Diskuze k článku


 • Dana • 22. října 2015

  Pan Letko opet agituje pro internacionalu velkeho bratrstvi, neuvedomujice si, ze agituje pro NWO.
  Statni doktrina Israele je sebezachova Zidu, coz je ideal, ktery by mel byt zakladem kazdeho statu, zrovna jako Cechum by melo jit v prvni rade o sebezachovu Cechu a Moravanu.
  V Israeli zije velky pocet emigrantu- Zidu z byvaleho Sovetskeho Svazu, asi jeden a pul milonu, coz ve state s 8 miliony, (z toho jednoho a pul milionu Araabu,) uz ovlivnuje spolecnost a politiku.
  Kdyby bylo podle aktivistu, tak se do Israele nastehuje cela severni Afrika. Israel je maly stat, nekde je siroky jen 17 kilometru a miliony migrantu by jej proste jako lucni kobylky vybydleli.
  Myslim si, ze politika Israele by mohla byt Cechum prikladem. Migranti v Israeli dostanou na vyber v deportaci, zda pujdou zpatky domu, anebo treba do Ugandy. Kdyz nesouhlasi s deportaci, poslou je do intervencni kapacity, coz je vezeni. .Ze se to nelibi humanistum, nu, s tim nic nenadelaji, to je suverenni rozhodnuti statu Israele..

  https://www.youtube.com/watch?v=utJ-0EwzLHM

 • Ladys • 22. října 2015

  @Dana, s tím ovšem mohu výjimečně souhlasit i když toto:
  http://gloria.tv/media/VyzotcUwWQx
  asi pro Dana nebude znít lahodně.

 • Dana • 22. října 2015

  Protiamericka retorika na videu je hloupa. I kdyz Obama preferuje muslimske immigranty, tak mame jine proti-paky, jako treba ten plot s Mexikem, deportaci, a minimalni socialni davky novym immigrantum, cimz se skodlivost ilegalni imigrace dost neutralisuje. .
  Organisace spojenych narodu, OSN by nejradsi globalne rozdelila chude a divoke narody mezi ty vyspelejsi, ve snaze ty nekulturni zkultivovat, coz ovsem nemuze fungovat. Prirodni zakon pracuje tak, ze shnile jablko v sudu s ostatnimi zdravymi jablky nakazi plesnivinou ty zdrave. Nikdy tomu neni naopak, ze by ta dobra jablka zabranily zkaze. Celkove, kdyz se nekdo v Cesku pridava k (nespravedlive) kritice USA, tak vlastne pomaha NWO. .To je fakt, ne nejaka agitka. :-)
  I Pjakovci vi, ze je rozdil mezi zajmy statni , versus globalni elity.

  • Stan • 23. října 2015

   Imigrant třetího řádu proti imigrantům čtvrtého řádu. Kromě indiánů jsou v USA všichni imigranti, o to větší je jejich pokrytectví ve věci další imigrace. A Izrael? Nejdříve vyhnal původní obyvatele, pak celá desetiletí podporoval aliju, tzn. přistěhovávání lidí, kteří s Izraelem neměli nikdy nic společného. Rus jako poleno ohánějící se židovskou babičkou má právo na občanství. Arab, který žil v Izraeli po staletí a byl vyhnán v rámci arabsko-izraelských válek, nemá právo nejen na občanství, ale ani na návrat do svého domova. Přesto jsou nám Spojené státy a Izrael prezentovány jako náš demokratický a lidskoprávní vzor.

   A my v Evropě teď prý máme přijmout všechny uprchlíky z válek, které na BV a v sev. Africe Američani, ropní šejkové a sionisti rozpoutali, jinak nejsme demokrati a humanisti.

 • fajt • 22. října 2015

  Ježíši, ať se ta americká věc raději tělem věnuje svému živiteli, když ji tedy pánbůh nadělil tolik amerického štěstí – hlava ji tedy ani omylem nefunguje. ..)

