Diskuze k článku


 • orinoko • 25. ledna 2018

  Po odpoledni směně cumim částečně v hospodě na prezidentisticky duel. Jiný jsem předtím neviděl. Hodně trpim. Soudruh Drahoš odkryl karty dle zadání. Pokud bude omylem zvolen, jeho kancléřem bude gambler Horáček. A všichni sponzoři budou chtít vývar ze své lásky a pravdy.
  Mám sen.
  Taková debata se bude odehrávat v politickém záhrobí a moderovat ji bude jednoplicni sametový dvoutakt.
  Drahoš je ksicht , jemuž hodlají agendu stavět jiní.
  Nejhorší je, ze ten blb je ochotny to akceptovat.
  To nebude prezidentista.
  To bude banda katastrofálních participantu , jiz nějaký Drahoš bude viset u výfuku.
  Tedy… pokud Drahoš vyhraje.
  Hlavně ze na přetřes přišlo Rusko. Emericka debilarna je těžce v pohodě.

 • peter. • 26. ledna 2018

  Zmýšľaním sú mi najbližšie Andrej Kiska a Joachim Gauck…povedal prof.Drahoš.Prezident Zeman sa zase vidí v Joachimovi Gauckovi.Tak si vravím…Boh ochraňuj Českú republiku.
  Obdivovať A.Kisku môže len človek hlúpejší od neho.Je akademik Drahoš hlúpejší ako úžerník,podvodník a scientológ Kiska?
  A pastor J.Gauck sa tiež ničím nevyznamenal okrem svojho „slniečkársta“.

 • fajt • 26. ledna 2018

  taky jsem včera kousek debaty viděl, mluvící hlava šla po zemanovi, drahoš byl pouze úkolově popudlivý ( ale dost jasně odhalil svou prázdnou duši a křivý charakter, jsem myslel, že ani nedorazí, když v jeho rodném Jablunkově řádí žloutenka, jenže tady se projevil jako rozený kariérista, kterému jsou problémy druhých u prdeeele ) a po hysterickém tlaku slepice jak kandidáti z pozice prezidenta zklidní a spojí rozdělenou společnost ( jako kdyby mohli, přeci v kapitalismu musí být společnost rozdělena a permanentně nasraná, to je prostě základní a povinný znak korporátního fašismu, ve kterém si i vlastníci televizního kanálu spokojeně hoví – ten kdo má čt za veřejnoprávní medium by se měl nad sebou hluboce zamyslet – takže od fake media naprostý prolaps ) jsem ten špinavý cirkus opustil. ..)

 • Gatta • 26. ledna 2018

  K televizním prezidentským debatám jinak:
  Co nám ukázaly čtyři televizní studia je víceméně neuvěřitelná bída naší mediální scény.

  – od TV Barandov se toho příliš nečekalo a také to neočekávání naplnila – pokleslá šou na nejnižší úrovni vhodná tak pro odpolení vysílání.

  – TV Prima jako premiová televize vyrobila stejně pokleslou nechutnou šou, jen na technicky dokonalé úrovni.

  – ČT – podle fotografií by člověk řekl, že se jedná o nějakou zádušní mši konanou někde v hrobce – patrně za naši zemřelou republiku .

  – asi nejlépúe se se zadáním vypořádala překvapivě NOVA – nikoho neurážejícím civilním studiovým prostředím, a dobře připraveným, neservilním a přiměřeně agresivním redaktorem – Rey Korantengem.

 • peter. • 26. ledna 2018

  peter. napsal
  A pastor J.Gauck sa tiež ničím nevyznamenal okrem svojho „slniečkársta“.

  J.Gauck a jeho vrúcny vzťah k „banderovštine“
  http://img.topky.sk/big/1483151.jpg/Nemecko-Ukrajina-Joachim-Gauck-Arsenij-Jacenuk.jpg
  Vzor pre prezidenta ČR ?

 • fajt • 26. ledna 2018

  Gatta napsal
  podle fotografií by člověk řekl, že se jedná o nějakou zádušní mši konanou někde v hrobce – patrně za naši zemřelou republiku

  requiem za skoro mrtvou kolonii – až budou v příštím století hodnotit a posuzovat vychcípání celých národů ( tedy jestli tady budou ještě lidé ), tak tahle kotlina bude hodně odpudivý studijní materiál. ..)

