Diskuze k článku


 • hudryper • 16. května 2015

  Vážený autore Kadubče,
  dokud se ve Vaší všeobjímající úvaze pohybujete v oblastech,které jste buď osobně zažil,nebo ze seriozních zdrojů nastudoval – jste vypravěčská jednička. Dokážete v jednom proudu postihnout
  všechno ,co považujete za pravdu v období naší psané civilizace. Otroci ale jenom nechlastali s panstvem,většinou seděli zakováni na galérách a po zádech se jim v rytmu bubnů proháněla devítiocasá kočka. A pracující v tržně sociálním státu měli a mnozí ještě mají materiální úroveň svého života o pár řádů jinde,dokonce i v porovnání s dnešní sociální disparitou,než měli otroci.
  Kde jste ale vedle,to je tam,kde fabulujete coby bylo,kdyby bylo. Míním tím obrodný proces 60.
  let. Moc o něm nevíte,a tak si vymýšlíte. Samozřejmě,že se i tehdy objevila individua,co se nemohla dočkat přesně toho vývoje,kterého se dosyta nažrala po 89. Šlo však o nepatrnou část společnosti,
  ta chtěla socialismus bez hloupých sluhů zahraničního diktátora,ostatně dnes tomu není jinak, jak píšete o českých politicích a jejich presstitutkách Slonkové a dalších. Vývoj lidské společnosti do
  blízké budoucnosti(jsem o tom přesvědčen) se nebude ubírat v duchu nesmyslného plýtvání zdroji a lidmi ,jak je tomu dosud,nýbrž spíše tím směrem,který naznačil proces šedesátých let u nás, v
  malém a bezvýznamném Československu. Navrhuji Vám,pane Kadubče,abyste napsal svůj pohled
  do budoucna,tak jak tu budoucnost vidíte. Ale poctivě,opravdu tak,jak si myslíte,že bude. Děkuji předem.

 • orinoko • 16. května 2015

  Zdravim … a uplne mimo misu. Iransky server ma jako bleskovou zpravu , ze egyptsky prezident Morsi je mozna po smrti.
  A dneska gladiatori? Vsimnete si – jde o nejtvrdsi utkani Vychod versus Zapad. Rusko a Cesko proti Americe a vazalske Kanade.

 • bbb • 16. května 2015

  Sem to patří:
  „V koncentračním táboře Osvětim došlo 16. května 1944 k něčemu naprosto mimořádnému – vzbouřili se Romové věznění v tzv. Cikánském táboře. Ta událost je v Česku stále téměř neznámá, přestože se k ní váže celosvětově stále populárnější Den romského odboje. Co se v Osvětimi 16. května stalo? Server Romea.cz přináší dosud nepublikovanou studii historika Michala Schustera, která osvětimské romské povstání popisuje:“
  http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/opomijene-dejiny-povstani-romu-v-osvetimi-1944-16-kveten-jako-den-romskeho-odboje

 • Alena • 16. května 2015

  pane hurdyper, nelze udělat tento pokus, ale zamyslete se. Co kdyby šlo zastavit čas a rok 68 by se zastavil těsně před vstupem vojsk. A rok 89 by se zastavil v okamžiku prosincových demonstrací. Kde berete tu pravdu, že by se rok 68 nezvrhl ve stejnou zrůdnost, jako je dnes, pokud by zde nepřišla vojska. Je to pouze Vaše jedinečná zkušenost a vzpomínka na toto období. Jak by ale rok 68 pokračoval dál, nelze odhadnout. Slyšela jsem( a následně četla), že seznamy nepohodlných komunistů určených k odstranění byly připraveny

 • merlin • 16. května 2015

  orinoko napsal

  Zdravim …a uplne mimo misu. Iransky server ma jako bleskovou zpravu , ze egyptsky prezident Morsi je mozna po smrti.
  A dneska gladiatori? Vsimnete si – jde o nejtvrdsi utkani Vychod versus Zapad. Rusko a Cesko proti Americe a vazalske Kanade.

  kde to přesně bylo? prosím pošlete link , já zatím všude našla jen že byl odsouzen

 • petr • 16. května 2015

  Pane Kadubec, děkuji za vynikající článek.

