Jaká je geopolitická situace na konci roku 2016?

Podívejme se na to očima skeptika:

  1. Za vlády „mírového“ prezidenta Obamy došlo k rozšíření válek do dalších zemí a ke zvenčí zinscenovanému a podporovanému fašistickému převratu na Ukrajině.
  2. „Obranné“ harašení severoatlantickými zbraněmi na hranicích Ruska dovedlo svět ke zintenzivnění dalšího kola studené války – Rusko (a taky Čína) očekávající „obranný“útok západní aliance masivně zbrojí, po demokratickém západním vzoru zakazuje cizí páté kolony a recipročně začíná vysílat na Západ svoji kontrapropagandu. Alternativní pohled na světové dění a ruské napodobování vyvolává u západních svobodomyslných demokratů doslova zděšení.
  3. V USA bobtnají vedle sebe prohlubující se mezietnické, mezirepublikové a sociální konflikty. Země je nesplatitelně předlužena a doposud nezbankrotovala pouze díky parazitnímu dluhovému způsobu života opírajícímu se o vysávání kolonií za pomoci silou a vydíráním vynucené světové dolarové měny.
  4. EU se doslova rozpadá před očima. Odštěpenectví (Brexit) a prohlubování konfliktů na ose bohatý sever předlužený jih, multikulturní šariátní Západ – křesťanský resp. ateistický východ, uměle vyvolaný a udržovaný příliv zločinu, terorismu, nekompatibilních hodnot, ekonomicky sebevražedné vnucené protiruské sankce, konflikt zájmů globální a národní oligarchie – to je pouze několik problémů, které štěpí a budou dál štěpit unijní jednotu.
  5. Celý vzájemně hluboce provázaný světový ekonomický systém je tektonickým územím široce zaminovaným nesplatitelnými dluhy, přičemž ekonomický kolaps může přijít doslova kdekoli a kdykoli a řetězová reakce ekonomické sopečné činnosti poté se zdá být nevyhnutností.
  6. Západní „civilizovaný demokratický svět“ našel univerzálního strašáka v Rusku a v jeho „kágébáckém prezidentovi“, který prý může za migraci do Evropy (na začátku které ve skutečnosti stojí válčení západních impérií o kontrolu životodárných uhlovodíků), za krizi v Sýrii, do které vstoupilo Rusko až poté, co se mírumilovný Západ věrný své demokratizační tradici pokusil o svržení demokraticky zvoleného prezidenta Sýrie, o „lybijizaci“ této země a ustavení šariátní vlády na obraz svých saudských spojenců. Zločinný Putin samozřejmě může taky za uměle vyvolaný převrat na Ukrajině (který si předplatily USA) i za zvolení Trumpa americkým prezidentem (to ještě není úplně jisté -demokrati se pokoušejí o zneplatnění amerických voleb).
  7. Mezinárodní právo nahrazené právem nejsilnějšího klacku již nejméně od doby kosovského precedentu neplatí a neplatí ani poválečné uspořádání světa dohodnuté vítěznými protifašistickými spojenci. Žádnému ze slibů předního západního politika nelze věřit – kterýkoliv může být zneplatněn během pouhých 24 hodin (viz majdan).
  8. Jako řešení všech výše zmíněných konfliktů přinášejí západní „elity“ osvědčenou praxi – metodu „Rozděl a panuj“. V blízké budoucnosti se dá očekávat další masivní dovoz „obohacovačů“, zostřené sledování a zakazování „demokraticky“nevhodných názorových projevů, ještě víc válčení a univerzální zavádění fašismu. Hra na demokracii právě končí.

Svět na přelomu roku 2017 má nakročeno k balancování na pokraji geopolitického supervulkánu.

18
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
18 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Autoři komentářů
BédaM.C.fajthudryperdenda Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JanDrda
Člen
JanDrda

Jan Cambell, JanDrda, 6. 12. 2016 23:04:43
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/jan-campbell-kratke-noci-bezmocnych-elit – super počteníčko Další hledejte ! Jan Cambell!

JanDrda
Člen
JanDrda

Jan Cambell – souhlasu netřeba.

Aleš
Člen
Aleš

Kedmi
http://www.novarepublika.cz/2016/12/6.html#more
Pro mě je překvapující, že Turecko v tomto přestalo zneužívat situace k psychotickým plánům jejich vlastních deprivantů. A začíná uplatňovat reálnější politiku.

