Kde je Írán?

Kde je vlastně Írán? Kampak se nám ten čerchmant poděl? Nemyslím na mapě, tam je pořád tam, kde je už tisíce let od dob Persie, myslím v médiích. Určitě si pamatujete, není to přece tak dlouho, co byl Írán jako strašlivý přízrak v médiích snad každý den, každý den nám líčili, jak se na nás ta krvelačná bestie hodlá vrhnout a jak Írán vyhrožuje, že nás zničí, Izrael dvakrát denně, USA třikrát do týdne a nás ostatní alespoň jednou za měsíc, k čemuž mu měli dopomoci jakési superrakety, který už už startovali a jestli nebude válka proti Zlu (rozuměj Íránu), nebo alespoň radar v Brdech, tak i odstartují. Válka není, radar není, nejsou ani ty rakety a není ani ten Írán. Zmizel, jako kdyby nikdy ani neexistoval, občas se někde mihne, ale už to není ten monstrózní nepřítel, se kterým se musíme co nejdříve pustit do krutého a krvavého křížku. Proč ta změna, co se stalo? Změnila se realita, nebo zadání pro média?

Převzato z blogu Tribun

12
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Autoři komentářů
Magnus MaximusbbblomikelThorAleš Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Admirál
Člen
Admirál

Ano, to je správná otázka. Zloduch a padouch světové geopolitiky zmizel ze scény. Kampak se nám mrška skoval.

Potvrzuje to starou známou pravdu, že nejdůležitější v novinách (potažmo mainstrémová média) je to, o čem se tam nepíše. O českých, to platí tuplem.

mirror
Člen
mirror

Putin je Irán. Nenávisti bylo vylito na Putina tolik, že to vzbuzuje k Putinovi sympatie. Zase to přepískli!

zajoch
Člen

Není Írán v mediích, ale je NATO u hranic Ruska. Nyní by už byla námaha sdělovadel nadbytečná, všechno už bylo zdůvodněno.

hudryper
Člen
hudryper

Mainstreem se zabývá z politiky pouze tím,co dostanou pokynem jejich šéfové a těm zase jejich velcí šéfové. Irán není bezbranný,i když zřejmě dosud nemá atomové hlavice pro své rakety,Irán je hospodářsky i vojensky velmoc,v daném regionu nejsilnější a má k dispozici možnost zavřít Hormoský průliv . Sice jsou vůči němu uplatňovány sankce,jenže na rozdíl od těch ruských jaksi potichu. Možná jste si všimli,že krátce po uvalení prvního kola sankcí zazněly z ruské věrchušky slova,která západním politikům nepochybně neušla. „Když už máme spolu s Iránem snášet sankce, necítíme se jimi vázáni a proto tam dodáme systémy SS300,systémy bastion(protilodní) stíhačky poslední generace,jakož… Číst vice »

bbb
Host
bbb

Také bývala nějaká organizace OSN, snad ještě je, i když se o ní nepíše.

Admirál
Člen
Admirál

bbb napsal

Také bývala nějaká organizace OSN, snad ještě je, i když se o ní nepíše.

O OSN sem tam něco probleskne. Není o co stát. Od doby instalace Pan Ki Muna je to servisní organizace svoloče.

Takže – jako by nebyla.

Aleš
Člen
Aleš

Kdyby teď přistáli ufouni a pátrali by, co v současnosti znamená zkratka OSN, myslím, že by museli na návštěvu do Čezka a přišli by na termín Osnování Sankcí Neokony. Nějak se nám roztrhl pytel s „demokraturnickými“ zdmi. Jestli to nebude mluvící znamení podobné erbu pánů z Cimburka či heslu Popelů z Lobkovic Popel jsem a popel budu… WALL street. Kapitán nemo si z toho zcela proti vlastním zájmům dělá legraci a při záměně příčin a důsledků, bude ve stylu železné lady, že není jiné alternativy než slepé víry v ni, tvrdit, že veškeré možné změny v nastavení konce lidské civilizace,… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

ales kdo je to my co si stavime zdi mezi sebou ? tusim nejakou nedokoncenou mutlikulti agitacie , ale trebas se hrozne mejlim. jaky mate vztah ke slovu diskriminace – rozliseni ?:). nevim elsi bych chtel byt s vami na vasi strane zdi, zkuste to pls. rozvest.

jo a ty zarodky, to je presne co ?

Thor
Člen
Thor

Kde je Irán? Dočasně v p*deli. Stačí dosadit sinajského valdrovníka do čele iránské vlády, a z vlka je beránek, resp. nikdo. Jako by Irán vedl k lepším zítřkům náš „technokrat“ Fischer. Ustupuje neoconům nejvyšší rychlostí, jaká v iránském politickém prostředí možná. Rouhání sedí na dvou židlích-chce zamrzlé dolary na západních kontech, chce obchodovat s nepřítelem za každou cenu a ztrácí tvář na Západě i Východě. Proto Rusko i Čína nerozvíjejí spolupráci s Iránem a podepsané dohody leží v šuplících. Co a kdo ho dostal k moci – chuj ví. Ale USSRAEL ho právě teď miluje, protože je to geopolitcký blbec… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

Thor – dost me prikvapila zmena kursu iranu. jeste vice me prekvapilo jake kadrove reservy tam maji. Zajimave je jak vymena, v podstate kosmeticka, zmeni kurs cele zeme. A ta ztrata politicke orientace – kdo ke kdo a kdo je zly a hodny :). Spousta milovniku muslimu bude nakonec souhlasit ze pro Iran bude nejlepsi pokud se priradi k pevnemu siku demokracii anglosionistickeho satelitne-bananovaho typu, no pak prece bude mozne masove vozit do Evropy muslimi i z Iranu! No nekupte to..

bbb
Host
bbb

Admirál napsal
O OSN sem tam něco probleskne. Není o co stát. Od doby instalace Pan Ki Muna je to servisní organizace svoloče.

Takže – jako by nebyla.

Takže, jakou následující instalaci?

Magnus Maximus
Host
Magnus Maximus

zajoch napsal

Není Írán v mediích, ale je NATO u hranic Ruska. Nyní by už byla námaha sdělovadel nadbytečná, všechno už bylo zdůvodněno.

Tak tohle sedí. Mnoho let se psalo že válka s Iránem je už na spadnutí. Tak jsem tomu věřil a počítal s tím, že po Iránu přijde na řadu Rusko. No a za touto kouřovou clonou se potichu NATO přikradlo k Rusku. To byl hlavní cíl skoro války s Iránem, která dle mého názoru nebyla v USA zamýšlena.