Diskuze k článku


 • VK • 11. srpna 2015

  Z jiné dnešní diskuse, ale sem to sedí rovněž:

  Jakže to ti Američani dělají, že jsou stále OK. To je jednoduché.

  1. Po 2. světové válce prosadili dohodu, že dolar bude mezinárodní směnnou měnou a že ručí, že je krytá zlatem.

  2. Následně dohodli s producenty ropy z blízkého východu, že tito budou prodávat ropu pouze za dolar, kdy na oplátku těmto zajistí vojenskou ochranu proti komukoliv. Zejména Saudské arábii

  3. Při veitnamské válce začali tisknout dolary mimo pravidla aby ji mohli ufinancovat, následně Nixon prohlásil, že opouští od krytí dolaru zlatem. Svět jim to kousnul.

  4. Díky neuvážené deregulaci bylo umožněno americkým průmyslníkům přesouvat výrobu mimo USA, zejména do Číny. V USA se přestalo cokoli vyrábět, kdy nezaměstnaní ze zlikvidovaného průmyslu začali pracovat ve službách pro domácí boháčskou třídu která měla zisk z překupu čínského zboží jak do světa, tak vlastním obyvatelům USA.

  5. Všichni lidé žijící v USA (ti co ztratili práci v průmyslu) se ve službách pro bohaté neuživili, navíc nabyla administrativa státní správy, zejména udržování armády po celém světě. Stát USA přestal mít vyrovnaný rozpočet a začal si rok co rok půjčovat od FEDu s tím, že dluh možná někdy splatí. (FED je soukromá banka, která má právo tisknout peníze proti příslibu, že budou nově vytvořená oběživa v budoucnu splacena – v principu i přes toto privilegium by bylo vše OK, pokud by i stát USA své dluhy FEDu splácel – svůj rozpočet by opět vyrovnal.

 • VK • 11. srpna 2015

  6. Díky řady dalších neuvážených deregulačních kroků se ekonomika státu USA (státní správy – ne jednotlivých amerických firem), dostala do bezvýchodné situace, kdy není absolutně reálné, že rok co rok z vybraných daní není schopna zajistit roční náklady na provoz své administrativy. Vyvrcholení bylo v roce 2008, ale USA ekonomové jakož i vláda to věděla již v roce 1989 – zde je zachránil rozpad východního bloku.

  7. Od té doby (1989) vláda USA si každý rok půjčuje ze soukromého FEDu neuvěřitelnou sumu ničím nekrytých čerstvě vytištěných peněz aby vůbec mohla fungovat. Tento dotisk mimo pravidla hry se vždy rozpustí do celého světa, viz body výše 1. – 3., kdy pak se toto dotiskávání neprojevilo v hyperinflaci dolaru. Kdokoli chtěl od dolaru utéci, toho humanitárně rozbušili. Takto měli na lopatě do roku 2000 (byl zvolen Putin) už i Rusko. Vše se zdálo OK.

  8. Jak to celé konkrétně funguje nyní a proč je BRICS zastřihli a proč USA zachrání jedině 3. světová válka?

  a) Stát USA není schopen vybrat na daních dostatek dolarů, tak si půjčí ničím nekryté nově vytištěné dolary od FEDu:

  b) z těchto dolarů v průběhu roku zaplatí
  – úředníkům státního aparátu
  – vojákům
  – policajtům
  – CIA, NSA
  – hasičům
  – nevládkám
  – haldě nezaměstnaných
  – učitelům
  – atd, atd.

  c) všichni ti uvedení v bodě b) si celý rok chodí do svého místního hypermarketu pro zboží běžné spotřeby, které tam koupí za svůj od vlády USA nafasovaný dolar (falešný – mimo pravidla dotištěný!!!). Hypermarket za stržené (falešné dolary) nakoupí v zahraničí zboží na své regály (obrazně řečeno) – Nakupují u zahraničních výrobců veškeré toto zboží:
  – potraviny
  – auta
  – drogerii
  – pohonné hmoty
  – nářadí
  – oblečení
  – atd, atd

 • VK • 11. srpna 2015

  ZÁVĚR: Zahraniční výrobci mají reálné náklady za suroviny, pracovní sílu atd, atd, ale dostanou zaplaceno falešným dolarem, který pro státní aparát USA kdykoli dotiskne FED. Inflací se to neprojeví protože pod hrozbou humanitárního bombardování jej musí používat celý svět. Co to celé znamená??? Že postupně již někdy od roku 1975 všichni obyvatelé USA kdykoli i bez práce dostali dostatek dotištěných dolarů aby si mohli žít blaze a na vysoké úrovni a zbytek světa buď pro dosažení tohoto stavu musel tvrdě pracovat (jako Němci, Japonci atd), nebo se potácel v totální bídě (celá jižní amerika, celá afrika, celá asie – též do roku 2000-2007 Rusko).

