Diskuze k článku


 • Sio • 20. července 2016

  S nejvyšším managementem korporací mám jisté zkušenosti. Názor jsem si vytvořil, a vcelku to odpovídá tomu, co je v článku. Ba řekl bych, že naživo je to ještě horší.

 • peter. • 21. července 2016

  Neviem,či je toto práve modernita alebo už postmodernita.To,o čom však vôbec nepochybujem je presvedčenie,že predajom našej pôdy sa stávame cudzincami vo vlastnom štáte,strácame národnú identitu a pripája nás to k beztvarej vykorenenej mase otrokov,pri ktorej už naozaj nebude záležať na farbe pleti,náboženstve ani na výške IQ.
  Okradli nás o náš priemysel,do dnešného dňa zvýhodňujú agrodotáciami západné štáty.Vytvorili tak stav,keď im naši poľnohospodári nedokážu konkurovať.Tak im neostane nič iného,len svoju pôdu predať cudzincom.Na samom začiatku tohoto procesu stáli heslá rôznych kvázi umelcov,študentov a vlastizradcov typu „Vráťme,čo bolo ukradnuté,treba reštituovať!!!!!“.Tak rozbili družstvá a pôdu vrátili ľuďom,ktorí už dávno zabudli na pôde gazdovať.EU ich navyše znevýhodnila oproti západnej konkurencii nízkymi dotáciami a tak sa vrátená pôda stala pre reštituenta záťažou.ktorej sa rád zbaví a pôdu predá.Tak boli pripravené podmienky pre to,aby sme boli zbavení vlastnej zeme.Nasledovať bude voda a nakoniec aj ten vzduch.
  Tribunov sen o multikulti kotlíku sa napĺňa,lebo ak už budeme na svojej bývalej pôde len nájomníkmi,tak nás nový majiteľ môže kedykoľvek vyhnať,alebo si môže na svoju pôdu pozvať všetkých tých mohamedánov,čuramedánov,Afričanov aj Číňanov a eskymákov.Už tu nebudeme doma.Dostali nás a už nám niet pomoci!!! A nijako to nenapravia žiadni filozofovia ani sociológovia.
  http://www.hlavnespravy.sk/slovaci-sa-vzdali-boja-o-podu-a-ustupuju-bruselu-co-ale-bude-s-vodou-v-predanej-pode/810477

 • Bety • 21. července 2016

  Peter, nedávno jste se obával, že opuštění unie by Slovensko dorazilo. Pořád ve vás doutná naděje, že jednou už budou mít konečně dost a nechají nás vydechnout.
  Dám vám k tomu jeden příspěvek, který se mi v jedné diskuzi líbil:
  Svatá Marie, matko Boží, proč není možné nakrmit tu spoustu hladovějících po celém světě?? A Marie odpovídá: To by nebyl žádný problém. Problém je nakrmit těch pár nenažranců!

 • peter. • 21. července 2016

  Bety napsal

  Peter, nedávno jste se obával, že opuštění unie by Slovensko dorazilo. Pořád ve vás doutná naděje, že jednou už budou mít konečně dost a nechají nás vydechnout.
  Dám vám k tomu jeden příspěvek, který se mi v jedné diskuzi líbil:
  Svatá Marie, matko Boží, proč není možné nakrmit tu spoustu hladovějících po celém světě?? A Marie odpovídá: To by nebyl žádný problém. Problém je nakrmit těch pár nenažranců!

  V tomto momente,bez podpory okolitých štátov a RF,by to spôsobilo totálny kolaps Slovenska.ČR by to mala ľahšie,lebo jej ekonomika je priviazaná k Nemecku a tieto väzby sú tak silné,že Nemecko by ich neprerušilo ani v tom prípade,keby sa ČR rozhodla EU opustiť.
  Môj názor je,že SR z EÚ vystúpiť musí ak nemá zaniknúť.No nemôže to urobiť sama.Musí byť súčasťou celej skupiny štátov,ktoré sa odhodlajú k odchodu z EÚ.A táto skupina štátov musí mať vypracovanú stratégiu,ktorá jej zabezpečí ekonomický rast aj bez politickej závislosti na tzv.“západe“.

 • Gatta • 21. července 2016

  peter. napsal

  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/3972/7933/original.jpg?w=600&h

  :-) – a doufám že to viděl i Sio.

