Diskuze k článku


 • Béda • 11. května 2016

  Z kolaborátních médií: http://www.novinky.cz/ekonomika/403129-analyza-radi-cechum-s-uprchliky-usetrite-s-prehledem-lze-prijmout-80-tisic-migrantu.html

  Analýza brokerské společnosti Cyrrus uvádí, že ekonomika České republiky by se bez problémů vypořádala s příchodem 50 000 až 80 000 imigrantů. Informovali o tom ve středu analytici společnosti. Podle nich by ČR měla podpořit řízenou migraci, která by postupně pomohla zaplnit volná pracovní místa. Stát by navíc mohl přijetím uprchlíků ušetřit na výdajích souvisejících se stárnutím populace až 90 miliard….

 • fajt • 11. května 2016

  hudryper napsal

  A nyní jsem zvědav,jak se s následujícími zprávami popasují naše demokratůrní sdělovadla :

  http://cz.sputniknews.com/politika/20160511/3011107/europarlament-turecko-bezvizovy-rezim.html

  http://www.hlavnespravy.sk/bavorsky-premier-oznamil-vitazstvo-nad-merkelovou-koniec-politiky-otvorenych-hranic/779434

  absolutně nijak, psychopati u lizu a medií neznají stud ani objektivní stav věci. ..)

 • Gatta • 11. května 2016

  „Demokracie znamená mnohost názorů …“.

  Po přečtení Napoleonova životopisu jsem pochopil, že „Demokracie je hlavně o změně přístupu k majetku“.
  Tedy že ty přístupy ke zdrojům a majetku nejsou už dědičné a omezeny na již dané vrstvy, ale že jsou přístupné všem – tedy podle jejich schopností si ty zdroje přisvojit nebo si z nich urvat.
  Pokud se tuhle „pranice“ o majetky podaří udrže v civilizované a zákonné kultivovanosti a v míru, tak se tomu říká „demokracie“. Pokud dojde i na zbraně tak se tomu říká „občanská válka“.

 • lomikel • 11. května 2016

  Gatta – o napoleonovi ctu rad, je to prototip vudce hybatele dejin ktery surfuje na vlne prilezitosti a smeruje spolecnost(prkno) dle sve vule a s ohledem na vlny.

  Dekujeme mu za mnohe, mozna i vice nez by sam chtel, revolucni idee prezili diky jemu – dal jim cas na zvnitreni a export.

  Tyhle chutne divciny to chapou :)
  https://www.youtube.com/watch?v=gw4p96AHcfw

 • Béda • 11. května 2016

  http://www.hlavnespravy.sk/predseda-europskeho-parlamentu-zastavil-prijatie-bezvizoveho-styku-pre-turkov/779718
  Podľa predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza nedôjde k realizácii plánovaného oslobodenia Turecka od vízovej povinnosti, pretože nestihne splniť dve základné kritériá….požiadavky reformy tureckej protiteroristickej legislatívy a zmeny v ochrane osobných údajov.

  “Mojou úlohou je posúdiť, či sú splnené zákonné požiadavky na prerokovanie v parlamente. Môj výsledok je, že nie sú splnené,” skonštatoval Schulz. V priebehu dňa sa stretne s tureckým ministrom pre európske záležitosti na prerokovanie situácie a či bude možné plán presunúť prípadne na október.

  Schulz neverí, že Erdogan teraz začne púšťať množstvo utečencov do EÚ. Je tu podľa neho komplexná dohoda medzi oboma stranami, ktorú už nemožno ukončiť. “Takto nemôže pokračovať v medzinárodnej politike a ja neverím, že Turecko tak aj pokračovať bude.” Potom musí rátať aj s určitými následkami.

 • lomikel • 11. května 2016

  https://www.youtube.com/watch?v=IYgDvkrife8
  humorne

  btw. me napadlo, ze je velke stesti kdyz je revoluce vcas prevzata/presmerovana/transformovana a dojde ke stabilizaci nejakeho noveho regime aby lide zase mohli chvili zit …

 • Martin (už bez taky m) • 11. května 2016

  Díky autorovi za pěkný a pravdivý článek.
  Jen ta situace je ještě horší pane Mane – média „hlavního proudu“ ( česky= žumpy) změněná v pouhé nástroje propagandy korporací dávno slouží nejen ničení lidskosti, ale i národa a země, společnosti…
  Ti jejich pracovníci, kteří nedělají co mají či se zpronevěřili cti a snaze o pravdu jako by už dnes měli ruce od krve- ne od inkoustu svých laserových tiskáren – ale od krve!
  A každý den by měli na hruď dostávat povinně metály“za zababělost“, „za pohodlnost“, „za sprostotu bez kouska cti“…- a pak bych je poslal v těch honosných žaketech s metály plavat do „moře nemediálních žraloků“ – a ostatní „chcípací psi dem-okrást-i-je by se měli v další řadě při čekání dívat…
  Není snad v dnešním česku bezectnějšícho, vědomělhoucího „povolání“ v které se toto původně vážené a čestné, velmi důležité povolání zvrátilo…
  Čest té hrstce výjimek!
  Čím víc je těch zaprodanců moci a korporací, tím důležitější je ta hrstka statečných a čestných!
  Paní Ireno, klobouk dolů před Vaším bojem na síti!
  Možná by si „Alternativa“ měla oceňovat své psavce a novináře, aby dala najevo že ty medijální šašky už zcela ignoruje…
  Pánové Man a Kadubec by si uznání zasluhovali…

 • Gatta • 11. května 2016

  Re Martin:

  „Dem-okrást-i-je“ – velmi výstižné!

 • Béda • 11. května 2016

  Béda napsal

  Saker: http://www.eurasia24.cz/medial/673-stoji-cia-za-dehonestacni-kampani-proti-putinovi

  Co o tom říká Saker: „… Nedávno vyšlo najevo, že CIA působila v Německu. Myslíte si, že by mohla své aktivity rozvíjet také v jiných státech?

  Jsem o tom přesvědčen. Podstatou dnešních médií je zkorumpovat novináře. Jak prohlásil francouzský filozof Alain Soral (nebo také zde – pozn. Geo): „Novinář je buď nezaměstnaný, nebo prodejná prostitutka“. Samozřejmě, že existují výjimky, ale ve většině případů to platí. Tím nechci říct, že by z toho většina novinářů záměrně profitovala. Na západě se to děje velmi rafinovaně, vše je předem promyšleno. Stanoví se, které názory projdou redakční kontrolou a které ne. Následuje štědré odměnění těch novinářů, kteří sítem prošli, a odmítnutí těch, kteří neuspěli.