 • orinoko • 16. května 2015

  Omlouvám se za zkreslení. Když jsem na Press TV přišel – cca 12,00…12,30 hod – tak na stránkách přebíhal červený pruh se zprávou, což jsem tam zatím ještě nezažil. Zprávu jsem zachytil hodně letecky. Bylo to v baru a hned vzápětí tam vzniklo dohadování, že náš zápas v hokeji s Kanadou byl posunut, přičemž jsem byl požádán, abych to zjistil. Pak už jsem se na Press TV nevrátil , a tak vznikla moje zkreslená informace. Za prvé Morsí je exprezident, a za druhé trest smrti musí potvrdit někdo v egyptské justiční hierarchii. Zaměnil jsem vynesení rozsudku s jeho vykonáním, za což se omlouvám. Nicméně tak či onak je to docela řacha.

 • paskal • 16. května 2015

  Pane Kadubec, díky.
  Souhlasím s tím, že vstup vojsk k nám pozdržel marasmus dneška o 20 let. JTen Bilak měl v POUČENÍ plnou pravdu. Zajímavé je, že byl stejně jako oligarcha Bakala vyučený krejčí. Na rozdíl od „tlamyhuby“ pánský. Fakt je , že si nějak nenakradl. V tom byli všichni komouši čučkaři. Nutno z nich vyselektovat tř. Mohoritu nebo Dlouhého atd. To je jiná liga. Milouš prý má jen domek o pár místnostech. Víte, že byl mladým mužem u Bati ? Novotný umřel na Kolínsku v malé vesnici v podobném domku.
  S těmi koncentráky nejste daleko od pravdy. Takové ohrazené internační prostory (pro případ nepokojů) prý v USA už existují . Pro plánované války už tam mají u každého většího města také obrovské sklady rakví z umělé hmoty, aby se předešlo kontaminaci vody a půdy. Ale neviděl jsem, nemohu sloužit fotečkou.
  Historie GB je opravdu dost zvláštní a ne moc pěkná. Búrská válka byla potlačena pomocí koncentráků, kde skončili staří lidé, ženy a děti. Tátové Búrové to po čase vzdali, když viděli jak tam chřadnou – hynou jejich lidé hladem, žízní a nemocemi. Že se britské nahlížení na svět moc nemění, ukazuje Aldridge ve svém románu z roku 1947 Diplomat. Jako by psal o dnešku. Každému moc doporučuji.
  Plkáme o nepodstatném. Podstatný je vztah dnešních “ j…elit“ k světovému míru. Ten se dnes ukazuje v celé nahotě jako paskvil. Damoklův meč války visí nad hlavou všem. Jen blbec si nevšiml dvou presidentů na Rudém náměstí vedle sebe. Vyslali vzkaz, nedáme se zotročit a zbavit suverenity jako jiní. Rusové vzkázali, nechcete nás do Evropy, nevadí. My se neztratíme. Nenecháme si rozvrátit zemi na malé státečky s úplatnými a neschopnými (nebo spíše všehoschopnými tzv. politiky).
  PS.Všem bych přál vidět pochod Pluku nesmrtelných. Kolik tam bylo mladých a hrdých lidí.

 • merlin • 16. května 2015

  orinoko – díky, mě překvapilo, že by byli tak rychlí :-)

