Diskuze k článku


 • m.petr • 2. srpna 2016

  u Blicích listů stačí přečíst titulky,pak jde o ztrátu času.Z novin je nejpravdivější Právo a ten druhý výtisk KSČM,nevím jak se jmenuje.Idnes je cenzura,mám s tím osobní zkušenosti.Mých posledních pět blogů bylo cenzurováno.

 • Martin (už bez taky m) • 2. srpna 2016

  Celý Markův a Tomášův článek na Kulturních novinách stojí za pozornost.
  Na pouhých několika příkladech dokazuje, kam se BL a DR posunuly, a čí hlásnou troubou se staly…
  Ke KD snad jen tolik, že tento dnes již zcela nesoudný člověk s fanatickým protiruským viděním světa napadá skutečné osobnosti mj. právě proto, že se nestal ani náhodou skutečnou osobností on sám.
  Těší mne, že jsem v životě mohl jak Jana Kellera, tak Petra Uhla nebo V. Cílka vícekráte potkat, a strávit v jejich společnosti určitý čas.
  Velmi si všech tří jmenovaných vážím, a ač vždy nemusím souhlasit úplně se vším co tvrdí, tak základy jejich tvrzení a postojů mají značku hlubokého a dlouhodobého životního prožitku, zkušenosti pro jejíž dosažení museli ledacos obětovat a mnohokráte riskovat.
  Naší zemi de facto ukradené nám prostým lidem (oligarchy a mafiemi spolu s církevníky) velmi schází angažmá politiků s charakterem, kořeny, historickou zkušeností a lidskou slušností.
  A o tom jak jsou tyto postoje cenné a potřebné svědčí právě už zcela neskrývaná závist a nenávist projevující se v útocích a výpadech „lidiček“ jakými se stal právě třeba KD…
  Vím že je to jen osobní názor – a někoho snad může i rozesmát – ale pro mne jsou výše jmenované napadané veřejně činné osobnosti i oba autoři článku na straně DOBRA, zatímco kritizovaní se stali součástí ZLA.
  A stále si myslím, že je třeba vědět KDO JE KDO.
  Alespoň to tak vnímám.
  A dodal bych jen tolik, že to není jen o onom „křivém zrcadle“ – jako mnohem spíše o již zcela pokřiveném charakteru…
  Obvykle pak následuje jeho vzdání se, a nakonec úplná jeho ztráta a dezintegrace osobnosti. A tady už samotná inteligence není nic platná…
  Za sebe jsem přesvědčen, že dá-li se inteligence do služeb ZLA, pak jde o proces nevratný – a s trestem zaručeným…

 • Admirál • 2. srpna 2016

  On existuje, snad mimo Haló novin nějaký levicový tisk?

 • Nerevar • 2. srpna 2016

  Admirál napsal
  On existuje, snad mimo Haló novin nějaký levicový tisk?

  Haló noviny jsou levicové?

 • petr jihlava • 2. srpna 2016

  Články Marka Řezanky(Britský listy,Deník Referendum)mi mluvily z duše. MŘ inspiroval velký teoretik přímé demokracie a humanistický filosof zesnulý Milan Valach.I on patřil mezi moje oblíbené autory. V BL a DR rovněž publikoval.Po smrti MV se MŘ názorově sblížil se signatářkou Charty 77 a spisovatelkou Lenkou Procházkovou. Ta měla nedorozumění se šéfredaktorem BL Janem Čulíkem ohledně komentátora Martina Hekrdly.MK publikuje na levicových webech AltPress a A2larm. MŘ se tehdy rozhodl následovat postoj LP a přestali oba do BL přispívat.Redakce BL vyjádření LP a MŘ bez problému a v celém znění zveřejnila.
  MŘ ještě nějaký čas otiskoval články v Literárních novinách.Potom jsem od něj nic nečetl.Díky webu OM jsem na jeho jméno dnes narazil.
  Komentář MŘ mne zklamal.Ne kvůli kritice BL a DR,ale za jeho účelovou zaujatost a řadu nefér argumentů. DR stejně jako BL nemají pouze vybrané autory článků,kteří se na všechna politická a společenská témata notují.DR má pestrý výběr (Progresivní socialisté,Piráti,Zelení, liberálově,křesťanský socialisté,aktivisté, funkcionáři a členové parlamentní levice).Výměna názoru pod články autorů v diskuzi bývá někdy dost ostrá a podnětná.Taková selanka jako na OM to není.Důkaz o financování DR ČSSD MŘ nepředkládá.
  Škoda. S MŘ se stal zahořklý ,levicově kritický autor,který se po smrti MV nedokázal politicky a aktivisticky profilovat.
  Rozhovor s Petrem Uhlem,který MŘ zmiňuje vyslovil PU mimo jiné pravdivý fakt:Já tady českou levici příliš nevidím. Vidím tady intelektuály, kteří se sdružují kolem několika internetových časopisů – A2larm, Deník referendum, Britské listy trochu, Romea.cz. Jinak tady vidím určitý zárodek v zelené reformě, kde působí moje snacha s mnoha těžkostmi a propletenci. Ale jinak tady nic levicového nevidím.

  • Stan • 3. srpna 2016

   Jen ti autoři, které jsem na BL četl a kteří v letech 2014-2015 přestali psát: Bašta, Daniel, David, Hořejší, Janýr, Jírovec, Kadubec, Kalous, Keller, Koloc, Kotrba, Krejčí, Křeček, Kužvart, Lischka, Polreich, Procházková, Rolčík, Ryšánková, Řezanka, Schnur, Strož, Švihlíková, Sušová-Salminen, Šebestík, Škabraha, Votruba, Wagner. To, že autoři přicházejí a odcházejí, je normální, ale tohle bylo opravdu velké puštění žilou. Ti, se kterými jsem komunikoval, mi navíc potvrdili, že odešli kvůli změně redakčního kurzu po nástupu Dolejšího. Podívejte se na pár dní zpátky, co teď BL zveřejňují – překlady z britského mainstreamu, minimum původních článků. Asi za to může okurková sezóna…

 • QQ • 3. srpna 2016

  Dovoluji si se vší úctou poopravit autora a tím, že Dolejší není redaktorem BL, ale jejich š é f redaktorem.
  Domnívám se, že v době, když Blisty dosahovaly „nákladu“ (rozumněj čtennosti) řádově v desítkách tisíc, bylo panu Čulíkovi nejspíše během jedné z jeho cest do ČR „domluveno“ a zároveň přislíbeno ohledně dotací, nebotˇblisty nejsou páně Čulíkovic základním kariérním kamenem a tak pod Čulíkovým jménem převzal zcela náplň blistů v roli již zmíňované a též již zmiňovaný Karel Dolejší = novodobý politruk v rouše šéfredaktorském.

  Jelikož i Zvědavec se blížil před pár lety ve své čtennosti k pro „společnost“ nebezpečným 10 000, ale jeho vydavatel neměl žádné dotační požadavky ani nebyl jinak vydíratelný, byl vykonstruován zřejmě za účelem zastrašení (latinsky territo) soudní proces. Vydavatel Zvědavce, pan Stwora, se ubránil zřejmě díky nejen svému odhodlání, šikovnosti, kapce štěstí, ale možná i díky svému druhému občanství státu, kde podobná nařčení nepřicházela vůbec v úvahu a taktéž nevylučuji ani nepotvrzuji možnost, že tam mohlo dojít i k nějakému kompromisu, kdy údajně vydavatel Zvědavce poskytuje IP adresy přispěvatelů na vyžádání státní bezpečnosti a myslím si, že to kdysi i pan editor potvrdil v nějakém jeho dialogu se svým čtenářským městysem. Napsal bych obcí, ale čtenost je opravdu větší. Nicméně za jistého nářku nad nedostatečným financováním došlo krátce po procesu a poněkud nečekaně i k naprosté změne úpravy a vzhledu stránek a co vše bylo na, či ve stránkách „upraveno“ se mohu jako neprofesionál v IT, prodlužujíce vlastní domněnku, jen nadále konspirativně domnívat.

