnou rychlostí šíří po netu, včetně diskusí na tomto webu. Pravdivé příběhy o postřílených svatbách v Afghánistánu, novinářích v Bagdádu a o v důsledku ochuzeného uranu v munici postižených dětech, co se rodí v Američany osvobozené Fallúdže takovou popularitu nemají.

  Stane, souhlasím s tím, že by se měly ověřovat zdroje, nejlépe z více míst. Nicméně některé ty „historky“ (a dokonce i ty, které se šíří po netu), mohou nést, a také mnohdy nesou, pravdivou a užitečnou informaci, takže bych je úplně nezavrhoval. Nebo ty snad čerpáš informace z nějaké studnice zaručené pravdy?

  • Stan • 31. července 2015

   Ne, ale už jsem se párkrát spálil. Zrovna včera začalo trestní řízení s paní, co pustila do oběhu historku o uprchlících, co někde na Moravě podřezali stádo dobytka nějakému farmářovi. Pak tady běželo video o dirigentovi, co propagoval islám při koncertu někde ve Skandinávii a orchestr odešel. To video vypadalo velmi autenticky, akorát, že to nebyl dirigent, ale nějaký cvok, co tam naskočil z publika a který už tím byl profláknutý. Pak taky našli konečně jednu z těch 150 ruských ponorek ve švédských pobřežních vodách. Ale mělo to jednu malou vadu, o které už autoři té zprávy nanapsali – byla z 1. světové války. Atd., atd., není skoro dne, aby mi mailem nepřišel podobný hoax. Teď ještě čekám, co se vyvine z té „vzpoury běženců“ v Bělé.

   A teď si představte, že by někdo podobným způsobem vybíral pravdivé zprávy z Novy a Primy o Češích a zásoboval jimi každý den třeba Brazilce. Za pár měsíců by bylo o strach tam jet na dovolenou, natož požádat o pracovní povolení.

 • vittta • 31. července 2015

  Normálně to nedělám-ale jeden odkaz sem také dám.
  Neříkám k němu nic, události jsou vždycky o něco složitější, ale….
  http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan

 • Sio • 31. července 2015

  Bety napsal
  Sio

  @Bety: Nic Stanovi nevyčítám, vím, že obhajuje to, čemu bytostně věří. Tedy nevím, ale věřím tomu. Al ejá dělám to samé.
  „Prostě dobré srdce je třeba aspoň trochu korigovat rozumem, i když to nezní hezky.“
  A o to se právě snažím.

 • vittta • 31. července 2015

  Stan napsal

  Jako s tím dirigentem se to má s většinou těch historek, co se zázračnou rychlostí šíří po netu, včetně diskusí na tomto webu. Pravdivé příběhy o postřílených svatbách v Afghánistánu, novinářích v Bagdádu a o v důsledku ochuzeného uranu v munici postižených dětech, co se rodí v Američany osvobozené Fallúdže takovou popularitu nemají.

  Jak pro koho, Stane.
  Pro mě mají popularitu úplně stejnou.
  Bohužel pro vás, protože pro vás jsou ty o amerických vinách daleko důležitější!

 • vittta • 31. července 2015

  Další odkaz z kategorie hoaxu.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/376439-mezi-uprchliky-a-policisty-zuri-v-calais-valka.html
  Celkem nezajímavý text, bitky s migranty jsou dávno běžné-ale něco tam je přece zajímavého.
  Ta procenta nezaměstnaných mladých.
  To by asi měli mít Francouzi a Angličané mít více dětí…………….jinak nevím nevím, jak to s nimi dopadne.

 • Sio • 31. července 2015

  fajt napsal
  Sio

  Žádný finanční ústav, pokud mu nejde o prefabrikované politické lži, se nezabývá demografickými analýzami do roku 2050 za účelem přípravy. Naopak těmito prognózami se snaží lidi dezorientovat a zastrašit a to zcela vědomě.

 • orinoko • 31. července 2015

  Asma Al Assad … a syrské děti, které zpívají Vangelise.

  https://www.youtube.com/watch?v=rNBRpqAXVFk

 • merlin • 31. července 2015

  http://www.infowars.com/new-evidence-reveals-turkish-government-is-directly-funding-isis/
  moc hezký, ten turismus, co provozují mladí Evropané, Australané a Američané do daéše je kromě safari ještě taky náhražka zlaté horečky, jen místo dolování zlata na Kolndiku kradou ropu a obchodují s turkama. By mě zajímalo, kam na ně Turci hází ty bomby. Patrně na předem domluvená a označená místa :-(

 • merlin • 31. července 2015

  Klondiku

 • vittta • 31. července 2015

  Turci…
  Turci do sluníčkovského pojetí vinníků a obětí moc nepasují.
  Byli to kolonizátoři.
  Fuj.
  Zůstalo jim to…
  Ti se s Němcema hledali…

 • Sasin • 31. července 2015

  Hudrypere
  Kakulidisovic rodina žila naprotivá naší ulice a vraceli se do dom po nějakých osmi letech jestli. Z čeho žili vůbec netuším, nigdo s nimi po lidské stránce problémy neměl, nevím o tom, páč v té době se ještě hodně budovalo, hlavně socialistických pomníků, každý parčík měl květiny a skoro kolem každé sochy byly řetězy. Ále nigdo si z teho hlavu nedělal, bylo to v rámci BSP a na schůzách si to vynahradili, to já dobře vím, páč jsem zůstal párkrát na schodech a čekal jsem až jim to skončí. Taky jsme měli hajného v baráku a ten dycky na Silvestra vystřeli z kulovnice. Bylo to takový naše, možná ucmudlaný, ale věděli jsme vo sobě. Taky jsem u nich jednou spal a paní mi donesla čaj s medem a spal jsem až do rána, jak schůza skončila. Nigdo z toho nedělal kovbojku. Všichni kluci jsme to postupně vyzkoušeli a úplně v pohodě jsme se do teho vešli. Běhali jsme na sená do statkářovic stodoly a kašlali jsme na to jak běhá kolem s čaganem, páč jsme se tam naučili salta, a taky jsme chodili na lom, kde jsme se scházeli, hned několik generací, já už jsem byl vyšší středňák a i zobáci mohli přijít, splknout, kde by se něco dalo zažít, skouknout nebo vyvést. Někteří nosili drobky, proviant, ale i tak to bylo lepší než sedět před barákem a čumět na blbé. Za náma ti kluci řecký nechodili, ani jsem o nich vlastně nevěděl. Jednoho dne ty byty byly prázdné a bylo to. Nastěhovali se tam jiní. Proč tam byli a co chtěli nebo ták mě vlastně nigdy nenapadlo to zjišťovat. Já jsem dycky věřil našim, že igydž zůstanu na schodech a zrovna nezbyl chleba, že to je tak nějak normální. CO JE ALE NORMÁLNÍ DNESKA?

 • idiotronic • 31. července 2015

  Vážení, díky za obsažnou diskusi, zejména těm, kteří si povšimli, že tady proběhla populační exploze (z demografického hlediska je ten výraz přehnaný, exploze jsou větší), zvaná Husákovy\ děti. Jako učitel jsem je měl tu čest je učit (v krajském městě znáte i rodiče dětí) a protože to byly děti z rodin, které by jinak končily na dítěti prvním (lidé s vyšší kvalifikací), byl to pro společnost obrovský přínos, ačkoli dnešní mainstream žblebtá něco o problémech (chodily do školy na směny). Bez zvýšení porodnosti ve vrstvách kvalifikovaného obyvatelstva nemáme šanci a naopak, když se to podaří, nebude problém. Prvním krokem je zařídit , aby otěhotnění v průběhu VŠ studia nebyl zároveň konec studia. Jenom z těchto kruhů se také budou rekrutovat správní kandidáti do voleb (Kožení ani Rittigové vládnout nejsou schopni). Uměl by někdo rozebrat podrobnosti populační exploze 1975+ ?
  A s ,,čistotou rasy“ příští generace Čechů bych si starosti nedělal. Němcová (Božena!), Tyrš, Fügner, Masaryk, Kriegel…prostě Češi nebyli, nebo, což je zajímavější, byli Češi volbou. A Pavel Eisner, Žid z Prahy s mateřským jazykem německým stojí za přečtení v češtině právě pro její zvládnutí.
  To nemění nic na tom, že chybí organizovaná složka z řad místního obyvatelstva,
  znajícího místní poměry, která rozpozná pokus o narušení veřejného pořádku a možná by bylo dobré si po čase pročíst, jak fungovala společnos v okamžicích ohrožení (povodeň + telefonní služby při ní, Vlachovice, Dejvická kyselka a varovný systém a pouvažovat, zda například ty pitomé vysílačky za pár stovek
  za jistých situací k něčemu nejsou – ale musejí se občas použít, aby se účastníci znali. Ostatně jsou i za víc peněz vysílačky s větším dosahem. Právě hodlám zrušit mobilní telefon, protože je trvale přetížen.

 • Sasin • 31. července 2015

  Takže pokračuj po bilogické pauze, :-)
  Ve městech normálnost upadá, prostě mizí každý rok jako soli z hor, které odvádějí ten zvětralej materiál stále dál a dál. Je to

  zákon přírody, kterému se zhovadělí lidé postavili a myslí si, že ten zápas vyhrají. Všechny tyto pitomé výzvy a nactiutrhačné zlo

  volné kurvárny jsou vymýšleny uměle právě těmi, kteří si usmysleli žít na útraty jiných normálních lidí, které ani neznají, na věky a

  hodlají to podkládat časouvo spirálou jakéhosi finančního kvašení, kdy hrnek začne bláznit a bude jim vyrábět stále více a více

  jídla, než by byli schopni pozřít i se svými zesnulými budižkničemy najednou každou hodinu.

