Jediné řešení pro ČT

Výnos ČT z našich poplatků činí přibližně 10 miliard Kč ročně. Je to závratná sumička, ale máme za ni kvalitní, ověřené, vyvážené a nestranné informace, poznamenal kdosi ironicky na internetu a přiměl mě, abych usedl k napsání těchto řádků. Protože 10 miliard Kč, tedy deset tisíc milionů Kč se z našich rukou v pokladně ČT každoročně schází, ale kvalitních, ověřených a hlavně pak vyvážených a nestranných informací se nám za ně nedostává. Namísto nich nám oči i uši zavaluje hrubozrnná, primitivní a jednostranná propaganda, z níž do všech koutů republiky řičí tyto jedině platné pravdy, které si máme dobře zapsat za uši. Že totiž spravedlivá je vždy vláda ve Washingtonu a vláda v Moskvě je vládou zločinců, že pravice dobře a prospěšně slouží lidu i republice, zatímco levice jim škodí, že Majdan byl pro Evropu i svět požehnáním, při jehož připomenutí bychom se měli snad i pokřižovat, a sudetské hnutí a katolická církev jsou tím nejcennějším, co na půdě českých zemí kdy vzniklo.

Tak tedy chápou vyváženost a nestrannost dnešní pracovníci zpravodajské redakce ČT, a jsou ve svém vyjadřování se k veřejnosti tak neuvěřitelně jednotní, že vzniká dojem, že jakýkoli odklon od této jediné v ČT uznávané pravdy by pro jejich postavení v redakci neměl dobré následky. A tak se skutečnost usilovně i jednotně přetváří, aby jednotnému světonázorovému názoru ČT vyhovovala, manipuluje se s ní tak, že to, co tomuto názoru neodpovídá, se goebbelsovsky zakryje, a to, co mu odpovídá, se rozkošatí a přikrášlí, zkrátka a dobře se lže, až se za Kavčimi horami práší. Že se tím porušuje zákon, nařizující ČT poskytovat veřejnosti ony shora už zmíněné vyvážené a nestranné informace, nikomu v republice – kromě prostých posluchačů – zřejmě nevadí. Ani vládě, ani parlamentu a ani soudům. Že ovšem na nás, pokud bychom odmítili vysolit za tuto lživou a zákonu se vzpírající službu vyžadovaný poplatek, by si soud jistojistě vyšlápl, nemusím podotýkat.

Ale dost stesků a zkusme vymyslet, jak by se popsaná situace v ČT dala změnit tak, aby smyslu zákona, podle něhož vznikla, skutečně odpovídala

Vidím následující řešení: Naše veřejnost je, jak známo, rozdělena do dvou přibližně stejně silných táborů, z nichž jeden, kterému dosavadní ČT obětavě slouží, by se dal nazvat jako protisocialistický a proamerický, zatímco ten druhý jako socialistický a proruský. ČT by tedy – aby dosáhla oné vyváženosti a nestrannosti, jež jsou od ní zákonem vyžadovány – by měla napříště sloužit oběma táborům, a nikoliv jen jednomu, jak je tomu dnes.

Jak toho dosáhnout?

Paritou v zastoupení obou těchto táborů ve zpravodajské redakci ČT.

Dnes je v jejím vedení 12 vedoucích redaktorů, z nichž jsou všichni – soudě podle jejich vystupování – zastánci protisocalistického a proamerického směru. Nápravy by se tedy dalo dosáhnout tím, že by se vedení redakce přetransformovalo tak, aby v něm zůstalo šest původních zástupců tohoto směru a nově by se sem najmenovalo šest zástupců směru opačného – tedy socialistického a proruského. Tutéž paritu by bylo nutné uplatnit i mezi řadovými redaktory – i zde by se tedy šlo půl na půl.

V čele zpravodajské redakce stojí dva lidé – její ředitel a její šéfredaktor coby lidé, pro směřování redakce nejdůležitější. Zde se nabízí dvojí řešení: Buď vybrat pro obě funkce prověřené neutrály, anebo nasadit paritu i zde. Tzn., že šéfredaktorem by byl jmenován představitel pravice a ředitelem představitel levice – anebo naopak.

Mám za to, že jedině tato parita, jak jsem ji popsal, by za stávající situace, mohla splnit ony požadavky vyváženosti a nestrannosti, jež byla ČT dána do jejího vínku ve formě zákona ČR. Až dosud ovšem hrubě přehlíženého i nenaplňovaného.

6
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Autoři komentářů
The Timing of Toxicological Studies to Support Clinical Trials - S.R. Walker, C. Parkinson, N. McAuslane, C. Lumley free downloadsGattahudryperkchodlDolmen Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Silentpysk
Člen
Silentpysk

Nesmysl, žádnou paritu. Tím by leda tak akorát narostl počet papalášů a jejich poskoků s jejich „lidovými“ platy. Řešením je prostě a jednoduše prosadit, aby ti panáčci v ČT dělali svoji práci tak, jak ji dělat mají.

Dolmen
Člen
Dolmen

To levicové zastoupení by mohl navrhovat Sobotka se Zadolárkem, ne?

kchodl
Člen
kchodl

Že je ČT prolhaná, neoconská, sudeťácká, katolická a celkově protičeská a protistátní, je pravda. Ale zbytek je blábol.

Obyvatelstvo není rozdělené na proami pravičáky a proruské levičáky, to je úplná hovadina.

A co s televizí ? Nic, ignorovat. Ještě lepší je ji odhlásit a legálně neplatit. Sice vám domů nikdo nepoleze, ale pro klid duše ji můžete dát pryč – protože co s tím. Kupte si projektor. TV a Rozhlas jsou mrtvá média, nejsou k ničemu. Všechno je na internetu a VoD.

Situace v ČT se dá řešit jedině tím, že se na ni nikdo nebude dívat.

hudryper
Člen
hudryper

kchodl napsal
Situace v ČT se dá řešit jedině tím, že se na ni nikdo nebude dívat.

Což činím již 7 a půl roku. Návštěvy se občas podivovaly,že nikde nevidí „plasmu“. To byly ty,které už podruhé zvány nebyly. Vedle toho,že jsme od té doby ušetřili 12 150 korun,jsme si zachovali v lepším stavu i svou nervovou soustavu.

Gatta
Člen
Gatta

Lidi, vy máte čas dívat se na televizi ?
To máte v životě tolik zbytečného času … ?

trackback

The Timing of Toxicological Studies to Support Clinical Trials

The timing of toxicological studies in relation to the clinical evaluation of new medicines is a key topic for strategic planners in the industry and