 • mirror • 16. května 2015

  Diskuze o tom, co by se s Československem stalo nebýt vstupu bratrských armád je jako diskutovat o tom, zda jsme se měli v roce 1938 bránit nebo vzdát. Obě události, tj. 1968 a 1989 lze podle komunistů považovat za kontrarevoluce a podle demokratů za barevné revoluce utajené barvy. První z obou revolucí se konala přes obrodný proces v komunistické straně a druhá šla jako na Majdanu z ulic a náměstí na vládní úřady. Už se s ničím nepárali.
  Postoj k oběma revolucím lze odvodit podle toho, jak se komu dařilo v místě, kde bydlí. Po roce 1968 Ostravsko procházelo prudkým rozvojem. Rozšiřovaly se výzkumáky a rozjížděly se nové technologie a výroba. Po roce 1989 nastal úpadek, ubývá obyvatelstvo, zavírají se produkční kapacity. Pár let ze setrvačnosti se ještě dalo něco dělat, ale pak šlus a jen montovny. V roce 1993 mi jeden emigrant tvrdil, že nás Západ vykrade. Jistou nadějí prý budou Američané, kteří chodili do nedělní školy, po kterých však přijdou ti, co budou rabovat stejně jako naši přátelé ze staré EU. Nemýlil se na rozdíl ode mne.
  Co by se u nás bez spřátelených armád stalo, napovídá chování osmašedesátníků po roce 1989. V podniku, kde jsem pracoval, začali až na výjimky vyznávat kapitalismus. Bylo mi to k smíchu, protože mnohé z nich musel kapitalista vykopnout, pro jejich záporný poměr k počítačům a konstruování pomocí nich. Z veřejně známých osmašedesátníků v parlamentu a ve vládách nikdo nechtěl rozvíjet socialismus s lidskou tváří v návaznosti na rok 1968. Zeman samotný je stoprocentním stoupencem kapitalismu. Je mi to také divné, protože asi nikdy nepodnikal ani jako OSVČ. Jeho schopnost pečovat o svěřený majetek stála socany málem Lidový dům. Čumilům, kteří se s ním scházejí v regionech, to nedochází a ptají se na dávno rozhodnuté bitvy.

 • hylahty • 16. května 2015

  Předem, díky za článek.
  Myslím, že nenapíšu nic moc objevného, ale dovolím si napsat zde svůj pohled ve vztahu fašismu v EU ze současnosti, tak jak ji prožívám ve svém běžném životě.

  Pracuji v nadnárodní korporaci, která má americké majitele, ale větší část byznysu v Evropě. Jsem na dělnické pozici, i když nedělám manuálně. Ve firmě už se v podstatě otevřeně hajluje, skrývá se to ale za pozdrav „zip file“ a tvrdí se, že takhle se zdraví IT specialisté v západních zemích. Některá byznysově relativně dost podstatná IT řešení firma outsourcuje v Indii a podíl outsourcingu stoupá, protože Indové obrazně řečeno dělají za misku rýže. Co na tom, že kvalita práce občas pokulhává oproti kvalitě, kterou by produkovali buď Češi nebo západní specialisté (zdravící se „zip file“). Vzhledem k těm ušetřeným nákladům se to asi pořád vyplatí. Ale problém mi přijde hlubší, protože když je nějaký problém, tak bez Indů není možné jej většinou v podstatě ani vyřešit. Ale o to více je v české pobočce (nevím, jak je tomu v jiných pobočkách) ve vztahu k nim slyšet označení jako „čmoudi“.

  Na základě toho bych si dovolil dát do placu myšlenku, otázku, jaké pořadí byste přiřadili jednotlivým slovům, která by vás jako konkrétní osobu měly charakterizovat:
  běloch, Evropan, Čech (skrývá se pod tím i Moravan a Slezan), člověk, Slovan? (upozorňuji, že toto pořadí není takové, jaké bych jim přiřadil, ale nechci nikoho ovlivňovat)
  Případně pokud by vás napadlo nějaké další, které do té stupnice charakteristiky zařadit. A proč byste zvolili zrovna toto pořadí?

 • Dolmen • 16. května 2015

  V 68. jsem už nebyl žádným mlíčňákem a rozhlížet kolem sebe jsem se již docela uměl a o dění se zajímal. Jsem proto s panem Kadubcem zajedno v tom, že vstup vojsk odsunul nástup „pravdy a lásky“ o vzácných 21 let a tahle skutečnost mi tudíž umožnila prožít nejproduktivnější a nejaktivnější část života v klidu a v existenčním zajištění, sice skromném, ale bez nerváků a obav z dnů příštích. Už tenkrát se mnozí „progresívní“ těšili na svojí příležitost. Jak to bylo s těmi otroky o tom bych nechtěl polemizovat…, ale nedávno běžel na Prima ZOOM dokument o starém Římu a dost se tam četlo ze starořímských náhrobků. Z toho by se dalo usoudit, že mnozí otroci na tom skutečně asi nebyli ani tak zle, jako je na tom řada dnešních tzv. socek. O otrocích veslujících na galérách tam bohužel nic nebylo, takže tady nemohu sloužit.