  Novinář či reportér, který se dopustí činu vlastního uvažování, je odsunut na vedlejší kolej a později propuštěn z práce. Na Západě neexistuje názorový pluralismus. Buď něco můžete říct, nebo naopak nesmíte.

  Popisujete přesně to, co se děje v Německu. Takže tak nějak to vypadá také ve Francii, Velké Británii, Itálii, Latinské Americe atd.?
  Lze to předpokládat. Je to v jejich zájmu, aby tomu tak bylo. Nemají důvod jednat jinak. Vezměte si CIA, ta prakticky udává směr dnešním médiím….
  Pokud tohle činí Spojené státy, mohou to dělat i další vlády? Vedou Rusové propagandu proti představitelům Západu?
  Myslím, že v každém státě se o to vláda tak trochu snaží. Spojené státy se ale od ostatních odlišují tím, že k tomu využívají nejen svůj miliardový rozpočet, ale také nevědomost lidí. Ti, co v USA skutečně tahají za nitky, vlastní západní média a ta jsou těmi nejmocnějšími médii na světě. Většina vlád si tohle může dovolit pouze ve svém vlastním státě… “ USA v mezinárodním měřítku.

 • Sio • 11. května 2016

  hudryper napsal

  A nyní jsem zvědav,jak se s následujícími zprávami popasují naše demokratůrní sdělovadla :

  http://cz.sputniknews.com/politika/20160511/3011107/europarlament-turecko-bezvizovy-rezim.html

  http://www.hlavnespravy.sk/bavorsky-premier-oznamil-vitazstvo-nad-merkelovou-koniec-politiky-otvorenych-hranic/779434

  No, já bych řekl, že pokud mohou uzavírat hranice Němci, tak my můžeme také.

 • Sio • 11. května 2016

  Irena napsal

  http://politikus.ru/articles/76075-chehi-napisali-pismo-rossiyskomu-narodu.html

  S vašimi komentáři pod tím článkem ohledně Zemana absolutně nesouhlasím.

 • Irena • 11. května 2016

  Sio napsal
  S vašimi komentáři pod tím článkem ohledně Zemana absolutně nesouhlasím.

  To je váš problém. Pokud si dobře pamatuji, tak do NATO jsme vlezli právě když byli u moci sociální demokrati, či ne?

  Miloš Zeman – předseda vlády České republiky
  (22. 7. 1998 – 12. 7. 2002) životopis
  http://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/historie-minulych-vlad/prehled-vlad-cr/1993-2007-cr/milos-zeman/prehled-ministru-24634/

  Česká republika a NATO
  Česká republika spolu s Polskem a Maďarskem jako první země bývalého Východního bloku vstoupila 12. března 1999 do NATO. Ministr zahraničí Jan Kavan předal v americkém Independence v Missouri ratifikační listinu americké ministryni Madeleine Albrightové.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Severoatlantick%C3%A1_aliance#.C4.8Cesk.C3.A1_republika_a_NATO

  Ale můžu vás uklidnit. Volila jsem ho, protože jiná alternativa nebyla. To ovšem neznamená, že si o něm nemyslím své. To že vám teď sehrávají divadélko, jak na něj na chudáka útočí… Ovce se musí něčím zabavit. Jednou se jim před čumákem zamává levým praporkem, potom pravým a potom třeba zeleným.

 • peter. • 11. května 2016

  Sio napsal
  S vašimi komentáři pod tím článkem ohledně Zemana absolutně nesouhlasím.

  Ja s nimi súhlasím s výhradami.
  Myslím,že prezidenta Zemana je potrebné hodnotiť z pohľadu funkcie ktorú aktuálne vykonáva.Je to funkcia do ktorej bol zvolený priamou voľbou,nezávisle na príslušnosti k nejakej politickej strane.Jeho vystupovanie na vonok v tejto funkcii je dôstojné a vo väčšine Čechov vzbudzuje oprávnenú hrdosť.Napokon je už vo veku,kedy si môže dovoliť vystupovať v súlade so svojim presvedčením a prevládajúcou verejnou mienkou.Nemusí sa už pchať do zadku nikomu.
  Ako politik v straníckom záprahu,mohol vzbudzovať pocity,ktoré p.Irena uviedla vo svojich komentoch,aj keď neviem o tom,že by sa spolu s Klausom podieľal na rozbíjaní ČESKEJ(?!) socialistickej republiky.

 • Irena • 11. května 2016

  peter. napsal
  ČESKEJ(?!) socialistickej republiky.

  Peter omlouvám se, ujelo mi to, už jste od nás moc dlouho odloučení. To je samozřejmě moje chyba. Mám si to po sobě číst.

 • peter. • 11. května 2016

  Irena napsal
  Peter omlouvám se, ujelo mi to, už jste od nás moc dlouho odloučení. To je samozřejmě moje chyba. Mám si to po sobě číst.

  v pohode.

 • peter. • 11. května 2016

  Tentokrát to americkým buzerantom ešte nevyšlo a ich zástupca už z boja o prezidentské kreslo v USA odstúpil.Ale musia mať už veľký vplyv,keď keď sa pokúsili dostať svojho človeka na najvyšší post.
  http://www.casopis-sifra.cz/pote-co-vlivny-bloger-odhalil-homosexualni-radovanky-znameho-politika-zahadne-zemrel/

 • peter. • 11. května 2016

  Nepochopím,ako môže inteligentný Lasica žiť s takouto 3,14čou.
  http://www.extraplus.sk/clanok/herecka-bez-javiska

 • Sio • 11. května 2016

  Irena napsal
  To je váš problém. Pokud si dobře pamatuji, tak do NATO jsme vlezli právě když byli u moci sociální demokrati, či ne?

  Miloš Zeman – předseda vlády České republiky
  (22. 7. 1998 – 12. 7. 2002) životopis
  http://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/historie-minulych-vlad/prehled-vlad-cr/1993-2007-cr/milos-zeman/prehled-ministru-24634/

  Česká republika a NATO
  Česká republika spolu s Polskem a Maďarskem jako první země bývalého Východního bloku vstoupila 12. března 1999 do NATO. Ministr zahraničí Jan Kavan předal v americkém Independence v Missouri ratifikační listinu americké ministryni Madeleine Albrightové.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Severoatlantick%C3%A1_aliance#.C4.8Cesk.C3.A1_republika_a_NATO

  Ale můžu vás uklidnit. Volila jsem ho, protože jiná alternativa nebyla. To ovšem neznamená, že si o něm nemyslím své. To že vám teď sehrávají divadélko, jak na něj na chudáka útočí… Ovce se musí něčím zabavit. Jednou se jim před čumákem zamává levým praporkem, potom pravým a potom třeba zeleným.