 • hudryper • 22. října 2015

  Nezoufejte Fajte. Kdybychom se museli rozloučit s touhle americkou věcí,přidělili by nám jinou,
  efektivnější…I na internetu platí,že nikdy není tak zle,aby nemohlo být ještě hůře. Na mne a troufám si odhadnout že na zdrcující většinu zdejších čtenářů působí tahle propaganda naprosto
  kontraproduktivně. Prostě ten bullshit po ránu překročím a jdu dál,aniž bych se musel zabývat
  zdrojem,z něhož tento exkrement vypadl. A mohu to doporučit i všem zdejším čtenářům a hlavně
  pak diskutujícím.

 • Alena • 22. října 2015

  pane Letko,Vámi zmiňovaný VK v Soči
  http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20151022/1478143/vaclav-klaus-projev-valdaj-soci.html
  mluví i o Vás
  ,,,,Největší hrozbou nejsou ani evropští, washingtonští či moskevští byrokraté snažící se řídit a kontrolovat naše životy. Nejsou jí ani alarmistická a populistická média a jejich pokus o vládu mediokracie. Nejsou jimi ani autokratičtí globální bankéři, businessmani či účastníci davoského Světového ekonomického fóra. Nejsou jimi ani zbývající diktátoři. Tyto mé výroky někomu mohou znít překvapivě, ale žádnou převratnou myšlenkou nejsou. Hlavní chybu vidím v nás….

  …….Měli bychom prosazovat maximum vzájemného otevírání se zemí, svobodný obchod, maximálně neomezovaný pohyb lidí a myšlenek, neměli bychom se bránit internacionalizaci lidských aktivit, ale měli bychom tvrdě oponovat transnacionalismu a globálnímu vládnutí. Nesouhlasím s Fukuyamou a jeho hypotézou, že globalizace přinese homogenizaci lidské společnosti. Spíše souhlasím s Huntingtonem, když říká, že globalizace bude generovat konflikty. Právě jich jsme nyní svědky……………

  Byť rozkradač naší země, dle Vás, myšlenkový parazit na rozdíl od jiných poskoků není

  • Stan • 23. října 2015

   Až na to, že ve druhém odstavci si totálně protiřečí. Co jiného je globalizace, která s sebou nese homogenizaci lidské společnosti, než „svobodný obchod, maximálně neomezovaný pohyb lidí a myšlenek, internacionalizace lidských aktivit?

 • Alena • 22. října 2015

  ani ve snu mne nenapadlo, že někdy budu argumentovat slovy pana Klause, kterého jinak nemám v oblibě
  co ještě sdělil
  …..Dnešní generace v relativním bohatství a hojnosti žijících lidí na Západě (v originále pleasure-seekers), čili my samotní podrýváme ty instituce, které vznik našeho svobodného a prosperujícího světa umožnily. Zdá se, že si to neuvědomujeme. Nejsme odhodláni rezolutně se postavit multikulturalistickému tažení proti západní civilizaci. Nejsme připraveni hájit své hodnoty, svou kulturu, svá náboženství, svůj životní styl. Nejsme ochotni obětovat svůj relativně komfortní život a začít bojovat za svobodu a demokracii. Nebráníme se, když jsme naváděni ke „globálnímu myšlení“, a nechráníme národní stát jako jediného spolehlivého garanta a ochránce demokracie. Jen velmi slabým hlasem říkáme, že suverénní národní stát není žádným historickým anachronismem……..

  Více: http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20151022/1478143/vaclav-klaus-projev-valdaj-soci.html#ixzz3pLJqDbuC

 • Sio • 23. října 2015

  Použiji tvrdá ale pravdivá slova. Článek je blbý. A pokud to myslí vážně, tak i sám autor. Proč? Vůbec se neklade základní otázky. A ty začínají slovem „Proč“. Anebo pokud ano, odpovídá na ni nesmyslně.
  Proč asi tady chtějí Češi radši Ukrajince než Afričany? Z rasistických důvodů? Nesmysl, rasistů je mezi námi málo.
  Proč chtějí raději křesťany než muslimy? Protože tak rádi křesťanství a církev? Nesmysl, i křesťanů je menšina.
  Proč se Židé brání imigraci do Izraele? No nedělat to, tak už tu Izrael není.
  Atd.. ani se mi ty autorovy hlouposti nechce rozebírat. Naivní a k tomu hloupě manipulativní. Hloupě proto, že na to skočí jen pár lidí v naší populaci podobně naivního ražení.

