Diskuze k článku


 • Aleš • 27. listopadu 2018

  Jako svůj poslední čin člena komise životního prostředí před volbami byl můj návrh na podporu koupi nádrží na dešťovku pro všechny obyvatele, kteří si zažádají. Když se mohli statisíce vyhazovat za rauty či jiné „nezbytnosti“ a tajemnice komise přišla s tím, že od obce komise zase dostane nějakou částku na náklady, přišlo mi to smysluplné. Nicméně mafie politiků především TOP 09 a formálně nezávislých si svoje kšeftíky a dotační penězovody představovala jinak, lukrativněji pro příbuzné vlastnící různé firmy žijící z takových zakázek… Tak to neprošlo. Lid se naštval a mafii nevolil, nicméně nakolik si noví radní zachovají odstup od starých struktur není jasné. Suez kolem šmejdí, ovládá sousední město a naši obecní kanalizaci, čističku a rozvody vody zase ovládá bývalá mocenská klika skrz zaměstnance. Bude to u nás ještě veselé a to u nás je ještě mnohem větší sucho než u kamaráda, který tady o změnách klimatu a jeho následcích a především o vztahu k vodě v krajině často píše.
  Nicméně na šesté vymírání druhů si nakračují aktivity Nadnárodní Americké Teroristické Organizace, která samozřejmě je silovou podporou nadnárodních finančních struktur udržujících nás na úrovni kolonie, kterou drancují. Nikoliv jen kadibudkou, ale rozhodováním se ve prospěch svých rodin a národů ve vztahu k těmto strukturám můžeme předejít něčemu takovému. Takže i v tomto platí moje okřídlené. Jiné šance pro nás není, než-li NATO rozpuštění.

 • Tom1622 • 28. listopadu 2018

  Mám sen o pojízdné kadibudce na zahradu . Zatím jsem k sousedům ohleduplný , ale jednou …..

 • racek • 28. listopadu 2018

  No, tuším že všechny zahraniční firmy kolem vody v čele z Veolií mají skutečného vlastníka z Izraele. Jo ti se ve vodě vyznají, jak jsem viděl na místě. A taky jak na ní vydělat.
  Jo a k těm nádržím na dešťovku … jedna z největších rozkoší je vždy se umýt vlažnou dešťovkou ze sudu. Ale letos byly sudy prázdné. Nějak ty nádrže když neprší jaksi nefungují. A když fungují, je to tak na zalévání kytek. Na trávník ani náhodou.

 • Aleš • 29. listopadu 2018

  Ty „izraelské“ firmy se vyznají tím způsobem, jako „doma“ v Izraeli. Uděláme si ve středomoří svým „hospodařením“ poušť? Nevadí, vodu ukradneme jinde, třeba na Golanských výšinách. A takových golanských výšin je u nás zatím dost, i když i na nich začíná vody ubývat. A proč myslíte, že neprší? Když nemá z čeho, protože jsme všechnu vodu poslali pryč?
  A co se týče závlahy trávníků mám hádanku.
  Kdo zalévá trávník?
  a – správce fotbalového hřiště
  b – ignorant plýtvající bezohledně s vodou
  c – imbecil

 • racek • 29. listopadu 2018

  Jasně, Aleši, máš pravdu. Mnohem lepší je dát místo trávníku třeba dlažbu. Tu stačí postříkat jednou či dvakrát za rok RoundUpem a je vystaráno. A dobrej asfalt se taky nemusí zalévat. I s takovým přístupem se kolem setkávám.
  Mimochodem, letos jsem nezaléval. Ono to nemělo cenu. Sousedi co to dělali měli místo trávníku mlat jako po pobytu stáda slepic stejně jako já. No a na jedno zalití bys potřeboval třeba u mě asi 3 kubíčky vodičky. Bratru za 300 korunek z mýho důchodu …

 • Aleš • 30. listopadu 2018

  K betonizaci nevybízím, ta se mi zajídá ještě víc než výstavba satelitních králíkáren s chemicky udržovanými trávníky a pár exotickými dřevinami na „okrasu“. Zásoby dešťovky lze s vhodnou nádrží vytvářet mimo vegetační období, kdy nějaké srážky spadnou, ale téměř nic se nevypaří.

 • idiotronic • 2. prosince 2018

  Aleš napsal
  Kdo zalévá trávník?
  a – správce fotbalového hřiště
  b – ignorant plýtvající bezohledně s vodou
  c – imbecil

  Nabízí se alternativní otázka, kdo seká trávník v době těsně před nástupem nejsuššího období (červenec- srpen).
  Jediná odpověď je, že jsou na to vyčleněny peníze, i když odpověď c) se přímo nabízí. Tráva na to totiž vyčleněna není. Ale semenožraví ptáci existují …
  Pardon, letos nějak zmizeli, ale ptáky nepotřebujeme, v televizi máme přeci krásné přírodovědně seriály.