  U politika tolik nezáleží, jestli mává levým nebo pravým praporkem. Jde o to, jak tam naznačil jeden z diskutujících, zda pracuje pro Česko. A ukažte mi jiného vyznamného politika, který to opravdu dělá.
  I Rusové se dnes nepřiklánějí k názoru, že je potřeba někoho osvobozovat. Jde jim o to, zda jejich politici pracují pro Rusko. A to také Putin dělá. Nedělejme si iluze, že by nás Putin neobětoval škrtem pera, kdyby nebylo zbytí a pro Rusko by to bylo OK. Z toho důvodu mám pocit, že vaše vyjádření bylo poněkud zbytečně dohonestující. Navíc Zeman neřídí jadernou velmoc. Proto jsou jeho kroky vynuceně více kompromisní. My jsme kolonie úplně, Rusko jen částečně.

 • Irena • 12. května 2016

  Sio napsal
  U politika tolik nezáleží, jestli mává levým nebo pravým praporkem. Jde o to, jak tam naznačil jeden z diskutujících, zda pracuje pro Česko. A ukažte mi jiného vyznamného politika, který to opravdu dělá.
  I Rusové se dnes nepřiklánějí k názoru, že je potřeba někoho osvobozovat. Jde jim o to, zda jejich politici pracují pro Rusko. A to také Putin dělá. Nedělejme si iluze, že by nás Putin neobětoval škrtem pera, kdyby nebylo zbytí a pro Rusko by to bylo OK. Z toho důvodu mám pocit, že vaše vyjádření bylo poněkud zbytečně dohonestující. Navíc Zeman neřídí jadernou velmoc. Proto jsou jeho kroky vynuceně více kompromisní. My jsme kolonie úplně, Rusko jen částečně.

  Pokud si ho chcete idealizovat, tak prosím. Pro mě je to figura ze stejné bandy, která se podílela na devastaci naší republiky. To že měl funkci hodnějšího policisty ještě neznamená, že se nejedná o policajta ze stejné služebny a se stejnými cíli. A já si nemyslím, že by se věkem lidé měnili. Je možné, že mu záleží na jeho republice jako asi každému normálnímu člověku, který si nebude sr… do vlastního hnízda více než je nutné, ale rozhodně u něj nikdy nebyla na prvním místě a ty útoky proti němu jsou hrátky pro publikum.

 • peter. • 12. května 2016

  Sio napsal
  I Rusové se dnes nepřiklánějí k názoru, že je potřeba někoho osvobozovat. Jde jim o to, zda jejich politici pracují pro Rusko.

  S týmto dokážem súhlasiť.História Rusov opakovane presviedča,že za svoju pomoc slovanským národom nemôžu očakávať žiadnu vďaku.Písal o tom už F.M.Dostojevskij v 19-tom storočí.Bol to múdry človek – vizionár.Jeho dielo je aktuálne aj dnes.
  http://www.chelemendik.sk/Fiodor_Michajlovic_Dostojevskij_Prorocke_slova_o_Slovanoch_538077866.html

 • Gatta • 12. května 2016

  Není vše jak se zdá. Někdy je třeba se podívat zblízka, někdy s s odstupem:

  http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=politics__.jpg

 • Admirál • 12. května 2016

  Doporučuji přečíst – http://www.zvedavec.org/komentare/2016/05/6885-kontra-propaganda-v-ruskem-stylu.htm – to je naprosto přesné. Jak jednoduché!

  Každá propaganda, aby byla co k čemu, musí obsahovat příměs pravdy a logiky. To se ale té propagandě pravdyalásky zoufale nedostává.

  Naši propagandisti se dostali na úroveň propagandistů pozdního socializmu z nějakého 85. roku, tedy lépe řečeno jejich úrovně v té disciplíně ani nedosáhli. Bylo by to směšné, kdyby to nebylo k pláči.

  Proto je také jejich propaganda ta zoufale neúčinná.

 • Admirál • 12. května 2016

  lomikel napsal

  tohle me pobavilo

  http://www.expres.cz/organizator-je-prase-zuri-lide-na-havluv-festival-pozval-jakese-kapely-nebudou-hrat-gma-/zpravy.aspx?c=A160511_144127_dx-zpravy_pali

  Já ráno cestou do práce poslouchal Radiožurnál a tam to kometovali.

  Byla tam ukázka – organizátor v záznamu zve rozverně Jakeše na festival, ten mu odpovídá otázkou, „O čem že to je“ – z odpovědi je znát, že je starý pán už značně z formy a že prý přijede.

  A jako reakce – prý že Pastic People a jiní na to konto nepřijedou. To se mi snad zdá. Po skoro 30 letech, Jakeš starej páprda bez jakéhokoli byť symbolického vlivu, který jim ve své době opozičníkům měřeno dnešními měřítky (koukněme se okolo sebe) ani moc neubližoval.

  Bojí se ho?

  Tak ho nenávidí?

  Bojí se, že by je to kompromitovalo?

  Je to, ti festivalovci pravdyalásky asi banda pitomců.

 • fajt • 12. května 2016

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tesim-se-az-Zeman-s-Ovcackem-budou-v-prdeli-Havel-nebyl-zadny-ozrala-sdelil-PL-herec-Oldrich-Navratil-435120 – komedianti tvrdí muziku, další generace opičáka bude plně pod vlivem neoconského sirnatého oparu historie, která miluje šmejdy a požírá hlupáky s pravdou ( hlupáci proto, že se neumí – a ještě hůře – nechtěji bránit). ..)

 • Irena • 12. května 2016

  Admirál napsal

  Doporučuji přečíst – http://www.zvedavec.org/komentare/2016/05/6885-kontra-propaganda-v-ruskem-stylu.htm – to je naprosto přesné. Jak jednoduché!

  Každá propaganda, aby byla co k čemu, musí obsahovat příměs pravdy a logiky. To se ale té propagandě pravdyalásky zoufale nedostává.