 • mirror • 16. května 2015

  hylahty napsal
  Indové obrazně řečeno dělají za misku rýže.

  Takže my jsme na tom lépe než Indové. To potěší. Já jsem spoléhal na to, že Zeman se začne bít za to, aby zisk zůstával tam, kde se vytvoří a nebude se sr.t do Peroutky, jmenování profesorů a prolhané televise.

 • Dana • 17. května 2015

  „..už tamUSA) mají u každého většího města také obrovské sklady rakví z umělé hmoty, aby se předešlo kontaminaci vody a půdy….“
  Tohle je primitivni drb z americkeho ghetta, je nedustojne, aby tomu veril gramotny clovek.
  Zahada „rakvi“ byla ihned vyresena, kdyz se ukazalo, ze se jedna o „casket liners“, ciliz obaly na rakve, ktere casto pouzivaji hrobari ve velmi pisecne pude. V pisku je totiz nekdy problem vykopane jamy udrzet, protoze se neustale zasypavaji..Jedna se o takovy maly vault-hrobku..
  Mimo toho, v pripade obrovske katastrofy, tedy i prirodni, vladni slozky by mrtve po identifikaci DNA hned spalili v pecich v recycle center. Jelikoz zde uz davno mame spalovacky na odpad, ze kterych se material dale recykluje, tak by byl popel z kremace mrtvych rozptylen a zadna kontaminace by se stejne nekonala.. V kazdem pripade by se palilo
  Tuhle americkou kachnu by mel cesky ctenar prokouknout, protoze ocividne autori konspiracniho drbu nic nevi o ohromnych ohnich-hranicich, kde hromadne palili stovky mrtvych po bombardovani v Drazdanech..

 • Sio • 17. května 2015

  @hylanty: Netuším, v jaké firmě to děláte, já dělám v korporaci jako IT už 15 let. V životě jsem neslyšel, že by se moji kolegové zdravili tak debilním pozdravem jako „zip file“. Jakou pozici tam děláte? Já v IT firmách vidím dělníka jen když někdo přijde přišroubovat na zeď nějaký debilní korporátní obrazek, opravit zámek na dveřích nebo vyměnit zářivku. Tito dělníci nevím, co si myslí, ale nemají páru o tom, o čem se bavíme, mohou slyšet útržky, které jim pravda mohou znít bizarně.
  Co se týče Indů, měli jsme pobočku v Indii a jejich experti nebyli o moc levnější než my, žádná miska rýže. Bohužel, programují dost živelně, takže jimi vytvořený kód nebyli časem opravit oni sami. Z jejich dokumentace se nedalo udělat nic, děsivý chaos. Přebíral jsem osobně jeden projekt a musel jsem toho Inda honit po telefonu po celém světě. Číst nebylo co a zkuste zjistit tolik informace po mailech, když máte 9 hodin časový posun. Odpověď na otázku dostanete až druhý den. Pobočka musela být zrušena a programátoři u nás to asi za rok přepsali. Takže jejich levnější práce se nakonec nevyplatila.
  Co se týče rasismu, nikdo je z vážnou tváří neponižoval, pokud byly nějaké takové řeči, tak mnohem míň, než u běžné populace ve vztahu k Romům, jednali jsme s nimi jako s rovnocennými.
  A teď k tomu řazení.
  „běloch, Evropan, Čech (skrývá se pod tím i Moravan a Slezan), člověk, Slovan“
  Pro mě zde žádné priority nejsou, pro vás ano? Všechno jsou to lidi a lidi jsou si rovni, ať si říkají jak chtějí.

