Kdo mně pomůže?

Jak již ve zvyk přišlo, mám jasno v tom, koho volit nebudu. Ale koho volit budu a proč, to si ujasňuji do posledního dne. Nevím, jaké kdo nasazuje hráblo, a to je dobře, nejspíš by mi z toho hráblo.

Třebas mi kdos pomůže:

Tak dejme tomu takové ANO, no ne?

Velkoplantážník Agrární, ten jde na věc od lesa. A doufá, že si ho lid obyčejný nespojí s dopravní ťokobuzerací a prohlášeními a činy herce, co momentálně hraje ministra války. A to ani nechci vzpomínat na Šťourovou a Teletičku.

ČeesesDé musí hodně zoufalou býti, když jako lídra voleb vyzvedla nejnedůvěryhodnějšího ze všech nedůvěryhodných postav poslední doby. Jak ten zatočil s církevními restitucemi, panečku, to se mi až panenky protočily, co všechno po minulých volbách s těmi nenáviděnými církevními restitucemi dokázal! A jak to vytmavil Rusku! Jen škoda, že mu hází klacky přes hardisk ruští hackeři.

TOP09, Lidovci a Starostové – pytel blech. Šéfa topáků – jak on se to vlastně jmenuje? – udržuje naživu (v politickém smyslu) už jen přízeň Čétéčka. Šéf lydofců je sympatický leda tak sudetoněmeckým krajánkům. Pan nikdo, co mluví za Starosty a „nezávislé“, zajímá akorát tak slepice v kurníku.

Jediný, kdo z nich boduje, je hejtman kraje zlínského. Ten se aktuálně postaral o lidovou veselici, když odmítl návštěvu prezidenta v kraji. Respektive – neodmítl. Jen jim odmítl vydělit více jak 30 tisíc Kč na občerstvení. Podle jeho slov to je jinak třeba až 350 tisíc, a to raději podpoří nějakou menší obec. No – pokud je to tak, za více než 300 tisíc z rozpočtu kraje bych také Zemanova moudra poslouchat odmítl. Teda jestliže je to to jediné, co prezidentova návštěva kraji přinese… /a to mě vede k úvaze, zdali bych neměl kandidovat na prezidenta. Usmívat se na všechny kolem umím, přijímat dary také, sem-tam bych pronesl nějaké moudro, pro obchod s Ruskem a Čínou jsem také, no, jen to vyznamenání židovského kongresu bych asi tak levou zadní nezmákl. Dali byste mi hlas? Berte to jako úvod ke kampani… :-)/

Koho bych ještě probral? Aha – Piráti. Lebka a zkřížené hnáty? Další „Věci veřejné“?

Japonský spoluobčan bývá autentický a veze se na odporu k islámu, a já si myslím, že jej to vynese vysoko.

Ještě jsem zaznamenal Realistu. Jo, ten mluvívá rozumně. Ale co si představit pod pojmem „změna stylu“?

A jo, já si říkal, že mi tu někdo chybí – přece profláklí ve všech polistopadových diskuzích. No – z mého pohledu káesčémáci doposud zdatně sekundovali – byť v opozici – všem levárnám polistopadových vlád. Jen se udržet u korýtek a moc nevyčnívat.

Zdá se, že jako volič jsem v téže pozici, co Werichův král Já I., když lamentoval:

KDO MNĚ POMŮŽE, KDO MNĚ POMŮŽE???

Jen mi neodpovídejte slovy babky kořenářky :-(

P.S.

Úplně jsem zapomněl na o co? O ds. A je to dobře, když upadnou v zapomnění. „Silná pravice“ tu drancovala dost dlouho. Nakonec pan Čistý nečisté trafiky vytvářel, jeho paní sekretářka dřela jako kůň, tož kdoví, jak by dopadl pan Slušný. Naštěstí (jak si dovolím předpovědět) se to nedozvíme.

Převzato z ostrova Janiky

Přejít do diskuze k článku 22 komentářů