  Mě stačilo sem nakouknout a už jsem viděl jednu kokačku vedle druhé, nastartované byly všechny, jak je potřeba lidem zkroutit

  ruce aby jejich pérpetům mobile fungovalo správně. To voni vědí velmi dobře jak to lze zajisit natrvalo. Nekonečné diskuse o

  ptačím prdu, gdyž se jako v letu okovnatí žárem jejich ega, prý bude líp. Ale chyba lávky po které nestoudně s párovým krokem

  šlapete. Nešlapte tam, říkám já, ale vy jako belzebubáci a noční duchové dupete do stějně prohnilých prken navíc v rytmu, který

  nevěští nigdy nic dobrýho a přesto se objeví tu a tam nějaká zamilovaná pijavice, která saje jen u nenáviděného proti-vníka, a to

  se oslavuje. Bacha. Sláva slimákovi, který ožírá sousedovic zélí. Je to vážně k neuvěření co se člověk zde doví, „já to tady bral

  dycky jako levicové vínobraní“, že si tady člověk lidsky uleví a hned se sesypou lidské odpovědi, že jako ti zlo ději jsou vážně

  nesnesitelní, že člověk by měl mít nějaké práva nebo že néní hezké vyhnat někoho na ulici. To už dávno shnilo v důchodové re- formě. Svině co žily celý život na útraty ostaních se usadily a v klidu docela jiného režimu a rozdávaj

 • Sasin • 31. července 2015

  No a teď na vás klidně a spokojeně seru a přeju vám klidnou a štípající noc. Muheeeeee

 • Sasin • 31. července 2015

  No já protestuji proti takové adjustaci.
  Ve městech normálnost upadá, prostě mizí každý rok jako soli z hor, které odvádějí ten zvětralej materiál stále dál a dál. Je to
  zákon přírody, kterému se zhovadělí lidé postavili a myslí si, že ten zápas vyhrají. Všechny tyto pitomé výzvy a nactiutrhačné zlo
  volné kurvárny jsou vymýšleny uměle právě těmi, kteří si usmysleli žít na útraty jiných normálních lidí, které ani neznají, na věky a
  hodlají to podkládat časouvo spirálou jakéhosi finančního kvašení, kdy hrnek začne bláznit a bude jim vyrábět stále více a více
  jídla, než by byli schopni pozřít i se svými zesnulými budižkničemy najednou každou hodinu.
  Mě stačilo sem nakouknout a už jsem viděl jednu kokačku vedle druhé, nastartované byly všechny, jak je potřeba lidem zkroutit
  ruce aby jejich pérpetům mobile fungovalo správně. To voni vědí velmi dobře jak to lze zajisit natrvalo. Nekonečné diskuse o
  ptačím prdu, gdyž se jako v letu okovnatí žárem jejich ega, prý bude líp. Ale chyba lávky po které nestoudně s párovým krokem
  šlapete. Nešlapte tam, říkám já, ale vy jako belzebubáci a noční duchové dupete do stějně prohnilých prken navíc v rytmu, který
  nevěští nigdy nic dobrýho a přesto se objeví tu a tam nějaká zamilovaná pijavice, která saje jen u nenáviděného proti-vníka, a to
  se oslavuje. Bacha. Sláva slimákovi, který ožírá sousedovic zélí. Je to vážně k neuvěření co se člověk zde doví, „já to tady bral
  dycky jako levicové vínobraní“, že si tady člověk lidsky uleví a hned se sesypou lidské odpovědi, že jako ti zlo ději jsou vážně
  nesnesitelní, že člověk by měl mít nějaké práva nebo že néní hezké vyhnat někoho na ulici. To už dávno shnilo v důchodové re- formě. Svině co žily celý život na útraty ostaních se usadily a v klidu docela jiného režimu a rozdávají krvavá moudra pro budoucí pitomce, od kterých čekají ještě rentu a úroky.To je vážně velice fascinující průběh událostí, o kterém se snaží přesvědčit. Voni svůj podíl mají a mladým a zdravým podíl nedají. Ani howno. Ani hlt.
  Nó, tak jsem se spletl. Mě to dokazuje jen to, že je potřeba být na vás háje zla mnohem tvrdější a gdyž to nebude slovně stačit,
  musí se udělat tomu přítrž na jiných úrovních, mnohem tvrdších než nějaké blábolení ze slovní ajekulace vymírání těch
  normálních. Gdyž vychcípají jelitáři, zlo ději nebo humusáci práva, nebude toho škoda, su připraven oplodnit jejich dcery, vdovy
  aby se to tady kua hnulo ku našomu. Šulíni. Máte něco proti tému? Muheeeeee
  P.S tu šablonu zahoď a pořiď si jinou, která umí zobrazovat.

 • fajt • 31. července 2015

  Sio napsal
  Žádný finanční ústav, pokud mu nejde o prefabrikované politické lži, se nezabývá demografickými analýzami do roku 2050 za účelem přípravy. Naopak těmito prognózami se snaží lidi dezorientovat a zastrašit a to zcela vědomě.

  pokud je mi známo, tak tř. Allianz si něco podobného dělala ( koleš, co to s nimi nějakou dobu táhnul, než se pěkně opeřil, mi nějaký jejich graf ukazoval, fakt nic veselého, ale německá důslednost by si přeci nelhala do vlastní kapsy, gor když je to o pod lidech ze sedmnácté spolkové). ..)

 • Alena • 1. srpna 2015

  Stane, ta vzpoura běženců v Bělé byla nejenom na novinkách, Halo novinách, jiných internetových magazínech, byla i v hlavních zprávách TV. Příliš hodně periodik, žádný náhodný e-mail, takže proběhla.
  Předpokládám, že běženci mají opravdu špatné podmínky, moc se nelišící od uprchlických táborů,( jak nám zde bylo sdělováno), takže přirozená reakce obyvatel , kterým utrpení běženců není lhostejné, by měla být následující. Očekávám, že se založí sbírka pomoci běžencům, případně se najdou Češi, kteří budou ochotni vzít si běžence k sobě domů.
  Sluníčkáři, ukažte nám v příkladech, jak se má konat.

 • Sio • 1. srpna 2015

  fajt napsal
  pokud je mi známo, tak tř. Allianz si něco podobného dělala ( koleš, co to s nimi nějakou dobu táhnul,než se pěkně opeřil, mi nějaký jejich graf ukazoval, fakt nic veselého, ale německá důslednost by si přeci nelhala do vlastní kapsy, gor když je to o pod lidech ze sedmnácté spolkové). ..)

  Otázka je, za jakým účelem. Umíte si představit předpověď vývoje demografie a ekonomiky dnešního světa jen na 5 let alespoň s 50% úspěšností? A do roku 2050 je sakra déle. ČSÚ tyto předpovědi dělá ve třech řadách, min, střed a max. Dokonce až do roku 2062 jsem to někde viděl. S takovými daty operovala podle svých preferencí Bezděkova komise. Je to naprosto nevědecké, protože je to nepředpověditelné s dostatečnou přesností. Asi jakobychom se ptali, jaké bude v Praze za rok o půl páté počasi, zda bude či nebude pršet a kolik bude °C, jaká bude rychlost větru.

 • Stan • 1. srpna 2015

  Alena napsal
  Očekávám, že se založí sbírka pomoci běžencům, případně se najdou Češi, kteří budou ochotni vzít si běžence k sobě domů.
  Sluníčkáři, ukažte nám v příkladech, jak se má konat.

  Jestli jsem to dobře pochopil, tak ti konkrétní uprchlíci v Bělé se bouří proti tomu, že je tady příliš dlouho držíme ve špatných podmínkách, sebrali jsme jim peníze a mobilní telefony. Oni tady být nechtějí a nikdy nechtěli. Takže spíše špatná práce úředního šimla, který měl rozhodnout buď o vrácení do první země EU, do níž vstoupili, nebo tam, kde se nejedná o důvody pro politický azyl, o vyhoštění do země původu.

 • Stan • 1. srpna 2015

  Odkaz k předchozímu: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Vyvadil-Blaboly-kolem-uprchliku-387459

  To je to, co celou dobu tvrdím. My máme opačný problém než např. Německo. My jsme země, o kterou nejen že nemají zájem uprchlíci, ale o níž ztrácí zájem stále se tenčící mladá generace. Ti, co nás straší Londýnem nebo Malmö, jsou úplně vedle. Nám hrozí spíše osud vylidňovaného Pobaltí nebo Ukrajiny. A za to žádní běženci nemůžou, na vině jsou poměry, které tady zavedly prodejné české polistopadové elity.

 • Stan • 1. srpna 2015

  Sio napsal
  Je to naprosto nevědecké, protože je to nepředpověditelné s dostatečnou přesností.

  Proto je tam ta spodní a horní hranice. Vědci přece neříkají, jako Bezděkova komise, že v roce 2050 tady bude tolik a tolik důchodců, které nebude mít kdo živit. Oni jen říkají, že na základě současných trendů bude počet obyvatel v roce 2050 s 95% pravděpodobností v intervalu mezi 8,5 a 10,5 mil. A že trendy jsou děsivé, to už se ví, od zveřejnění té prognózy to jede spíše po té pesimističtější hranici. Mě už to jako středoškolského kantora stálo místo.

 • fajt • 1. srpna 2015

  Sio napsal
  Otázka je, za jakým účelem. Umíte si představit předpověď vývoje demografie a ekonomiky dnešního světa jen na 5 let alespoň s 50% úspěšností? A do roku 2050 je sakra déle. ČSÚ tyto předpovědi dělá ve třech řadách, min, střed a max. Dokonce až do roku 2062 jsem to někde viděl. S takovými daty operovala podle svých preferencí Bezděkova komise. Je to naprosto nevědecké, protože je to nepředpověditelné s dostatečnou přesností. Asi jakobychom se ptali, jaké bude v Praze za rok o půl páté počasi, zda bude či nebude pršet a kolik bude °C, jaká bude rychlost větru.

  no vidíte, a němci prognosticky operovali do roku 2100, měli i pěkný přehledný graf, který vypadal jako vánoční stromeček a končil někde v roce 2100, kdy podle tohoto grafického zpracování má být v čezku okolo 300 tisíc čechů, z toho přes 80 % ve starobním věku ( prý to dělali s ohledem na investice, tedy lichvu, kterou tady měli v dlouhodobém horizontu, kolega mi říkal, že on osobně zpracovával investice s celkovou dobou splatností až padesát let, ty dlouhodobé měl nejraději, údajně ho zajišťovaly na provizích a odbytném minimálně na další generaci) – jak dalece to bylo a je vědecké nechávám na volném posouzení každému, já na tom nelpím jako na dogmatu, přes který nejede vlak – ale když jsem se před více než deseti léty docela vážně bavil s kolegy o tom, že největší problém čr spatřuji ve špatném demografickém vývoji, tak jsem byl poměřován jako škarohlíd, který jaksi vaří z vody a už ani neví, co by na tehdejším prý nikdy nekončícím růstu našel za mouchy – že za pár let tady byla krizovka s přehřátí a s cyklickým vysátím národních ( koloniálních ) ekonomik, tedy s plánovaným rozvalem těchto útvarů, který se zdejší demografii zase škaredě zamával do ošklivě červených numerek, tak to už ti blbci ( zase) neviděli, stále věřili Kalouskovi a spol., že čezko je mimo dosah těchto turbulencí a pak, že si žijeme v té nejlepší době, co nás mohla potkat ( někteří magoři tomu věřili i na smrtelné posteli). ..)

 • Sio • 1. srpna 2015

  Stan napsal
  Jestli jsem to dobře pochopil, tak ti konkrétní uprchlíci v Bělé se bouří proti tomu, že je tady příliš dlouho držíme ve špatných podmínkách, sebrali jsme jim peníze a mobilní telefony. Oni tady být nechtějí a nikdy nechtěli. Takže spíše špatná práce úředního šimla, který měl rozhodnout buď o vrácení doprvní země EU, do níž vstoupili, nebo tam, kde se nejedná o důvody pro politický azyl, o vyhoštění do země původu.