 • Sio • 17. května 2015

  Dolmen napsal

  V 68. jsem už nebyl žádným mlíčňákem a rozhlížet kolem sebe jsem se již docela uměl a o dění se zajímal. Jsem proto s panem Kadubcem zajedno v tom, že vstup vojsk odsunul nástup „pravdy a lásky“ o vzácných 21 let a tahle skutečnost mi tudíž umožnila prožít nejproduktivnější a nejaktivnější část života v klidu a v existenčním zajištění, sice skromném, ale bez nerváků a obav z dnů příštích. Už tenkrát se mnozí „progresívní“ těšili na svojí příležitost. Jak to bylo s těmi otroky o tom bych nechtěl polemizovat…, ale nedávno běžel na Prima ZOOM dokument o starém Římu a dost se tam četlo ze starořímských náhrobků. Z toho by se dalo usoudit, že mnozí otroci na tom skutečně asi nebyli ani tak zle, jako je na tom řada dnešních tzv. socek. O otrocích veslujících na galérách tam bohužel nic nebylo, takže tady nemohu sloužit.

  I mezi otroky musela být určitá aristokracie. Někteří byli z „lepších rodin“ a měli vzdělání, byli vhodní ke službě v panských domech, jíní dělali třeba v dolech. Rozdíl musel být obrovský.

 • hylahty • 17. května 2015

  Sio napsal
  V životě jsem neslyšel, že by se moji kolegové zdravili tak debilním pozdravem

  Já do nedávna taky ne. Začíná to být záležitost posledních týdnů, max. měsíců.
  O tom, že Indové nejsou lacinější než my (Češi), jsem slyšel taky. Napsal jsem to prvně dost neobratně, takže to vyznělo dost možná špatně. Ta korporace, kde pracuji, outsourcuje u Indů hlavně práci, kterou dřív zastávali lidi z centrály v západní Evropě. Ve výsledku tedy děláme oproti lidem ze západu obrazně řečeno za tu misku stejně jako ti Indové. Ale práci dává, alespoň ta korporace, kde dělám já, radši Indům, než Evropanům, takže jsme na tom ve výsledku hůř než ti Indové.
  Zbytek vašeho příspěvku se vine po niti nepochopení toho, co jsem prvně napsal. Nevím, proč píšete o dělnících, kteří k vám chodí přidělat korporátní obrázek. Já jsem psal, že jsem na dělnické pozici, i když manuálně nedělám. Tzn. nejsem dělník v tom smyslu, v jakém si ho představujete vy, přesto jím jsem. Necítím se jako něco víc, než ten dělník, o kterém mluvíte vy. Napsal jsem to tak v návaznosti na to, co psal pan Kadubec v článku.

  Co se týče toho řazení těch slov, tak jsem nad tím párkrát přemýšlel a neříkám, že jsem se dobral kdy konečného výsledku nebo správného řešení, ale priority tam vidím. Mělo by to charakterizovat mě jako osobu, živou entitu, která prostě patří do nějakého prostředí. Proto jsem volil pořadí – 1. člověk, 2. Slovan, 3. Čech, 4. Evropan, 5. běloch.

  Lidi jsme všichni na Zemi a ani jeden z nás není víc, než někdo druhý, ať je bílý, černý, žlutý, nebo fialový s modrými puntíky, ať je někdo opravdu dělník, nebo dělník nové doby u počítače. Proto člověk na 1. místě. Slovan na druhém proto, že si myslím, že slovanské národy by měly držet při sobě, jinak budou v budoucnu zlikvidovány. Snaha o to historicky je. Pro Germány a hlavně Anglosasy jsme podlidi. Čech třetí, protože je to podskupina Slovanů

 • hylahty • 17. května 2015

  A taky proto, že spousta Čechů jsou spíš Germáni (sám mám z jedné strany Německé předky), kteří ale hlavně nechápou, že opravdoví Germáni je neberou jako sobě rovný. Evropan na čtvrtém, protože i když kontinent sdílím s Anglosasy, Franky, Germány, tak prostě nejsem Asiat, a hlavně nejsem Američan. A proto běloch je až na pátém místě, protože i v USA je (asi ještě pořád) většina bělochů, ale jejich součástí se necítím být a ani bych být nechtěl. A oni mě jako sobě rovného taky neberou.

  Můžete samozřejmě říct, že je to nesmysl takhle to prioritizovat, ale živá entita, kterou člověk je, prostě do nějakého prostředí patří, je jeho součástí, to prostředí ji ovlivňuje, ona ovlivňuje to prostředí.

