Jaká je geopolitická situace na konci roku 2016?

Podívejme se na to očima skeptika:

  1. Za vlády „mírového“ prezidenta Obamy došlo k rozšíření válek do dalších zemí a ke zvenčí zinscenovanému a podporovanému fašistickému převratu na Ukrajině.
  2. „Obranné“ harašení severoatlantickými zbraněmi na hranicích Ruska dovedlo svět ke zintenzivnění dalšího kola studené války – Rusko (a taky Čína) očekávající „obranný“útok západní aliance masivně zbrojí, po demokratickém západním vzoru zakazuje cizí páté kolony a recipročně začíná vysílat na Západ svoji kontrapropagandu. Alternativní pohled na světové dění a ruské napodobování vyvolává u západních svobodomyslných demokratů doslova zděšení.
  3. V USA bobtnají vedle sebe prohlubující se mezietnické, mezirepublikové a sociální konflikty. Země je nesplatitelně předlužena a doposud nezbankrotovala pouze díky parazitnímu dluhovému způsobu života opírajícímu se o vysávání kolonií za pomoci silou a vydíráním vynucené světové dolarové měny.
  4. EU se doslova rozpadá před očima. Odštěpenectví (Brexit) a prohlubování konfliktů na ose bohatý sever předlužený jih, multikulturní šariátní Západ – křesťanský resp. ateistický východ, uměle vyvolaný a udržovaný příliv zločinu, terorismu, nekompatibilních hodnot, ekonomicky sebevražedné vnucené protiruské sankce, konflikt zájmů globální a národní oligarchie – to je pouze několik problémů, které štěpí a budou dál štěpit unijní jednotu.
  5. Celý vzájemně hluboce provázaný světový ekonomický systém je tektonickým územím široce zaminovaným nesplatitelnými dluhy, přičemž ekonomický kolaps může přijít doslova kdekoli a kdykoli a řetězová reakce ekonomické sopečné činnosti poté se zdá být nevyhnutností.
  6. Západní „civilizovaný demokratický svět“ našel univerzálního strašáka v Rusku a v jeho „kágébáckém prezidentovi“, který prý může za migraci do Evropy (na začátku které ve skutečnosti stojí válčení západních impérií o kontrolu životodárných uhlovodíků), za krizi v Sýrii, do které vstoupilo Rusko až poté, co se mírumilovný Západ věrný své demokratizační tradici pokusil o svržení demokraticky zvoleného prezidenta Sýrie, o „lybijizaci“ této země a ustavení šariátní vlády na obraz svých saudských spojenců. Zločinný Putin samozřejmě může taky za uměle vyvolaný převrat na Ukrajině (který si předplatily USA) i za zvolení Trumpa americkým prezidentem (to ještě není úplně jisté -demokrati se pokoušejí o zneplatnění amerických voleb).
  7. Mezinárodní právo nahrazené právem nejsilnějšího klacku již nejméně od doby kosovského precedentu neplatí a neplatí ani poválečné uspořádání světa dohodnuté vítěznými protifašistickými spojenci. Žádnému ze slibů předního západního politika nelze věřit – kterýkoliv může být zneplatněn během pouhých 24 hodin (viz majdan).
  8. Jako řešení všech výše zmíněných konfliktů přinášejí západní „elity“ osvědčenou praxi – metodu „Rozděl a panuj“. V blízké budoucnosti se dá očekávat další masivní dovoz „obohacovačů“, zostřené sledování a zakazování „demokraticky“nevhodných názorových projevů, ještě víc válčení a univerzální zavádění fašismu. Hra na demokracii právě končí.

Svět na přelomu roku 2017 má nakročeno k balancování na pokraji geopolitického supervulkánu.

Přejít do diskuze k článku 18 komentářů