 • Martin (už bez taky m) • 23. října 2015

  Je ostudou letošního Valdajského fóra že umožnilo vystoupení lidí jako je Václav Klaus? Nevím, nechtěl bych do demokratičnosti přístupů Rusům kafrat. Je to jejich volba. Mají na to právo.
  Potíž je v tom, že takový člověk působí jako vzorek Čechů (omlouvám se ostatním národům a národnostem že to dávám pod jednu vlajku, i na Moravě a ve Slezsku máme svoje Klause)…
  Klaus byl lump odevždy. V době jeho nástupu potřebovala politická scéna „roští“ v podobě občanského angažmá. Spolky a občanská sdružení byla nejprve vítána, ta negativní nálepka byla právě klausovci účelově přidána později. Sám jsem s ním mluvil jen jednou přímo, a za moc to z jeho strany opravdu, ale opravdu nestálo…i když si poněkud „upravil“ námi položenou otázku, a zneužil ji pro své entré v Ostravě v r. cca tuším 1993-4. Tleskali mu už tehdy jen nahnaní důchodci.
  Jeho projev jsem přečetl, aby se mi z jeho naprosté bezcharakternosti zvedl zase po letech žaludek…
  Když počátkem 90 let podlézal tehdy aktivním lidem (mezi nimiž byla také velká část „vejlupků“ byl to nikdo…leč potřeboval se „dostat na pozici“…
  Díky velké blbosti nemalé části národa jde mu jeho pozice „k duhu“ i dnes…
  Václav Klaus patří především mezi lidi, kterým nemůžete věřit ani „nos mezi očima“, mezi účelové ideology vlastního ega a narcismu. Mezi lidi, kteří ze vzdělání dělají osobní nástroj k oblbování mas a zneužívání společnosti a pošlapávání práva.
  Po přečtení jeho napůl podlézavého- ve skutečnosti na domácí scénu zaměřeného vystoupení -je třeba znova zopakovat, že tento obratný manipulátor a mnohokráte usvědčený lhář s hroší kůží je nadále „těžce splachovací“, a obratně manévrujíc mezi fabulacemi a naivitou mnohých dnešních „politikou a zájmem o věci veřejné nepolíbených“ opět stabilizuje a posiluje své pozice.

 • Martin (už bez taky m) • 23. října 2015

  Tento můj „osobněji“ laděný komentář vyplývá z dlouholeté zkušenosti veřejného angažmá v „Klausistánu“ jímž tato společnost minimálně do jeho zvolení prezidentem byla snad s krátkou výjimkou období „Sarajevského atentátu“…
  Náš dnešní marasmus je zaviněn nejen tím, že na správná místa jsme nedokázali dostat správné lidi, že mnozí z lidí se nedokázali přihlást o svá práva a pracovat na pozicích kde by měli…
  Budu si do budoucna opět i sám dávat pozor na komentování názorů a vystoupení této zombie české poblitiky, která opět vystrkuje růžky ve službě všemu jinému, jen ne této zemi a jejímu národu.
  Píše-li se o Miloši Zemanovi že jen využil sociální demokracie k „cestě vzhůru“ je to oproti Klausem zneužité občanské společnosti rozdíl… Zeman soc dem svého času pozvedl, mnohem více nežli si mnozí její protagonisté zasloužili. Ač s mnoha jeho jinými názory zejména na ochranu přírody nesouhlasím, pamatuji si i jiné…Necítím žádný problém veřejně se k řadě jeho jiných názorů naopak přihlásit.
  Ať je zeman jaký je, nedá se mu upřít vysoká inteligence, charakter a konzistentnost – přes léty zbytnělé ego i skutečný zájem na osudu společnosti. Opakuji přes někdy zbytečně rozeštvávající a někdy (na rozdíl od povedených) i některé opravdu pitomé výroky…
  Mliloš Zeman na Valdajském fóru – to by mnozí zešedivěli hrůzou… přesto by se většina „ještě normálních lidí“ dívala na věc tak, že jde o SKUTEČNÉHO POLITIKA… jací prostě v naší zemi jsou a někdy i díky za to…
  V případě Václava Klause NIC Z VÝŠE UVEDENÉHO NEPLATÍ.
  A to si dovoluji tvrdit bez ohledu na skutečnost, že jím cíleně ustavený začátek morálního propadu a degenerace české politiky vyprodukoval zmetky i řádově horší nežli je ve veřejném působení on sám. Věděl co dělá tehdy a ví to i dnes.
  A národu to „k duhu“ není.

