Diskuze k článku


 • Admirál • 16. ledna 2015

  Ano, to je správná otázka. Zloduch a padouch světové geopolitiky zmizel ze scény. Kampak se nám mrška skoval.

  Potvrzuje to starou známou pravdu, že nejdůležitější v novinách (potažmo mainstrémová média) je to, o čem se tam nepíše. O českých, to platí tuplem.

 • mirror • 16. ledna 2015

  Putin je Irán. Nenávisti bylo vylito na Putina tolik, že to vzbuzuje k Putinovi sympatie. Zase to přepískli!

 • zajoch • 16. ledna 2015

  Není Írán v mediích, ale je NATO u hranic Ruska. Nyní by už byla námaha sdělovadel nadbytečná, všechno už bylo zdůvodněno.

 • hudryper • 16. ledna 2015

  Mainstreem se zabývá z politiky pouze tím,co dostanou pokynem jejich šéfové a těm zase jejich
  velcí šéfové. Irán není bezbranný,i když zřejmě dosud nemá atomové hlavice pro své rakety,Irán
  je hospodářsky i vojensky velmoc,v daném regionu nejsilnější a má k dispozici možnost zavřít
  Hormoský průliv . Sice jsou vůči němu uplatňovány sankce,jenže na rozdíl od těch ruských jaksi potichu. Možná jste si všimli,že krátce po uvalení prvního kola sankcí zazněly z ruské věrchušky
  slova,která západním politikům nepochybně neušla. „Když už máme spolu s Iránem snášet sankce,
  necítíme se jimi vázáni a proto tam dodáme systémy SS300,systémy bastion(protilodní) stíhačky
  poslední generace,jakož i tanky a pozemní raketové dělostřelectvo na současné špičkové úrovni.“
  Myslím,že nezůstalo jen u slov a vystoupení iránského novináře na Putinově tiskovce s otázkou,
  proč dosud nenavštívil Irán a Putinova odpověď ukazuje na to,že program jede,jen s jeho úhradami z iránské strany to drhne. Ajatoláhové jsou mimořádně dobrými obchodníky i politiky a Putin s
  tím počítá.Je však v situaci,kdy nemůže takové velké kontrakty úvěrovat,jak by tomu asi bylo, kdyby nedošlo k tak obrovskému pádu ceny ropy. A dalším zřejmým důvodem náhlého ticha kolem Iránu je fakt,že je to iránská armáda,která zadržela a zadržuje další postup IS na Bagdad a dál na Basru, Kuvait a Saudskou Arábii ! Irán se tak dostal do pozice klíčového hráče pro budoucnost Středního východu a určitě nemá chuť vystřílením bojovníků IS pomoci k realizaci dlouhodobého cíle pro něž IS byl umožněn – vznik t,zv. Velkého Izraele. A tak se vůči Iránu opatrně“posunuje „.

 • bbb • 16. ledna 2015

  Také bývala nějaká organizace OSN, snad ještě je, i když se o ní nepíše.

 • Admirál • 16. ledna 2015

  bbb napsal

  Také bývala nějaká organizace OSN, snad ještě je, i když se o ní nepíše.

  O OSN sem tam něco probleskne. Není o co stát. Od doby instalace Pan Ki Muna je to servisní organizace svoloče.

  Takže – jako by nebyla.