 • fra • 21. července 2016

  Z těch společenských věd jsem vždy považoval sociologii za docela seriózní obor jistě i díky tomu co jsem četl či odposlouchal od profesora Kellera. Nechci říct, že již tomu tak není, ale jsem poněkud zmaten, když jsem si přečetl článek o knize význačného francouzského sociologa. Začíná takto: Podle francouzského sociologa Didiera Eribona levicová hnutí často hovoří podobně jako radikální pravice: „Národ proti oligarchii, vlast proti finančním elitám, lid proti těm nahoře.“ Stojí to za přečtení, je v něm mnoho pravdy, mnoho pochybností a já jsem tam nenašel žádný nástin řešení. Připadá mně to jako jedna velká beznaděj (už jsem jako fajt?). Pokud máte zájem: http://a2larm.cz/2016/07/navrat-k-nacionalismu-neni-reseni/
  Poté jsem narazil na serveru lajkit.cz (nevím zda je to seriózní pramen) na jiný článek
  http://www.lajkit.cz/zpravy/item/585-tuto-informaci-ktera-ovlivni-nas-vsechny-jaksi-ct24-zapomnela-uvest-ctete-nez-bude-pozde
  jehož obsahu se pan Peter bude divit tak, že to na co si zde stěžoval bude marginální záležitost. Jen jako ukázku cituji: „Na setkání Visegrádské skupiny v Praze předloží Frank-Walter Steinmeier devítistránkový dokument vzniku Evropského superstrátu.“
  „Členské státy se vzdají:
  1) vlastní armády, vlastních tajných služeb, vlastního zákonodárství,vlastního daňového systému, vlastní měny
  2) kontroly nad státní hranicí včetně systému a procedury vpouštění a relokace migrantů
  3)vytvoření společného vízového systému, společnou zahraniční politiku, transformace NATO“

 • peter. • 21. července 2016

  fra napsal
  Členské státy se vzdají:
  1) vlastní armády, vlastních tajných služeb, vlastního zákonodárství,vlastního daňového systému, vlastní měny
  2) kontroly nad státní hranicí včetně systému a procedury vpouštění a relokace migrantů
  3)vytvoření společného vízového systému, společnou zahraniční politiku, transformace NATO“

  p.fra:
  Ja sa už nedivím ničomu a tomu čo uvádzate už vôbec nie,lebo na takýto vývoj ako aj konečný cieľ ktorý sleduje EÚ, poukazujem neustále.
  To,že môj predchádzajúci príspevok môže vyznieť ako sťažovanie sa,je vecou názoru,lebo som nemal v úmysle „sťažovať sa“.Len som vyjadril svoju ľudsky snáď pochopiteľnú nasratosť zo smerovania mojej krajiny a pocit beznádeje a sklamania.Beznádeje preto,lebo nevidím žiadnu možnosť ako tomu smerovaniu zabrániť a pocit sklamania vo mne vyvoláva neschopnosť môjho národa vzoprieť sa systému ktorý pre nás pripravila dnes fungujúca mašinéria nazývaná EÚ,bohužiaľ s pomocou domácich vlastizradcov.
  V tomto nám nepomôže sociológia ani iné „-lógie“.Pomôcť môže len masový dlhotrvajúci prejav občianskej neposlušnosti,kvalitný líder(vodca ak chcete) a odstránenie zopár stoviek ľudí od moci v našom štáte.Ide predovšetkým o tých ľudí,ktorí zapredali svoj národ a štát cudzím ľuďom,ktorí si uzurpujú právo vládnuť celému svetu.

 • fra • 21. července 2016

  Peter v žádném případě jsem nechtěl ve svém příspěvku nějak zlehčovat to co jste sám napsal, jen se to hodilo jako taková nit na kterou jsem mohl navázat. Vím, že jste si nestěžoval, ono také není komu. Bylo to spíš takové postesknutí nad celou situací, kterou vidím a cítím naprosto stejně jak jste ji sám popsal. Má beznaděj je možná o to větší oč jsem od Vás starší. Myslím, že by nepomohlo ani to, co naznačujete na konci svého posledního příspěvku. Jedny politické prostituty okamžitě nahradí jiní a možná ještě horší. A nic nelze změnit jen v jedné zemi, protože strážci globálního „pořádku“ to prostě nedovolí. Až takový jsem pesimista. Pro jednotlivce to vyřeší běžný koloběh života, jak se říká „ta jediná spravedlnost“. Zdravím na Slovensko a věnuji tichou vzpomínku tomu jak jsem jako odvedenec ocitl ve Spišském Podhradie. Další štace byly příjemnější.