 • Irena • 23. října 2015

  Sio napsal
  Sio

  No až tak strašné to není, s těmi ghety je to pravda. Židé si v Izraeli vypěstovali vlastní formu pěkně odporného fašismu a Evropa to dlouhá léta nevidí stejně, jako teď nevidí ten na Ukrajině. Co bych já vytkla článku je to, že se vůbec nejedná o normální přistěhovalectví, že úplně pomíjí, že se jedná o řízený proces a dá se očekávat, že ani v našem zájmu, ani v zájmu těch lidí, co je do toho stěhování navezli, a že se vůbec nejedná o dva tisíce lidí. Je to trapné bagatelizování velkého problému, který má skončit destabilizací Evropy.

 • Bety • 23. října 2015

  Víte, co je to Gipsy Day? Já to nevěděla. Moje kamarádka navštívila v létě Irsko a poučila se, jak jsou tam Romové pěkně integrováni.
  1. Gipsy nemají dovoleno bydlet ve vesnicích a městech.
  2. Gipsy mají vyhrazeny pozemky ohraničené ostnatým drátem , opouštět je smí jen na 2 vyhrazené hodiny denně.
  3. Jejich děti nechodí do školy.
  4. Gipsy Day označuje den, kdy tito /ale jen po povolení městem, když to řekne ne, není odvolání/ mohou na hlavní ulici přivézt a otevřít své prodejní stánky.
  5. Gipsy day probíhal takto: hlavní ulice byla vyklizena /květináče,popelnice atd. a ohrazena páskou. Poté dorazili policajti v plné polní /helmy,samopaly, štíty/ a rozestavili se do všech bočních uliček.
  6. Bylo dovezeno a postaveno několik pojízdných WC výlučně pro Gipsy.
  7. Tito pak na vozících tažených koňmi i v autech dorazili ,postavili stánky a začali prodávat. Nabízený sortiment nebyl nic moc a kupující se také nehrnuli.
  8. Kamarádka byla udivena mimo jiné tím, že koně byli ve špatném stavu, žízniví a hladoví, protože žila v domnění, že o zvířata se vždy vzorně starají. WC byly použity pouze zvenku, což tento zážitek nijak nevylepšilo.
  9. V určený čas se policajt podíval na hodinky, zařval a během půl hodiny Gipsy Day skončil.
  1O. Prodávající se sbalili, naskočili do aut a vozíků, odjeli a asi 10 koní nechali na místě. Zřejmě neměli na krmení, takže starosta pak prosil občany, aby si koně rozebrali, aby je nemusel dát odvézt na jatka. Kromě koní na místě zůstal značný nepořádek.
  Zdá se, že organizace obhajující lidská práva do Irska ještě nezabloudily. Proč také, že. Co Západ činí, dobře činí. Je přece všeobecně známo, že nedostatky v tomto ohledu vykazují pouze ty kulturně málo rozvinuté země na východě.

 • Béda • 24. října 2015

  Uprchlíci, imigrace a integrace v Německu (2015) s titulky https://www.youtube.com/watch?v=CuZDFYoKoVM