 • abx • 17. května 2015

  Dana napsal
  Mimo toho, v pripade obrovske katastrofy, tedy i prirodni, vladni slozky by mrtve po identifikaci DNA hned spalili v pecich v recycle center. Jelikoz zde uz davno mame spalovacky na odpad, ze kterych se material dale recykluje, tak by byl popel z kremace mrtvych rozptylen a zadna kontaminace by se stejne nekonala.. V kazdem pripade by se palilo

  spalovanim zamorenych tiel by doslo k rozptyleniu radioaktivity do sirokeho okolia, radioaktivne materialy sa nedaju likvidovat spalovanim. najlepsi sposob ako likvidovat zamorene tela a rozne ine casti je pochovavat ich do plastovych rakvi, kde plast zabrani kontaminacii podlozia po rozlozeni tiel. americki vedci to vyriesili velmi spravne…

 • Martin (už bez taky m) • 17. května 2015

  hylahty: rozumím Vám, obdobně, pocity též – i když nejsem IT…dělníkem jsme dnes i v NNO…žádná praxe „z vedení“ víc jak 15 let není k ničemu, nikoho nezajímá… „Jiná doba…“ – viz „Dědictví – aneb …“…
  abx: případný kolaps této civilizace by vzhledem ke zbraním, JE a chemii všude, kteréžto provozy „nejdou vypnout bezeškodně“ – ale „byly by vypnuty“ – nemůže přežít nikdo soudný. Pokud ano, později by zmutoval – po psychické či fyzické úrovni – v něco, co již nebude člověkem…
  Propaganda neocons-liberál. zmetků na té psychické „mutaci“ již úspěšně pracuje i v době „míru“ (faktické permanentní hybridní války všech proti všem)…
  Proto – ano, vězme KDO JE KDO – PAMATUJME – A KONEJME PODLE NAŠEHO SVĚDOMÍ…
  Svědomí je jedno z toho, co z lidí dělá Lidi či Člověka.
  Svědomí je tím, co by mělo nastoupit když váháme, chceme-li žít pokud možno „čistě“.
  Ano, žijeme v době, kdy za projevení sounáležitosti či svědomí se začíná i … – doplňte si prosím podle libosti či zkušeností…

 • mirror • 17. května 2015

  hylahty napsal
  A taky proto, že spousta Čechů jsou spíš Germáni (sám mám z jedné strany Německé předky), kteří ale hlavně nechápou, že opravdoví Germáni je neberou jako sobě rovný.

  Také moje jedna babička měla otce Němce. Češi jsou prý geneticky bližší Francouzům než Polákům. Po Evropě se to křížilo více, než si připouštíme. Bavorsko je pro svou lásku k pivu považováno za území, které obydlil kmen Čechů, kterým vnutili němčinu. Důvodem k ponížení bude asi řeč. Germáni jsou svým jazykem také na menší úrovni než všichni, jejichž rodná řeč je angličtina. Musejí také trpět komplexy, protože většina z nich se přízvuku nezbaví.

 • Sio • 17. května 2015

  hylahty napsal
  Citovat

  Asi to není doslova nesmysl, jen to tak nějak nemám potřebu prioritizovat. Co se platů týče, stojíme tak 2/3 toho, co experti na západě. Ale myslím, že máme vyšší kvalitu a jsme pracovitější, takže proces přenášení jejich práce k nám bude pokračovat. Co se Indů týče, nebyl jsem tam, ale kolegové, co byli v Bangalore říkali, že nemají prostě morálku, nejsou zvyklí tak organizovaně a disciplinovaně pracovat, prostě jsou jiná kultura. Takže asi za stejné peníze dávají horší výsledky. Dostávají přednost díky neznalosti vysokých manažerů, co o tom rozhodují. Myslím, že i to se změní. Na druhé straně, když sem té práce příjde příliš mnoho, nebude u nás dost kvalitních lidí. To přitlačí na peníze a kdo je nezaplatí, bude muset počítat s nižší kvalitou. Nemáme neomezené množství IT schopných dělat tu práci. Už teď zaměstnáváme Slováky, Rusy, Rumuny … Podle mého jsou to sice inteligentní lidé, ale vznášejí se příliš vysoko nad zemí, takže dělají často neuvěřitelné pitomosti. Je to skupina dost uzavřená do sebe a jejich společenství má své zákony. Tak to aspoň cítím, třeba se mýlím.