 • senil • 26. ledna 2018

  Mám spoustu výtek vůči Zemanovi, pochybní lidé kolem něj, stupidní ekonomické názory… Ale je to člověk co má alespoň vlastní názor. Zatímco Drahoš jasný názor nemá a udělá to co mu lidé v jeho pozadí řeknou. A co mu řeknou? A kdo jsou ti lidé? Ale audou naprostí eurohujerové a bruselosocialisté. Takže radši budu vlit Zemana.

  http://www.epshark.cz/clanek/386/churchilla-nebo-chamberlaina

 • peter. • 26. ledna 2018

  Drahoš: „Krym je z môjho pohľadu ukrajinský“.
  Zeman: „Krym bol neoprávnene anektovaný Ruskom a bolo to porušenie medzinárodných dohôd“.
  Drahošov názor na Krym neprekvapuje,lebo to je názor „Pražskej kaviarne“ktorú on reprezentuje.
  U Zemana si pamätám aj iné výroky týkajúce sa Krymu.Napríklad ten z októbra minulého roku (len pred tromi a pol mesiacami) keď vyhlásil toto:
  https://www.hlavnespravy.sk/milos-zeman-kosovo-krym-priklad-dvojakych-standardov/1165696

 • fajt • 26. ledna 2018

  tragickým projevem mi drahoš šokoval jak fatální úroveň mají čeští akademici – kdyby mu z hlediště nedával povely a nacvičené signály handlíř a hazardér horáček, tak by úplně vypadal jak dámské přirození. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 26. ledna 2018

  Mám spoustu výtek k Miloši Zemanovi.
  Ale měl a má nějaký charakter.
  VLASTNÍ.
  A kupodivu (v souhlase s leckterým komentem „kvality“ a la fajt) mu lze ty střepy vyhořelého zájmu o VLAST ještě i věřit. Samozřejmě s rezervou…
  Ale byl to vždy člověk s nímž se dalo mluvit- ne jistě vždy domluvit- ale mluvit.
  Ne žvanit.
  Ta fraška kolem druhého korporátně-zednářského kapokandidáta na „humanismus ďábla s lidskou tváří“, to srocení „tajemných tváří“ za ním, nad ním, před ním, nalevo, napravo vyvolává dojem že bezbarvé mlhavé temno má být onou „kapo-verzí světlých zítřků“ pro 1% a jeho 10% sluhů. S „ostatními“ se nepočítá…
  Jelikož patřím mezi ty „ostatní“, chci věřit že přes hejno kreatur kolem Miloše nebude v druhém volebním období uvázán nikomu, než jen „zbytku své legendy“, a půjde alespoň něco změnit k lepšímu. Budu jej volit i proto, že „zelená“ „eko“agenda k němu nikdy ani nehledala cestu – což mám za blbost.
  Kdysi jsem se -přes jiného Miloše- i s ním v podstatě „domluvil“ – alespoň v jedné věci. A i když ten druhý Miloš také není žádná výhra – alespoň tehdy to vyšlo- a Praděd zůstal pro příští generace- ať si s ním udělají své, či jej nechají na pokoji… Bohužel třetí člověk co „asistoval“ už není mezi živými. A chybí… Vždy mi říkával coby tehdy skutečně POSLANEC – a ne prosranec či posranec (či jiný mamonu RANEC): „Martine – já mám furt dojem, že jsem tam náhodou a za blázna…“
  Měl totiž velkou chybu – stejnou jako Zeman – NEKRADL… Alespoň pro „sebe a rodinu“ ne… I když ta rodina… jeden diabetik „z donucení“ by prý mohl vyprávět…
  Se Zemanem je naděje na kupu volovin, ale i hromádku lepšího.
  S kapokandidátem korporací je jen beznaděj- teda pro nás „ostatní“dosud s mozkem a někdy i při smyslech…
  Šťastnou volbu přeji VŠEM „OSTATNÍM“.
  A jděme prosím volit!

 • Aleš • 26. ledna 2018

  Připojuji se k Martinovi. Jděme volit a zahodit drahouše korporátního fašismu do koše.