  Moje řeč. Vytřídit prokazatelně pronásledované jednotlivce a zbytek zpátky. Počítám, že to bude tak 1:10 nebo podobně řádové číslo.
  Prokazatelně pronásledovaní jednotlivci jsou ti, kteří se stali cíleným terčem pro stát, kde žijí a to jmenovitě, protože organizovali nějaký odpor proti moci. Pak tu máme pronásledované skupiny, ale těžko přesídlíme do Evropy třeba všechny Kurdy. Vůbec bych nebyl proti imigraci třeba 50000 lidí z oblastí Luhanska a Doněcka. Přednostně ženy a děti, samozřejmě. To by asi moc in nebylo, ale o to správnější. Naopak banderovce tu opravdu nechci.

 • Sio • 1. srpna 2015

  @Stan, fajt : pokud se zajímáte o prognózy vývoje obyvatelstva ČR ve vzdálené budoucnosti (ale moc bych na to nespoléhal), tak vám nabídnu tuto stránku z ČSÚ, najít ji opravdu nebylo jednoduché, dělal jsem si svůj průzkum v souvislostí s kydy Bezděkovy komise ohledně zastoupení důchodců. Určitě si pamatujete ty kecy, jak jeden pracující bude živit dva důchodce.
  https://www.czso.cz/csu/czso/projekce-obyvatelstva-ceske-republiky-do-roku-2065-n-58t98jgowg

 • fajt • 1. srpna 2015

  v Bělé si Chovanec dělal své PR jako nekompromisní ministr, který hájí čezké zájmy – co už kamery nezabraly a bulvár nenapsal je jeho dohoda s běženci ( euráče budou a mobily taky a zdejší zkorumpovaní bafuňáři si taky něco vydyndali – ti první dostanou drobný, ti druzí za nima už slíznou balík ). ..)

 • fajt • 1. srpna 2015

  Sio napsal

  @Stan, fajt : pokud se zajímáte o prognózy vývoje obyvatelstva ČR ve vzdálené budoucnosti (ale moc bych na to nespoléhal), tak vám nabídnu tuto stránku z ČSÚ, najít ji opravdu nebylo jednoduché, dělal jsem si svůj průzkum v souvislostí s kydy Bezděkovy komise ohledně zastoupení důchodců. Určitě si pamatujete ty kecy, jak jeden pracující bude živit dva důchodce.
  https://www.czso.cz/csu/czso/projekce-obyvatelstva-ceske-republiky-do-roku-2065-n-58t98jgowg

  dík, podívám se, ale k ČSÚ bývám hodně rezervovaný, tento úřad taky více slouží než vědecky a statisticky pracuje, bohužel …no a na bezděkovou komisi a její výstupy jsem vyloženě alergický. ..)

 • Sio • 1. srpna 2015

  Stan napsal

  Odkaz k předchozímu: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Vyvadil-Blaboly-kolem-uprchliku-387459

  To je to, co celou dobu tvrdím. My máme opačný problém než např. Německo. My jsme země, o kterou nejen že nemají zájem uprchlíci, ale o níž ztrácí zájem stále se tenčící mladá generace. Ti, co nás straší Londýnem nebo Malmö, jsou úplně vedle. Nám hrozí spíše osud vylidňovaného Pobaltí nebo Ukrajiny. A za to žádní běženci nemůžou, na vině jsou poměry, které tady zavedly prodejné české polistopadové elity.

  Na jedné straně je pravda, že bychom je měli pustit, tam kam chtějí. Také jsem nepochopil proč FRANCOUZŠTÍ policisté zadržují uprchlíky ve FRANCII (v Calais), když oni chtějí do GB. Pochopil bych, kdyby to dělali Britové.
  Na druhé straně, Stane, myslím, že jsem výše jasně prokázal, že máme i tak imigraci dostatečně početnou na to, aby nás pomalu přibývalo, nebo snad ne? Takže pobaltského synromu ani nižší porodnosti se obávat nemusíme. My se musíme obávat odlivu znalostních elit, které jen tak nenahradíte imigranty odkudkoliv. I když i to děláme. Pracuji tady v Česku usídlenými s IŤáky z Ruska, Běloruska, Ukrajiny, ale i z Bulharska, Chorvatska a co je snad zajímavé i z Kanady, Itálie a Španělska. Jsou to všechno mladí lidé mezi 25 – 35 let. Přitažlivost Prahy existuje, ne všichni jdou do Německa nebo Británie. Faktem je, že je to díky nadnárodním firmám, kde se komunikuje anglicky. Druhým faktem je, že tu asi ne všichni zůstanou do důchodu. Každopádně taková imigrace je přínosem a možná byste se divil jaké historky mi i úředním šimlovi a jak dlouho trvá, než třeba vynikajícímu odborníkovi z Ruska se někdo uráčí udělit občanství. To je samozřejmě obraz hlouposti, protože takové lidi bychom tu měli lákat i na nějaké ty daňové prázdniny.

 • vittta • 1. srpna 2015

  Stan napsal

  Odkaz k předchozímu: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Vyvadil-Blaboly-kolem-uprchliku-387459

  To je to, co celou dobu tvrdím. My máme opačný problém než např. Německo. My jsme země, o kterou nejen že nemají zájem uprchlíci, ale o níž ztrácí zájem stále se tenčící mladá generace. Ti, co nás straší Londýnem nebo Malmö, jsou úplně vedle. Nám hrozí spíše osud vylidňovaného Pobaltí nebo Ukrajiny. A za to žádní běženci nemůžou, na vině jsou poměry, které tady zavedly prodejné české polistopadové elity.

  Celou dobu to tvrdíte a mě se zase ulevilo.
  Vlastně je to v pohodě, jsou to bláboly.
  Je otázka, proč se tomu věnuje tolik pozornosti, i tady, na OM.
  Je otázka, proč tomu věnujete tolik pozornosti vy-i když nemáte jiné argumenty, než vaše svaté přesvědčení a názory Čulíků a Vyvadilů.
  Podle mě by se tady měli blbci třeba ukopat, hlupáci, hádající se o neexistující hrozbě.
  Ale..co byste tedy chtěl vlastně VY?
  Utečenci sem nechtějí, tak co byste u všech rohatých vlastně chtěl?
  Přijímat je?
  O tom není řeč, OPAKUJI, nechtějí sem.
  A Stane, proč oni sem vlastně nechtějí?
  Utíkají před hrůzami války…a ČR je jim málo?
  Chtějí no Německa, Británie…ale co ČR, kde chcípl pes, nechtějí.
  To je divná logika….jenže já jsem trockisticko-pravicový troll, nemohu to chápat.
  Zkuste překonat sám sebe a vysvětlit mi to.

  • Stan • 1. srpna 2015

   Zkuste se jich zeptat. Proč utíkají a proč nás mají jenom jako tranzitní zemi. Můžete pak o tom místo sebestředného trockisticko-pravicového trollování napsat článek.

 • fajt • 1. srpna 2015

  přitažlivost povětrného města, kde je pudová zábava a chlast za pár kaček je na kvalitní a dlouhodobě přínosnou imigraci asi málo ( když ostatní a důležité pro život jaksi nefunguje ) – krom toho jak se čezké úřady a a v podstatě celá politická garnitura chovají ke svým krajánkům, kteří nejsou nějak preferováni či v nějakém potřebném pro americkém kurzu je taky otřesný a k dobrému jménu země to rozhodně nepřidá – před nedávnem jsem se bavil s člověkem z poza moře, který se nechal po létech přesvědčit čezkou ambasádou, aby si pořídil znova čezké občanství ( asi pro potřebu kladné statistiky) , při příjezdu do čezka ho čekal šok, při kontaktu s komunálním úřadem, který mu byl přidělen tady pro trvalý pobyt, mu hned do ruky předali nedoplatek za komunální odpad, který se tady platí od hlavy ( a ne od skutečně vytvořeného odpadu) a k tomu rovnou i exekuční rozhodnutí , které bylo navýšeno řádově o několik desítek tisíc korun, milá paní z magistrátu taky neopoměla okamžitě zavolat inkasní agentuře, která měla jeho pohledávku na starost a než vyšel z úřadu měl za sebou i „jednání“ s maníkem této instituce, který se na něj sápal a vyhrožoval mu – nemusím ani říkat, že tady dlouho nepobyl a jakou zkušennost si odnesl a co asi ve své skutečné domovské zemi vypráví za story na adresu čezka. ..)

 • Janika • 1. srpna 2015

  Stan napsal
  Jestli jsem to dobře pochopil, tak ti konkrétní uprchlíci v Bělé se bouří proti tomu, že je tady příliš dlouho držíme ve špatných podmínkách, sebrali jsme jim peníze a mobilní telefony. Oni tady být nechtějí a nikdy nechtěli. Takže spíše špatná práce úředního šimla, který měl rozhodnout buď o vrácení doprvní země EU, do níž vstoupili, nebo tam, kde se nejedná o důvody pro politický azyl, o vyhoštění do země původu.

  Prokristapána, to mi tedy někdo vysvětlete, proč jim berou mobilní telefony a peníze?

 • abx • 1. srpna 2015

  fajt, je to tak, kapitalisti skurvili vsetko na co sahli. ked s tymito hlupymi uradmi pridu do kontaktu moslimski imigranti, zacnu odpalovat bomby ako volakde v Palestine. preto ich treba drzat od seba, aby sa nic zleho nestalo…

 • aram • 1. srpna 2015

  Janika napsal
  Prokristapána, to mi tedy někdo vysvětlete, proč jim berou mobilní telefony a peníze?

  Vysvětlit, nevysvětlím, ale myslím, že se nabízí, že proto, aby se nemohli domlouvat se svými dalšími souputníky nebo již s těmi usazenými např. v Německu na tom, jak se odtud dostat dál. Je zřejmě podstatné, aby byli zůstali tam kde jsou.

 • Alena • 1. srpna 2015

  Janika napsal
  Prokristapána, to mi tedy někdo vysvětlete, proč jim berou mobilní telefony a peníze?

  toto píše pan Čulík
  http://blisty.cz/art/78328.html

 • fajt • 1. srpna 2015

  Janika napsal
  Prokristapána, to mi tedy někdo vysvětlete, proč jim berou mobilní telefony a peníze?

  proč ?? – no protože můžou :-)

  ale ruku na srdce, když ti největší evropští moralisté ničemně zabijou a okradou Kaddáfiho, tak proč by si čezký politik a jeho psi nemohli něco přiškrábnout na utečencích – utrpení třetích zemí je tady proto , aby si šikovný a politicky korektní evropan vydělal, ne. ..)