  Naši propagandisti se dostali na úroveň propagandistů pozdního socializmu z nějakého 85. roku, tedy lépe řečeno jejich úrovně v té disciplíně ani nedosáhli. Bylo by to směšné, kdyby to nebylo k pláči.

  Proto je také jejich propaganda ta zoufale neúčinná.

  Problém je, že tam zvou i jednoho českého šaška, jenom si nepamatuji, jak se ten idiot s motýlkem jmenuje. Ten tam z nás také dělá blby.

 • peter. • 12. května 2016

  fajt napsal

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tesim-se-az-Zeman-s-Ovcackem-budou-v-prdeli-Havel-nebyl-zadny-ozrala-sdelil-PL-herec-Oldrich-Navratil-435120 – komedianti tvrdí muziku, další generace opičáka bude plně pod vlivem neoconského sirnatéhooparu historie, která miluje šmejdy a požírá hlupáky s pravdou ( hlupáci proto, že se neumí – a ještě hůře – nechtěji bránit). ..)

  No.Ak takíto „havloidi“ niekoho nenávidia,tak pre mňa z toho vyplýva,že ten nimi nenávidený,bude najskôr slušný človek.

 • fajt • 12. května 2016

  peter. napsal
  No.Ak takíto „havloidi“ niekoho nenávidia,tak pre mňa z toho vyplýva,že ten nimi nenávidený,bude najskôr slušný človek.

  možná jenom menší zlo, přitom spousta ( i zlých ) kompromisů a v podstatě stále plovoucí v jednom směru, i když s packou namířenou proti proudu – ale jsem už dost starej na to, abych od kohokoliv čekal na nějaké zázraky, neotřelé projevy lidskosti a civilizační důstojnosti … takže i slušnej může být. ..)

 • Admirál • 12. května 2016

  Irena napsal
  Problém je, že tam zvou i jednoho českého šaška, jenom si nepamatuji, jak se ten idiot s motýlkem jmenuje. Ten tam z nás také dělá blby.

  Jestliže je jeho přání dělat kašpara v Rusku, je to jeho volba.

  A bylo by také velmi smutné, pokud by jsme my, tedy Česká republika, velmoc protiruské propagandy, neměli v této prestižní soutěži „O největšího blba na vlnách ruských médií“ svého zástupce.

 • Irena • 12. května 2016

  Admirál napsal
  Jestliže je jeho přání dělat kašpara v Rusku, je to jeho volba.

  A bylo by také velmi smutné, pokud by jsme my, tedy Česká republika, velmoc protiruské propagandy, neměli v této prestižní soutěži „O největšího blba na vlnách ruských médií“ svého zástupce.

  Tady je k vidění – jmenuje se Jiří Just ten…
  2:56:55, ale neposlouchala jsem, co zrovna tady mele.
  Ten motýlek a ta věc na uchu… Gejropa hadr.

 • Irena • 12. května 2016

  Bože já tam nedala odkaz a ještě i ten čas je špatně, jde to se mnou z kopce
  https://www.youtube.com/watch?v=CFZ2FdQOKKo
  1:37:48

 • peter. • 12. května 2016

  Irena napsal
  Tady je k vidění – jmenuje se Jiří Just ten…

  Mňa skôr vytáča ten mamrd Kovtun s bliznou miesto hlavy.Len zriedka možno stretnúť odpornejší zjav a Solovjevovi sa čudujem,že ho neustále pozýva a dáva mu zarobiť si celkom slušné peniaze.Čo sa toho druhého…oné…Justa týka,tak ten u Solovieva tiež parazituje dosť často a ja som len rád,že to nie je Slovák.Čím nechcem povedať,že u nás nemáme podobné a možno aj horšie typy rusofóbov. Šebej,Gál,Bútora,Vašáryová a neprekonateľný dobrosráč Kiska.

 • Sio • 12. května 2016

  Irena napsal
  Irena

  Nemám zapotřebí si nikoho idealizovat. Jen za Zemanova premiérování česká ekonomika šlapala, pak už to šlo za Grosse zu grunt a Paroubek to poněkud vyspravil. O dalších vládách ani nemluvě. Prostě měl výsledky. Zajímavé, ten váš příměr o „sr.. do vlastního hnízda“ jsem chtěl přesně použít pro ten váš diskusní příspěvek na ruském webu.
  Takže – pokud si chcete před Rusy sr.. do vlastního hnízda, prosím. Mi se to ovšem nelíbí a na této pozici stojím ať už to dělá Čulík nebo někdo jiný.

 • Sio • 12. května 2016

  peter. napsal
  S týmto dokážem súhlasiť.História Rusov opakovane presviedča,že za svoju pomoc slovanským národom nemôžu očakávať žiadnu vďaku.Písal o tom už F.M.Dostojevskij v 19-tom storočí.Bol to múdry človek – vizionár.Jeho dielo je aktuálne aj dnes.
  http://www.chelemendik.sk/Fiodor_Michajlovic_Dostojevskij_Prorocke_slova_o_Slovanoch_538077866.html

  Zajímavé. Pro naše posthadrákové vlády rozhodně pravdivé.

 • Irena • 12. května 2016

  Sio napsal
  Mi se to ovšem nelíbí a na této pozici stojím ať už to dělá Čulík nebo někdo jiný.

  Ano? A kde konkrétně jsem se toho dopustila? Snad tím, že by pravda měla zvítězit, nebo že by se Češi měli stydět, jaké z nich udělali hlupáky, když jim před nos strčili pár blýskavých autíček a potom jim z kapes povybírali, co v nich bylo? V podstatě tady udělali to co na Ukrajině, pouze v soft verzi.

 • Sio • 12. května 2016

  fajt napsal

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tesim-se-az-Zeman-s-Ovcackem-budou-v-prdeli-Havel-nebyl-zadny-ozrala-sdelil-PL-herec-Oldrich-Navratil-435120 – komedianti tvrdí muziku, další generace opičáka bude plně pod vlivem neoconského sirnatéhooparu historie, která miluje šmejdy a požírá hlupáky s pravdou ( hlupáci proto, že se neumí – a ještě hůře – nechtěji bránit). ..)

  Role budou. A prachy taky. Stačí říct na správném místě tu „správnou“ věc a jsi pro ně „náš“, viď, Oldo?

 • Admirál • 12. května 2016

  Irena napsal
  Tady je k vidění – jmenuje se Jiří Just ten…
  2:56:55, ale neposlouchala jsem, co zrovna tady mele.
  Ten motýlek a ta věc na uchu… Gejropa hadr.