 • Gatta • 26. ledna 2018

  Aleš napsal

  Připojuji se k Martinovi. Jděme volit a zahodit drahouše korporátního fašismu do koše.

  Doplním:
  Běžte volit až v sobotu a Drahoše hoďte do koše už doma !

 • Gatta • 26. ledna 2018

  Re peter – je to problém – podívejte se jak musí před tou štvavou mediální bestií kličkovat i prezident USA.
  By mě zajímalo: „Kdo tohle všechno kur-a řídí, kdo má tuhle špinavou moc v rukách?“

  Jinak – ráno jsem náhodou poslouchal ranní zprávy na SLOV 1 a musím podotknout, že oproti Radižrnálu to bylo o několik úrovní lepší zpravodajství.

 • Vaska • 26. ledna 2018

  je tam celkem zajímavej postřeh toho učitele a nápověda vitaskové – nějak mi to připomíná politickej proces se slánským jak se musel ve filmu naspaměť učit doznání
  https://aeronet.cz/news/video-prezidentska-debata-v-rudolfinu-mela-plno-prekvapeni-milos-zeman-se-projevil-jako-statnik-zato-jiri-drahos-jako-vylozeny-hulvat-drahos-chce-prijmout-euro-do-5-let/

 • Admirál • 26. ledna 2018

  Gatta – „– ČT – podle fotografií by člověk řekl, že se jedná o nějakou zádušní mši konanou někde v hrobce – patrně za naši zemřelou republiku .“

  To jste mě dostal. No nic. odpoledne to tam půjdeme hodit starýmu ještěrovi.

 • Gatta • 26. ledna 2018

  Já koho mi pan Drahoš připomíná – jsem si říkal že Husáka , ale on je spíš takový Dubček. Stačí si dát do Googu Dubček – obrázky . I ten Drahošův nacvičený a neustále opakovaný nadšený úsměv s oběma palci nahoru je skoro stejný jako známá fotka Dubčeka (který si ty palce ovšem tehdy držel) .
  https://www.cas.sk/fotogaleria/298503/slovenski-herci-zahviezdia-v-ceskom-filme-navrat-do-komunizmu/5/

  Prostě pan Drahoš byl vybrán i pro tu svoji unifikovanou podobu, protože lidi u nás jsou na tyhle ksichty už tak nějak historicky zvylí.

 • Irena • 26. ledna 2018

  Jede Drahoš tramvají, aby svou přítomností v městské hromadné dopravě ukázal, jak je lidový, a když v družné besedě s lidmi vystupuje, tak jedna paní uklouzne na ledu a spadne. Drahoš se galantně skloní a pomůže jí na nohy.
  Paní: „Moc vám děkuji za pomoc.“
  Drahoš: „Není zač, to je samozřejmé. Jednou pomohu já vám a u voleb zase můžete pomoci vy mně.“
  Paní: „Ale já jsem upadla na zadek, ne na hlavu…“

 • fajt • 26. ledna 2018

  tak to vypadá, že drahoš se stal cvičeným medvědem horáčka company. ..)

 • peter. • 26. ledna 2018

  Gatta napsal
  Stačí si dát do Googu Dubček – obrázky . I ten Drahošův nacvičený a neustále opakovaný nadšený úsměv s oběma palci nahoru je skoro stejný jako známá fotka Dubčeka (který si ty palce ovšem tehdy držel) .
  https://www.cas.sk/fotogaleria/298503/slovenski-herci-zahviezdia-v-ceskom-filme-navrat-do-komunizmu/5/