  Možná se pletu a jenom se mě to paranoidně zdá, ale mám poslední dobou pocit, že zdánlivému zčulíkovatění jakoby začíná občas podléhat i editor stránek Tribun…

 • TomATom • 3. srpna 2016

  QQ napsal
  údajně vydavatel Zvědavce poskytuje IP adresy přispěvatelů na vyžádání státní bezpečnosti

  Tak zde si musím přihrát svou polívčičku.
  Žádné „údajně“. Poskytuje.
  V roce 2012 jsem byl mezi prvními třemi udanými.
  Zde je oficiální žádost o poskynutí údajů – http://sousedky.wz.cz/zadost.jpg
  Ačkoliv Stwora, jako občan Kanady nemusel na žádost reagovat, byl opak pravdou.
  Zde je záznam z mého výslechu – http://sousedky.wz.cz/protokol01.jpg
  http://sousedky.wz.cz/protokol02.jpg
  Možná by se mi při velkém úsilí podařilo najít i video záznam z výslechu, který jsem tajně pořizoval. Vlastně jsem to video sám dosud ani nikdy neviděl :-)
  Legrační na tom je to, že se to stalo v době, kdy jsem se rozhodl Zvědavce začít také finančně podporovat. Po nějakém čase se Stwora na svých stránkách omluvil, ale džin už byl vypuštěn. Rozumím mu, potřeboval si pomoci při svém procesu. Je to taky jen „člověk“. Hrdinů jsou plné hřbitovy a jen práskači a slaboši přežijí. Důvěra je ale fuč. Kromě daného, jsem (já naiva) došel i ke zjištění a potvrzení, že tzv. alternativní hnutí, opozice a podobně jsou prolezlá agenty.
  Dalo by se toho napsat asi více, ale stále je to pro mne nezahojená rána, takže se omlouvám.

 • hudryper • 3. srpna 2016

  TomATom napsal
  tzv. alternativní hnutí, opozice a podobně jsou prolezlá agenty.

  A bylo by s podivem,když jen práskači a slaboši přežijí,kdyby tomu bylo na českém webu jinak.
  Spolupráce s represivními aparáty ve funkci vějičky je stará od dob,kdy takové aparáty vznikly.
  Vzpomínka na „roli bretschneidera“ v podání Filipovského v Osudech dobrého vojáka Švejka je
  ovšem na hony vzdálená od současných forem fízlování,přičemž jeho rozsah je nesrovnatelný s
  čímkoliv,co naší době předcházelo. V této souvislosti si dovoluji upozornit na sofistikovaný postup
  některých webů,na nichž se dovídáme cca 95% vcelku pravdivých a ne vždy snadno dostupných informací,které jsou nenápadně promořovány účelovými nepravdami a pomluvami. Obvyklým
  vedlejším produktem těchto pracovišť je kromě získání důvěry čtenářů též jejich spolupráce při
  jejich další kolportaci na netu,přičemž se snaží budit dojem chudých a altruistických vydavatelů,
  kteří snad,snad už zítra budou muset zavřít krám,pokud jim čtenáři nepošlou příspěvky. Přitom
  ale nikdy k tomu nedojde,protože se vždy najdou prachy,které to „vyřeší“. A odkud asi jsou, co
  myslíte ? Vysloveně podotýkám,že zde nemám na mysli zvedavce pana Stwary.

 • Alena • 3. srpna 2016

  hudryper napsal
  jejich další kolportaci na netu,přičemž se snaží budit dojem chudých a altruistických vydavatelů,
  kteří snad,snad už zítra budou muset zavřít krám,pokud jim čtenáři nepošlou příspěvky. Přitom
  ale nikdy k tomu nedojde,protože se vždy najdou prachy,které to „vyřeší“. A odkud asi jsou, co
  myslíte ? Vysloveně podotýkám,že zde nemám na mysli zvedavce pana Stwary.

  máte na mysli aeronet. Snaha o manipulaci je všude

 • Pocono • 3. srpna 2016

  Já jen nechápu, kdo přišel na to, že Britské listy jsou levicové periodikum.

 • Pocono • 3. srpna 2016

  Nerevar napsal
  Haló noviny jsou levicové?

  Bývávalo.
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/43935651 – obhajoba neziskovek na základě srovnání Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) je dost silné kafe

 • Irena • 3. srpna 2016

  Pocono napsal
  Bývávalo.
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/43935651 – obhajoba neziskovek na základě srovnání Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) je dost silné kafe

  Haló noviny zajímalo, proč právě americká agentura USAID, jež má v podtitulu svého názvu uvedeno »Od amerického lidu«, provádí hodnocení neziskovek v zemích, které jsou od USA geograficky vzdáleny. Má to prý historické konotace, kdy po listopadu 1989 Spojené státy zafinancovaly řadu neziskovek, které v té době u nás vznikaly. »A USA si sledují neziskový sektor v zemích, kde jej podpořily,« odpověděl na otázku našeho listu Šedivý. V 90. letech podle něho putovala finanční podpora do čs. a českých neziskovek nejen z USA, ale i Německa a »dalších demokratických zemí«, nyní již tato podpora prý klesá. Šedivý je vděčen za tento »pohled zvenčí«, který umožňuje americká agentura. Možnosti ovlivňování činnosti organizací, které získaly (získávají) peníze zvenčí, vyloučil, protože o všem prý rozhodují správní rady NNO a součástí darovacích smluv nejsou zásahy dárců do činnosti.

  Svatá prostoto!

 • petr jihlava • 3. srpna 2016

  Pane šéfredaktore OM,seznam jmen autorů,kteří na Britských listech už nepublikují je zavádějící.Je potřeba si položit otázku,jaké důvody toho jsou ? Museli bychom to brát případ od případu. BL své ideové a kulturně-politické zaměření za dobu dvaceti let své existence rozhodně nezměnily.
  Daniel Veselý ve svém článku (Proč už bych nikdy nepublikoval na Parlamentních listech) na BL dodává:Mnozí vyčítají šéfredaktorovi Britských listů jeho selektivitu při publikaci autorů a článků nebo jim vadí jednostranné protiputinovské postoje redaktora Karla Dolejšího, nicméně na stránkách Britských listů se čtenář nesetká ani s náznakem rasismu a xenofobie nebo s cílenými hoaxy. Je jasné, že BL nemohou zůstat vůči oprávněné kritice imunní, avšak myslím, že neexistuje žádný důvod pro autory, kteří mají co sdělit, aby legitimizovali údajnou otevřenost Parlamentních listů:http://www.blisty.cz/art/82243.html
  Marek Řezanka ve svém komentáři v Kulturních novinách např. vytrhává věci z kontextu,když lživě tvrdí o autorech na BL a DR,že za výsledek brexitu obviňuji starší lidi.Znám dobře články na BL a DR na téma:Výsledek brexitu. Nic takového se tam neobjevilo.Jestli ano,tak mi to prosím doložte!O seriózní publicistiku ze strany řady bývalých autorů na BL se rozhodně nedá mluvit.
  A to nezmiňuji ten fakt na jakých pofidérních webech se dnes pochybují a to ještě mají tu drzost o sobě tvrdit, jak jsou levicově autentický.

  Jako šéfredaktor politicko-společenského webu se držíte klasika: Lidé nechtějí znát pravdu, chtějí slyšet, že oni mají pravdu.