 • fajt • 1. srpna 2015

  abx napsal

  fajt, je to tak, kapitalisti skurvili vsetko na co sahli. ked s tymito hlupymi uradmi pridu do kontaktu moslimski imigranti, zacnu odpalovat bomby ako volakde v Palestine. preto ich treba drzat od seba, aby sa nic zleho nestalo…

  někdy by jim člověk i držel pěsti. ..)

 • vittta • 1. srpna 2015

  fajt napsal

  přitažlivost povětrného města, kde je pudová zábava a chlast za pár kaček je na kvalitní a dlouhodobě přínosnou imigraci asi málo ( když ostatní a důležité pro život jaksi nefunguje ) – krom toho jak se čezké úřady a a v podstatě celá politická garnitura chovají ke svým krajánkům, kteří nejsou nějak preferováni či v nějakém potřebném pro americkém kurzu je taky otřesný a k dobrému jménu země to rozhodně nepřidá – před nedávnem jsem se bavil s člověkem z poza moře, který se nechal po létech přesvědčit čezkou ambasádou, aby si pořídil znova čezké občanství ( asi pro potřebu kladnéstatistiky) , při příjezdu do čezka ho čekal šok, při kontaktu s komunálním úřadem, který mu byl přidělen tady pro trvalý pobyt, mu hned do ruky předali nedoplatek za komunální odpad, který se tady platí od hlavy ( a ne od skutečně vytvořeného odpadu) a k tomu rovnou i exekuční rozhodnutí , které bylo navýšeno řádově o několik desítek tisíc korun, milá paní z magistrátu taky neopoměla okamžitě zavolat inkasní agentuře, která měla jeho pohledávku na starost a než vyšel z úřadu měl za seboui „jednání“ s maníkem této instituce, který se na něj sápal a vyhrožoval mu – nemusím ani říkat, že tady dlouho nepobyl a jakou zkušennost si odnesl a co asi ve své skutečné domovské zemi vypráví za story na adresu čezka. ..)

  Nějak mi zmizel komentář, ale v krátkosti zopakuji, že pokud někdo hledá v Praze a kdekoliv jinde v ČR chlast a kur/vy, určitě to najde,není to ale chyba Čechů.
  Ostatně, leckdy ani Češi tyhle kšefty neovládají, jmenovitě co se ku/rev týká.
  Jinak je Praha krásná a najít se tam dají i jiné věci-dle přání hledajícícho.
  Aza odpad se tady prostě platí, s tím by se měl zámořské cizinec smířit.
  A vyprávět o nás ve svém zámořském dokonalistánu může vyprávět co chce, tam mají zase jiné potíže a větší, o hodně větší, jak tady.

 • vittta • 1. srpna 2015

  Janiko, nikdo sem ty utečence nezve, nemusí sem jezdit.
  Porušují zákon, jsou to nelegální migranti a jakkoliv se to zdá neuvěřitelné, i u nás máme zákony.
  Jestli jim opravdu berou mobilní telefony a peníze…to těžko říci, pokud ano, určitě jim je nekradou a bude jim to při odjezdu vráceno.

 • vittta • 1. srpna 2015

  Čulík jako obyčejně lže, jak když tiskne.
  Jen s velkým přemáháním to lze přečíst.
  Toto mě zaujalo:
  “ Francie například nechává uprchlíky na svém území, aby prošli do zemí, kde chtějí žádat o azyl. Proč ne Česko? – See more at: http://blisty.cz/art/78328.html#sthash.jgs8H5NO.dpuf
  ——-
  Vidíte, jak jsou Francouzi hodní.
  A tady nám zase lžou, dokonce nazývají válkou pokusy tisíců hodných migrantů dostat se do eurotunelu směr Velká Británie.
  Následují rozhořčené apely sluníčkářů asi v takové úrovni, jako když já tady šiju do prominentních neochartistů.
  Nakonec Barbara K. dodala, že NĚKDO by se měl ozvat…..

 • vittta • 1. srpna 2015

  A ještě k té Bělé pod Bezdězem.
  Není třeba plakat nad zlým osudem nelegálních migrantů.
  Ti mají právo si stěžovat u různých soudních instatncí.
  Mají svoje práva.
  Násilí není řešení, pokus o útěk je dalším porušeném našich zákonů.
  Násilí není řešení, to se mi líbí, to se tam hodí!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • fajt • 1. srpna 2015

  vittta napsal
  Nějak mi zmizel komentář, ale v krátkosti zopakuji, že pokud někdo hledá v Praze a kdekoliv jinde v ČR chlast a kur/vy, určitě to najde,není to ale chyba Čechů.
  Ostatně, leckdy ani Češi tyhle kšefty neovládají, jmenovitě co se ku/rev týká.
  Jinak je Praha krásná a najít se tam dají i jiné věci-dle přání hledajícícho.
  Aza odpad se tady prostě platí, s tím by se měl zámořské cizinec smířit.
  A vyprávět o nás ve svém zámořském dokonalistánu může vyprávět co chce, tam mají zase jiné potíže a větší, o hodně větší, jak tady.

  jistě, já nic, já pouze čezký muzikant, kterému nikdo nedožičí -Prahu znám, ale nemusím, ne pro památky ( i když nejsem nějaký ober obdivovatel feudální rozmařilosti, která sloužila pár ne-lidem, zbytek na tom jenom do úmoru za hubičku dřel) , ale hlavně pro lidi, o komunálním odpadu, lépe řečeno o povinnosti této platby ( právním souboru této odvodové, rozmařilé feudální povinnosti) víte asi taky prd, protože jde o čisto čistou zlodějnu, že ve světě taky neexistuje dokonalost je taky fakt, ale argumentovat tímto, abych zamazal jinou záludnost mi příjde hodně švejkovské …ale proti gustu žádný dišputát, že. ..)

 • Alena • 1. srpna 2015

  vittta napsal

  Čulík jako obyčejně lže, jak když tiskne.
  Jen s velkým přemáháním to lze přečíst.
  Toto mě zaujalo:
  “ Francie například nechává uprchlíky na svém území, aby prošli do zemí, kde chtějí žádat o azyl. Proč ne Česko? – See more at: http://blisty.cz/art/78328.html#sthash.jgs8H5NO.dpuf
  ——-
  Vidíte, jak jsou Francouzi hodní.
  A tady nám zase lžou, dokonce nazývají válkou pokusy tisíců hodných migrantů dostat se do eurotunelu směr Velká Británie.
  Následují rozhořčené apely sluníčkářů asi v takové úrovni, jako když já tady šiju do prominentních neochartistů.
  Nakonec Barbara K. dodala, že NĚKDO by se měl ozvat…..

  Ve včerejších ČT 24- Událostech, byli pozváni pan Robejšek, trvale žijící v Německu, s bývalým ministrem zahraničí Svobodou.
  Dle Svobody proud přistěhovalců bude dlouhodobá několikaletá záležitost, dle Robejška se v Německu tajně vyjednává o tom, uzavřít hranice.
  Zda už nyní existuje nějaký pokyn z Německa, aby jim neposílali migranty, nevím, každopádně pokud nejbohatší země hranice zavřou, příliv půjde jednoznačně k nám

 • envi • 1. srpna 2015

  Myslím, že se zániku naší civilizace nevyhneme. Pokud se tedy nezmění současný systém preferující zisky a kapitál před národními zájmy.
  https://www.youtube.com/watch?v=T2ij_qtGy6Y

 • idiotronic • 1. srpna 2015

  Stan napsal
  Mě už to jako středoškolského kantora stálo místo.

  Dle mne měl být součástí článku graf, přezdívaný ,,strom života“, kde je propad na první pohled viditelný. Na venkově to může znamenat vážný problém do budoucna. Jednou skončivší učitelé se zpátky nevrátí. Na odborných školách se ruší obory bez náhrady. Žák, který přejde z venkova do pražské základky, je přeřazen do nižšího ročníku (když měl smůlu na velké procento ,,nepřizpůsobivých“). Ten pokles porodnosti se totiž týká přesně těch skupin, kterých se týkal efekt ,,Husákových dětí“, je ostře selektivní.

 • orinoko • 1. srpna 2015

  Takhle nějak si to Erdragon představuje.

  https://twitter.com/moscow_ghost/status/627124609377271808/photo/1

 • Irena • 1. srpna 2015

  idiotronic napsal
  Stan napsal
  Mě už to jako středoškolského kantora stálo místo.

  Stane, tohle byl jeden z posledních propadových ročníků. Teď těch dětí zase začne přibývat. To byl bezprostřední následek zvonění klíči, než se situace více méně zase stabilizovala…. ovšem pouze do času.

  • Stan • 1. srpna 2015

   Podle demografických modelů to malinko stoupne, o pár procent, ale na předlistopadové hodnoty se to už nikdy nevrátí.

 • vittta • 1. srpna 2015

  Alena napsal
  Ve včerejších ČT 24- Událostech, byli pozváni pan Robejšek, trvale žijící v Německu, s bývalým ministrem zahraničí Svobodou.
  Dle Svobody proud přistěhovalců bude dlouhodobá několikaletá záležitost, dle Robejška se v Německu tajně vyjednává o tom, uzavřít hranice.
  Zda už nyní existuje nějaký pokyn z Německa, aby jim neposílali migranty, nevím, každopádně pokud nejbohatší země hranice zavřou, příliv půjde jednoznačně k nám

  To je jedna varianta, Aleno.
  Ta druhá je, že když hranice zavřou nejbohatší země, nikdo nám už nebude bránit, zavřít je také.
  Protože sluníčkáři těží z toho, že se malé státy bojí projevit svůj názor a že ty velké a bohaté co dělají-správně dělají.

 • vittta • 1. srpna 2015

  fajt napsal
  jistě, já nic, já pouze čezký muzikant, kterému nikdo nedožičí -Prahu znám, ale nemusím, ne pro památky ( i když nejsem nějaký ober obdivovatel feudální rozmařilosti, která sloužila pár ne-lidem, zbytek na tom jenom do úmoru za hubičkudřel) , ale hlavně pro lidi,o komunálním odpadu, lépe řečeno o povinnosti této platby ( právním souboru této odvodové, rozmařiléfeudální povinnosti) víte asi taky prd, protože jde o čisto čistou zlodějnu, že ve světě taky neexistuje dokonalost je taky fakt, ale argumentovat tímto, abych zamazal jinou záludnost mi příjde hodně švejkovské …ale proti gustu žádný dišputát, že. ..)