  Len zopakujem to,čo som už raz napísal.Dubček bol priamym účastníkom SNP a dvakrát bol ranený v boji.Takí ľudia sa nezvyknú posrať len tak z hocičoho ako to o ňom tvrdí Zeman.
  Keďže takých ľudí ako Dubček (bývalých povstalcov a partizánov)žilo v druhej polovici 60 tich rokocv na Slovensku veľa,tak Dubček bol v ČR omnoho populárnejší ako doma.Idol z neho urobili Česi,konkrétne tá istá „Pražská kavárna“ktorá tam pretrváva dodnes.A tá istá „Pražská kavárna“ho začala obsierať hneď po r.1989.Zeman sa k nej v prípade Dubčeka pridal.
  Obaja páni kandidáti prežili podstatnú časť svojich životov v tzv.“komunistickom režime“.Ani jeden z nich nebol žiadnym disidentom,ktorý sa hrdinsky a otvorene postavil proti režimu a len Boh vie,do akej miery by sa posrali obidvaja,keby sa mali chytiť zbrane,ako to urobil Dubček.
  Zeman bude zvolený a neprejde veľa dní keď sa z neho v diskusných fórach zase stane „ovar“,ožran a senilný dedo.Práve to je na takýchto voľbách odporné.
  Prezident republiky podľa ústavy reprezentuje štát navonok.Je reprezentant štátu čo znamená,že by to mal byť jeden z najlepších Čechov resp.Moravákov. Lebo podľa neho svet posudzuje celý národ.Mal by to byť niekto ako je pre Rusov Putin.Náš Kiska má od toho ďalej ako ja k tomu,že sa raz dostanem na mesiac.A p.Zeman ktorého práve volíte (a dúfam,že aj zvolíte)…..?Neviem! To musíte posúdiť vy,účastníci volieb.

 • Gatta • 26. ledna 2018

  Re peter – to není nic o Dubčekovi, to je o tom jako když se v reklamě nebo na obálce časopisu objeví tvář, která je podobná jako (třeba) Jágr, Julia Roberts … … prostě lidi to podvědomě berou pozitivně jako někoho známého, nekoho, kdo se jim nějak asociuje – a ta neoriginální tvář tedy těží (parazituje) z tváře někoho jiného, z tváře, která se ukázala dříve mediálně úspěšná.

 • fajt • 26. ledna 2018

  jak to říkával svého času Klaus? prázdný a falešný. ..)

 • peter. • 26. ledna 2018

  Gatta napsal

  Re peter– to není nic o Dubčekovi, to je o tom jako když se v reklamě nebo na obálce časopisu objeví tvář, která je podobná jako (třeba) Jágr, Julia Roberts … … prostě lidi to podvědomě berou pozitivně jako někoho známého, nekoho, kdo se jim nějak asociuje – a ta neoriginální tvář tedy těží (parazituje) z tváře někoho jiného, z tváře, která se ukázala dříve mediálně úspěšná.

  A veď ja nič v zlom.
  Len ma pri takýchto príležitostiach vždy napadne stáročia pretrvávajúca vlastnosť ľudí a davu,ktorí dnes vítajú človeka kvetinami a prevolávaním „Hosanna“ ! aby zajtra na neho mohli nenávistne revať „Ukrižuj“ !
  Tak neostáva nič iného ako čakať na osobnosť,ktorú si národ nielen že postaví do svojho čela,ale bude aj ochotný vo svojej väčšine, pod jeho vedením, niečo urobiť pre zlepšenie svojho života a nadobudnutie rešpektu a úcty vo svete.

 • Bety • 26. ledna 2018

  Peter, svět bohužel není černobílý, takže většinou volíme mezi šedivým až černým. Tady máme dva kandidáty. jeden je dejme tomu šedivý, ale ten druhý
  vlastně ani není černý, ten je prostě bezbarvý, tedy výhra pro tu slavnou neviditelnou ruku trhu.
  Ideál nám tedy nabídnut nebyl, ale jestli kavárna a korporátky nevyhrají, budu
  ráda , že máme prezidenta který si a) nenahrabal, b) má vlastní rozum, c) je v něm
  i kus vlastence i odvahy říkat to, co si myslí.

 • Bety • 26. ledna 2018

  Ještě přidám výrok z diskuze na jiném webu:
  Máme dva kandidáty. Jeden je padlý na nohy a druhý na hlavu.

 • peter. • 26. ledna 2018

  Keby to nevyšlo Drahošovi,tak je pripravená alternatíva.Zneplatnenie volieb.
  http://www.info.cz/volby/prezidentske-volby-2018/cekaji-nas-volby-znovu-rozdavani-listku-s-fischerem-je-muze-v-krajnim-pripade-zneplatnit-23085.html

 • Bety • 26. ledna 2018

  Aktivistka v Kyjevě… Jedna pěkná reakce na Novinkách: Zdá se, že profesor opět nemluvil pravdu. Není to Rusko, co se snaží ovlivňovat naše volby – je to Ukrajina!