 • Martin (už bez taky m) • 3. srpna 2016

  O BL někteří psávali že jsou levicové proto, že svého času (cca nejméně 3 r. zpět) se tam dalo najít řada článků levicového zaměření, či napsaných levicově smýšlejícími autory. J. Čulík tehdy psával, že marně hledá autentické pravicové autory kteří mají co říci.
  I když si můžeme pochopitelně klást otázku, jak a co dnes je či není levicové…
  Udavači jsou nepochybně všude, a snad jen život každého z píšících či komentujících sám může doložit jsou či nejsou-li placeni…
  Tady se výrazně přitvrdilo i v případě ČTV, kdy třeba již natočené a slíbené pořady nebývají odvysílány, neb popisovaná osoba je či byla shledána jako osoba nepřátelská establishmentu a sluhům režimu.
  Ano, dávno zde máme LIKVIDAČNÍ režim, nikoliv vysněnou svobodu.
  Holý fakt.
  Co se „neměnnosti ideového a kulturně – politického zaměření“ v případě BL jsem se opravdu musel hlasitě zasmát.
  Přesun na linku poslušnou vůči establishmentu vylučuje skutečný nezištný občanský aktivismus a skutečně nezávislé občanské postoje.
  Podobné je to s oním tam často zmiňovaným „kritickým myšlením“ z nějž se mnohdy stalo (nejen tam) již jen vyprázdněné klišé…
  Existovat na více alternativních webech /či „alternativních“- a zároveň tvrdě pracovat, či živit rodinu je nejspíše možné jen omezeně – snad jen rentou či penzemi (výjimečně i majetkem) zajištěnými osobami. Tady ale většina takových raději „zůstává ve stínu“ (v tom věřme lepším případě jako oni „Blaničtí rytíři“).
  Snad jen kopírováním textů a příspěvků to jde- ale pak celkem vzato je otázka je -li to k čemu…
  Problémem určité rozplizlosti internetových komunit – a také určité části toho čemu říkáme „alternativa“- je i slepá víra či přesvědčení mnohých lidí (nenarážím na OM), že když mají PC, tablet a internet, tak automaticky umí psát a mají co říci. Není tomu tak.

 • Alena • 3. srpna 2016

  Martin (už bez taky m) napsal
  O BL někteří psávali že jsou levicové proto, že svého času (cca nejméně 3 r. zpět) se tam dalo najít řada článků levicového zaměření, či napsaných levicově smýšlejícími autory. J. Čulík tehdy psával, že marně hledá autentické pravicové autory kteří mají co říci.

  pane Martine, pojem levicové- pravicové dnes na politické scéně- dle mého , zaniká. To dělení je umělé, v době, kdy vymírá národ

 • Amenre • 3. srpna 2016

  Zvědavec potřebuje měsíčně 30.000 Kč. Články stojí měsíčně cca 15.000 Kč ( můj odhad ) a jsou převážně přeložené z RT.com a Fondsk.ru. Zbylých 15. 000 Kč je za provoz.
  K ceně za překlad by se mohly vyjádřit paní Zajoch a Irena, kteří překládají ze stejných zdrojů.
  Ovšem cena za provoz mi přijde docela přemrštěná.

 • Stan • 3. srpna 2016

  petr jihlava napsal

  Pane šéfredaktore OM,seznam jmen autorů,kteří na Britských listech už nepublikují je zavádějící.Je potřeba si položit otázku,jaké důvody toho jsou ? Museli bychom to brát případ od případu. BL své ideové a kulturně-politické zaměření za dobu dvaceti let své existence rozhodně nezměnily.
  Daniel Veselý ve svém článku (Proč už bych nikdy nepublikoval na Parlamentních listech) na BL dodává:Mnozí vyčítají šéfredaktorovi Britských listů jeho selektivitu při publikaci autorů a článků nebo jim vadí jednostranné protiputinovské postoje redaktora Karla Dolejšího, nicméně na stránkách Britských listů se čtenář nesetká ani s náznakem rasismu a xenofobie nebo s cílenými hoaxy. Je jasné, že BL nemohou zůstat vůči oprávněné kritice imunní, avšak myslím, že neexistuje žádný důvod pro autory, kteří mají co sdělit, aby legitimizovali údajnou otevřenost Parlamentních listů:http://www.blisty.cz/art/82243.html
  Marek Řezanka ve svém komentářiv Kulturních novinách např. vytrhává věci z kontextu,když lživě tvrdí o autorech na BL a DR,že za výsledek brexitu obviňujistarší lidi.Znám dobře články na BL a DR na téma:Výsledek brexitu. Nic takového se tam neobjevilo.Jestli ano,tak mi to prosím doložte!O seriózní publicistiku ze strany řady bývalých autorů na BL se rozhodně nedá mluvit.
  A to nezmiňuji ten fakt na jakých pofidérních webech se dnes pochybují a to ještě mají tu drzost o sobě tvrdit, jak jsou levicově autentický.

  Jako šéfredaktor politicko-společenského webu se držíte klasika: Lidé nechtějí znát pravdu, chtějí slyšet, že oni mají pravdu.

  1. Důvody jsem vysvětlil. Spletl jsem se u někoho? Víte o někom ze jmenovaných, že odešel z jiných důvodů, než ze změny ideového a kulturně-politického zaměření po nástupu šéfredaktora Dolejšího? Z toho seznamu je 16 jmen, u nichž to jsem schopen dokázat, protože jsem s nimi buď komunikoval, nebo to někde veřejně napsali.
  2. Pokud šíření militaristických hoaxů, rusofobii, gerontofobii nebo fobii vůči venkovanům vytkneme před závorku, tak má Daniel Veselý ve svém hodnocení BL pravdu. Je neúplná pravda ještě pravda?
  3. Otevřenost Parlamentní listů není údajná, je to jejich redakční lajna, která má úspěch vyjádřený rostoucími počty čtenářů. Komu tato otevřenost vadí, nemusí je číst. Mně například daleko více vadí uzavřená redakční lajna Britských listů, která vznikla tak, že z nich odešla většina autorů, které jsem tam rád četl.
  4. Serióznost, pofidérnost či levicová autentičnost jsou subjektivní pojmy. Pro mně jsou například současné BL neseriózní (zveřejňují Dolejšího a Čulíkovy propagandistické texty) a levicově neautentické (zveřejňují britský liberální mainstream, téměř z nich zmizela sociální témata).
  5. Jako šéfredaktor politicko-společenského webu se pojmu „pravda“ pokud možno vyhýbám. Jako ne už úplně nejmladší člověk si totiž pamatuji, že se tak jmenoval tiskový orgán sovětských bolševiků. Každý, kdo tím pojmem šermuje, či se jím zaštiťuje, je mi tudíž podezřelý.

 • petr jihlava • 4. srpna 2016

  Vážený pane šéfredaktore,tentokrát už naposledy.Nebuďte pokrytec.
  Proč nezveřejníte čtenářům a veřejnosti financování vašeho webu ?
  Nikdo vás Britský listy či Deník Referendum číst taky nenutí.
  Podle vaší teorie- konspirační a dezinformační weby spolu s pravicovým bulvárem a nejasným vlastnictvím považujete za seriózní zpravodajské a publicistické weby,protože lidé(čtenáři) je doslova ,,žerou“ a tam je potřeba hledat pravdu.Máte zajímavé teorie a představy.Neuvažujete raději o tom-pracovat jako redaktor v Blesku ?
  Nevím,co jste děla a čím se živil Vy za reálsocialismu ? Na to abych se já zkompromitoval minulým režimem jsem byl mimo jiné příliš mladý. To se možná o vás a vašem svědomí říct nedá. Státněsocialistickou diktaturu a éru SSSR a jejich představitelů tady v článcích a komentářích oslavují jiní.
  Vím přesně jedno.Na vašem myšlení se minulý režim hodně podepsal.

 • fajt • 4. srpna 2016

  https://www.youtube.com/watch?v=-CSmFk3VR-k – mládí vpřed :-) jihlavoidní jsou všude. ..)

 • peter. • 4. srpna 2016

  Nebude ten Jihlava nakoniec sám Čulík?

 • hudryper • 4. srpna 2016

  petr jihlava napsal
  Vážený pane šéfredaktore,tentokrát už naposledy.Nebuďte pokrytec.
  Proč nezveřejníte čtenářům a veřejnosti financování vašeho webu ?

  Tak tohle by už Stane mohlo stačit,nemyslíš ?