  Děláte si ze mě kozy?
  Nějaký pitomý poplatek za odpad je nějakým stěžejním problémem ČR?
  Problém je jeho vymáhání po mladistvých a jiné žertíky pseudojustičních darebáků, ale sám poplatek zase tak nelogický není.
  V Praze jde podle mě především o atmosféru.
  Já nejsem Pražan, bydlím relativně daleko, ale osud tomu chtěl, že já, darebák a hippík, našel jsem zalíbení v ženě distingované, učitelce abstinentce a nekuřačce, jíž se příčí vulgární výrazy, a ta bydlí v Praze.
  A tak jsem s ní po té Praze chodil v jejím zájmovém okruhu-ale feudální rozmařilost to zrovna také není.
  A tak jsem poznal místa, kde to pár metrů od centra vypadá jak na vesnici, kde jsou místa, kde není živáčka a kde to vypadá jako z klukovských románů.
  Bylo to nesmírně povznášející a kouzelné.
  Zkuste se mnou vést nějakou intelektuálnější diskuzi než o takových blbostech pro povrchní kašpary, bohatě se vám odměním!

 • orinoko • 1. srpna 2015

  FSA – Free Salafists Army

  https://twitter.com/hashtag/FreeSalafistsArmy?src=hash

 • orinoko • 1. srpna 2015

  Tak třeba Nový svět na Hradčanech. Je tam dokonce roubenka. Je to střed Prahy a přitom pomalu nikde nikdo. A hned kousek výš je Lorreta a nad ní Pohořelec. Nahoru Břevnov a vlevo Petřín. A před ním Památník národního písemnictví, kde z rampy je na Prahu výhled přímo božský.
  To jen tak na okraj.

 • Sio • 1. srpna 2015

  Alena napsal
  toto píše pan Čulík
  http://blisty.cz/art/78328.html

  Aha, Čulíkovina. Tak to jako vždy smrdí. Jen jeden jasný rozpor mezi slovy a skutečností:
  „Francie například nechává uprchlíky na svém území, aby prošli do zemí, kde chtějí žádat o azyl. Proč ne Česko? – See more at: http://blisty.cz/art/78328.html#sthash.jBl5nqwZ.dpuf
  Jak by pak asi pan Čulík vysvětlil toto?
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/376439-mezi-uprchliky-a-policisty-zuri-v-calais-valka.html#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_content=freshnews&utm_term=calais%20v%C3%A1lka
  Pokud by někdo měl pochybnosti, Calais jsou na na francouzské straně a 400 francouzských policistů nechce pustit uprchlíky do Británie.

 • vittta • 1. srpna 2015

  Čulíci tady nejsou do toho,aby něco vysvětlovali, Sio.
  Ti bourají stereotypy.

 • fajt • 1. srpna 2015

  vittta napsal
  Děláte si ze mě kozy?
  Nějaký pitomý poplatek za odpad je nějakým stěžejním problémem ČR?
  Problém je jeho vymáhání po mladistvých a jiné žertíky pseudojustičních darebáků, ale sám poplatek zase tak nelogický není.
  V Praze jde podle mě především o atmosféru.
  Já nejsem Pražan, bydlím relativně daleko, ale osud tomu chtěl, že já, darebák a hippík, našel jsem zalíbení v ženě distingované, učitelce abstinentce a nekuřačce, jíž se příčí vulgární výrazy, a ta bydlí v Praze.
  A tak jsem s ní po té Praze chodil v jejím zájmovém okruhu-ale feudální rozmařilost to zrovna také není.
  A tak jsem poznal místa, kde to pár metrů od centra vypadá jak na vesnici, kde jsou místa, kde není živáčka a kde to vypadá jako z klukovských románů.
  Bylo to nesmírně povznášející a kouzelné.
  Zkuste se mnou vést nějakou intelektuálnější diskuzi než o takových blbostech pro povrchní kašpary, bohatě se vám odměním!

  tak jak vidím, problém platby komunálního odpadu ( a hlavně nastavení, plátce a agendu v plné šíři ) je vám utajen, a asi navždy zůstane ( tahle norma postrádá logiku, pro kterou byla stvořena, ale v čezku naprosto standard), vymáhaní obecně v čezku je problém a mezinárodní ostuda, ale pro zdejší zavedené firmy ctihodných občanů docela preferovaná a všemi vážena obživa, která má chorou hlavu na samotném elitářském cz vrcholu, politika a politici zase tvoří tělo téhle obludy…njn, ale vy by jste nejraději řešil a kochal se atmosférou Prahy, asi na maloměšťácké platformě, sorry, ale tohle není moje parketa, Prágl znám dobře, ze všech stran a otvorů, do kterých by jste vy asi nikdy nepáchl a řekl bych, že i tady se najde krása nesmírná, jenom jde o úhel pohledu, který je vám cizí, protože k plnému prožitku dnes ( co bylo je pasé a asi lehce odhozené) potřebujete to nesmírně povznášející a kouzelné pozlátko – o jakou diskuzi vám jde nevím, ale ve vašem podání „intelektuální“ zní hodně ošklivě, neupřímně a nepřirozeně – takže nechte kašpary žít, vidí svět přeci jenom reálněji a odměnu si nechte třebas pro ženu, ta by vám měla i rozumět, páč si vás i tak nějak pěkně a dobově patřičně pro špacír Prahou …vychovala. ..)

 • vittta • 1. srpna 2015

  fajt napsal
  tak jak vidím, problém platbykomunálníhoodpadu ( a hlavně nastavení, plátce a agendu v plné šíři ) je vám utajen, a asi navždy zůstane ( tahle norma postrádá logiku,pro kterou byla stvořena, ale v čezku naprosto standard),vymáhaní obecně v čezku jeproblém a mezinárodní ostuda, ale pro zdejší zavedené firmy ctihodných občanů docela preferovaná a všemi vážena obživa, která má chorou hlavuna samotném elitářském cz vrcholu, politika a politici zase tvoří tělo téhle obludy…njn, ale vy by jste nejraději řešil a kochal se atmosférou Prahy, asi na maloměšťácké platformě, sorry, ale tohle není moje parketa, Prágl znám dobře, ze všech stran a otvorů, do kterých by jste vy asi nikdy nepáchl a řekl bych, že i tady se najde krása nesmírná, jenom jde o úhel pohledu,kterýje vám cizí, protože k plnémuprožitku dnes( co bylo je pasé a asi lehce odhozené) potřebujete to nesmírně povznášející a kouzelné pozlátko – o jakou diskuzi vám jde nevím, ale ve vašem podání „intelektuální“ zní hodně ošklivě, neupřímně a nepřirozeně– takže nechte kašpary žít, vidí svět přeci jenom reálněji a odměnu si nechte třebas pro ženu, ta by vám měla i rozumět, páč si vás i tak nějak pěkně a dobově patřičně pro špacír Prahou …vychovala. ..)

  Zase jste lepší, znalejší, citlivější, chápavější a lidštějsí jak já.
  Nic nového pod sluncem, je to vaše hlavní argumentační síla, jak jste dobrý a jak všemu rozumíte.
  Bohužel to jen vyjímečně také vysvětlíte, takže já třeba vím, že jste skvělý a hodně víte-ale co vlastně víte, to nevím.
  Tedy tak nějak- jste intelektuál-ale bez intelektuálna, ještě jsem od váš nečetl ŽÁDNÝ text, který by mě něčím zaujal, co se třeba jen intelektuálního pojetí týká.(tím myslím, že byste nějak uchopil téma, se kterým sice nesouhlasím, ale uchopil byste ho dobře)
  No…moje milá mě ke špacíru Prahou nijak nevychovala, jen mě prostě vzala na tu procházku, když jsem měl podobné kecy jako vy.
  A…mě se to zalíbilo.
  Abych někoho poslouchal, k tomu mě ještě nikdo nevychoval ale když se mi něco zalíbí, tak to z dovolením dělám, a do fajtů, kteří to třeba považují za maloměšťáctví mi nic-moc není.
  Jinak zase tak často na ty špacíry nechodím a obdivuji vaší znalost Práglu, rád bych ale doplnil, že jsem nikde netvrdil, že bych byl znalcem Prahy.Viděl jsem místa ošklivá i krásná, ovšem plivat na naše hlavní město jste začal VY, a to se mě samozřejmě jako Čechovi nemohlo líbit, tím spíše, že jste jenom trapně lhal.

 • vittta • 1. srpna 2015

  ………. je vám utajen, a asi navždy zůstane ( tahle norma postrádá logiku,pro kterou byla stvořena, ale v čezku naprosto standard),vymáhaní obecně v čezku jeproblém a mezinárodní ostuda, ale pro zdejší zavedené firmy ctihodných občanů docela preferovaná a všemi vážena obživa,………..
  ———————-
  Ještě tohle se mi líbí.
  Zkuste mi fajte popsat tu normu, aby mi to nezůstalo utajeno, třeba se dozvím něco, co nevím. (skutečně, možná že to fakt neznám celé)
  Ten kecík, to VŠEMI vážená obživa…no ale fuj, fajte, takhle lhát.
  Vy docela lžete, milej pane, nebo máte minimálně bujnou fantazii.
  Pokud máte práci exekutorů rád VY, ještě to neznamená, že ji má rád někdo jiný, víte?
  No…a nyní jedu na motorce na Trosky, to je v ČESKÉM ráji, víte?
  Povrchnímu pozlátku nasadím korunu a vrhnu tím stín věčného opovržení různých fajtů, kteří …kteří…kteří….,co vlastně ti fajti místo kecání dělají?

 • Sio • 1. srpna 2015

  vittta napsal

  Čulíci tady nejsou do toho,aby něco vysvětlovali, Sio.
  Ti bourají stereotypy.

  Myslím, že to vím.

 • Alena • 1. srpna 2015

  přistěhovalectví velmi dobře vysvětleno zde
  http://nadhlad.com/content/kdo-dokaze-zastavit-velkou-vymenu

  …….Hospodářství“ se dožaduje masového přistěhovalectví. Média, umělci, vědci, kněží, televizní komici a charitativní organizace se dožadují přistěhovalectví. Politika připouští masové přistěhovalectví. Ale národ jej naproti tomu nepotřebuje, jak dokazují všechny ankety. Cítí a tuší, že tato Velká výměna, masové přistěhovalectví a islamizace, zničí jeho budoucnost…

 • fajt • 1. srpna 2015

  vittta napsal
  Zase jste lepší, znalejší, citlivější, chápavější a lidštějsí jak já.
  Nic nového pod sluncem, je to vaše hlavní argumentační síla, jak jste dobrý a jak všemu rozumíte.
  Bohužel to jen vyjímečně také vysvětlíte, takže já třeba vím, že jste skvělý a hodně víte-ale co vlastně víte, to nevím.
  Tedy tak nějak- jste intelektuál-ale bez intelektuálna, ještě jsem od váš nečetl ŽÁDNÝ text, který by mě něčím zaujal, co se třeba jen intelektuálního pojetí týká.(tím myslím, že byste nějak uchopil téma, se kterým sice nesouhlasím, ale uchopil byste ho dobře)
  No…moje milá mě ke špacíru Prahou nijak nevychovala, jen mě prostě vzala na tu procházku, když jsem měl podobné kecy jako vy.
  A…mě se to zalíbilo.
  Abych někoho poslouchal, k tomu mě ještě nikdo nevychoval ale když se mi něco zalíbí, tak to z dovolením dělám, a do fajtů, kteří to třeba považují za maloměšťáctví mi nic-moc není.
  Jinak zase tak často na ty špacíry nechodím a obdivuji vaší znalost Práglu, rád bych ale doplnil, že jsem nikde netvrdil, že bych byl znalcem Prahy.Viděl jsem místa ošklivá i krásná, ovšem plivat na naše hlavní město jste začal VY, a to se mě samozřejmě jako Čechovi nemohlo líbit, tím spíše, že jste jenom trapně lhal.

  hezký, udělal jste ze mně hotovýho brouka Pytlíka a zároveň i výstavního ignoranta a čert ví co ještě, mi se v tom vašem zmateném textu ani nechce nic speciálně vypichovat, chápu, že se i rád posloucháte a píšete si sobě pro radost ( trochu moc, ale pokud vám to pomáhá, tak proč ne ) – ale raději bych se vrátil k původnímu textu od Stana, který si nezaslouží, abychom to tady ( zrovna pod tak nosným tématem ) zbytečně a marně zatrollovali – takže, jestli se vám nelíbím a nejsem vám projevem k vám sympaticky, tak si to nechte pro sebe ( věcné připomínky k tématu jsou gut ), jestli máte něco na osobní rovině, tak zvolte jiný prostor, mile rád si vás, face in face, vyslechnu ( ale na vaše riziko) – tady ale ne, budete se snažit ( i provokovat) zbytečně. ..)

