Diskuze k článku


 • hudryper • 11. prosince 2016

  „pokud by bylo vypsáno referendum o vystoupení ČR z NATO, hlasoval bych pro i s tím vědomím, že generál Petr Pavel by mohl skončit na pracáku.“ Tak tomu říkám poctivá odpověď politika !
  Doufám,že po ní už přestanou ty pochyby o Honzovi Kellerovi v Evropském parlamentu. Zůstal sám sebou a až na jedno překlepnutí (po zjištění opraveno) hlasuje přesně tak, jak si to přiji i já.

 • hudryper • 11. prosince 2016

  opr. jak si to přeji i já.

 • Aleš • 11. prosince 2016

  Ale v tom případě tohle chápu jako přiznání, že jsme protektorátem USA, což sice celou dobu tvrdím, ale poprvé mi tohle přiznal významný politik. Referendum o vystoupení z NATO by tedy mohlo být vnímáno jako referendum o nezávislosti. Jako základní stavební kámen skutečné nezávislosti na moci korporací solidní, ikdyž samozřejmě nedostačující. V multipolárním světě by nás za to korporace nemusely vybombardovat do doby kamenné jako Lybii anebo obsadit tanky se záminkou zvacího dopisu kolaborantů jako v 68.
  Můj názor je, že naše členství v NATO nesouvisí jen s obranou/agresí. Má devastační dopad i na vnitropolitické poměry. V České republice je dlouhodobě etablovaná korporátní moc. Levicový subjekt, který vyhrál minulé parlamentní volby, dlouhodobě nijak nebrání šíření propagandy, která vede k přeměně naší země v ideální kolonii korporací v předvečer velké války, připravující aktivně i třeba některými kroky ministrů za ČSSD zemi korporátním potřebá. Mnoho voličů levice kroky a skandály této levicové strany a kvůli šíření propagandy (i té primitivně antikomunistické či rusofobní) je znechuceno a volí jiné subjekty než levicové, často ty, které korporátní moc ještě etablují. Jinými slovy mnoho politiků ČSSD přímo napomáhá krachu levicové politiky. A tady vidím zájmy NATO a korporací totožné, a aktivně spolu vystupující proti našim zájmům.
  A o mediální scéně ani nemluvě. Po našem vystoupení z NATO již korporace kdejaký krok nebudou moci schovávat za bránění ruské agresi či šíření těch jedině správných euroatlantských hodnot.
  ČSSD velice správně bojuje za zvýšení minimální mzdy. Ministr financí mu pomáhá se stavem státní kasy. Ministr financí je asi motivován zlepšení výkonnosti naší ekonomiky, pro předání ji korporacím. Výsledek voleb byl takový, že:

 • Aleš • 11. prosince 2016

  Mohl vést k uplaňování této politiky bez vzájemných rozepří podněcovaných zvenčí (propaganda a její nositelé) i zevnitř (např. politci KDU, „proamerické“ síly v ČSSD). Jistý koaliční potenciál by bez šíření propagandy v zájmu NATO existoval mezi ČSSD a jinými levicovými a středovými subjekty, případně se subjekty prosazujícími přímou demokracii.
  Voliči by se svými zájmy mohli i při příštích volbách utvořit takový prostor, že by i přes případný velký procentuální zisk ANO mohli doufat aspoň ve vytvoření koalice s levicovými subjekty. Prostě pokud se bude ČSSD bude sice vymezovat proti korporátní ANO, ale nebude se vymezovat proti ultrapravicové politice TOP 09, ODS, Starostů a nezávislých či občas i KDU a dalších menších stran, nedopadne to pro lidi dobře. Pravice teď sice může na oko na Babiše nadávat, ale v okamžiku, kdy s ním dohromady porazí levici, tak se spojí, ikdyby se Kalousek vzdal kandidatury.
  ČSSD na republikové úrovni prostě pokulhává za svým europoslancem v Bruselu.
  Premiér by tohle měl brát jako dost vážný podnět pro sebereflexi a změnit možná i témata předvolební kampaně. Ta se kvapem blíží. A jelikož se blíží i další podobně důležité volby, kde ČSSD nemá zatím svého kandidáta, mohla by aspoň přemýšlet v tomto dopředu také. Možná i kandidaturu nabídnout tomu současnému, třeba by ta občasná, médii rozdělujícími společnost podporovaná válka mezi hradem a ČSSD byla zažehnána. Vzhledem k tomu, že myšlenky na referendum o vystoupení z NATO doputují asi i na hrad, bude i společné téma. A myslím, že by v jisté okamžiky lidé, co chtějí stát řídit jako firmu, při obdržení Nobelovky za ekonomii mohli pozdržet zájmy korporací a chvíli kopat za ty české. Moc děkuji za odpověď pane europoslanče a přeji Vám pěkné Vánoce v kruhu rodinném

 • Aleš • 12. prosince 2016

  Tip pro předsedy 2 největších našich politických stran:
  Plnění spojeneckých závazků má nás stát 3% HDP. O kolik by se zlepšil státní rozpočet, kdybychom z NATO vystoupili? Kolik by šlo věnovat na zvýšení minimální mzdy, snížení nezaměstnanosti. Pro 3. koaličního partnera. Kolik by mohlo jít na výzkum a inovace? Jak moc by se mohla zlepšit sociální situace mnoha rodin, zvlášť těch mladých, vždyť i vaše strana slovně proklamuje, že rodina je základ státu?
  O těchto sociologicky zvlášť důležitých dopadech nebylo třeba diskutovat s panem europoslancem, o tyhle mu jde především. Ale naši vládní činitelé v tomto kontextu na to vždy zapomínají. A to žel bohu i předseda vlády.
  Před nedávnem jsem u nás na vesnici takto diskutoval s Romanem Váňou, předsedou bezpečnostního výboru sněmovny. Členství v NATO není již bezpečnostní zárukou, ale hrozbou. Za kterou si ještě platíme měrou vrchovatou. Jediné na co se zmohl, byl úskok, že tohle je věcí výboru pro obranu.
  Protože spojenecké závazky nás před ničím neuchrání. Naopak.
  https://www.youtube.com/embed/UD7UA1d-WnA?rel=0
  Jak dlouho se ještě koalice bude schovávat před zodpovědností za naše životy?
  Není poslední aktivita poslanců Hamáčka, Gabala, Ženíška, Kádnera výsměchem či provokací? Rusofobie není politický program, ale cesta do pekel. Pane Sobotko, ministerstvo dopravy bylo tragédií za vlád tzv. rozpočtové zodpovědnosti. Pan Ťok tyto problémy patrně sice nevyřešil, ale selhávajících ministerstev vidím víc a s mnohem horšími dopady. Na dopravě je aspoň vidět snaha. Mnoho bývalých vašich voličů bude volit SPaS, úsvity, SPOZ, bloky proti islamizaci nebo naopak hnutí ANO. Jiní budou byť s výhradami, ale sanovat prohlubující se generační výpadek voličů KSČM. A proč? POLITICKÁ KOREKTNOST KAVÁRNY JE MÉNĚ LEVICOVÁ NEŽ KROKY ANO.