 • Stan • 4. srpna 2016

  petr jihlava napsal

  Vážený pane šéfredaktore,tentokrát už naposledy.Nebuďte pokrytec.
  Proč nezveřejníte čtenářům a veřejnosti financování vašeho webu ?
  Nikdo vás Britský listy či Deník Referendum číst taky nenutí.
  Podle vaší teorie- konspirační a dezinformační weby spolu s pravicovým bulvárem a nejasným vlastnictvím považujete za seriózní zpravodajské a publicistické weby,protože lidé(čtenáři) je doslova ,,žerou“ a tam je potřeba hledat pravdu.Máte zajímavé teorie a představy.Neuvažujete raději o tom-pracovat jako redaktor v Blesku ?
  Nevím,co jste děla a čím se živil Vy za reálsocialismu ? Na to abychse já zkompromitoval minulým režimem jsem byl mimo jiné příliš mladý. To se možná o vás a vašem svědomí říct nedá. Státněsocialistickou diktaturu a éru SSSR a jejich představitelů tady v článcích a komentářích oslavují jiní.
  Vím přesně jedno.Na vašem myšlení se minulý režim hodně podepsal.

  Se zveřejněním financování nemám problém, udělám to už brzy, pravděpodobně při oslavě 10 milionů přečtení. Nechte mi, prosím, ještě chvíli času na přepočítání všech rublů, co se mi hromadí na půdě.

  Pravdu je třeba poctivě hledat všude a přitom dobře vědět, že jí nelze vlastnit. O práci v Blesku neuvažuji, jsem spokojen se svou prací, za reálsocialismu jsem se živil jako agronom JZD, na moji obhajobu před všemi novodobými kádrováky uvádím, že jsem socialismus budoval pouze jeden rok a poté jsem dalších 27 let (se dvěma krátkými pobyty na pracáku) poctivě budoval kapitalismus.

  To, čemu říkáte oslava státně-socialistické diktatury a éry SSSR, může někdo jiný vidět jako saturninovské uvádění věcí na pravou míru. Navíc to ani není hlavní téma tohoto webu, nás více zajímají současné korporátně-kapitalististické totalitní tendence.

  Ano, zkroušeně doznávám, že minulý režim se na mém myšlení hodně podepsal, socialistické školství, členství v SSM, ROH a ČSTV na něm zanechaly nesmazatelné stopy. Na druhou stranu musím hrdě přiznat, že ten současný se hodně podepsal nejen na mém myšlení, ale i na mém zdraví.

  Malá rada na závěr: To, že označíte člověka, kterého vůbec neznáte a u nějž můžete předpokládat, že zažil komunistické kádrování, a ví, jak funguje, za pokrytce, zkompromitovaného minulým režimem a pokusíte se ho kádrovat, o Vás nic dobrého nevypovídá. Je to jen takové bolševické myšlení s opačným znaménkem.

 • Irena • 4. srpna 2016

  Stan napsal
  Je to jen takové bolševické myšlení

  To by mě zajímalo, jak takové bolševické myšlení vypadá. Možná by se konečně měl přestat zneužívat tento pojem bolševik, bolševický v souvislostech, v jakých nám ho neustále podstrkují Anglosasové a v jakých se ho u nás mnozí vděčně chopili? Proč ne trockistické myšlení, proč ne eserovské myšlení, proč ne republikánské myšlení, proč ne bruselské myšlení… Protože to bolševici po velkém úsilí vyhráli a něco dokázali?

 • Stan • 4. srpna 2016

  hudryper napsal
  Tak tohle by už Stane mohlo stačit,nemyslíš ?

  Možná mohlo, ale zajímalo by mě, kam až jsou tihle anonymní trollové s urválkovským myšlením ochotní zajít.

 • Irena • 4. srpna 2016

  Госдеп отказался отвечать на вопрос RT о поддержке боевиков, совершивших химатаку в Сирии
  http://mediarepost.ru/news/31825-gosdep-otkazalsya-otvechat-na-vopros-rt-o-podderzhke-boevikov-sovershivshih-himataku-v-sirii.html

  Ještě že neběžel upřesnit si ty věci do kanceláře jako Psaki. A proč taky? On dobře ví, že podobné věci se vždy „právě vyšetřují“ a není tudíž možné na ně „předčasně“ reagovat.

  Někde jsem viděla, že jakýsi palestinský specnaz na ten případ s tím chlapcem již zareagoval a na žádné vyšetřování kupodivu nepočkal.

 • Aleš • 4. srpna 2016

  Kolaboranti jako petr jihlava by se měli přesvědčit na vlastní bulvy a kůži, jak Kreml financuje jeho domnělé agenty píšící na om. Je to všechno naopak, jako správný ochránce demokracie by měl tedy přijet na Dobřečov a v první linii chránit občany naší vlasti před mafiemi, které se měli dobře jak před převratem, tak za ODSáků a různých rozpočtově zodpovědných šíbrů až dodnes. Ať se zeptá Varla Podlejšího, kam až došel se svojí selektivitou zveřejňování… Nemusí mít strach, dříve nebo později svoje nohsledy, až použije, strčí do koše. To je jediná eko-logická zásada, kterou se tací gauneři při fušování do otázek životního prostředí naučili. Není sám, můj region občas obtěžuje v regionálním deníku podobný případ, už tu byl párkrát v diskuzích zmíněn. Dolejší byl jednou z vedoucích „osobností“ fašistického puče v neziskovkách. Kamarád píšící na om měl pech. Když se v roce 2008 dostal do úzkých, svěřil své trable i zároveň důležité texty tehdejšímu redaktorovi deníku, který se tenkrát tvářil jako alternativa, ano britské listy se tak tenkrát tvářily a „zbrojní expert“ pracující v neziskovkách a vydávající ekolisty si získával důvěru… Jenomže slovy Josefa Kemra. „Všechno je jinak“.
  Stane, veřejně Tě žádám. Nepodceňuj situaci. Tací gauneři vypadají směšně a nevinně až bezbranně. Hodně podržtašek pracujících pro neokony by se rozbrečelo po první facce, ale o to nebezpečnější jsou zbraní.
  „Orlů se bát nemusíš, ale slepice jsou strašné“.

 • Dolmen • 4. srpna 2016

  Irena napsal
  To by mě zajímalo, jak takové bolševické myšlení vypadá. Možná by se konečně měl přestat zneužívat tento pojem bolševik, bolševický v souvislostech, v jakých nám ho neustále podstrkují Anglosasové a v jakých se ho u nás mnozí vděčně chopili? Proč ne trockistické myšlení, proč ne eserovské myšlení, proč ne republikánské myšlení, proč ne bruselské myšlení… Protože to bolševici po velkém úsilí vyhráli a něco dokázali?

  Trefa do černého, Ireno! Já bych do vašeho přehledu doplnil ještě pravdoláskařské myšlení, protože tohle myšlení, co se netolerance, arogance a namyšlenosti týká, vyniká vysoko nad všemi vámi zmíněnými.

 • Sio • 4. srpna 2016

  Stan napsal
  Se zveřejněním financování nemám problém, udělám to už brzy, pravděpodobně při oslavě 10 milionů přečtení. Nechte mi, prosím, ještě chvíli času na přepočítání všech rublů, co se mi hromadí na půdě.

  Pravdu je třeba poctivě hledat všude a přitom dobře vědět, že jí nelze vlastnit. O práci v Blesku neuvažuji, jsem spokojen se svou prací, za reálsocialismu jsem se živil jako agronom JZD, na moji obhajobu před všemi novodobými kádrováky uvádím, že jsem socialismus budoval pouze jeden rok a poté jsem dalších 27 let (se dvěma krátkými pobyty na pracáku) poctivě budoval kapitalismus.

  To, čemu říkáte oslava státně-socialistické diktatury a éry SSSR, může někdo jiný vidět jako saturninovské uvádění věcí na pravou míru. Navíc to ani není hlavní téma tohoto webu, nás více zajímají současné korporátně-kapitalististické totalitní tendence.