 • Sio • 1. srpna 2015

  fajt napsal
  hezký, udělal jste ze mně hotovýho brouka Pytlíka a zároveň i výstavního ignoranta a čert ví co ještě, mi se v tom vašem zmateném textu ani nechce nic speciálně vypichovat, chápu, že se i rád posloucháte a píšete si sobě pro radost ( trochu moc, ale pokud vám to pomáhá, tak proč ne ) – ale raději bych se vrátil k původnímu textu od Stana, který si nezaslouží, abychom to tady( zrovna pod tak nosným tématem ) zbytečně a marně zatrollovali – takže, jestli se vám nelíbím a nejsem vám projevem k vám sympaticky, tak si to nechte pro sebe ( věcné připomínky k tématu jsou gut ), jestli máte něco na osobní rovině, tak zvolte jiný prostor, mile rád si vás,face in face,vyslechnu ( ale na vaše riziko) –tady ale ne, budete se snažit ( i provokovat)zbytečně. ..)

  :-)))), tak to si trochu přisadím. Kokoti, ani jeden z vás není takový kokot, jak to vypadá v té vaší debatě. Přišel čas se nad tím zasmát a být zase kamarádi, ne? :-)

 • Georgius z Raduně • 1. srpna 2015

  Sio napsal
  :-)))), tak to si trochu přisadím. Kokoti, ani jeden z vás není takový kokot, jak to vypadá v té vaší debatě. Přišel čas se nad tím zasmát a být zase kamarádi, ne?

  Sleduji to dlouho a toto je od Sia opravdu rozumný a proto i mé maličkosti sympatický návrh.

 • mirror • 1. srpna 2015

  Já osobně jsem pro koedukaci. Na SVVŠ jsem stihl napsat/nakreslit kromě vlastní písemky z deskriptivní geometrie ještě dvě další verze pro děvčata, kterým to tak rychle nešlo. Na hodinu ruštinu jsme jen my kluci z naší třídy měli stejnou učitelku jako jen děvčata z vedlejší třídy. Vždy jsme to dokázali zařídit tak, že jsme psali písemku až po nich. Učitelka nikdy obsah písemky nezměnila a děvčata nám vždy prozradila, co v písemce bylo. Kudy učitelka chodila, tudy nás chválila za samé jedničky. Kdyby nebylo koedukace, museli bychom se do ruštiny učit.

  Teď něco pro zasmání:
  Slyšel jsem o víceletém gymnasiu, které po prázdninách přijme prvního autistu, se kterým bude sedět asistent.

  Bohužel svůj zdroj neprozradím a další nebude. Budete muset uvěřit, že mluvím pravdu jako o černošských imigrantech ve Švédsku.

 • fajt • 1. srpna 2015

  Sio napsal
  :-)))), tak to si trochu přisadím. Kokoti, ani jeden z vás není takový kokot, jak to vypadá v té vaší debatě. Přišel čas se nad tím zasmát a být zase kamarádi, ne?

  tak specielně pro vás, Sio, všechno :-), nechci nic zbytečně hrotit a nechci se brát tragicky vážně, jestli jsem někoho urazil, tak se omlouvám, nebylo to záměrné a ani účelové někoho ranit, či rozrušit, od této chvíle jenom k tématu …a s úsměvem na mordě. ..)

 • Sio • 1. srpna 2015

  fajt napsal
  tak specielně pro vás, Sio, všechno :-),nechci nic zbytečněhrotit a nechci se brát tragicky vážně, jestli jsem někoho urazil, tak se omlouvám, nebylo to záměrné a ani účelové někoho ranit,či rozrušit, od této chvíle jenom k tématu …a s úsměvem na mordě. ..)

  Dobře, ale hubičku vám nedám!

 • vittta • 1. srpna 2015

  fajt napsal
  hezký, udělal jste ze mně hotovýho brouka Pytlíka a zároveň i výstavního ignoranta a čert ví co ještě, mi se v tom vašem zmateném textu ani nechce nic speciálně vypichovat, chápu, že se i rád posloucháte a píšete si sobě pro radost ( trochu moc, ale pokud vám to pomáhá, tak proč ne ) – ale raději bych se vrátil k původnímu textu od Stana, který si nezaslouží, abychom to tady( zrovna pod tak nosným tématem ) zbytečně a marně zatrollovali – takže, jestli se vám nelíbím a nejsem vám projevem k vám sympaticky, tak si to nechte pro sebe ( věcné připomínky k tématu jsou gut ), jestli máte něco na osobní rovině, tak zvolte jiný prostor, mile rád si vás,face in face,vyslechnu ( ale na vaše riziko) –tady ale ne, budete se snažit ( i provokovat)zbytečně. ..)

  Já jsem si nezačal, já ne.
  Rejete do mě už od té doby, co jsem se tady ukázal.
  Ale já jsem dobrák a šetřím vás, jak to jde.
  Sio píše, že nejste takový kokot, no…k tomu sem vás tak nějak vyzval, abyste zkusil více intelektu se mnou v diskuzi, kdo má tyhle plky „poslouchat“.
  Sio vás zná, já ne, ale zase znám Sia, třeba nejste takový kokot.
  Tak se pěkně nadechněte a…..do toho!

 • aram • 1. srpna 2015

  Sio píše kokoti ne kokot. Jeden. Nebo blbě čtu? :-)

 • vittta • 1. srpna 2015

  mirror napsal

  Já osobně jsem pro koedukaci. Na SVVŠ jsem stihl napsat/nakreslit kromě vlastní písemky z deskriptivní geometrie ještě dvě další verze pro děvčata, kterým to tak rychle nešlo. Na hodinu ruštinu jsme jen my kluci z naší třídy měli stejnou učitelku jako jen děvčata z vedlejší třídy. Vždy jsme to dokázali zařídit tak, že jsme psali písemku až po nich. Učitelka nikdy obsah písemky nezměnila a děvčata nám vždy prozradila, co v písemce bylo. Kudy učitelka chodila, tudy nás chválila za samé jedničky. Kdyby nebylo koedukace, museli bychom se do ruštiny učit.

  Teď něco pro zasmání:
  Slyšel jsem o víceletém gymnasiu, které po prázdninách přijme prvního autistu, se kterým bude sedět asistent.

  Bohužel svůj zdroj neprozradím a další nebude. Budete muset uvěřit, že mluvím pravdu jako o černošských imigrantech ve Švédsku.

  Ááááá, tak to se dozvím.
  Úspěšně jsem znemožnil EDUiny a dotáhl jsem to tam dokonce na jeden smazaný komentář.
  Že prý byl rasistický……u nich je rasistický i obchod Barvy-laky.
  O inkluzi toho vím celkem dost, tomu se snad ani nedá uvěřit…takže moje obava z těch migrantů je o o to větší.
  Protože EDUini a jiné neziskovky to prostě myslí vážně, a my, majorita, hrajeme v jejich plánech jen podružnou roli.

 • vittta • 1. srpna 2015

  aram napsal

  Sio píše kokoti ne kokot. Jeden. Nebo blbě čtu?

  Jo, píše to.
  Ale ten druhý kokot, co není kokot jsem já, tak jsem to raději vynechal.
  Ještě by Fajt mohl říci, že jsem sebestředný ješita.

  • Stan • 1. srpna 2015

   To nemusí říkat fajt, to o sobě říkáte Vy. Každým svým postem.

 • Irena • 1. srpna 2015

  vittta napsal
  Jo, píše to.
  Ale ten druhý kokot, co není kokot jsem já, tak jsem to raději vynechal.
  Ještě by Fajt mohl říci, že jsem sebestředný ješita.

  A trefil by do černého.

 • fajt • 1. srpna 2015

  Sio napsal
  Dobře, ale hubičku vám nedám!

  :-)

 • fajt • 1. srpna 2015

  hele, co kdybychom naše české těžce nemocné děti a dospělé začali léčit ze státních peněz ( a ne z podivné nebo vynucené charity ) a na imigranty začali sbírat víčka od pet lahví. ..)

 • vittta • 1. srpna 2015

  Irena napsal
  A trefil by do černého.

  Podle vás, Ireno.
  Co to je tady za zvyk, že někdo má nějaký názor a je to svatá pravda?
  To bude asi vrozená skromnost, ne?
  Nejoblíbenější jsou vždycky ti, co jdou s daným davem, pokud možno ještě tiše.
  Já s tím davem nejdu, není nic zvláštního, když o mě někdo prohlašuje různé záporné věci a ani by to nebylo normální.
  Ale…zůstává to vždy jen názorem toho dotyčného, či dotyčných a v neposlední řadě se to týká jen virtuální identity.

 • vittta • 1. srpna 2015

  fajt napsal

  hele, co kdybychom naše české těžce nemocné děti a dospělé začali léčit ze státních peněz ( a ne z podivné nebo vynucenécharity ) a na imigranty začali sbírat víčka od pet lahví. ..)

  To je starý.
  Ale dobrý.

 • vittta • 1. srpna 2015

  Já mám různé, až komické zkušenosti z diskuzí, Ireno.
  Tak třeba mě už kolikrát napadli, že jsem anonym.
  Což je pravda.
  Ale….napadli mě anonymové.
  Tady třeba ten Martin napsal, cosi ve smyslu, že jako je moje identita špatně skrývaná.
  Samozřejmě to nepsal jako přímo mě.
  Přitom já používám tenhle jeden jediný nick celou dobu mého působení na netu, což je nějak 10 let.
  Jak to třeba máte vy?