 • Martin (už bez taky m) • 26. ledna 2018

  Bety napsal

  Aktivistka vKyjevě… Jedna pěkná reakce na Novinkách: Zdá se, že profesor opět nemluvil pravdu. Není to Rusko, co se snaží ovlivňovat naše volby – je to Ukrajina!

  Však tady ta „velmoc“ má nyní nejsilnější „menšinu“…
  Zeptal bych se opatrně BIS na nebezpečnost aktivit SBU … třeba na to kolik Čechů“ v zahraničí na Ukroruině v minulých volbách nám do parlamentu „prohackovalo“ „Kraďouse navždy“…
  :-)
  citace výroků z článku:
  „Hnutí Femen vyzývá všechny české obyvatele, aby si zvolili svobodu a demokracii a volili proti Putinově děvce,” vyzvalo dále na svých stránkách radikální feministické hnutí.“
  Nejspíš si máme Zvolit TOP svobodu, a TOP demokracii – tak nějak „lidově a pirátsky – zkrátka po starostensku“…
  Není nad to inspirovat se Uroruinou, holt „Herojam slava“…
  :-)
  „Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se k věci nechtěl vyjadřovat. „Na fanynky protikandidáta nereaguji,” uvedl.“
  :-)

 • peter. • 26. ledna 2018

  Bety napsal

  Aktivistka vKyjevě… Jedna pěkná reakce na Novinkách: Zdá se, že profesor opět nemluvil pravdu. Není to Rusko, co se snaží ovlivňovat naše volby – je to Ukrajina!

  https://www.blesk.cz/clanek/volby-prezidentske-volby-2018/520784/online-dalsi-prsaty-protest-proti-zemanovi-tentokrat-je-kulhava-prisera.html

 • Martin (už bez taky m) • 26. ledna 2018

  Dlouhé, ale stojí za to.
  I to krátké vložené video od veteránů II.WW
  Výstižní k MZ, merdiím i lidem.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Silne-cteni-Mlada-akademicka-pro-PL-sdelila-proc-ma-vazne-obavy-volit-za-prezidenta-Jiriho-Drahose-521694

 • fajt • 26. ledna 2018

  https://i.imgur.com/uEq7wZ6.jpg – takhle v Práglu zase vidí česko (asi to muselo stát miliony, páč symbolika je jasná i pitomcům ). ..)

 • peter. • 26. ledna 2018

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201801266667154-aktivistka-femen-spletla-velvyslanectvi-slovenko-cesko/
  Je to kočka,no!Ešte dobre,že sa nám pred ambasádou nevys.ala.

 • fajt • 26. ledna 2018

  https://i.imgur.com/gZG9UtE.jpg

 • orinoko • 26. ledna 2018

  Gatta a Irena … s humorem na spici. Je to fakt. Celou dobu jsem zkousel uhodnout, jestli je to opruzenina Kavek, ono prostředí , anebo démon TV Veskrny v souradnicich Barrandova.
  Kristepane, už Ti do Chrámu zase leze kdejaky dobytek.
  Ale není to Rudolf Golemovy.
  TEAtralnost. To je klasická hnuparna Jejich České televize.