  Ano, zkroušeně doznávám, že minulý režim se na mém myšlení hodně podepsal, socialistické školství, členství v SSM, ROH a ČSTV na něm zanechaly nesmazatelné stopy. Na druhou stranu musím hrdě přiznat, že ten současný se hodně podepsal nejen na mém myšlení, ale i na mém zdraví.

  Malá rada na závěr: To, že označíte člověka, kterého vůbec neznáte a u nějž můžete předpokládat, že zažil komunistické kádrování, a ví, jak funguje, za pokrytce, zkompromitovaného minulým režimem a pokusíte se ho kádrovat, o Vás nic dobrého nevypovídá. Je to jen takové bolševické myšlení s opačným znaménkem.

  No, když ten komunistický režim nezažil, tak o něm nic validního neví. A když neví, jakou váhu mohou mít jeho tvrzení?

 • peter. • 4. srpna 2016

  Sio napsal
  No, když ten komunistický režim nezažil, tak o něm nic validního neví. A když neví, jakou váhu mohou mít jeho tvrzení?

  Nevie! Vie iba to,čo mu natrieskali do hlavy ponovembroví propagandisti.Ani mne nechcú veriť dnešní mladniaci,keď im porozprávam,ako sa do 89 roku žilo v ČSSR.
  A 26 rokov po oslobodení už boli u nás na východe vybudované VSŽ,ktoré zamestnávali cca 20 tisíc ľudí.Neveria…a tak si vždy poviem „čo hlúpeho po rozume,keď ho nemá“ a idem na pivko.

 • petr jihlava • 4. srpna 2016

  Obskurnost internetové diskuze webů jako OM a Nová republika.
  Pokud někdo napíše jiný názor než zastávají tvůrci webu,je ihned onálepkován za trolla,pravdoláskaře ,agenta neziskovek,čulíkovce atp.
  Padesátá léta a rétorika prokurátora Urválka skutečně jak vyšitá.
  Místo demokratické diskuze přichází demagogie, nadávky,hysterie,emoce, nenávist a podpásové argumenty.Jenom kvůli tomu,že si někdo dovolil na dané téma zastávat jiný názor a má snahu věcně diskutovat.
  Otázka zní :Umíme pracovat s informacemi(Rozpoznat dezinformace a hoaxy) a nakolik podléháme stereotypům,předsudkům a mýtům? Jsme opravdu líní přemýšlet a dělá nám problém kriticky myslet ?
  Lidi hodnotím podle charakteru a konzistentnosti postojů na společnost a hodnoty ke kterým se hlásí a jestli se podle toho taky chovají.Stranická knížka v jakékoliv barvě a době není ještě pro mě kritériem toho,aby objektivně mohl druhé hodnotit. Dogmatismus,fundamentalismus bez ohledu na politickou,ideovou a náboženskou orientaci považuji stejně, jako rasismus,xenofobii, nacionalismus,autoritářství a protofašismus za krajně nebezpečný jev. Proti vlastenectví nic nemám(Láska k vlasti,kultuře,tradicím).
  Nemám žádný důvod proč obhajovat kapitalismus,ať už ho nazýváme mafiánským,korporátním,neoliberálním,globálním.Proto mi nedělá problém sledovat média jako je DR,BL,A2larm.
  Iritují mě jedinci,kteří každou chvílí zastávají jiné ideové postoje.Včera publikovali do BL,DR,dnes do nějakého konspiračního či krajně pravicového webu,zítra třeba do Babišových novin.
  Neustále se vyvíjí. Stále o sobě prohlašují,že jdou ,,proti proudu“ a jak se v tom umí dobře orientovat.To stejné platí o jejich členství v pol.stranách či hnutí,které od dob normalizace různě střídají,nebo aktivisticky podporují(KSČ,ČSSD,SPO,Klíčové hnutí Táni Fischerové)

  • Stan • 4. srpna 2016

   Melete nesmysly. A pokud máte dojem, že Vám tu všichni ubližují, tak sem nechoďte a běžte si kádrovat Čulíka a Dolejšího na BL. Tam je jistě diskuse dle Vašeho gusta a na roztomilé invektivy typu „Jste prolhaný pokrytec s pokřiveným myšlením, zkompromitovaný v minulém režimu“ a zvídavé otázky typu „Kde berete prachy?“ dostanete stejně zdvořilé odpovědi jako zde…

 • hudryper • 4. srpna 2016

  petr jihlava napsal
  Včera publikovali do BL,DR,dnes do nějakého konspiračního či krajně pravicového webu,zítra třeba do Babišových novin.
  Neustále se vyvíjí. Stále o sobě prohlašují,že jdou ,,proti proudu“ a jak se v tom umí dobře orientovat.To stejné platí o jejich členství v pol.stranách či hnutí,které od dob normalizace různě střídají,nebo aktivisticky podporují(KSČ,ČSSD,SPO,Klíčové hnutí Táni Fischerové)

  Blábol skutečnými argumenty zaskočeného trolla.Nejspíš ho jeho exkolegové,o nichž zde píše,
  poslali někam a on se tu na OM zachytil jak hoví.ko košile,prostě je to jen taková přisírka. Nemá
  cenu se něčím podobným zabývat,natož zdržovat.

 • QQ • 5. srpna 2016

  Nekrmte trolla, aneb opakování = matka moudrosti: “ Pokud se hádáš s blbcem déle jak půl minuty, pak už se hádají blbci dva.“
  A vůbec, proč je tak těžké hádat se s blbcem, aneb Dunning Krugerův efekt… http://www.winnersbook.cz/dunning-krugeruv-efekt-proc-je-tak-tezke-hadat-se-s-blbcem/

 • Sio • 5. srpna 2016

  peter. napsal
  Nevie! Vie iba to,čo mu natrieskali do hlavy ponovembroví propagandisti.Ani mne nechcú veriť dnešní mladniaci,keď im porozprávam,ako sa do 89 roku žilo v ČSSR.
  A 26 rokov po oslobodení už boli u nás na východe vybudované VSŽ,ktoré zamestnávali cca 20 tisíc ľudí.Neveria…a tak si vždy poviem „čo hlúpeho po rozume,keď ho nemá“ a idem na pivko.

  Nu což. Škola života je nemine. Některé hned, jiné, až tu nebudeme. I ten rozum naberou. Ono člověk kolikrát začne přemýšlet, až ho problém zabolí. Češi mají pár výstižných přísloví, například:
  Komu není rady, tomu není pomoci.
  Chytrému napověz, hloupého kopni.
  Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

 • Gatta • 5. srpna 2016

  QQ napsal

  Nekrmte trolla, aneb opakování = matka moudrosti: “ Pokud se hádáš s blbcem déle jak půl minuty, pak už se hádají blbci dva.“
  A vůbec, proč je tak těžké hádat se s blbcem, aneb Dunning Krugerův efekt…http://www.winnersbook.cz/dunning-krugeruv-efekt-proc-je-tak-tezke-hadat-se-s-blbcem/

  Moc dobrá poučka a dobrý odkaz.
  Tohle by se mělo učit už na prvním stupni základky.

  Tedy pár poznámek:
  Ono je to ale logické – je to zase o té základní schopnosti přežít – být blbý a ještě si to pokorně sebemrskačsky připouštět – tak se člověk může jít leda někam tiše utopit. Tedy kombinace jasně „neslučitelná se životem “ :-)

  Princip je dobré znát nejen pro „rozhovor s blbcem“, ale i pro „rozhovor s chytrákem, který z vás svými dokonalými argumenty chce blbce udělat“. Pak je prostě v sebeobraně potřeba zahrát betla a udělat ze sebe člověka, kterého nelze přesvědčit.

  Stejně jako ti „blahoslevení“ jsou na tom vyznavači všech dogmatických nauk – tedy prakticky všech náboženství. Věřit znamená o věci nepochybovat, tedy o ní ani nepřemýšlet mimo vymezené dogma a již předem slepě odmítat jakoukoli pochybnost.