 • Aleš • 16. ledna 2015

  Kdyby teď přistáli ufouni a pátrali by, co v současnosti znamená zkratka OSN, myslím, že by museli na návštěvu do Čezka a přišli by na termín Osnování Sankcí Neokony.
  Nějak se nám roztrhl pytel s „demokraturnickými“ zdmi. Jestli to nebude mluvící znamení podobné erbu pánů z Cimburka či heslu Popelů z Lobkovic Popel jsem a popel budu… WALL street. Kapitán nemo si z toho zcela proti vlastním zájmům dělá legraci a při záměně příčin a důsledků, bude ve stylu železné lady, že není jiné alternativy než slepé víry v ni, tvrdit, že veškeré možné změny v nastavení konce lidské civilizace, jsou jen lží vyprodukovanou tvůrci lži spočívající v této záměně. Zeď, kterou si postavíme mezi sebou, hned tak něco nezboří. A taková zeď je nezávislá na tom, zda ustoupím, či zavřu oči, či se budu naivně domnívat, že zeď neexistuje. Nejde o to hlásat jediný možný názor. Sám jsem se vždy snažil dávat co nejvíc úhlů pohledu do všeho. Někdy jsem si dokonce připadal jako ten všeználek a propagandista Dolejší. Ale tady jde o něco jiného. Tady už nejde jen o ty zprávy a nastavení diskuse. Tady jde o tu ZEĎ MEZI NÁMI. Jsou tu zárodky vzniku společenství lidí hledajících pravdu. A to je nebezpečnější než pravdomluvné slovo.

 • lomikel • 16. ledna 2015

  ales kdo je to my co si stavime zdi mezi sebou ? tusim nejakou nedokoncenou mutlikulti agitacie , ale trebas se hrozne mejlim. jaky mate vztah ke slovu diskriminace – rozliseni ?:). nevim elsi bych chtel byt s vami na vasi strane zdi, zkuste to pls. rozvest.

  jo a ty zarodky, to je presne co ?

 • Thor • 16. ledna 2015

  Kde je Irán? Dočasně v p*deli. Stačí dosadit sinajského valdrovníka do čele iránské vlády, a z vlka je beránek, resp. nikdo. Jako by Irán vedl k lepším zítřkům náš „technokrat“ Fischer. Ustupuje neoconům nejvyšší rychlostí, jaká v iránském politickém prostředí možná. Rouhání sedí na dvou židlích-chce zamrzlé dolary na západních kontech, chce obchodovat s nepřítelem za každou cenu a ztrácí tvář na Západě i Východě. Proto Rusko i Čína nerozvíjejí spolupráci s Iránem a podepsané dohody leží v šuplících. Co a kdo ho dostal k moci – chuj ví. Ale USSRAEL ho právě teď miluje, protože je to geopolitcký blbec a vládce-sračka – co dodat. Myslím, že to ajatoláhové dlouho tolerovat nebudou, protože Amíci slibují a sliby nedodržují. …….. A co mám v kapse – to za zprávu ve vyvoleném tisku nestojí …………..

 • lomikel • 16. ledna 2015

  Thor – dost me prikvapila zmena kursu iranu. jeste vice me prekvapilo jake kadrove reservy tam maji. Zajimave je jak vymena, v podstate kosmeticka, zmeni kurs cele zeme. A ta ztrata politicke orientace – kdo ke kdo a kdo je zly a hodny :). Spousta milovniku muslimu bude nakonec souhlasit ze pro Iran bude nejlepsi pokud se priradi k pevnemu siku demokracii anglosionistickeho satelitne-bananovaho typu, no pak prece bude mozne masove vozit do Evropy muslimi i z Iranu! No nekupte to..

 • bbb • 17. ledna 2015

  Admirál napsal
  O OSN sem tam něco probleskne. Není o co stát. Od doby instalace Pan Ki Muna je to servisní organizace svoloče.

  Takže – jako by nebyla.

  Takže, jakou následující instalaci?

 • Magnus Maximus • 17. ledna 2015

  zajoch napsal

  Není Írán v mediích, ale je NATO u hranic Ruska. Nyní by už byla námaha sdělovadel nadbytečná, všechno už bylo zdůvodněno.

  Tak tohle sedí. Mnoho let se psalo že válka s Iránem je už na spadnutí. Tak jsem tomu věřil a počítal s tím, že po Iránu přijde na řadu Rusko. No a za touto kouřovou clonou se potichu NATO přikradlo k Rusku. To byl hlavní cíl skoro války s Iránem, která dle mého názoru nebyla v USA zamýšlena.