 • Martin (už bez taky m) • 27. ledna 2018

  Další posranec-prosranec -mamonu RARanec ZMETEK:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prima-volba-rozdelila-spolecnost-rika-poslanec-matador-byl-u-vsech-voleb-krome-jedne-42104?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
  Pokud mne „přímá volba“ rozdělila s podporovateli a příjemci pomoci od exvexláka Sázkaře, Bělobradého „lidoveckého“ Presstituenta „vyrovnání s Bílohorskou minulostí“ a „exminostra financí“ do vlastní kapsy na padákové šňůře s hlasem ublíženého frátera všech HAJZLŮ, pak jsem za to rád. S uvedenými „lidmi“ a la „machr ošlehaný v životě jen větry sněmovních větráků“ a podporovaných zrádci a slabochy páně Bohoušů nechci mít NIC SPOLEČNÉHO. Věřím, že mnozí vlastizrádci a korupčníci tohoto ražení totiž jednou v oněch pověstných kamenolomech skončí.
  Toto přesvědčení o tom, že NEHRANÁ UPŘÍMNOST je lepší než farizejské „hlazení vypočítavých po srsti“ mi brání být ve věci „padouch nebo hrdina- my máme být jedna (nepříjmová samozřejmě- kdo to kdy viděl aby „lůza“ měla nárok na život) rodina“… Raději budu na straně upřímného „Hogo-Foga“, nežli žvanivého „taky Limonádníka“…
  Strana kterou kdys prezentoval svého času měla heslo „Nikdy nepolezeme vzhůru po zádech jiných“, strana Maka Bendy a jemu podobného tuneldědka naopak ono „Dokázali jsme že to dokážeme“…již tehdy spojení těchto hesel jako oblíbený bonmot Miloš Zeman používal – a úspěšně. I ve své „vládě sebevrahů“…
  A na rozdíl od prošustrované důvěry lidí v ČSSD tomu svému heslu zůstal MZ věren.
  Naproti tomu „tým“ Bohušů dokázal, že – i s Bakalou a Kalouskoidy v zádech lze skutečně „dokázat že to dokáží“…

 • Martin (už bez taky m) • 27. ledna 2018

  Ano, pan profesor Drahoš cosi zažvatlal o ekologii , etc…
  Jistý „dramatik v obchodu s lihovinami“ o tomtéž žvanil stejně jako o míru po léta- bez ohledu na FAKTA, že právě za jeho „šéfování“ jsme se „přitulili k vrchnímu světovému četníku-agresoru“ s krví nám spřáteleného- a zapomenutého národa na „humanitárně zaprasených rukou“…
  Za „šéfování“ dramatika jsem viděl, jak skutečná ochrana přírody ztrácela jednu kompetenci za druhou…jak se budoval jeden „areál snové prosperity“ za druhým…
  jak mizela voda z České, Moravské i Slezské země… Kde byla tehdy Drahošova „Akademie“ není vůbec dotaz jen „akademický“…
  Jako člověk který se oné přírodě i vodě v mnohém skutečně nejen po dlouhá léta věnoval, ale i obětoval píši: pane Drahoši: NEVĚŘÍM VÁM. S lidmi od nichž jste se nechal podporovat a od nichž jste se VEŘEJNĚ NEDISTANCOVAL za Vašimi zády PŘED OČIMA VŠECH jste pro mne nejen člověkem o jehož skutečném „já“ NIC NEVÍM, ale fyzicky i člověkem který dlouhá léta šéfoval instituci, která měla naopak na straně té ponižované a trpící přírody stát- ale FYZICKY nestála. Snad někteří její představitelé ano- VY NE.
  Raději bych věřil na „obrácení“ „Ještěra“, než na „hebké pohlazení“ od úlisného žraloka…

 • Martin (už bez taky m) • 27. ledna 2018

  Vím, že na straně vody a krajiny, poznání důležitosti vztahu vegetace, vodních toků a tzv. energetiky krajiny stáli už po povodních r. 1997 někteří pracovníci Botanického ústavu AV ČR – jmenovitě Ing. M. Eiseltová a zejména Ing. Jan Pokorný. Jejich závěry jsem se léta snažil prezentovat na konkrétních jednáních proti „kanalizátorům“, „takylesním plantážníkům“ i „přehradářům“ a rozšiřovat poznání, neb jsem s nimi i jako „nepoučený laik“ řadu let souhlasil.
  Nevím ale nic o tom, že by tyto lidi podporoval nějaký pan Jiří Drahoš…
  Nadhodit tedy „důležitost podpory ekologie“ bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení v situaci dneška, dnešní zástavby krajiny a její nejen funkční a prostorové fragmentace naprosto nestačí.
  Dávno je třeba činů- a odvolávky na fyzické činy (jako faktograficky doložitelné opory svých současných tvrzení) v nedávné „porevoluční“ minulosti. To jsem ale ani neslyšel, ani neviděl za celé měsíce Drahošovské kampaně… Slovem tedy „nezarmoutíš“, ale to raději budu usilovat změnit názor „dinosaura“ z prognosťáku na „Kanál D-O-L“ nežli se opírat jen o slova, slova, slova…