  Nevím jestli trpělivost pomůže. Leda dotyčného blbce navést na to, že tu myšlenku, nebo poznatek vymyslel on sám.
  Nejlépe je, se diskuzím s takovými lidmi vyhnout a jejich nepodložené sebevědomí ponechat přirozenému výběru. :-)

 • petr jihlava • 5. srpna 2016

  Pane ing. Blaho,já na rozdíl od vás nestřídám politické organizace a přesvědčení jak ponožky.To není kádrování,ale fakt na který nejste schopen odpovědět.Je to pochopitelně jinak vaše věc. Máme právo se mýlit a přehodnotit svá rozhodnutí.Každý nemůže být hrdina.Tomu rozumím.Nezlobte se na mě,ale ve vašem případě se jedná o názorové veletoče.Od neostalinistický a normalizační KSČ začít psát po roce 1989 do Deníku Referendum,který má blízko k idealistický části ČSSD a skončit psaním článku na ultrapravicovým webu -Vlastenecké noviny a mezitím si ještě odskočit podporovat slovy vašich čtenářů pravdoláskařku Táňu Fischerovou(Klíčové hnutí) v přímé volbě prezidenta je silná káva.
  Nebo v tom bylo něco zištného a vaše očekávaní se nějak nenaplnila ?
  Pro vaši zajímavost:Herečky,političky a občanské aktivistky TF si nesmírně vážím a spolu Jiřím Dienstbierem byli moji kandidáti na funkci prezidenta.Nemám důvod na svém názoru ani dnes nic měnit.Vás si ale dovedu představit,jak dnes aktivně podporujete na funkci prezidenta pravicový populisty Miloše Zemana,Tomio Okamuru. Vůbec bych se tomu u vás nedivil Jistě.Vy si počkáte jaká bude nálada ve společnosti a pak se teprve rozhodnete.Možná,že se ještě nakonec stanete velkým sympatizantem Strany zelených a Matěje Stropnického.
  Proč ne. Do SZ vkládám určité naděje.

  Co vám brání transparentně zveřejnit financování vašeho webu a vyvrátil všem těm pochybovačům a trollům,že nejste žádný prokremelský web plný manipulace a proruské propagandy.

  Slibuji,že už vám nebudu klást žádné nepříjemné otázky.Pokud vstoupím do diskuze na OM tak pouze těmito slovy a tak, jak vás to dogmatický funkcionáři KSČ před Listopadem naučili: SKVĚLÝ ČLÁNEK A VÝBORNÝ ,,SOUDRUH“ STANISLAV BLAHA.NEMÁM VÍC,CO DODAT.

  • Stan • 5. srpna 2016

   Diagnóza mentálního stavu: Idiot. Můžete si pogratulovat, Vaše mise na OM skončila.

 • PPK • 5. srpna 2016

  Gatta napsal
  Věřit znamená o věci nepochybovat, tedy o ní ani nepřemýšlet mimo vymezené dogma a již předem slepě odmítat jakoukoli pochybnost.

  Ano, každá dogmatická víra je jednoduchou a proto i snadno pochopitelnou odpovědí na často velmi složitá témata a z nich vyplývající složité otázky. Je to svým způsobem nejen společenská, ale přímo lékařská diagnóza IQ a EQ dotyčných jedinců. Přesněji řečeno – diagnóza určitého sociálního autismu. Diagnóza věčného zmatku v hlavě, který uklidní jen pevná víra postižených v něco, i kdyby to jejich „něco“ – bylo v realitě života naprostý nesmysl nebo dokonce amorální fenomén.

  Asi to bude pravda, jestliže odborníci o sociálním autismu tvrdí, že jde o diagnózu celoživotní a neléčitelnou. Diagnózu, která podobně jako Alzheimerova nemoc, v mnoha případech zatěžuje víc to okolí pacientů, než je samotné a snad proto nám psychologové a psychiatři občas radí, abychom vůči těmto autistům měli sice soucit, ale pak jsme se už raději snažili klidit dál od nich.

  Nicméně je pravda, že jde-li o sociální autisty v profesi internetových trollů, prosazujících nám nepřijatelné různé (a nejen ty „evropské“) a pro nás asociální hovnoty, tam asi jedinou možností bude, tématicky ty trolly odkazovat do příslušných nelibě vonících končin a sami tam za nimi už dál myšlenkově nechodit.

  Bohužel, sociální autisté nevědí, že pro nás normálnější lidi to občas vůbec není lehké právě kvůli tomu našemu soucitu a tak trochu i kvůli naší bláhové naději, že bychom je z jejich bludů mohli časem možná nějak vyléčit. Ale jak zkušenost klasiků praví – je to marné, je to marné, je to marné.

 • PPK • 5. srpna 2016

  Nu a jak vidím z posledního příspěvku nicku „petr jihlava“, tak vskutku petr je hlava nejen sociálně autisticky tězce nemocná, ale je to i hlava plná zákeřně ubohé zloby.

 • Gatta • 5. srpna 2016

  Re PPK

  Je zajímavé, že to postihuje i lidi VŠ vzdělané, vysoce inteligentní a ve svém praktickém životě úspěšné.
  Tedy při svém pohledu z hlediska principu „zachování schopnosti a předpokladů organizmu přežít“ to vidím jako sebezáchovnou reakci na jakousi mozkovou nedostatečnost zvládnout nejistotu okolního světa a vlastního života v něm.

  Ano – někoho pro jeho postižení litovat je správný výchozí postoj, ale to neznamená, že si od něj nechám dělat na hlavu a že nemůže taky chyti nějakou zaslouženou po hubě.

  PS
  U postižení diagnostikovanou „mánií“ má také postižený skvělý pocit – a jeho okolí je z něj na přášky :-)

 • Gatta • 5. srpna 2016

  PPK napsal

  Nu a jak vidím z posledního příspěvku nicku „petr jihlava“, tak vskutku petr je hlava nejen sociálně autisticky tězce nemocná, ale je to i hlava plná zákeřně ubohé zloby.

  Nemohu posoudit – já ho nečtu.

 • PPK • 5. srpna 2016

  Gatta napsal
  Je zajímavé, že to postihuje i lidi VŠ vzdělané, vysoce inteligentní a ve svém praktickém životě úspěšné.
  Tedy při svém pohledu z hlediska principu „zachování schopnosti a předpokladů organizmu přežít“ to vidím jako sebezáchovnou reakci na jakousi mozkovou nedostatečnost zvládnout nejistotu okolního světa a vlastního života v něm.
  Ano – někoho pro jeho postižení litovat je správný výchozí postoj, ale to neznamená, že si od něj nechám dělat na hlavu a že nemůže taky chyti nějakou zaslouženou po hubě.
  PS
  U postižení diagnostikovanou „mánií“ má také postižený skvělý pocit – a jeho okolí je z něj na přášky

  Ano, pokud jde o IQ sociálních autistů a jejich touhu po úspěchu, to máte plnou pravdu. IQ občas u nich bývá až překvapivě vysoké, ale řekl bych, že také je překvapivě (řekněme) „velmi úzce specializované“. Snad proto najdeme tolik sociálních autistů mezi korupčníky, politiky, finančníky bank a pojišťoven, adrenalínovými pitomci a typickými „podvodníkateli“ (jak trefně říkává jeden z mých dobrých přátel). Také Váš postřeh o skvělém duševním pocitu sociálních autistů, pakliže se jim okolí podaří dostat do stavu „na prášky“, je imho do značné míry též trefa, i když zde bych možná podotkl, že to bývá i vlastnost lidí jinak celkem normálnějších, o čemž dobře vědí své – od problémových klientů – pracovníci manželských poraden.