 • peter. • 21. července 2016

  fra napsal

  Peter v žádném případě jsem nechtěl ve svém příspěvku nějak zlehčovat to co jste sám napsal, jen se to hodilo jako taková nit na kterou jsem mohl navázat.Vím, že jste si nestěžoval, ono také není komu. Bylo to spíš takové postesknutí nad celou situací, kterou vidím a cítím naprosto stejně jak jste ji sám popsal. Má beznaděj je možná o to větší oč jsem od Vás starší. Myslím, že by nepomohlo ani to, co naznačujete na konci svého posledního příspěvku. Jedny politické prostituty okamžitě nahradí jiní a možná ještě horší. A nic nelze změnit jen v jedné zemi, protože strážci globálního „pořádku“ to prostě nedovolí. Až takový jsem pesimista. Pro jednotlivce to vyřeší běžný koloběh života, jak se říká „ta jediná spravedlnost“. Zdravím na Slovensko a věnuji tichou vzpomínku tomu jak jsem jako odvedenec ocitl ve Spišském Podhradie. Další štace byly příjemnější.

  p.fra:
  Vystihol ste moje pocity presne.Ďakujem Vám!

 • nueve8 • 21. července 2016

  …poslechová klasika „Jistě, pane ministře“ …známo i jako seriál BBC…satiricky podaný manuál co a jak v politice…

 • Sio • 21. července 2016

  Gatta napsal
  – a doufám že to viděl i Sio.

  Tohle je ovšem feudalismus. V kapitalismu nikdo lidi pracovat nenutí. :-)

 • Gatta • 22. července 2016

  Sio napsal
  Tohle je ovšem feudalismus. V kapitalismu nikdo lidi pracovat nenutí.

  Nenutí, zato v kapitalismu jsou lidé rádi, když najdou alespoň nějakou práci – třebaže není nic moc a vyžaduje značnou dávku duševní flexibility. :-)

 • Aleš • 22. července 2016

  Transformovatelnost NATO je podobná k možnosti transformace 3. říše v roce 1945. A o tom je dnešní odsouzení k modernitě/postmodernitě…

 • PPK • 22. července 2016

  Podle mého názoru nejzákeřnější formou ideologické kontra-propagandy je zachovat a zdánlivě akceptovat formulační vzorce vyjadřovací terminologie ideologického soupeře a začít mu za zády pomaloučku, nepatrně a vytrvale měnit definice významů jeho původních výroků. Pak ovšem jednoho dne dojde k situaci, že např. jistý autor jménem Didier Eribon o svých rodičích klidně napíše, že „… z jeho kdysi silně komunistické rodiny se mezitím stali voliči krajně pravicové Národní fronty (FN) …“, aniž by on sám důkladně analyzoval význam toho faktu a význam vlastních (a možná i hloupých) dojmů z toho faktu. Podobné je to i s formulací redaktora A-dvojky, když v návodné(!) otázce vysloví sám svůj názor slovy, že „… u britského referenda o členství v EU .. lidé hlasovali proti svým vlastním zájmům“.

  Nu a když se k tomu všemu ještě přidá v náležité dávce i nějaký ten fajtovsky poraženecký skepticismus, pak zmatení pojmů bude dokonáno a z autentických lidí levice se najednou stane překrásně vyrobená banda potenciálních fašistů – už jen pouhou něčí slovní ekvilibristikou. Proč? Protože Internet je nejen studnicí mnoha úžasných, podnětných a moudrých myšlenek, ale zároveň i hrobem nejzákeřnějších desinformačních a ideologických min. Ostatně, web A2 je užitečné číst vždy jen velmi pozorně a zejména přitom – MYSLET horní polovinou vlastního těla.

  K tomu Steinmeierovi: Jsou návrhy, o nichž lze přemýšlet, o některých z nich lze i uvažovat. A pak existuje ještě jedna kategorie „smluvních návrhů“, která se jednoduše odmítá. Problémem je, že mezinárodní politika, to nejsou jen hezká slovíčka diplomacie, ale často to bývá i ekonomické vydírání či rovnou válečné vraždění vojáků či (alespoň) ekonomické vynucování mezinárodních „dohod“, kdy je někomu slabšímu něco jednoduše DOHODNUTO.