Aleš
Člen
Aleš

Svět byl na pokraji katastrofy při možnosti zvolení Hillary Clintonové. Teď je situace lepší. Čím dál nebezpečnější se však začínají jevit evropští spojenci a šiřitelé těch jediných správných euroatlantských západních hodnot v Evropě. Situace ne nepodobná konci 30. let 20. století. I podobné procesy. Post Jelcinovské Rusko vyžadovalo krizový management. Nicméně je vidět, že se politika změnila, Jednotné Rusko přebírá některé prvky programu komunistických stran. U samotného vedení následuje něco, co lze v tom dobrém slova smyslu nazvat stalinizací – odstavování vlastizrádné elity od moci. Pomalé změny se lépe upevňují. Tady lze ocenit význam toho, co Putin již kdysi prohlásil,… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš
Aleš
Člen
Aleš

V jistý okamžik bych byl za to, aby prezident rozpustil takový parlament, pokud by něco takového parlament odsouhlasil. Není nad to, když se herci vžijí do rolí.

zedd
Člen
zedd

Zpráva ze zázemí našeho Velkého spojence: Rada jakési střední školy dočasně zakázala učit a půjčovat texty: „Advantures of Huckleberry Finn“ a „To Kill a Mockingbird“. Proklamovaným důvodem je časté užití nekorektní mluvy, konkrétně „n word“. Negr. Kdy sem četl Huckleberryho poprvé už si nevybavuju, ale bude to tak třetí čtvrtá třída. Jako zabít ptáčka jsem četl na začátku osmé třídy, když sem ležel v nemocnici s pořezaným kolenem. Jo, a tehdy jsem také poprvé četl Yankee z Connecticutu … vida, to je neuvěřitelná synchronicita. Obě knížky nesmazatelně formovaly moje pojetí světa a to jednoznačně k dobrému. Co se to v… Číst vice »

peter.
Člen

Toto je už nádejnejšie.Len si myslím,že ak to má priniesť nejaký osoh, tak by musel z Dumy vyhodiť minimálne polovičku poslancov.
https://cont.ws/post/451888

fajt
Člen
fajt

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_armed_groups_in_the_Syrian_Civil_War – podle tohoto seznamu ( určitě posvěcený americkými zpravodajci) je česká kolonie v Sýrii vedena jako aktivní vojenská skupina, která dodává vojenský materiál ( k němu jsou samozřejmě přiřazeni vojenští poradci a bojová skupina na jejich ochranu) povstalcům ( tedy teroristům). ..)

Admirál
Člen
Admirál

Trump si pozval Zemana do Bílého domu. Jak už jsme psal, rozhodnutí Zemana přihlásit se s veřejnou podporou k Trumpovi mu při minimálních rizicích přinesla strategický úspěch.

Je docela bžunda sledovat, jak se z ometači prahu americké ambasády kroutí a neví, jak dál. Celá jejich propaganda se zhroutí jak domeček z karet.

Aleš
Člen
Aleš

fajt: O to větší význam mají lidé, kteří bojují za zachování naší státnosti, třeba i slovem. A když vidím změnu tónu ruské diplomacie, víc, než si myslíme. Rozhodně mnohem větší význam než ti, kteří se je snaží zastrašit či rozeštvat.

denda
Člen
denda

Jestli to není kachna, nebo vtip:
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/nevladni-organizace-pasuji-tisice-africanu-do-evropy-video/
Tak je to vrchol ledovce a potvrzuje to co jsme si mysleli, že celá ta emigrantská pakárna od zničení, Iráku, přes Liyi k Sýrii je organizována stejnými hajzlíky a podporována NGO bandou

hudryper
Člen
hudryper

Gospaket je nižší 50% . Nejde o většinový podíl,ten si ponechává ruský stát. A spory budou řešit dle předem odsouhlasené dohody ruské soudy dle ruských zákonů.

fajt
Člen
fajt

hudryper napsal

Gospaket je nižší 50% . Nejde o většinový podíl,ten si ponechává ruský stát. A spory budou řešit dle předem odsouhlasené dohody ruské soudy dle ruských zákonů.

snad to není začátek salámové metody nové ruské privatizace … uvidíme. ..)

fajt
Člen
fajt

https://www.youtube.com/watch?v=Xb3j6VKOZCk – ne všechno na Ukrajině je na shit. ..)

M.C.
Člen

Obrana islamistů v Aleppu se rozpadla, už se brání jenom jednotlivé skupinky fanatiků.
http://warfiles.ru/show-137858-aleppo-nash-terroristy-dezorganizovany-ih-hozyaeva-tozhe.html
To máme další dějinný přelom poslední doby.
Sice v Sýrii ani zdaleka není hotovo, ale začne to opět odsýpat rychleji, protože Aleppo je důležité v mnoha směrech.

…Dopískal jsi, fašisto, svoji píseň smrti.
Spojenci jdou najisto, společně tě drtí.

Béda
Člen
Béda

http://literarky.cz/politika/domaci/23349-krize-upadek-valka-jaka-bude-cena-za-zitek

Veronika Sušová – Salminen, Ľuboš Blaha, Ilona Švihlíková. … Příště uvedeme názory dalších osobností: Jana Kellera a Terezy Spencerové.