Jen je nechte, ať si kradou

Reklama


Tak se divam na desitky a stovky nesmyslnych projektu, placene z ukradenych (grantovych, dotačnich) peněz a řikam si, jaky je to nadherně vymyšleny system. Stat ukradne chlopovi daně a vrazi je do statniho baliku. Unyja ukradne statu balik peněz a da je do unyjniho baliku. Unyja si zebere polovicu unyjniho balika a spotřebuje ju na provoz sebe sama a jinych nadnarodnich cypovin. A druhu polovinu milostivě poskytne zpatky jednotlivym statum ve formě žebracke podpory. Teda chtěl sem řict dotace.

Kdyby se to neukradlo lidem, lidi by sami věděli, co s takyma penězama zrobit. Ale Unyja ma svoje pravidla, a tak neni možne ty dotace enem tak rozdat lidem. To se musi rozdavat sofistykovaně.

A tak diky takym sofistykovanym pravidlam vznikaju parkoviště v mistach, kudy nejezdi auta, umělecka dila v polu, kere obdivuju srnky, vyasfaltovane pěšinky v lesach, kere rozryvaju leda tak bravci a tisice jinych předraženych lidumilnych projektu, na kerych se nabali autor projektu, ale bohužel spousta peněz padne na realizaci teho idyjotskeho projekta.

Jak by bylo krasne, kdyby se všecky dotace rozdaly lidu. Ale samozřejmě ne temu hlupemu lidu s IQ pod 50. Dostavali by to enem chytři lidi – řeknime třeba synci z parlamenta. Když rozdate prachy synkum z parlamenta, mate rovnoměrně pokrytu celu republiku a nikdo se nemože stěžovat, bo je to take demokratycke. A taky poslanec už přesně vi, kaj ty prachy utratit. Postavi si barak, kupi auto cele rodině, každy tyden zrobi v knajpě velku žranicu, dva razy za měsic da jakesik prachy kurvam v bordelu, raz za pul roka zajde do divadla nebo se kupi knižku. Take aktyvity okamžitě vybudi ekonomicky vyšši aktyvitu v jeho okoli. Stavebnici budu mět robotu, hospodsky nakupi zemědělske produkty od mistnich jezedaku, kurva si kupi nove hadry a podpoři vitmanske obchodniky a Vulkan v Hradku a diky vykupenym knižkam budeme moct pokacat dalši strom, nebude třeba zabijat bobry, takže aji ekoterorysti budu spokojeni!

Chvilama si řikam, že přece nemožeme byt tak blbi, vždyť vyhody take přime ekonomiky su jednoznačne. Navic pokusy rozdavat penize přimo chytremu lidu tady su. Zeberte si teho socanskeho doktora. Sedum milijonu si nesl v nevinne krabici a chtěl je použit pravě na vyše zminěne učely – pro stavaře, hostinske, kurvy a jine polityky. Jenže pak se najde jakysik idyjot u policajtu a všecko to pokazi. Všecko mu zabavili, ale co fčil? Vždyť on nic nezrobil, bo kdyby zrobil, tak ty penize komusik chybi a chce je zpatky. Jenže ty penize nikdo zpatky nechce a nikomu nechybi…

Taku jasnu ekonomicku realitu už dokonce pochopil aji skinhed Dluhoslav. Nejdřiv měl sice dluhe vedeni a krityzoval předchozi vladu, že rozdala moc peněz svojim lidem. Ale copak je cosik špatneho na tym, že se davaju prachy lidem? Navic těm, keři dřou jak koně! Vždyť ty penize nikomu nechybi, tak přece je nenechame prošustrovat jakemusik dotačnimu chytrakovi.

Ale naštěsti, jak se Dluhoslav dostal ke korytu, okamžitě pochopil, že tudy vede spravna cesta. Nejdřive tvrdil, že to byl nešvar z minulosti. Pul roku pote už byl synkem na spravnem mistě, bo rozdal chytremu uřednickemu lidu čtvrt milijardy korun, vic, jak ti, kere předtym krityzoval.

Takže jakasik šanca, že se situace zlepši, tady je. Ale čtvrt milijardy je malo. Ještě nas čeka hodně roboty. Nikdo nevi, kaj zmizelo zbylych 100 milijard z dotaci EU.

A proto pro rok 15 vyhlašuju nove heslo: Všechnu moc dotacím! A kdo nekrade s nama, krade proti nam.

Ladislav Iljič Větvička, hlasatel Mlade Fronty, Štrazburk

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

Přejít do diskuze k článku 7 komentářů