  Jiří Just – důstojný zástupce. Znám ho z Aktuálně. Když propukla mediální akce Pussi riot, musel chudák holky v diskuzích chránit vlastním tělem. Bylo vysloveně ze stylu vyjadřování znát, jak je mu to proti srsti. Ale befel je befel a konec konců ho za to platěj. Mimochodem v diskuzích odmítl sdělit, koho že chleba jako zpravodaj v Rusku jí.

  Ten nám v té soutěži „O největšího blba na vlnách ruských médií“ rozhodně ostudu neudělá.

 • Irena • 12. května 2016

  Sio napsal
  Jen za Zemanova premiérování česká ekonomika šlapala

  Pokud použijeme částečně teorii Koncepce sociální bezpečnosti. Tak máte Sio vektor cíle a máte subjekt, který řídíte a chcete ho dostat někam, kde ho chcete mít. Vezmete si k ruce Klause, protože už máte ideově připravenou půdu pro realizaci „pravicové“ politiky. Jenže subjekt na vaše řízení reaguje a vy snímáte odezvu, a když zjistíte, že postupujete příliš rychle a stabilita vašeho subjektu ve směru, kterým ho vedete může být narušena, tak co uděláte? Vytáhnete z rukávu např. Zemana řekněme něco jako „levicovou“ politiku a stabilizujete situaci – to je to vaše ekonomika klapala. Zpomalí se váš postup k cíli, ale přesto pokračujete dál. Na druhou stranu se dá říci, že pokud je donutíte přijmout opatření ke stabilizaci subjektu, tak je to jistě pozitivní, ale situaci to neřeší. Jakmile se subjekt dostatečně stabilizuje, cesta z kopce (z našeho pohledu) pokračuje dál. Ovšem popsala jsem jenom opravdu hrubý náčrt, který je samozřejmě ovlivňovaný řadou dalších okolností, jako je např. konkrétní situace v okolních státech, zdrojové možnosti těch, co řídí…. atd. atd.

 • Sio • 12. května 2016

  Irena napsal
  Ano? A kde konkrétně jsem se toho dopustila? Snad tím, že by pravda měla zvítězit, nebo že by se Češi měli stydět, jaké z nich udělali hlupáky, když jim před nos strčili pár blýskavých autíček a potom jim z kapes povybírali, co v nich bylo? V podstatě tady udělali to co na Ukrajině, pouze v soft verzi.

  Nechci vám vnucovat svůj náhled. Měl jsem z toho shazování Zemana před Rusy prostě špatný pocit.
  Co tu proběhlo se nelišilo ničím ani od Maďarska nebo Polska, Poláci to uvítali ještě nadšeněji.
  Ale nezapomeňte na to, že by se to nikdy nestalo, pokud by nás neopustili Rusové, jelikož udržet socík bez Rusů by v Československu bylo nemožné.
  Ale u nich proběhlo totéž ještě v drastičtější formě. Měli by se Rusové stydět, že z nich udělali hlupáky, když jim před nos strčili pár blýskavých autíček a potom jim z kapes povybírali, co v nich bylo? Také byste jim to napsala na web? Protože pro ně to platí dvojnásob. Kdyby nebylo perestrojky a rozpadu SSSR, tak by u nás i v Maďarsku a Polsku jel socík vesele dál. Gorby vzal tu perestrojku opravdu hodně zgruntu.

 • Sio • 12. května 2016

  Irena napsal
  Pokud použijeme částečně teorii Koncepce sociální bezpečnosti. Tak máte Sio vektor cíle a máte subjekt, který řídíte a chcete ho dostat někam, kde ho chcete mít. Vezmete si k ruce Klause, protože už máte ideově připravenou půdu pro realizaci „pravicové“ politiky. Jenže subjekt na vaše řízení reaguje a vy snímáte odezvu, a když zjistíte, že postupujete příliš rychle a stabilita vašeho subjektu ve směru, kterým ho vedete může být narušena, tak co uděláte? Vytáhnete z rukávu např. Zemana řekněme něco jako „levicovou“ politiku a stabilizujete situaci – to je to vaše ekonomika klapala. Zpomalí se váš postup k cíli, ale přesto pokračujete dál.Na druhou stranu se dá říci, že pokud je donutíte přijmout opatření ke stabilizaci subjektu, tak je to jistě pozitivní, ale situaci to neřeší. Jakmile se subjekt dostatečně stabilizuje, cesta z kopce (z našeho pohledu) pokračuje dál. Ovšem popsala jsem jenom opravdu hrubý náčrt, který je samozřejmě ovlivňovaný řadou dalších okolností, jako je např. konkrétní situace v okolních státech, zdrojové možnosti těch, co řídí…. atd. atd.

  Myslela jste asi objekt řízení, subjekt je ten, kdo řídí, objekt je ten, co je řízen. Víte, je to zajímavá hypotéza, nic víc. Ona by se podobná dala narazit i na Putina, že? Rusko v troskách, potřebujete ho stabilizovat, hop – a je tu Putin. Nebo to si myslíte také?
  Já, soudě podle mainstreamových mediálních reakcí na Putina i na Zemana myslím, že jsou svým „pátým kolonám“ (u nás mají eufemistický název „pražská kavarna“ ale je to totéž) moc tito pánové nelíbí.
  A proto jsem toho názoru, že se případnému řízení nějakým GP vymkli z pod kontroly a řídí se svým svědomím. Tady Peter je podezřívavý k Putinovi, možná by podobnou hypotézu i podpořil, jak jsem usoudil z jeho reakcí. Všichni ale doufáme, že pokud je to dnes nějaká naděje, tak je v Putinovi a u nás v Zemanovi. Možná máte pravdu a my nebo Rusové nebo my i Rusové budeme zase jednou za hlupáky. Ale to bychom všichni dost neradi. Vyloučit se ovšem nedají ani tyto scénáře.