 • Aleš • 27. ledna 2018

  Pan Drahoš měl dostatek příležitostí s titulu funkce přesedy AV ČR ovlivnit přísun peněz na výzkumy v krajině, vodního režimu lesních, polních, lučních i urbanizovaných ekosystémů. Vytahoval se, jak dobře vycházel s politiky, jak byl pan Kalousek a Bělobrádek, kteří rozhodovali o tom, na co půjdou peníze. No a jestli v prezidentské debatě narážel na papalášství, koho můžeme po roce 89 označit za symboly papalášství? Kalousek, Karel von Schwarzenberg a restituent Havel, k jehož odkazu se hlásí.

 • fajt • 27. ledna 2018

  prý drahoš chce spojovat národ, podle jeho šklebu bych řekl, že to chce dělat řetězy. ..)

 • Aleš • 27. ledna 2018

  S pozitivní energií můžeme konstatovat, že nakonec zvítězil bystrý úsudek a pravda nad lží, desinformacemi a vyvoláváním nenávisti a dalších emocí.

 • racek • 27. ledna 2018

  Příští dva tři roky budou v zahraniční i domáí politice velmi těžké. Proto jsem velmi rád, že v čele státu bude stát zkušený, rozhodný politik který je opravdu vlastenec. Nic to nemění na tom, že je to jinak jízlivý protivný občas mstivý a prostořeký dědek. Protože se chová a jedná jak většina z nás.

 • Martin (už bez taky m) • 27. ledna 2018

  21:43, „právě jsem se vrátil z lesa“…
  Doteď jsem nevěděl jaký byl výsledek…
  Spadl mi ze srdce obrovský balvan!!
  Většina národa se dokázala zmobilizovat, a vzdor šílené propagandě nenávisti se nenechala koupit ani zblbnout.
  Věřme že se pan prezident také polepší, a bude vnímavější a vstřícnější,
  a můžeme na tom svém i vzájemném zlepšení zapracovat všichni…
  Kéž se nám to všem podaří bez mstivosti, rusofobie a fanatismu „rukytrhu“, ve vzájemné lepší pospolitosti pro společně sdílený prospěch zdaleka ne jen hmotný.
  Gratulaci prezidenta Vladimíra Putina beru jako poděkování našim občanům za soudnost a uvážlivost.
  Svět ji v následujících letech bude hodně potřebovat.
  A národ jedné duchem nikoliv malé země v srdci Evropy od Lisabonu po Ural nezklamal, ba možno říci že se opravdu osvědčil.
  Řekl většinově ne štvaní do válek a přepisování historie, ne nenávisti a lžím.
  Kéž se ČR, Evropě i Světu té potřebné soudnosti, rozvážnosti a moudrosti dostane i s pomocí staršího moudrého muže -našeho Prezidenta Miloše Zemana!
  Panu Jiřímu Drahošovi přeji úspěchy ve zlepšování práce a výkonů AV ČR.
  I tuto instituci budeme potřebovat.
  Miroslavu Kalouskovi přeji kouli na nohu a doživotní kamenolom, a všem fanatizujícím rozeštvávajícím ideologickým fanatikům korporátní přetvářky totéž… kamenivo je zapotřebí pořád…
  Krásný a pohodový večer a další dny, měsíce a roky VŠEM soudným a laskavým lidem!

 • Aleš • 27. ledna 2018

  Kalousek na hrad! Na Mírov!!!
  A všem lidem i třeba s vysokoškolským vzděláním avšak s nižší mírou bystrosti, moudrosti a schopnosti analyzovat situaci než má velká část národa, bych přál více soudnosti a pokory. A pánům duchovním bych chtěl vzkázat, že politika do kostela nepatří. Až na četné vyjímky se často účastnili štvanice na jednoho starého muže, vlastence, znovuzvoleného prezidenta a někteří mají ještě tu DO NEBE VOLAJÍCÍ DRZOST mít to panu Zemanovi za zlé, že nepodlehl tlaku a neodstoupil nebo že dokonce neodešel do bezživotí.