  Teď se ale od toho dolaru odklonila půlka planety, kdy až se Čína nějak zbaví svých skladů falešných dolarů (spíš je bude muset odepsat) a až ta půlka planety, respektive celá planeta řekne. Přátelé z USA (konkrétně hypermarktová firmo co distribuuješ naše zboží lidem v USA), my vám naše poctivě vyrobené zboží prodáme, ale zaplatíte nám ne dolarem, ale:
  – zlatem
  – rublem
  – juanem
  – atd, atd
  … tak v tu chvíli se celý USA totálně rozesere a skončí v hladu, chaosu a občanské válce. Oni to ti ze špiček vlády USA moc dobře ví, proty si v předstihu připravily ty své tábory FEM, proto se snaží vyprovokovat tu 3. světovou a proto se snaří smlouvou TTIP a její obdobou natvrdo zajistit trvalé rozpouštění dolaru alespoň v rámci „spojenců“ (EU, Japonska, Austrálie, Kanady atd…)

 • orinoko • 11. srpna 2015

  Dobrý, velmi srozumitelně napsáno. A hlavně přehledně , aby to celé dávalo konečně smysl i v rámci časového výhledu.

 • VK • 11. srpna 2015

  Vše však nasvědčuje, že to již nebude dlouho trvat a falešná hra USA – FED skončí. Do konce roku bude 3. světová, nebo USA total kleknou. Potěž kotě, pokud by se v nastalém chaosu dostaly k jejich jadernému arzenálu militantní bojůvky typu pravý sektor, ISIS, či jacíkoliv jiní blázni. Pokud u moci USA v té době budou ještě alespoň trochu soudní lidé, budou škemrat u Ruska a Číny, aby si ten jejich jaderný arzenál raději z území USA odvezly!!!

  Vážení čtenáři zkuste si prosím prostudovat tento článek a případně postupovat ve smyslu, který je v něm presentován:

  http://leva-net.webnode.cz/products/cesta-jak-zachranit-evropu-co-je-treba-konkretne-delat-a-proc/

  Článek exituje i ve své zkrácené verzi a byl zveřejněn prvně 16.6.2015 a myslím, že od té doby českou politickou scénu ovlivnil ( http://svobodnenoviny.eu/cesta-jak-zachranit-evropu-obcane-sirte/ ). Pro úplné pochopení všech souvislostí však je nutné přečíst ten úplný na leva-net.

  Výborné je že minimálně na české politické scéně se téma již značně rovířilo a politici začínají mluvit otevřeně a to ne v malé míře – viz průběžné sledování http://www.parlamentnilisty.cz/ . Nyní však je třeba aby se z parlamentu, senátu jakož i od panem prezidentem rozvířené a hojně diskutované téma zrealizovalo v konkrétní kroky ze strany vlády. To se zatím neděje, kdy minimálně co se týče utečenců, tak ty místo toho aby je naložili na letadlo a poslali z Bělé do Afriky, tak je po uplynutí termínu pro zadržení pustí normálně ven s kusem papíru, že mají povinnost ČR do určité doby opustit a to včetně těch co vyhrožují zaměstnancům Bělé smrtí!!! Kocourkov!!! viz.: http://www.novinky.cz/domaci/377139-z-bele-letos-propustili-stovky-ilegalnich-migrantu.html

 • VK • 11. srpna 2015

  Ještě výše uvedené příspěvky doplním o to co by měla nyní vláda pod tlakem poslanců, občanů, senátorů a pana prezidenta začít konkrétně činit (jde zase o příspěvek od jinud, ale smysl vyplyne kontextu textu):

  Zkus si pokecat normálně mezi lidma. Internetová komunita je již OK plně v obraze a to na jakémkoli fóru či diskusi, proti i pro režimní. Jenže to je jen cca 10% populace ČR. Ti co večer sednou před novodobé kazatelny a to i ti co se na ty zprávy kouknou tak jedním okem než začne nějaký ten filmík o skvělých hrdinech USA jsou úplně mimo. I to na jedno ucho zaslechnuté denodení Rusko je: bla bal bal bal bal haf haf haf má svou 100% účinnost. Dobré ale je, že se již vzpamatovali naši poslanci a senátoři viz pravidelně sleduj parlamentnilisty.cz. Nyní nastává krok 2. aby občáné, tito prozřivší poslanci, jakož i pracovníci BIS, co tyto naše weby pravidleně monitorují, dělali svou práci!!! Tedy opravdu zodpovědně vše vyhodnotili a začali tlačit na své šéfy a vládu aby se přestalo kecat ale začalo činit:

  1. pochytat imigranty, do letadla snima a alou zpátky do Afriky

  2. zakrouhnout nevládky, ty co jsou financovány ze zahraničí donutit zákonem aby museli používat za názvem slovo „cizí agent – té a té země“ (a to včetně cizích agentů Ruska!)