 • Irena • 12. května 2016

  Sio napsal
  Nechci vám vnucovat svůj náhled. Měl jsem z toho shazování Zemana před Rusy prostě špatný pocit.
  Co tu proběhlo se nelišilo ničím ani od Maďarska nebo Polska, Poláci to uvítali ještě nadšeněji.
  Ale nezapomeňte na to, že by se to nikdy nestalo, pokud by nás neopustili Rusové, jelikož udržet socík bez Rusů by v Československu bylo nemožné.
  Ale u nich proběhlo totéž ještě v drastičtější formě. Měli by se Rusové stydět, že z nich udělali hlupáky, když jim před nos strčili pár blýskavých autíček a potom jim z kapes povybírali, co v nich bylo? Také byste jim to napsala na web? Protože pro ně to platí dvojnásob. Kdyby nebylo perestrojky a rozpadu SSSR, tak by u nás i v Maďarsku a Polsku jel socík vesele dál. Gorby vzal tu perestrojku opravdu hodně zgruntu.

  Klidně, a také si myslím, že se mají za co stydět. Ale my víc. My jsme změnili oslavu „našeho“ osvobození z 9. na 8 a to se v podstatě dobojovalo právě na našem území! My jsme dopustili natření tanku na růžovo a jeho demontáž… My děláme křoví fašistům v Kyjevě… Je snad toho málo, za co bychom se měli stydět?
  Rusové už si tím prošli v devadesátých letech a to jim pomohlo otevřít oči. Myslím, že na obou stranách je třeba upozorňovat na nedostatky a nic neidealizovat, ale ani neočerňovat. A na Zemana mám jasný názor, který jsem dala najevo.
  Navíc si nemyslím, že by se kdy Rusové snížili k tomu, aby platili teroristům za destabilizaci toho či onoho území, jako se toho dopouštěly USA za vydatné pomoci evropských států včetně Turecka například v Čečensku, nemluvě o penězích vkládaných do výchovy banderovců. Zkuste se proboha taky někdy podívat na věci jejich očima. Já opravdu, kdybych byla Ruska, tak by mi z pohledu na Evropu bylo špatně, myslím, že bych to neustála a k Evropě bych si kladný vztah už asi vybudovat nedokázala.

  A k tomu Gorbymu, kdybychom se těm změnám po 89 více bránili a nepřijímali s nadšením každou hovadinu jako např. deset zdravotních pojišťoven, „záchranu“ našich bank apod…. Tak bych měla důvod jim vyčítat, že za to mohou oni, ale bohužel ho nemám. To nadšení, které jsem měla možnost okolo sebe celou dobu pozorovat, mi tu možnost nedává.

 • Sio • 12. května 2016

  Irena napsal
  Klidně, a také si myslím, že se mají za co stydět. Ale my víc. My jsme změnili oslavu „našeho“ osvobození z 9. na 8 a to se v podstatě dobojovalo právě na našem území!My jsme dopustili natření tanku na růžovo a jeho demontáž… My děláme křoví fašistům v Kyjevě… Je snad toho málo, za co bychom se měli stydět?
  Rusové už si tím prošli v devadesátých letech a to jim pomohlo otevřít oči. Myslím, že na obou stranách je třeba upozorňovat na nedostatky a nic neidealizovat, ale ani neočerňovat. A na Zemana mám jasný názor, který jsem dala najevo.
  Navíc si nemyslím, že by se kdy Rusové snížili k tomu, aby platili teroristům za destabilizaci toho či onoho území, jako se toho dopouštěly USA za vydatné pomoci evropských států včetně Turecka například v Čečensku, nemluvě o penězích vkládaných do výchovy banderovců. Zkuste se proboha taky někdy podívat na věci jejich očima. Já opravdu, kdybych byla Ruska, tak by mi z pohledu na Evropu bylo špatně, myslím, že bych to neustála a k Evropě bych si kladný vztah už asi vybudovat nedokázala.

  A k tomu Gorbymu, kdybychom se těm změnám po 89 více bránili a nepřijímali s nadšením každou hovadinu jako např. deset zdravotních pojišťoven, „záchranu“ našich bank apod…. Tak bych měla důvod jim vyčítat, že za to mohou oni, ale bohužel ho nemám. To nadšení, které jsem měla možnost okolo sebe celou dobu pozorovat, mi tu možnost nedává.

  To je všechno pravda. Ale změnilo by se něco v Rusku, kdyby nebylo Putina? Myslím, že to, co dělá ruská pátá kolona se od té naší moc neodlišuje. Jen ta naše je u moci, ta jejich, díky jedinému člověku – Putinovi – u moci není. Ale třeba v tom má opravdu prsty GP, co my víme?

 • Sio • 12. května 2016

  Béda napsal

  Saker http://www.novarepublika.cz/2016/05/kontra-propaganda-v-ruskem-stylu.html

  Procituji vtip z článku:
  >>
  Do třídy přijde nový učitel:
  Jmenuji se Abram Davidovič, jsem liberál. A nyní se každý postaví a představí se, jako já.
  Jmenuji se Máša, jsem liberálka…
  Jmenuji se Péťa, jsem liberál…
  Já Honzík, jsem Stalinista.
  Honzíku, proč jsi stalinista?!
  Moje máma je stalinistka, můj táta je stalinista, moji přátelé jsou stalinisti, a i já jsem stalinista.
  Honzíku, a kdyby byla tvoje máma kurva, tvůj táta feťák, tvoji přátelé teplouši, co by si pak byl ty?
  Pak bych byl liberál.
  <<

 • Bety • 12. května 2016

  K tomu sporu o Zemana: V žádném případě bych za něj nedala ruku do ohně. Vím, že na něj presstitutky útočí nevybíravým způsobem, že lžou a pod.
  Ale já ho volila jen proto, že ta druhá možnost byla tak tristní. Pamatuji se, jak po vítězství OF jásal, naparoval se a veřejně přiznal, že schválně lhal, aby lidi oblbnul.
  Nezapomněla jsem, že ČSSD pod jeho vedením šla do voleb pod heslem „jsme proti vstupu do NATO“, aby nás tam hned při první příležitosti přihlásil.
  Neberu mu, že je inteligentní a snad právě proto ,že je ta protiruská i protičínská kampaň vedená tak, že zachází až do idiocie, nechce být ve stejné linii – jeho ješitnost mu nedovoluje, aby vypadal jako naprostý ignorant. Beru v potaz i tu možnost, že stářím zmoudřel, jsem i ráda, že se jako prezident projevil lépe, než jsem čekala. Ale spolehnout se na něj nedá – pamatujete se, jak prohlašoval, že půjde na tu přehlídku v Moskvě a pak zvolil to polovičaté řešení?
  Ne, ruku do ohně bych za něj nedala v žádném případě.