 • Irena • 1. srpna 2015

  vittta napsal
  Podle vás, Ireno.
  Co to je tady za zvyk, že někdo má nějaký názor a je to svatá pravda?
  To bude asi vrozená skromnost, ne?
  Nejoblíbenější jsou vždycky ti, co jdou s daným davem, pokud možno ještě tiše.
  Já s tím davem nejdu, není nic zvláštního, když o mě někdo prohlašuje různé záporné věci a ani by to nebylo normální.
  Ale…zůstává to vždy jen názorem toho dotyčného, či dotyčných a v neposlední řadě se to týká jen virtuální identity.

  Jen se vyplakejte. Nic jiného tu neprovozujete.

 • Sio • 1. srpna 2015

  fajt napsal

  hele, co kdybychom naše české těžce nemocné děti a dospělé začali léčit ze státních peněz ( a ne z podivné nebo vynucenécharity ) a na imigranty začali sbírat víčka od pet lahví. ..)

  https://www.email.cz/download/i/MlZkYcJ4TAzxEaI580TWB7tKEoOy2GxG7IyUHppuxpqWUbcBg_t5VuLRJNvuXTBny-k88zU/emigrace.jpg

 • vittta • 1. srpna 2015

  Irena napsal
  Jen se vyplakejte. Nic jiného tu neprovozujete.

  To já se klidně vypláču, ale to nic na mém názoru nezmění.
  Co kdybyste zkusila nějak zapolemizovat?
  Tedy samozřejmě pokud nesouhlasíte.
  Vás jsem si tady ještě nevšiml, tak bych viděl, jak na tom v diskuzi a argumentech jste.

 • vittta • 1. srpna 2015

  To jsou mi věci.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/376547-rvacka-utecencu-v-drazdanech-skoncila-8-zranenymi-a-50-zadrzenymi.html
  Vítejte, přátelé, pojďte nás obohatit!!!
  To bylo ode mě rasistické, každý přece ví, že i Češi se perou, takže…se vlastně nic nestalo a špatné jsou i mainteramové novinky, které místo aby mlčely, tak rozvášňují už tak značnou českou xenofobii!

 • Sio • 1. srpna 2015

  vittta napsal

  To jsou mi věci.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/376547-rvacka-utecencu-v-drazdanech-skoncila-8-zranenymi-a-50-zadrzenymi.html
  Vítejte, přátelé, pojďte nás obohatit!!!
  To bylo ode mě rasistické, každý přece ví, že i Češi se perou, takže…se vlastně nic nestalo a špatné jsou i mainteramové novinky, které místo aby mlčely, tak rozvášňují už tak značnou českou xenofobii!

  Zatajili, že všichni zranění a zadržení mluvili perfektně německy… :-)

 • Sio • 1. srpna 2015

  Alena napsal

  http://vitekjiri.blog.idnes.cz/c/471275/vitek-patrioti-tenhle-ucet-za-imigranty-bohousi-platit-nebudu-nechutna-jim-a-zapaluji-si-strechu-nad-hlavou.html

  Řekl to, jak to vidí. A já to vidím podobně. Pokud tu něco ničí, poslat je zpátky.

 • vittta • 2. srpna 2015

  Jestli on není ten Vítek nějaký ten…rasista a xenofobista?
  Jinak by musel vědět, že ti chudáci jsou lidé jako my a..a…a.a sakra, nějak jsem se v tom ztratil, zřejmě pod trvalým tlakem hodných lidí.
  Tedy, jsou to lidé jako my a chudáci a tím pádem nemusí dodržovat žádné zákony.
  Jo, to bude ono….falešné pasy třeba..Anička má pravdu, tak mají falešné pasy-a co má být?
  Utíkají z války, tak jaký mají mít tak asi pas?
  Pravý?
  Češi také leckdy nedodržují zákony…a kradou, panečku a dělají bordel, jak jsem viděl ve zprávách.
  Dělají bordel a Arabům to vyčítají, co my jsme za národ zlý a ošklivý.
  Ještě že máme Karlika,Aničku, Jiřika, Pavlika či Tomáška, ti drží pochodeň lidskosti naštěstí ještě hodně vysoko….

 • iri • 2. srpna 2015

  Už zde bylo hodně napsáno a co je vlastně za tou zřejmou realitou? Vždyť nic se neděje samo od sebe – jen to tak vypadá.
  Pro zajímavost jak jsou na tom v USA a tím pádem také my : https://player.vimeo.com/video/131737372

 • abx • 2. srpna 2015

  migrantom branili v slobodnom pohybe, ked chceli naskocit na vlak do Britanie :-) :-) :-)


  Migranti prekonali niekoľko bezpečnostných oplotení. Pri poslednom, ktorý sa nachádza pri vchode do eurotunela, zasiahla polícia. Použila pri tom aj dráždivé spreje.

  Podľa AP približne 200 migrantov následne stálo asi hodinu pred príslušníkmi bezpečnostných síl a skandovalo slogany ako “Otvorte hranicu” alebo “Nie sme zvieratá”.

  Eurotunel pod Lamanšským prielivom, určený pre osobnú i nákladnú železničnú dopravu, je dlhý 50 kilometrov. V uplynulých týždňoch sa k jeho ústiu vo francúzskom Calais snažili dostať tisíce migrantov v nádeji, že naskočia na vlak do Británie.

  http://www.hlavnespravy.sk/francuzska-policia-rozohnala-migrantov-pri-eurotuneli/652458

 • orinoko • 2. srpna 2015

  Ten odkaz na vimeo je dobrý. Copak NATO soudržka dana? Že se nám do této chvíle nesvěřila?
  Musí to být opravdu velký kšeft, když jsou v něm Židi schopni utopit svoje vlastní přežití. Nicméně jedovatou poznámku si neodpustím.
  Emerika rozesírá, tak ať také nese následky svých rozesírek.
  Zjevně nechápe filozofii militaristického bumerangu.

 • orinoko • 2. srpna 2015

  Mezinárodní duc duc dobytek v české kokotlině. Kde jste vlastenci a domobrano? V řiti, kde jinde!

  http://www.novinky.cz/domaci/376570-hluk-neporadek-tisice-lidi-cerveny-ujezd-s-technoparty-nic-nezmuze.html

  Myslíte, že je to náhoda? Jen kretén si může myslet, že ano. Kdysi se šlo proti Paroubkově bradavici. A skandál byl na světě. Teď se čeká na podobný na zásah. A nějaké gumy se dožadují tady na OM demise vlády. To je náhoda?
  Jde o nějaký objekt utečeneckého tábora. Že ta duc duc hovada nešla mei alahakbaristy. Mohli si všechno vydecibelovat. Popřípadě vyimbecilovat.
  A to nás čeká přehlídka prdelních ďour v Libušině vizi.

 • orinoko • 2. srpna 2015

  Česko – to je bordel, jaký se hned tak nenajde. Ale ať si užijou soudruzi obyvatelé základních dob muziky – ráz, dva, tři, čtyři – duc, duc, duc, duc. Některá hovada před začátkem říkala, ať se mládí vydovádí. Doufám, že jim pořádně poserou k y t i č k y.

 • Ladislav Hinner • 2. srpna 2015

  Proč se bojíte přišelců, vždyť politici i neziskovky se všemožně snaží, abychom je asi milovali? A za ty vynaložené peníze daňových poplatníků to také očekávají! Neuspěli s našimi menšinami, tak doufají v úspěch s neznámými.

 • orinoko • 2. srpna 2015

  …“Jako obyvatel Mlýnce pod Přimdou jsem zažil technopárty v Mlýnci. Bylo to strašné. Hordy feťáků a ožralů oblehly bez našeho svolení naše pozemky a tito totálně zfetovaní a agresivní dobytkové se na našich pozemcích chovali hrozným způsobem. Vykonávaly velkou i malou potřebu na naší zahradě 5 metrů pod okny našeho domu, když jsem je z okna napomenul tak mně vyhrožovali hrubým násilím. Všichni jsme se báli a nemohli jsme ani vycházet z domu, všude kolem domu na našich pozemcích se povalovali feťáci a dělali tam nepořádek, přístupové cesty byly zabarikádovány jejich auty, nemohli jsme nikam. Týden jsme po nich z našich pozemků uklízeli nejenom sklo a jiný bordel, ale i hovna. Policie měla zasáhnout dříve a mnohem razantněji.“ …

  Immigrant song.

  https://www.youtube.com/watch?v=RlNhD0oS5pk

 • Irena • 2. srpna 2015

  orinoko napsal

  …“Jako obyvatel Mlýnce pod Přimdou jsem zažil technopárty v Mlýnci. Bylo to strašné. Hordy feťáků a ožralů oblehly bez našeho svolení naše pozemky a tito totálně zfetovaní a agresivní dobytkové se na našich pozemcích chovali hrozným způsobem. Vykonávaly velkou i malou potřebu na naší zahradě 5 metrů pod okny našeho domu, když jsem je z okna napomenul tak mně vyhrožovali hrubým násilím. Všichni jsme se báli a nemohli jsme ani vycházet z domu, všude kolem domu na našich pozemcích se povalovali feťáci a dělali tam nepořádek, přístupové cesty byly zabarikádovány jejich auty, nemohli jsme nikam. Týden jsme po nich z našich pozemků uklízeli nejenom sklo a jiný bordel, ale i hovna. Policie měla zasáhnout dříve a mnohem razantněji.“ …

  Immigrant song.

  https://www.youtube.com/watch?v=RlNhD0oS5pk

  Orinoko no né. A víte, že já pocházím z Tachova?

 • Béda • 2. srpna 2015

  http://www.novinky.cz/domaci/376563-nikdo-vas-nezval-vzkazal-zeman-uprchlikum.html

  Musím se od srdce smát diskusi o tom, jak vyřešit nízkou porodnost a postupné vymírání skrze migraci . A dokonce při tom operovat Kosovem. (řešitelský úkol co by bylo s těmi vymodlenými dětmi – i kdyby to byli děti původní populace a nikoliv migranti – zůstal doposud nevyřešen)

 • orinoko • 2. srpna 2015

  Ireno, tak to mě opravdu nenapadlo ani náhodou. Nevím proč jsem Vás intuitivně situoval někam k Prostějovu.
  Vůči Tachovu mám dluh. Už léta se tam chystám. Jen jednou jsme jeli poblíž, to když jsme z Chebu mířili do Domažlic a Kdyně.
  Tak to máte ještě antiparoubkovskou duc duc ještě v paměti. Že to všechno se vždycky děje někde tam v těch místech. Vůbec si neumím představit, že by tohle prošlo na jihu. Tady by dostali po rypáku.