  Složitější věcí pak je, podle mého názoru, ten pojem pocitu životního úspěchu a paradoxní inklinace některých dlouho úspěšných šéfů firem, lidí s nadprůměrným EQ, kteří jednoho dne ve svém životě pak náhle zjišťují, že většinu času do té doby prožili vlastně nadarmo a prázdně – a uchylují se např. k metafyzice, k náboženstvím a někteří i k poctivě míněné charitě. Nejsem si tím sice jist, ale myslím si, že ale i tak jen ucpávají pouze ty nejmenší díry pomyslného dna lodi své duše a točí se zas jen v emocionálním kruhu, hledajíce východisko k určité vlastní duševní vyrovnanosti. Ale tyto lidi považuji spíše za výjimky v jejich sociální množině. Výjimky lidí, kteří ještě mají naději, že alespoň u svých nejbližších důvěru a lásku neztratili, protože opravdové zázemí najde člověk jen ve své rodině.

 • zajoch • 5. srpna 2016

  Amenre napsal

  Zvědavec potřebuje měsíčně 30.000 Kč.Články stojí měsíčně cca 15.000 Kč ( můj odhad ) a jsou převážně přeložené z RT.com a Fondsk.ru. Zbylých 15. 000 Kč je za provoz.
  K ceně za překlad by se mohly vyjádřit paní Zajoch a Irena, kteří překládají ze stejných zdrojů.
  Ovšem cena za provoz mi přijde docela přemrštěná.

  Nevím jestli jsem si správně vyložila vaši poznámku Amenre, že bychom se mohly s Irenou vyjádřit k ceně za překlady. Mluvím zde jen za sebe a vyjádřit se nemohu, protože žádný honorář za překlady nedostávám a ani jsem nikdy nepřemýšlela o tom, co by asi takový volný překlad (články zkracuji a stylizuji tak, aby vyzněly česky) mohl stát. Při této mojí práci mi nikdy nešlo o zisk, jenom jsem chtěla napomoci obrátit pozornost českých lidí na slovanský Východ. Opravdu mi vadí zaslepenost západních Slovanů, kteří se namísto orientace na přirozené přátele orientují na nepřátelské státy, které jim, tedy i nám v ČR, svou hrabivostí a ještě horšími skutky tolik škodí. Jsem si vědoma toho, že moc nezmůžu a možná je moje práce úplně zbytečná, ale dělám alespoň to co dokáži.

 • peter. • 5. srpna 2016

  PPK
  Keď sme už pri tom autizme,tak ponúkam k prečítaniu článok,ktorý stojí za to si prečítať.Tým nechcem naznačiť,že môj odkaz má niečo spoločné s p.P.J.Božechráň! V článku sa totiž píše o súvise autizmu s genialitou a p.P.J. genialitou rozhodne neoplýva.
  http://www.zemavek.sk/articles/view/syndrom-silicon-valley

 • peter. • 5. srpna 2016

  zajoch napsal
  Jsem si vědoma toho, že moc nezmůžu a možná je moje práce úplně zbytečná, ale dělám alespoň to co dokáži.

  p.zajoch:
  Myslím,že nie som sám,kto si prácu vašu aj prácu p.Ireny váži.Osobne budem veľmi rád,ak v nej budete pokračovať.Tu naozaj nejde o peniaze.Prajem vám všetko dobré.

 • Gatta • 5. srpna 2016

  Re PPK – vidíme to, když ne stejně, tak určitě velmi podobně.

  Už jen jednu poznámku:
  On člověk nemá v životě na ničem lpět. Na ničem.
  Karmické učení praví, že pokud si nedovedeme svůj život představit život bez toho či onoho, tak nás taková situace nebo ztráta určitě velmi bolestně potká a přinutí si zvyknout na život v jiném, dříve nepředstavitelném uspořádání. A ono to funguje – ne z důvodu záhrobní metafyziky, ale z důvodu psychických postojů a uvažování člověka – prostě při jeho „zhroucení jistot“ se mu hroutí vše, zatímco pro jiného je stejný děj jen běžný životní problém.
  Ona i ta milovaná a milující rodina nakonec může zklamat.
  I sám sebe člověk může úplně nečekaně zklamat.
  To ale rozhodně neznamená, že to či ono nemá mít rád a nemá si toho vážit. Právě naopak.

  Jedinou jistotou života je náš konec – to že každý zde předvede pár více nebo méně zdařilých kousků a pak odejde.
  A když dobře, ta po něm zůstane nějaký majetek pro další generaci, obrovská spousta náhle zbytečných věcí a pár vzpomínek.

 • Gatta • 5. srpna 2016

  PS – PPK + zajoch

  A čím to své snažení měřit? – „Jediným znamením je Tvoje čest.“

  https://www.youtube.com/watch?v=ZpGSi09CYdQ

 • Sio • 5. srpna 2016

  Je čas toho blba zabanovat.

 • bbb • 5. srpna 2016

  TomATom napsal
  údajně vydavatel Zvědavce poskytuje IP adresy přispěvatelů na vyžádání státní bezpečnosti

  Tak zde si musím přihrát svou polívčičku.
  Žádné „údajně“. Poskytuje.
  V roce 2012 jsem byl mezi prvními

  Pisatelé s malou či nenápadnou aktivitou si dávají pozor, aby případně obhájili to, co píšou. I kdyby autorství vyšlo najevo. Jistě se to značce TomATom v úřadě podařilo.
  Jsou lidé různě aktivní, ti s velkou aktivitou či hloubkou opovážlivých názorů by se mohli vyjádřit, zda se běžně vyjadřují tak, že by je za to mohl náš stát potrestat.
  V posledních dnech Český rozhlas opakoval, že lidem, co plánovali teroristický útok na vlak, hrozí až doživotní trest vězení. (Zřejmě v případě trestů na životě by rozhlas vyhrožoval i popravou?). Takové rozhlasové přehánění lze chápat spíš jako prevenci, aby se další nebojácní mládenci odradili od uvažování zmíněným směrem. Kolik by hrozil trest za uskutečněný útok, když zamýšlený útok vyhrožuje doživotím?

 • PPK • 5. srpna 2016

  Peter, děkuji za linky „syndrom-silicon-valley“ a „Čas bláznov, Čas umierania“. Zatím co k Baránkovu článku mohu říci jednoznačné Ano, pokud však jde o článek „Syndróm Silicon Valley“ a jeho výlučnou definici jako syndrom Aspergerův a zároveň syndrom „inženýrský“ a navíc i „umělecký“ – tak tam jsem ve značných rozpacích. To je na můj vkus od autorů až přílišná generalizace a zjednodušené spojení pojmů. Něco z toho totiž může být tvůrčí činností vysoce individuální a něco naopak nutně koordinovaným a organizovaným procesem. Vždyť dokonce i o umění víme, že to není jen individuální tvorba na základě „osvícení“, ale že i existuje umění jiné a na výsost kolektivní (např. film, divadlo, balet, symfonická interpretace), přičemž každé umění v sobě obsahuje jak stránku citově inspirační, tak i čistě řemeslnou, bez jejichž zvládnutí je výsledkem už jen trapná „performance“ typu exhibicí jistého českého multi-kulti pošuka s čepičkou, jehož jméno jsem už zapomněl. Uznávám však, že kriticky přemýšlet o tom všem je i tak užitečné.

  Gatta – píšete-li, že „Ona i ta milovaná a milující rodina nakonec může zklamat“, tak tu možnost zajisté vyloučit možné není. U Vaší věty „I sám sebe člověk může úplně nečekaně zklamat“, bych však uvítal, kdybyste to možná nějak upřesnil, protože z takového názoru mi vychází už jen eventualita těžké deprese, přičemž je pak otázkou, co je její příčinou? Není to náhodou předchozí nezřízená sebedůvěra, přehnaná očekávání od reality a nedostatek pokory vůči neovlivnitelnému osudu, který je údělem všech? Anebo se mýlím? Víru v karmu ani v Boží mlýny totiž nemám, na to jsou mé životní zkušenosti příliš skeptické. Spíše se držím zásady, že hledá-li člověk někde pomocnou ruku, udělá nejlépe, když ji bude hledat především na konci své vlastní paže.