 • peter. • 12. května 2016

  Sio napsal
  Procituji vtip z článku:
  >>
  Do třídy přijde nový učitel:
  Jmenuji se Abram Davidovič, jsem liberál. A nyní se každý postaví a představí se, jako já.
  Jmenuji se Máša, jsem liberálka…
  Jmenuji se Péťa, jsem liberál…
  Já Honzík, jsem Stalinista.
  Honzíku, proč jsi stalinista?!
  Moje máma je stalinistka, můj táta je stalinista, moji přátelé jsou stalinisti, a i já jsem stalinista.
  Honzíku, a kdyby byla tvoje máma kurva, tvůj táta feťák, tvoji přátelé teplouši, co by si pak byl ty?
  Pak bych byl liberál.
  <<

  +++++ !

 • peter. • 12. května 2016

  Sio napsal
  Tady Peter je podezřívavý k Putinovi

  Sio:
  To nie je podozrievavosť.Sú to pochybnosti o jeho svojprávnosti v rozhodovaní ktoré nezdieľam len ja,ale aj napr.jeden z popularizátorov KOB,V.A.Jefimova.Video perfektne otitulkované p.Irenou je na Leva Nete a tak ma ten človek zaujal,že si trúfam prehlásiť,že je pre mňa(pre iných nemusí) asi tak 10 krát dôveryhodnejší,úprimnejší a pravdivejší ako Pjakin.Aj keď uznávam,že Pjakin sa venuje trochu inej problematike ako Jefimov v spomínanom videu.
  Takže asi v 46:15 na otázku týkajúcu sa Chazina a Putina…prečo o tom Putin nehovorí,Jefimov odpovedá a končí svoju odpoveď takto:cit.“..možno,že sú hranice za ktoré Putinovi nie je dovolené ísť“ kon.cit.

 • jaa • 12. května 2016

  Sio napsal
  To je všechno pravda. Ale změnilo by se něco v Rusku, kdyby nebylo Putina?

  Jistě, ale nějak zapomínáme, že to určitě není jen Putin a Medvěd- . Uvědomme si, že oba to sice zastřešují , ale… armádu a celkovou strukturu Ruska se naštěstí za těch 8 let zničit a rozdělit nepodařilo. Je to obrovská země … V těch větších městech a velkých známých podnicích sï aktivní svazáci zprivatizovali pomocí záměrných děr v zákonech ty velké majetky… ale to gró si myslím zůstalo. Jinak by takové „vzkříšení či vzpamatování se “ nebylo možné.

 • peter. • 12. května 2016

  peter. napsal
  To nie je podozrievavosť.

  Dodávam,že to nič nemení na tom,že Putin pre mňa predstavuje dnes jedinú nádej v zmene pomerov vo svete k lepšiemu.Nevidím vo svete iného človeka okrem neho,ktorý by mohol dokázať odvrátiť nebezpečenstvá ktoré sa na nás valia z každej strany a ktoré intuitívne cítime všetci.

 • Sio • 12. května 2016

  Bety napsal

  K tomu sporu o Zemana: V žádném případě bych za něj nedala ruku do ohně. Vím, že na něj presstitutky útočí nevybíravým způsobem, že lžou a pod.
  Ale já ho volila jen proto, že ta druhá možnost byla tak tristní. Pamatuji se, jak po vítězství OF jásal, naparoval se a veřejně přiznal, že schválně lhal, aby lidi oblbnul.
  Nezapomněla jsem, že ČSSD pod jeho vedením šla do voleb pod heslem „jsme proti vstupu do NATO“, aby nás tam hned při první příležitosti přihlásil.
  Neberu mu, že je inteligentní a snad právě proto ,že je ta protiruská i protičínská kampaň vedená tak, že zachází až do idiocie, nechce být ve stejné linii – jeho ješitnost mu nedovoluje, aby vypadal jako naprostý ignorant. Beru v potaz i tu možnost, že stářím zmoudřel, jsem i ráda, že se jako prezident projevil lépe, než jsem čekala. Ale spolehnout se na něj nedá – pamatujete se, jak prohlašoval, že půjde na tu přehlídku v Moskvě a pak zvolil to polovičaté řešení?
  Ne, ruku do ohně bych za něj nedala v žádném případě.

  Ale položte si otázku – pokud byste byla na jeho místě, za sebe byste tu ruku do ohně dala? I pod tím tlakem, pod kterým je? Já o sobě pochybuji, zda bych to vydržel, táhnout s mainstreamem bych nechtěl. Chce to opravdu silnou náturu. Přiznám se, asi bych z toho postu raději zdrhl, abych nemusel kolaborovat. Ale to umí každý, že? Takže mě ani nenapadne lézt do politiky, vím, že bych to nedělal tak dobře, jak bych chtěl a to člověka nebaví. Pak se ovšem musí svěřit do rukou těm, co tam vlezou rádi, což také není optimální. Pokud mám někomu v politice věřit, tak je to Zeman. Zbytek politické scény ani netuší, jakého proti němu postavit protikandidáta, aby nebyl bez šancí. A osobnosti bývají rozporuplné, s tím se musíme smířit.

 • Sio • 12. května 2016

  peter. napsal
  Sio:
  To nie je podozrievavosť.Sú to pochybnosti o jeho svojprávnosti v rozhodovaní ktoré nezdieľam len ja,ale aj napr.jeden z popularizátorov KOB,V.A.Jefimova.Video perfektne otitulkované p.Irenou je na Leva Nete a tak ma ten človek zaujal,že si trúfam prehlásiť,že je pre mňa(pre iných nemusí) asi tak 10 krát dôveryhodnejší,úprimnejší a pravdivejší ako Pjakin.Aj keď uznávam,že Pjakin sa venuje trochu inej problematike ako Jefimov v spomínanom videu.
  Takže asi v 46:15 na otázku týkajúcu sa Chazina a Putina…prečo o tom Putin nehovorí,Jefimov odpovedá a končí svoju odpoveď takto:cit.“..možno,že sú hranice za ktoré Putinovi nie je dovolené ísť“ kon.cit.

  Peter, skepse je v pořádku. Politiky je třeba neustále sledovat, a je dobře, když oni to vědí. Platí to i pro Zemana. Jen nechci pěstovat nějaký odezdikezdizmus,tj. odepsat politika po každé chybě a pak ho hned zase vychvalovat po každém úspěchu. Jak by řekli jiní, chce to celostní pohled na věc.