 • fajt • 2. srpna 2015

  orinoko napsal

  …“Jako obyvatel Mlýnce pod Přimdou jsem zažil technopárty v Mlýnci. Bylo to strašné. Hordy feťáků a ožralů oblehly bez našeho svolení naše pozemky a tito totálně zfetovaní a agresivní dobytkové se na našich pozemcích chovali hrozným způsobem. Vykonávaly velkou i malou potřebu na naší zahradě 5 metrů pod okny našeho domu, když jsem je z okna napomenul tak mně vyhrožovali hrubým násilím. Všichni jsme se báli a nemohli jsme ani vycházet z domu, všude kolem domu na našich pozemcích se povalovali feťáci a dělali tam nepořádek, přístupové cesty byly zabarikádovány jejich auty, nemohli jsme nikam. Týden jsme po nich z našich pozemků uklízeli nejenom sklo a jiný bordel, ale i hovna. Policie měla zasáhnout dříve a mnohem razantněji.“ …

  Immigrant song.

  https://www.youtube.com/watch?v=RlNhD0oS5pk

  ať jím místní na louce takhle na večer pohodí pytel nehašenýho vápna a křiknou k poskakujícímu davu, že nějaká kykykna zrovna přivezla matroš ( no a pak cajti můžou nastoupit se svoji oblíbenou stříkačkou) – do rána budou mít vilage people klid. ..)

  Paroubka podobná akce stála všechno, Hurvajz přežije i čezký černobyl, takže jen ať se nebojí použít cajty k tomu, co umí nejlépe. ..)

 • Béda • 2. srpna 2015

  Zkusme si na chvíli představit „ideální situaci“. ČR přijme 1 milion migrantů ze zemí, které svojí ekonomickou a válečnou politikou rozvrátil „civilizovaný“ Západ.
  Co se jejich zvýšenou porodností v tuzemsku vyřeší? Z ekonomického hlediska? Z hlediska populačního? Je nějaký předpoklad, že je majoritní v morálním chaosu rozbředlá společnost v rámci „svépomoci“ asimiluje?

 • Irena • 2. srpna 2015

  orinoko napsal

  Ireno, tak to mě opravdu nenapadlo ani náhodou. Nevím proč jsem Vás intuitivněsituoval někam k Prostějovu.
  Vůči Tachovu mám dluh. Už léta se tam chystám. Jen jednou jsme jeli poblíž, to když jsme z Chebu mířili do Domažlic a Kdyně.
  Tak to máte ještě antiparoubkovskou duc duc ještě v paměti. Že to všechno se vždycky děje někde tam v těch místech. Vůbec si neumím představit, že by tohle prošlo na jihu. Tady by dostali po rypáku.

  Tak to vidíte, a já dokud jsem tam ještě bydlela, měla výhled z balkónu přímo na Přimdu :-)
  Musím říct, že pokud se odstěhujte z místa, kde jste prožil dětství i mládí, tak vám asi nikdy nepřestane chybět.

 • Neználek • 2. srpna 2015

  Stan napsal
  Jak si například myslíte, že vznikl problém „Kosovo“? Majorita měla nízkou porodnost

  A jak si myslíte, že vznikl problém nízké porodnosti Srbů a vysoké Albánců? Kvůli takovým, jako jste vy. Kvůli lidem, kteří albánskou menšinu podporovali skrze sociální programy a svůj vlastní národ zanedbávali.

  • Stan • 2. srpna 2015

   Přestáváš si vidět do huby, kámo.

 • Béda • 2. srpna 2015

  fajt napsal
  ať jím místní na louce takhle na večer pohodí pytel nehašenýho vápna a křiknou k poskakujícímu davu, že nějaká kykykna zrovna přivezla matroš ( no a pak cajti můžou nastoupit se svoji oblíbenou stříkačkou) – do rána budou mít vilage peopleklid. ..)

  Paroubka podobná akce stála všechno, Hurvajz přežije i čezký černobyl, takže jen ať se nebojí použít cajty k tomu,co umí nejlépe. ..)

  V budoucnu bude alternativa – mešita a přistěhovalecké ghetto. S tím rozdílem, že technopárty je jenom dočasná záležitost.

 • fajt • 2. srpna 2015

  http://www.lidovky.cz/sarapatka-krajske-volby-a-zradci-na-odstrel-fkv-/nazory.aspx?c=A150801_123732_ln_nazory_ELE – a zúčtujeme spolu, ty wole, v kokotlině se už asi nikdy nebudou řešit skutečné a život a budoucnost kmene ohrožující záležitosti. ..)

 • fajt • 2. srpna 2015

  Béda napsal
  V budoucnu bude alternativa – mešita a přistěhovalecké ghetto. S tím rozdílem, že technopárty je jenom dočasná záležitost.

  vůbec netuším jaký fábor a jaký svatý tady bude za pár let kůůůl, ale domorodci k tomu už asi nic podstatného neřeknou…kdyby aspoň v techno křeči dotrsali někde k PS SS waffen klubovně a tam nějaké bafuňáře pořádně vojeli. ..)

 • mirror • 2. srpna 2015

  Tak se nám třemi větami vložil do problému uprchlíků také Zeman. Vycítil, že by jejich obhajobou ztrácel u lidí sympatie. Také Chovanec začal zápas o svou vlastní politickou budoucnost. Sobotka dělá mrtvého brouka.

  Kolik obav bylo na OM, aby komentátoři nerozeštvávali ostatní?

 • Béda • 2. srpna 2015

  Jenom taková drobnost. V. Filip v diskusi na ČT24 tvrdil, že místní organizace (v muslimských zemích) dokážou migrantům (z jejich kulturního, civilizačního a hodnotového okruhu) pomoct 6 x levněji než v tuzemsku.

 • Neználek • 2. srpna 2015

  fajt napsal
  kdyby aspoň v techno křeči dotrsali někde k PS SS waffen klubovně a tam nějaké bafuňáře pořádně vojeli. ..)

  Ve skutečnosti by to dopadlo obráceně. Už dopadlo:

  https://www.youtube.com/watch?v=QF0kcieUKRk

 • orinoko • 2. srpna 2015

  Po průseru by po zásluze mělo dojít na lámání chlebíka, kterému se říká odpovědnost.
  Ten debil, který místo pronajal, by měl dostat pořádný flastr a za trest by měl půl roku uklízet běženecká lejna. A ta obecní hlúpaňa jakbysmet.
  Tato země oplývá neskutečným množstvím neskutečných debilů i 100 let po Veškrnově důkladné převýchově.
  A méééééédijální debilové té svoloči ještě říkají tanečníci.
  Všude teď běží nějaké letní fesťáky … ne že by byly úplně bez problémů … ale pořadatele neskutečně sejří, co všechno musí zajistit a držet, aby dostali povolení.
  A do Česka si přijede půlka Evropy, aby se tu poblila, vychcala a vysrala.
  Ani trochu sebeúcty nemá český debil.

 • lomikel • 2. srpna 2015

  beda – jsem rad ze na to koukam stejne jak Filip.
  btw pokdu se kscm ocisti od blouznivcu (http://kojot.name/2015/06/30/rozlouceni-s-kscm/) a agentu (Dolejs) mozna ze sehraje v diskursu o imigraci nejakou roli.

 • Béda • 2. srpna 2015

  lomikel napsal

  beda – jsem rad ze na to koukam stejne jak Filip.
  btw pokdu se kscm ocisti od blouznivcu (http://kojot.name/2015/06/30/rozlouceni-s-kscm/) a agentu (Dolejs) mozna ze sehraje v diskursu o imigraci nejakou roli.

  Myslím, že se částečně sbližují stanoviska Zemana a Filipa na otázku migrace z muslimských zemí. Oba dva tvrdí, že migrantům je potřeba pomoct v místě jejich původu (s tím rozdílem, že Filip by bral akorát křesťanské muslimy ze Sýrie) a oba tvrdí, že prvotní příčinou migrace je politika „prvního“ světa v muslimských zemích. To já tvrdím taky již od samého začátku.

 • fajt • 2. srpna 2015

  Neználek napsal
  Ve skutečnosti by to dopadlo obráceně. Už dopadlo:

  https://www.youtube.com/watch?v=QF0kcieUKRk

  tak v tom případě Alláhu akbar – http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/318839-armada-je-schopna-poslat-1500-vojaku-hlidat-hranice-uvedl-zeman/ – až 1500 vojáčků mohou poslat na hranici ( ani se nechci ptát, co to bude za kvalitu a v jakém režimu jedou vytučnělí výkoňáci, kterým písknou BoPo ). ..)

 • Béda • 2. srpna 2015

  fajt napsal

  http://reality.bazos.cz/inzerat/50261747/Byt-31-ihned-k-nastehovani-Janov-ulice-Sadova-285.php

  To by mohla být příležitost pro rodinu Kocábovic a Bursíkovic.

 • fajt • 2. srpna 2015

  Béda napsal
  To by mohla být příležitost pro rodinu Kocábovic a Bursíkovic.

  jj, Kocáb by tam skvěle zapadl, na ministerstvu ho bavilo jenom píchání … u Bursíka to byla taky docela důležitá agenda, před tím si ale nechal bio masu žužu naklepat cajtem. ..)

 • orinoko • 2. srpna 2015

  Den Syrské armády.

  https://www.youtube.com/watch?v=HCqs4rXdKHQ

 • Béda • 2. srpna 2015

  merlin,

  pro kapitalistický systém je typické, že neřeší hlubinné příčiny konfliktů (protože je ani řešit nedokáže) a tak každé jeho „řešení“ motivované krátkodobým ziskem jenom vyrábí k základním systémovým protikladům další uměle vytvářené konflikty. Ve finále pak následuje systémová krize popřetkávaná skrz naskrz problémy, které kapitalistický systém neumí řešit jinak než podvodem a násilím. Mezičas po velké válce je jenom odkladem dalšího podobného „řešení“.

 • Neználek • 2. srpna 2015

  Stan napsal

  Přestáváš si vidět do huby, kámo.

  Zajímavý komentář.

 • Sio • 2. srpna 2015

  mirror napsal

  Tak se nám třemi větami vložil do problému uprchlíků také Zeman. Vycítil, že by jejich obhajobou ztrácel u lidí sympatie. Také Chovanec začal zápas o svou vlastní politickou budoucnost. Sobotka dělá mrtvého brouka.

  Kolik obav bylo na OM, aby komentátoři nerozeštvávali ostatní?

  Nojo, Zeman je aktivní… Ale co vás možná potěší, tak ani komunisté nezůstali pozadu …
  http://blisty.cz/art/78323.html
  Prý nejsme dost rozumní, když je tu nechceme, tvrdí soudruh Dolejš …

 • Béda • 2. srpna 2015

  Sio,

  mně přijde, jako kdyby byl názorově Foldyna stejný anebo větší komunista než liberální ekonom Dolejš.