 • Gatta • 5. srpna 2016

  Re PPK – napsané není důsledkem žádné předchozí deprse, ale naopak poučeného optimismu. Z nějaké jistoty se musí vycházet :-)

  Iluze o sobě:
  Často si člověk myslí, že „to on by nikdy neudělal“ a je na sebe a na své zásady už dopředu hrdý.
  A … dostane se přesně do té situace o které si myslel, že ho nemůže potkat, nebo které se chtěl vyhnout … a udělá to „nikdy“. Ať už v jakémkoli druhu „pominutí smyslů“ nebo po zralé úvaze jako jediné možné východisko z danné situace do které se vlastní nebo nevlastní vinou dostal.
  Nebo, má-li štěstí, tak to „nikdy“ udělat nemusí, nebo nudělá, ale uvědomí si „jak to tentokrát bylo jenom o fous“.
  A to nemusí jít ani žádně nezákonné ani nemorální záležitosti.
  Známá říká : „Nikdy neříkej nikdy – to je jako když si objednáš“.

  S tou pomocnou rukou pochopitelně souhlas.
  Nakonec i věřící říkají: „Pomož si sám a Bůh Ti pomůže“.

 • hudryper • 5. srpna 2016

  PPK napsal
  U Vaší věty „I sám sebe člověk může úplně nečekaně zklamat“, bych však uvítal, kdybyste to možná nějak upřesnil, protože z takového názoru mi vychází už jen eventualita těžké deprese, přičemž je pak otázkou, co je její příčinou? Není to náhodou předchozí nezřízená sebedůvěra, přehnaná očekávání od reality a nedostatek pokory vůči neovlivnitelnému osudu, který je údělem všech?

  Což takhle dát si nejnovější song z pražské „umělecké“ líhně ?
  https://www.youtube.com/watch?v=DfaXxx1aOZE
  Co se týče depresí,tak o tom zpívá rovněž v nejnovějším songu Jarek Nohavica .
  https://www.youtube.com/watch?v=ist0mlIeogk

 • Gatta • 5. srpna 2016

  PS – PPK
  S tím fungováním Karmy jsem to tam taky hned vysvětlil, jak to vidím. Považuji to jen za okultní formulace pro velmi racionální děje.

  V tom učení se povídá, že: „Pokud člověk má nějakou svoji „pýchu“, tak ho osud následně přesvědčí o marnosti této jeho pýchy a přinutí ho k tomu opovrhovanému způssobu života. A že tento „karmický úkol (zkoušku)“ musí překonat, aby se se stejnou situací nemusel potýkat znovu v příštím životě.“

  Když toto učení převedete do racionálna – „nevyvyšovat se, počítat v životě se vším a snažit se případné nastalé těžkosti vlastním úsilím překonat a to i za cenu většinou bolestného osobního vývoje“ – tak se jistě shodneme.

 • Gatta • 5. srpna 2016

  Re hudryper – Nohavica dobrý :-)

  Jj, tahle věci nejsou žádná romantika. Kdyby to slyšela Iveta … a podívala se na netu, jak takový člověk pak vypadá … tak mohla tu ještě být.

 • Gatta • 5. srpna 2016

  Re hudryper:

  https://www.youtube.com/watch?v=X2kbvcEaLfs

 • peter. • 5. srpna 2016

  PPK napsal
  jeho výlučnou definici jako syndrom Aspergerův a zároveň syndrom „inženýrský“ a navíc i „umělecký“ – tak tam jsem ve značnýc

  PPK:
  Neviem to posúdiť,lebo o autizme neviem z odborného hľadiska nič.Len to,čo bolo spopularizované.Myslím,že určitá súvislosť medzi geniálnymi vynálezcami a autistami existuje.(milí roztržití profesori,blázniví umelci,nie celkom normálni
  matematici)veď to všetci poznáme,keď nie zo života,tak z literatúry a filmov.
  Na článok som upozornil skôr pre tú jeho časť,kde sa hovorí o tom,ako progres vo vývoji vedy vplýva na človeka.A ako to súvisí s autizmom.Evokuje to vo mne myšlienky na to,že sa môže stať skutočnosťou,ak nadnárodné firmy začnú zháňať a zhromažďovať v strediskách ako SV autistov z celého sveta.Alebo si ich vyrábať génovými manipuláciami,alebo niečo iné,hnusné.
  Pre mňa ako laika je ten článok zaujímavý,poučný aj obohacujúci.S faktami ktoré sú v ňom udané nemôžem a ani nechcem polemizovať,lebo v problematike som nevzdelaný a nikdy som sa jej nevenoval.
  Reagoval som ním na P.J.,ktorého ste označil za sociálneho autistu a mňa v tej chvíli napadlo,že ak niekto tvrdí,že géniovia bývajú autistami,tak to nemusí byť pravidlom,lebo p.PJ zjavne genialitou neoplýva.

 • Gatta • 5. srpna 2016

  Tak ještě jednu – která vydá za knihu. Aby se na ni nezapomnělo.

  https://www.youtube.com/watch?v=z7UMptlj34M

 • PPK • 5. srpna 2016

  @hudryper – díky za tipy, bohužel tu soused řádí s příklepovou vrtačkou a tak si to budu moci poslechnout teprve až definitivně skončí
  @Gatta – máte pravdu, občas bývá něco tzv. „o fous“, aniž bychom to mohli nějak ovlivnit

 • PPK • 5. srpna 2016

  peter. napsal
  Evokuje to vo mne myšlienky na to,že sa môže stať skutočnosťou,ak nadnárodné firmy začnú zháňať a zhromažďovať v strediskách ako SV autistov z celého sveta.

  Nejen to. Váš odhad je imho velmi správný a vůbec bych se nedivil, kdyby rovněž i ti internetoví diskusní trollové byli příslušnými (ne)ziskovkami a korporacemi náborováni a přednostně vybíráni zejména mezi sociálními autisty či dokonce jednoznačnými sociopaty.

 • Gatta • 5. srpna 2016

  Re PPK – pokud náhodou uniklo – strhující film kde je toho hodně „o fous“.

  https://www.youtube.com/watch?v=YEfyfcEdW4Y

  https://ulozto.cz/!9FbWPLRV5/eyes-wide-shut-spalujici-touha-1999-adb-en-czensub-1080p-s-kubrick-n-kidman-t-cruise-mkv

 • idiotronic • 5. srpna 2016

  Stan napsal
  Diagnóza mentálního stavu: Idiot. Můžete si pogratulovat, Vaše mise na OM skončila.

  Pro srovnání:
  ,,Jsi blb. (To je diagnóza)“
  To je vyjádření Ivana Davida z NR, když už zdvořilejší prostředky došly.

 • Dolmen • 5. srpna 2016

  bbb napsal
  V posledních dnech Český rozhlas opakoval, že lidem, co plánovali teroristický útok na vlak, hrozí až doživotní trest vězení. (Zřejmě v případě trestů na životě by rozhlas vyhrožoval i popravou?). Takové rozhlasové přehánění lze chápat spíš jako prevenci, aby se další nebojácní mládenci odradili od uvažování zmíněným směrem. Kolik by hrozil trest za uskutečněný útok, když zamýšlený útok vyhrožuje doživotím?

  Celý ten „případ“ je podivný podobně, jako případ WTC. ČT se ani netají tím, že skupinku mladých infiltrovali policejní fízlové, kteří je k teroristickému útoku vyhecovali. Vypadá, že Česko chce ukázat protiteroristické svaly a zapojit se do války proto „terorismu“. Možná za to bude sChovanec poplácán v Bruseli po plecách a to je patrně to vo co go.

 • Irena • 5. srpna 2016

  Zástupce státního departmentu se smíchy neudržel, když mluvil s novináři o „demokratické transparentnosti“.
  http://voicesevas.ru/video/24872-predstavitel-gosdepa-ne-smog-sderzhat-smeh-posle-slov-o-demokraticheskoy-prozrachnosti.html

 • Irena • 5. srpna 2016

  Jo, to jsou opravdu absurdní novinky
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/24874-absurdnye-novosti-5-avgusta-2016-goda.html