Jevgenij Fjodorov: Národně osvobozenecké hnutí o ekonomické politice

Co se musí stát, aby se lidé začali zajímat o dění, které se jich může velmi nepěkným způsobem brzy dotýkat? A je to problém pouze Rusů? Další video Jevgenije Fjodorova, který je koordinátorem Národně osvobozeneckého hnutí Ruska.

Cílem Národně osvobozeneckého hnutí je obnovení suverenity, kterou Rusko ztratilo v roce 1991.Včera jsem se dívala na Voskresnyj večer s Vladimirem Solovjevem, řešili tam samozřejmě Ukrajinu. Bavili se i o tom, zda vojensky zasáhnout nebo ne, kdo vlastně rozhoduje v Kyjevě, zda je Ukrajina suverénním státem, ale ani slovo nepadlo o tom, zda takovým suverénním státem je Rusko.

A jak jsme na tom vlastně my? Spoutaní miliónem předpisů EU? Odvádíme peníze do společné kasy a z ní je dostáváme pouze na konkrétně schválené projekty. Jak zajímavý postup! Namítnete, že dostáváme více, než odvádíme. Opravdu? S tím čerpáním to v posledních letech nebylo valné. Spočítal to vlastně někdo doopravdy? A započítali tam daně, které platíme mimo odvody do EU? Kam mizí zisky z firem, které jsou registrované v daňových rájích? Kdo se vždy postará, aby se včas před volbami objevilo další spasitelné politické uskupení s členskou základnou do deseti tisíc, aby měli občané ten správný demokratický výběr? Nejsou vlastně církevní restituce takovou pěknou formou úhrady naší daně? Něco pěkně navíc, jako ty ruské penze k dani, kterou platíme neustále také v podobě úroků z dluhů.

KSČM prý navrhla zrušení zákazu pro české firmy dodávat zařízení pro jadernou elektrárnu v íránském Búšehru. Česká firma ZVVZ Milevsko by tam prý měla možnost dodat vzduchotechniku. Znamenalo by to vznik asi 500 pracovních míst. Naše „česká vláda“ ovšem musí v prvé řadě hájit zájmy našich spojenců! Odůvodnění zamítnutí zrušení tohoto zákona prý znělo následovně: „Zrušení zákona z roku 2000 by bylo podle ministrů negativním signálem vůči mezinárodnímu společenství.“ Takže my signály vydávat nesmíme!

To se ovšem netýká kolonií, které stojí na vyšším levelu, takže do Búšehru vesele dodávají francouzské i německé firmy. Pozadu nezůstává samozřejmě ani sám světový kolonizátor. Americká společnost World Eco Energy podepsala předběžnou dohodu na výrobu elektřiny v Íránu za 1,175 miliard dolarů.

Přejít do diskuze k článku 107 komentářů