 • Sio • 17. května 2015

  hylahty napsal

  A taky proto, že spousta Čechů jsou spíš Germáni (sám mám z jedné strany Německé předky), kteří ale hlavně nechápou, že opravdoví Germáni je neberou jako sobě rovný. Evropan na čtvrtém, protože i když kontinent sdílím s Anglosasy, Franky, Germány, tak prostě nejsem Asiat, a hlavně nejsem Američan. A proto běloch je až na pátém místě, protože i v USA je (asi ještě pořád) většina bělochů, ale jejich součástí se necítím být a ani bych být nechtěl. A oni mě jako sobě rovného taky neberou.

  Můžete samozřejmě říct, že je to nesmysl takhle to prioritizovat, ale živá entita, kterou člověk je, prostě do nějakého prostředí patří, je jeho součástí, to prostředí ji ovlivňuje, ona ovlivňuje to prostředí.

  No, speciálně o Bavorech se říká také, že mají v sobě dost Slovanských genů … :-)

 • peter. • 17. května 2015

  Sio napsal
  No, speciálně o Bavorech se říká také, že mají v sobě dost Slovanských genů … :-)

  Bavoráci by mi nikdy neskazili tiket ako mi to urobili zase Česi !!!!!
  http://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/ruda-zpiva-dnes-je-trenink-u-staryho-ruzicky-penize-dej-do-rulicky-16678

 • Dana • 17. května 2015

  abx,
  Aha, takze v radioaktivne zamorene zone, kde je kontaminace primarne ve VSEM, ve vzduchu, pude, vode, zivych lidech, tak to jako se budou davat mrtvi do plastikovych rakvi, aby nezaneradili okoli ? Vzdyt prave v celem prostredi by byla smrtelna kontaminace. Co by nejak pomohly plastikove rakve, ktere nejsou ani neprodysne uzavreny ? Radioaktivni odpad se skladuje v bytelnych kovovych kontejnerech v okoli, ktere NENI zamorene.
  Tato uvaha je stejna, jako by primo v Cernobylu pochovavali lidi v plastiku.. :-)

  Aspon ty obrazky :
  http://www.snopes.com/politics/conspiracy/femacoffins.asp

 • peter. • 17. května 2015

  Dana napsal

  abx,
  Aha,takzev radioaktivne zamorene zone,kde je kontaminace primarne ve VSEM, ve vzduchu, pude, vode, zivych lidech,tak to jako se budou davat mrtvi do plastikovych rakvi,aby nezaneradili okoli ? Vzdyt prave v celem prostredi by byla smrtelna kontaminace. Co by nejak pomohly plastikove rakve,ktere nejsou ani neprodysne uzavreny ? Radioaktivni odpad se skladuje v bytelnych kovovych kontejnerech v okoli,ktere NENI zamorene.
  Tato uvaha je stejna,jako by primo vCernobylu pochovavali lidi v plastiku..

  Aspon ty obrazky :
  http://www.snopes.com/politics/conspiracy/femacoffins.asp

  Ľudia po ožiarení ak prežijú, zomierajú mesiace a roky a ten čas medzi ožiarením a smrťou určite neprežívajú v zamorenom priestore z čoho vyplýva,že ani hroby nebudú kopané do zamorenej zeme.Zem by mohli zamoriť až mrtvoly ožiarených ľudí.

 • peter. • 17. května 2015

  peter. napsal
  určite neprežívajú v zamorenom priestore z čoho vyplýva,že ani hroby nebudú kopané do zamorenej zeme.