 • Sio • 12. května 2016

  jaa napsal
  Jistě, ale nějak zapomínáme, že to určitě není jenPutin a Medvěd- . Uvědomme si, že oba to sice zastřešují ,ale… armádu a celkovou strukturu Ruskase naštěstí za těch 8 letzničit a rozdělit nepodařilo. Je to obrovská země … V těch větších městech a velkých známých podnicích sï aktivní svazáci zprivatizovali pomocí záměrných děr v zákonech ty velké majetky… ale to gró si myslím zůstalo. Jinak by takové „vzkříšení či vzpamatování se “ nebylo možné.

  Jistě, Putin dělá jen to, co mu umožňují podmínky. S oligarchy nemůže dělat co chce, vláda a uřednictvo ho moc nerespektují, není to žádný diktátor. A přesto dokáže v rámci možností zemi řídit a má nenpopiratelné úspěchy. Asi není moc osobností, co by tohle dokázalo.

 • Sio • 12. května 2016

  peter. napsal
  Dodávam,že to nič nemení na tom,že Putin pre mňa predstavuje dnes jedinú nádej v zmene pomerov vo svete k lepšiemu.Nevidím vo svete iného človeka okrem neho,ktorý by mohol dokázať odvrátiť nebezpečenstvá ktoré sa na nás valia z každej strany a ktoré intuitívne cítime všetci.

  Tak to vidíme stejně. A samozřejmě – je to jen člověk, ne kouzelník. Něco se mu povede a něco ne.

 • peter. • 12. května 2016

  ukrajinský ochranca ľudských práv Stanislav Batrin sa ešte 29.augusta 2014 obrátil na Ševčenkovský okresný súd v Kijeve s požiadavkou potvrdiť fakt,že RF sa dopustila proti Ukrajine ozbrojenej agresie.Základom pre túto požiadavku bolo vyhlásenie Najvyššej rady Ukrajiny z januára 2015,že RF sa dopustila voči Ukrajine ozbrojenej agresie.ˇUčelom Batrinovho podania bolo,aby súd potvrdil túto skutočnosť a svojim verdiktom rozhodol,že RF je „štát-agresor.“To má veľký význam,lebo všetky tie sankcie a obsierania RF vychádzajú práve z takéhoto označenia.Štát-agresor.
  Reakcia Porošenka a podrobnosti v tomto článku:
  http://ukraina.ru/news/20160512/1016343271.html

 • Sio • 12. května 2016

  peter. napsal

  ukrajinský ochranca ľudských práv Stanislav Batrin sa ešte 29.augusta 2014 obrátil na Ševčenkovský okresný súd v Kijeve s požiadavkou potvrdiť fakt,že RF sa dopustila proti Ukrajine ozbrojenej agresie.Základom pre túto požiadavku bolo vyhlásenie Najvyššej rady Ukrajiny z januára 2015,že RF sa dopustila voči Ukrajine ozbrojenej agresie.ˇUčelom Batrinovho podania bolo,aby súd potvrdil túto skutočnosť a svojim verdiktom rozhodol,že RF je „štát-agresor.“To má veľký význam,lebo všetky tie sankcie a obsierania RF vychádzajú práve z takéhoto označenia.Štát-agresor.
  Reakcia Porošenka a podrobnosti v tomto článku:
  http://ukraina.ru/news/20160512/1016343271.html

  Peter, že máte nervy na to číst výblitky těch smradů.

 • peter. • 12. května 2016

  U nás sa tomu hovorí: „Vykľulo sa šidlo z vreca“.Dobre vedeli páni z Bruselu kto sú tí imigranti.Ale dovtedy nás oblbovali,útočili na city a klamali,až kým sa už s tým nedá nič robiť.Naraz, s predstieraným prekvapením zistili,že 60% imigrantov(vo Švédsku 80%) nemá na azyl nárok,lebo sa jedná o ekonomických migrantov.Je urážajúce,ako bezočivo klamú ľudí títo bastardi sediaci na ritiach na dobre platených funkciách v orgánoch EÚ.
  http://www.zemavek.sk/articles/view/europska-byrokracia-nahle-zistila-ze-vacsina-utecencov-nie-su-utecenci

 • peter. • 12. května 2016

  oprava:
  vo Švédsku 80 tisíc migrantov by malo byť deportovaných z krajiny.

 • Gatta • 13. května 2016

  Re peter – jste napsal: „Je urážajúce, ako bezočivo klamú ľudí títo bastardi sediaci na ritiach na dobre platených funkciách v orgánoch EÚ“ – zarážející ale je, jak ochotně se lidé jimi nechají klamat.

  Re Sio: Náš problém není kontroverzní Zeman, náš problém je, že kontroverzní Zeman je to nejlepší co se v naší reálné politické scéně nabízí.

 • TomATom • 13. května 2016

  Pani Ireno,
  právě jsem si přečetl diskusi pod článkem o dopise Čechů na politikus.ru. Koukám, že jste tam zrovna online :-) Diskuse je to zajímavá a trochu i smutná.
  Co mne ale dokáže nadzvednout ze židle je názor o Češích, jako dobrovolných členech jednotek SS. To jim tam hustí do hlav na školách nebo nějaká jejich ruská iDnes???

 • Irena • 13. května 2016

  TomATom napsal

  Pani Ireno,
  právě jsem si přečetl diskusi pod článkem o dopise Čechů na politikus.ru. Koukám, že jste tam zrovna online Diskuse je to zajímavá a trochu i smutná.
  Co mne ale dokáže nadzvednout ze židle je názor o Češích, jako dobrovolných členech jednotek SS. To jim tam hustí do hlav na školách nebo nějaká jejich ruská iDnes???

  Řekla bych, že je to taky částečně práce trollů.

 • Admirál • 13. května 2016

  Gatta “ Náš problém není kontroverzní Zeman, náš problém je, že kontroverzní Zeman je to nejlepší co se v naší reálné politické scéně nabízí.“

  Přesné!

  Jinak k diskuzi, zda Putin či Zeman a jiní kolaborují – nekolaborují – přesný indikátor je vztah mediálního mainstrému k nim. Čím více jim spílají, tím víc je pravděpodobné, že jsou v dané chvíli konají správné věci. A obráceně. Platí to na 100%.

  Stačí to aplikovat a člověk se nemusí v mnoha věcech dloubat příliš do hloubky.

 • Irena • 13. května 2016

  А вот то, что у ИГИЛ заметили китайские зенитные комплексы, – новость.
  http://www.vz.ru/world/2016/5/11/809273.html