  3. aby pan Chovanec přijal jasné nařízení pro BIS, že má právo monitorovat veškeré cizí agenty působící v ČR včetně těch z CIA, Mosad, NSA atd… (v současnosti je nesmí ani sledovat, natož pro ti nim činit nějaká opatření)

  4. Aby ministr obrany navrhl branný zákon k výcviku celé populace ve smyslu armády Rakouska nebo lépe Švýcarska

  5. Aby vláda Sobotka, Zaorálek začaly podnikat společné kroky se zejména Slovenskem, Maďarskem a Německem, případně se o to pokusili s Polskem o vyloučení USA z NATO!!!

 • VK • 11. srpna 2015

  6. Aby se pan Zaorálek mohl začít zasazovat zejména v Rusku o uzavření dvoustranných obchodních dohod s Ruskem, respektive za zrušení sankcí proti Rusku ale zejména aby docílili ve spolupráci s vládami dalších zemí EU shození TTIP ze stolu.

  7. Ve spolupráci s ostatními zeměmi EU provést zahájit kroky k řádné personální prověrce všech eurokomisařů, kdo kope za zajmy EU a kdo za zájmy USA, případně Izraele, ale i za zájmi jiných cizích mocností včetně přirozeně Ruska a Číny.

  My EU nejsme (nyní bohužel jsme) kolonie USA (respektive jejich korporací), ale ani nechceme být kolonií Ruska!

  Pak se EU stane svobodným a prosperujícím společným domovem!!!

 • Bety • 11. srpna 2015

  FED tam třeba sídlí, ale jsou tam k zastihnutí jeho skuteční vlastníci? Dost pochybuji, že by takto riskovali, na to mají výkonné manažery a ti, i když jsou schopní (nebo všehoschopní) se dají vždycky nahradit.

 • Dana • 11. srpna 2015

  Clanek je hezka ceska pohadka, takova, kterou si povidaji domorodci u spolecneho ohne.
  Budova Fedu jako jedna jedinka psi boudicka, v globalnim svete provazanem tisici filialkami je take roztomila.
  Na zlomu stoleti, kolem roku 1900 Fed neexistovala a presto zazily Spojene Staty obrovsky rozmach a prilivy milionu emigrantu z Evropy plnily americke prerie. . . V pripade krachu dolaru a rozpadu Evropske Unie a naslednych civilnich nepokojich si pak budeme z evropskych bezencu vybirat jen ty, ktere jsou nasemu zivotnimu stylu a kulture nejvice kompatibilni..

 • Honza999 • 11. srpna 2015

  Já bych byl pro to, abychom pak běžencům z USA azyly vůbec neposkytovali.

 • Paulito07 • 12. srpna 2015

  No vidíte, a já se domnívám že ona zmíněná největší teroristická organizace má sídlo v Tel Avivu.

 • abx • 12. srpna 2015

  dobre spracovany vyzivny clanok. obavam sa, ze tych vrcholovych teroristickych organizacii je v USA ovela viac. najnovsie aj tie pocitacove, ktore urobili zo systemu Windows10 terminal pre zber udajov o uzivatelovi
  http://aeronet.cz/news/analyza-windows-10-ve-svem-principu-jde-o-pouhy-terminal-na-sber-informaci-o-uzivateli-jeho-prstech-ocich-a-hlasu/

 • JazzBoo • 13. srpna 2015

  Oni to pane Kadubče jistě nemysleli ten pokus o popsání příčin neutěšeného stavu velké části lidstva, sic chvályhodný nýbrž zbytečně rozsáhlý a mírně zavádějící, doopravdy.

  Na otázku „Kdo a co je to ten Fed?“ stačilo napsat:
  partička vykutálených nenažraných chazarských spekulantů, co vymyslela náramný způsob jak skrze peníze zcela ovládnout SSA a skrze SSA svět.

  Buďte tak laskav a přestaňte manipulovat lidi. Netahejte do toho ty ubohé, zneužité američany;)

 • JanK • 13. srpna 2015

  Pro JazzBoo: Co tím chtěl „básník“ JazzBoo vyjádřit? Mám přestat manipulovat lidi. Prosím, uveďte nějakou moji manipulační větu. Taktéž uveďte alespoň jednu větu, kdy do toho tahám „ubohé, zneužité američany“.
  Rád se nechám poučit. Kadubec