  Dana:
  Ja som pri písani predchádzajúceho komentu zabudol na to,že vy už rozmýšľate po „americky“.Vaše myslenie je natoľko zvrátené,že ani nepripúšťate možnosť,že ožiarených ľudí bude administratíva USA liečiť v zdravom prostredí.Vaša úvaha smeruje k tomu,že ožiarení ľudia musia umrieť na kontaminovanom území.Potom tie plastové vložky naozaj nie sú potrebné na účel ktorý popísal abx.

 • Béda • 18. května 2015

  Dana napsal

  „..už tamUSA) mají u každého většího města také obrovské sklady rakví z umělé hmoty, aby se předešlo kontaminaci vody a půdy….“
  Tohle je primitivni drb z americkeho ghetta,je nedustojne,aby tomuveril gramotny clovek.
  Zahada „rakvi“ byla ihnedvyresena, kdyz se ukazalo, ze se jedna o„casket liners“,ciliz obaly na rakve,kterecasto pouzivaji hrobari ve velmi pisecne pude. V pisku je totiz nekdy problem vykopane jamy udrzet, protoze se neustale zasypavaji..Jedna se o takovy maly vault-hrobku..
  Mimo toho,v pripade obrovske katastrofy,tedy i prirodni, vladni slozky by mrtve po identifikaci DNA hned spalili v pecich v recycle center. Jelikoz zde uz davno mame spalovacky na odpad,ze kterych se material dale recykluje,tak by byl popel z kremace mrtvych rozptylena zadna kontaminace by se stejne nekonala.. V kazdem pripade by se palilo
  Tuhle americkou kachnu by melcesky ctenar prokouknout,protoze ocividne autorikonspiracniho drbu nic nevi o ohromnych ohnich-hranicich,kde hromadne palili stovky mrtvychpo bombardovaniv Drazdanech..

  Dano, Dano,

  vysvětlete nám tedy prosím, neč potřebuje americká vláda ty miliony „casket liners“, když tedy mrtvá těla bude ve velkém spalovat. To nedává žádný smysl.

 • fajt • 18. května 2015

  http://ceskapozice.lidovky.cz/schapiro-tlaci-na-reformu-ceske-justice-fcr-/tema.aspx?c=A150515_115228_pozice-tema_houd#utm_source=sph.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=ceska-pozice – v česku má vždycky pravdu a poslední slovo říšský protektor, v podstatě česká elita neexistuje, jsou pouze demo knechti s majetkem, kteří nejsou nikde ukotveni. ..)

 • Amenre • 18. května 2015

  A proč mají ty castet liners i víko, když mají sloužit jen na „udržení“ vykopané jámy ?

 • Alena • 18. května 2015

  fajt napsal

  http://ceskapozice.lidovky.cz/schapiro-tlaci-na-reformu-ceske-justice-fcr-/tema.aspx?c=A150515_115228_pozice-tema_houd#utm_source=sph.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=ceska-pozice – v česku má vždycky pravdu a poslední slovo říšský protektor, v podstatě česká elita neexistuje, jsou pouze demo knechti s majetkem, kteří nejsou nikde ukotveni. ..)

  nový Pjakin na Lena- net stačí s,i poslechnout začátek. Jako Ukrajina jsme se zbavili svého zlata, stali jsme se kolonií

 • Dana • 18. května 2015

  Amenre,
  to viko na kontejneru slouzi k tomu, aby se na nej mohla polozit nova rakev. V me casti USA je ale mista dost a tak plasticky kontejner s vikem pouzivaji proto, aby se na nem mohla napechovat poradna zahradnicka hlina, ktera bude podklad pro malou zahradku. Podle mne je to zbytecne, snazit se uchovavat rakev, ktera je casto uz taky kovova. Je to plytvani materialu a marna snaha boje proti zubu casu.
  At stare hroby propadaji.
  Na Olsanech jsem videla dost propadlych hrobu, kde rakev s neboztikem ztrouchnivela a puda se sesunula do jamy…

  Jinak ja se vubec nebojim, ze bych nedostala lekarske osetreni v katastrofickych podminkach… Mam to vyzkousene. My jsme zde dobre organisovani, krisove jednotky pro mne vzdy pri hurikanech a tornadech fungovaly vyborne. . Karolinske hory nejsou jako New Orleans, kde jsou mnozi lini a nepripravuji se….